Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιπλεον εχει πιο κορεσμενα χρωματα και κατω απο τον ηλιο ειναι απογοητευση...

μην ανυσηχεις... και γω θα θελα να χα slcd γιατι περαν του θεματος με τον ηλιο καπου πηρε το αυτι μου πως εχει μικρες ενεργειακες απαιτησεις και ισως να προσφερει λιγη παραπανω ζωη στην μπαταρια...

 

Κάτω από τον ήλιο μια χαρά είναι ,απλά απαιτεί τη μέγιστη φωτεινότητα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς το πόσο αργεί να πιάσει σήμα GPS όταν ανοίξει το Sygic(αυτό έχω)?

Σήμερα που το χρειάστηκα έκανε 5 λεπτά όταν με το 2.1 έπιανε σήμα σε μερικά δευτερόλεπτα....

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να διορθώνει κάτι ή θα πρέπει να περιμένουμε update του 2.2?

Το πρόβλημα σου είναι κάπου αλλού,εμένα κάνει περίπου στα 5 δευτερόλεπτα για να βρει σήμα.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς το πόσο αργεί να πιάσει σήμα GPS όταν ανοίξει το Sygic(αυτό έχω)?

Σήμερα που το χρειάστηκα έκανε 5 λεπτά όταν με το 2.1 έπιανε σήμα σε μερικά δευτερόλεπτα....

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να διορθώνει κάτι ή θα πρέπει να περιμένουμε update του 2.2?

 

Μήπως είχες κάνει reset μετα την προηγουμενη φορά που το είχες χρησιμοποιήσει;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς το πόσο αργεί να πιάσει σήμα GPS όταν ανοίξει το Sygic(αυτό έχω)?

Σήμερα που το χρειάστηκα έκανε 5 λεπτά όταν με το 2.1 έπιανε σήμα σε μερικά δευτερόλεπτα....

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να διορθώνει κάτι ή θα πρέπει να περιμένουμε update του 2.2?

 

Μηπως ξεχασες να ανοιξεις μεσα απο τις ρυθμισεις το A-GPS και το χεις μονο σε GPS ? Το A-GPS κανει την μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα κλειδωματος...

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. Σε Desire με Froyo μαμά, με μενού σε αγγλικά, γιατί όταν γράφεις μνμ με ελληνικά κεφαλαία μετά το 2-3 γράμμα από 160 σε πάει στους 70 χαρακτήρες? Το Τ9 είναι απενεργοποιημένο. Μπορεί να γίνει χωρίς την χρήση handcent?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχει αγοράσει κάποιος κάτι σαν αυτό εδώ ή εδώ.

Μην κολλήσετε στο χρώμα :lol:. Για τη χρήση θέλω την άποψη σας.

Edited by odigon
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. Σε Desire με Froyo μαμά, με μενού σε αγγλικά, γιατί όταν γράφεις μνμ με ελληνικά κεφαλαία μετά το 2-3 γράμμα από 160 σε πάει στους 70 χαρακτήρες? Το Τ9 είναι απενεργοποιημένο. Μπορεί να γίνει χωρίς την χρήση handcent?

 

Με κεφαλαία ελληνικά γράφεις μέχρι 160 ενώ με μικρά εώς 70.. και ένα μικρό να βάλεις γυρνάει στο 70 απευθείας. Απ ότι έχω καταλάβει αυτό ισχύει σε όλα τα κινητά..

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη ειμαι της καθαρης εγκαταστασης, τωρα που τερματισε η γυναικα μου ενα παιχνιδι λεω να κανω φορματ....ερωτηση?

τι φορματ να κανω? hard reset h επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

θελω να σβηστουν ολα!!!! να ξαναξεκινησω απο την αρχη!!!θα βγαλω και το sd card...

θα παραμεινει στο 2.2 ετσι... αναμενω βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη ειμαι της καθαρης εγκαταστασης, τωρα που τερματισε η γυναικα μου ενα παιχνιδι λεω να κανω φορματ....ερωτηση?

τι φορματ να κανω? hard reset h επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

θελω να σβηστουν ολα!!!! να ξαναξεκινησω απο την αρχη!!!θα βγαλω και το sd card...

θα παραμεινει στο 2.2 ετσι... αναμενω βοηθεια

 

Νομιζω ειναι το ιδιο ακριβως. Το hard reset με τα πληκτρα το κανουμε οταν δεν δουλευει η συσκευη.

Απο το διαβασα εδω θα παραμεινει η 2.2

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παίδες σχετικά με τις ζαλατίνες στην οθόνη...!κανει καλή εφαρμογή στην οθόνη ή σε βγάζει την ψυχή? Πως κολλάει στην οθόνη? Ας μας πει κάποιος που έβαλε!!

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

παίδες σχετικά με τις ζαλατίνες στην οθόνη...!κανει καλή εφαρμογή στην οθόνη ή σε βγάζει την ψυχή? Πως κολλάει στην οθόνη? Ας μας πει κάποιος που έβαλε!!

 

Εγώ έχω βάλει αυτή http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=42817

Είναι για το Desire και ταιριάζει απόλυτα

Γενικά όλα τα screen protector θέλουν λίγο προσοχή στο πώς να το βάλεις.Έχει πολλά βίντεο στο youtube που δείχνουν πως να βάζεις screen protector.

 

Επίσης έχω μερικές ερωτησούλες

1ον έχω παρατηρήσει οτι στις ρυθμίσεις>κάρτα Sd και αποθ.χώρος>εσωτερική μνήμη έχω 84 MB διαθέσιμα.Είναι λίγα?Μου φένεται περίεργο γιατί έχω λίγες εφαρμογές εγκατεστημένες.

2ον μετά απο χρήση 5-6 ημερών χωρίς να κλέισω το κινητό ψιλοσερνόταν και στον browser και παντού.Κλείνοντας μερικά προγράμματα απο τις ρυθμίσεις είδα διαφορά.Το έχει προσέξει κανένας?Γενικά ποιά είναι η λύση όταν το κινητό αρχίζει να κολάει ή να αργεί.

3ον Ποιά ειναι η καλύτερη μνήμη και γρήγορη που μπορώ να πάρω για το κινητό.Εχω ακούσει για class 2 ,4 κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει αυτή http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=42817

Είναι για το Desire και ταιριάζει απόλυτα

Γενικά όλα τα screen protector θέλουν λίγο προσοχή στο πώς να το βάλεις.Έχει πολλά βίντεο στο youtube που δείχνουν πως να βάζεις screen protector.

 

thx!και εγώ για αυτές βλέπω να αγοράσω! αλλά δεν έχω ακούσει τα καλυτερα για την εφαρμογη , οχι για τις συγκακριμένες αλλά γενικά και κυρίως σε iphone

Edited by Bibis259

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

όταν ανεβάζω από το desire (κανω share) φωτογραφία στο flickr μέσω του client ή με email κόβει την μεγάλη ανάλυση της φωτογραφίας στην αμέσως επόμενη έχω ψάξει τα πάντα στις ρυθμίσεις και του τηλεφώνου και του flickr

γνωρίζει κανείς κάποια λύση???

Link to comment
Share on other sites

HTC Sync 3.0.5422 Released for Desire, Legend, Hero, Wildfire and Aria.

 

Download από εδώ.

 

Πηγή

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου είναι κάπου αλλού,εμένα κάνει περίπου στα 5 δευτερόλεπτα για να βρει σήμα.

 

Και εμένα σε τόσο χρόνο έκανε προ 2.2 εποχής

 

Μήπως είχες κάνει reset μετα την προηγουμενη φορά που το είχες χρησιμοποιήσει;

Δεν είχα κάνει κάτι τέτοιο. Την 1η φορά μετά το 2.2 Android, έκανε πολύ ώρα αλλά είπα ότι λογικά συμβαίνει επειδή είναι η 1η φορά....Αλλά είναι κάθε φορά έτσι.

 

Μηπως ξεχασες να ανοιξεις μεσα απο τις ρυθμισεις το A-GPS και το χεις μονο σε GPS ? Το A-GPS κανει την μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα κλειδωματος...

 

Δηλαδή τι ακριβώς εννοείς?

Το sygic το δούλευα και το δουλεύω μόνο με σήμα GPS, και όχι με σύνδεση στο Internet για βοήθεια(assistedGPS αν αυτό εννοείς)....

 

HTC Sync 3.0.5422 Released for Desire, Legend, Hero, Wildfire and Aria.

 

Download από εδώ.

 

Πηγή

 

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ:)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Χθέ απέκτησα το htc desire,πριν είχα το sony ericsson vivaz,και θέλω να περάσω τα μηνύματα από το vivaz στο desire,αλλά δεν ξέρω με πιο τρόπο,αν κάποιος από εσάς ξέρει ας μου πεί,ευχαριστώ!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Χθέ απέκτησα το htc desire,πριν είχα το sony ericsson vivaz,και θέλω να περάσω τα μηνύματα από το vivaz στο desire,αλλά δεν ξέρω με πιο τρόπο,αν κάποιος από εσάς ξέρει ας μου πεί,ευχαριστώ!

 

Για τσέκαρε το άνω HTC sync.

Αν μπορείς να περάσεις από το Vivaz στο PC σου τα μηνύματα τότε μέσω του HTC sync τα περνάς και στο Desire

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε το άνω HTC sync.

Αν μπορείς να περάσεις από το Vivaz στο PC σου τα μηνύματα τότε μέσω του HTC sync τα περνάς και στο Desire

 

Τελικά τα μηνύματα είναι αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης του vivaz η οποία μπαίνει και στο desire,τη βάζω στο desire αλλά δεν μπορώ να βρώ τώρα που είναι αποθηκευμένα,τι κάνω;

Edited by gadget19

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, επειδη σε δυο μερες φευγω ταξιδι στην Τουρκια θα ηθελα να εχω μια δευτερη μπαταρια για "καβαντζα" !

Ξερετε αν πουλαει ο Γερμανος και σε τι τιμη ?Επισης εχουν ολα τα καταστηματα η πρεπει να την παραγγειλει απο τα κεντρικα καταστηματα?

Ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, επειδη σε δυο μερες φευγω ταξιδι στην Τουρκια θα ηθελα να εχω μια δευτερη μπαταρια για "καβαντζα" !

Ξερετε αν πουλαει ο Γερμανος και σε τι τιμη ?Επισης εχουν ολα τα καταστηματα η πρεπει να την παραγγειλει απο τα κεντρικα καταστηματα?

Ευχαριστω πολυ..

 

 

Κοιτα λιγο εδω .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σχετικα με φορτιστη αυτοκινητου.Ειχα το Tynt ii και ειχα αγορασει αυτον τον φορτιστη http://www.amazon.co.uk/Genuine-HTC-Car-Charger-DESCRIPTION/dp/B001BECC6Y

Γνωριζουμε αν κανει και για το desire? Η θα το λαμπαδιασω το desire μου????:blink:

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σχετικα με φορτιστη αυτοκινητου.Ειχα το Tynt ii και ειχα αγορασει αυτον τον φορτιστη http://www.amazon.co.uk/Genuine-HTC-Car-Charger-DESCRIPTION/dp/B001BECC6Y

Γνωριζουμε αν κανει και για το desire? Η θα το λαμπαδιασω το desire μου????:blink:

 

Γιατι ταιριαζει η εισοδος usb?????δεν νομιζω να ταιριαζει για δες το καλυτερα πρωτα....νομιζω πως εχουν τελιως διαφορετικη θυρα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...