Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορια.

 

Πηγαινετε στα προσωπα, και οταν ειστε στο "ολα" ανοιξτε το keyboard πατωντας το menu παρατεταμενα, και γραψτε κατι. Θα εμφανιστει ενα overlay παραθυρο με αυτο που πληκτρολογησατε.

 

Πειτε μου τωρα πως να το εξαφανισω...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εμένα δεν εμφανίζει τίποτα :X

(HTC Official Froyo)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πατησα το keyboard πιστευοντας οτι θα με παει στην επαφη που πληκτρολογησα. Αντι αυτου ανοιξε ενα παραθυρακι κατω κατω που δεν κλεινει με τιποτα. Και οσο πληκτρολογω γεμιζει. Μενει ενεργο ακομα κι αν βγειτε και ξαμαμπειτε στα προσωπα. Θα δοκιμασω restart.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Πατησα το keyboard πιστευοντας οτι θα με παει στην επαφη που πληκτρολογησα. Αντι αυτου ανοιξε ενα παραθυρακι κατω κατω που δεν κλεινει με τιποτα. Και οσο πληκτρολογω γεμιζει. Μενει ενεργο ακομα κι αν βγειτε και ξαμαμπειτε στα προσωπα. Θα δοκιμασω restart.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μήπως είναι εύκολο να το βγάλεις μια φώτο να το δούμε?

Μάλλον τυχαίο είναι όμως γιατί εμένα δεν το κάνει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδες δεν βρισκει την 2,2 με τιποτα.....οτι και να κανω γραφει εχει την τελευταια εκδοση και ειναι η 2.1

 

τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.

 

Πηγαινετε στα προσωπα, και οταν ειστε στο "ολα" ανοιξτε το keyboard πατωντας το menu παρατεταμενα, και γραψτε κατι. Θα εμφανιστει ενα overlay παραθυρο με αυτο που πληκτρολογησατε.

 

Πειτε μου τωρα πως να το εξαφανισω...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το έκανε και σε εμένα....

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις κλειστο; κλεινεις την συσκευη τελειως; για ποιο λογο; το τηλεφωνο κλεινουμε συνηθως.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

εννοω οτι το κλεινω το βραδυ και θελω το πρωι να χτυπησει το ξυπνητηρι.υπαρχει τροπος?

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι το κλεινω το βραδυ και θελω το πρωι να χτυπησει το ξυπνητηρι.υπαρχει τροπος?

 

Noop, sorry αλλά με το τηλέφωνο σβηστό το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί, γι' αυτό εξάλλου υπάρχει και το flight mode.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κανει και σε μενα οταν εισαι στο ολα και πας στο προσθηκη πατοντας παρατεταμενα το μενου βγαινει το παραθυρο κ δε φευγει με τιποτα πρεπει να ξαναπατησεις το μενου να εμφανιστει τ πληκτρολογιο και να σβησεις αυτο που εγραψες τοτε εξαφανιζετε

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια... Καπου ειχα δει εναν οδηγο για εγκατάσταση A2SD+ σε μαμα Froyo unrooted. Δεν μπορω να τον βρω με τιποτα... Μηπως εχει κανεις προχειρο κανα λινκ?

 

Αντε γιατι βαρεθηκα με τον περιορισμο της μνημης... ναι ξερω, στο Froyo μετακινουνται τα apps.. ΑΜΑ ομως το υποστηριζουν... που ειδικα τα Satnav ΔΕΝ....

Link to comment
Share on other sites

Noop, sorry αλλά με το τηλέφωνο σβηστό το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί, γι' αυτό εξάλλου υπάρχει και το flight mode.

 

σε ολα τα τηλ που ειχα μεχρι τωρα τα εκλεινα το βραδυ και το πρωι χτυπουσε το ξυπνητηρι κανονικα και μετα εβγαζε επιλογη ενεργοποιησης η οχι του τηλ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια... Καπου ειχα δει εναν οδηγο για εγκατάσταση A2SD+ σε μαμα Froyo unrooted. Δεν μπορω να τον βρω με τιποτα... Μηπως εχει κανεις προχειρο κανα λινκ?

 

Αντε γιατι βαρεθηκα με τον περιορισμο της μνημης... ναι ξερω, στο Froyo μετακινουνται τα apps.. ΑΜΑ ομως το υποστηριζουν... που ειδικα τα Satnav ΔΕΝ....

 

Ορίστε φίλε μου ->http://thegreencodeblog.com/2010/06/12/how-to-force-apps-to-move-to-the-sd-card-on-froyo/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Noop, sorry αλλά με το τηλέφωνο σβηστό το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί, γι' αυτό εξάλλου υπάρχει και το flight mode.

 

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οχι ομως. Σε ολες τις συσκευες το ξυπνητηρι χτυπαει και ας ειναι σβηστο. Αλλωστε αυτη ειναι η εννοια του ξυπνητηριου αλλιως θα βαζαμε μια απλη υπενθυμιση. Σιγουρα δεν υπαρχει τροπος ουτε με καποια εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα τηλ που ειχα μεχρι τωρα τα εκλεινα το βραδυ και το πρωι χτυπουσε το ξυπνητηρι κανονικα και μετα εβγαζε επιλογη ενεργοποιησης η οχι του τηλ

Σε όλα τα τηλέφωνα εκτός από WinMo, Android και δεν ξέρω πια άλλα.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οχι ομως. Σε ολες τις συσκευες το ξυπνητηρι χτυπαει και ας ειναι σβηστο. Αλλωστε αυτη ειναι η εννοια του ξυπνητηριου αλλιως θα βαζαμε μια απλη υπενθυμιση. Σιγουρα δεν υπαρχει τροπος ουτε με καποια εφαρμογη?

 

Όχι σε όλες. Για εφαρμογή δεν ξέρω κάτι αλλά δεν νομίζω να γίνεται. Είναι έτσι η λειτουργία του λειτουργικού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.

 

Πηγαινετε στα προσωπα, και οταν ειστε στο "ολα" ανοιξτε το keyboard πατωντας το menu παρατεταμενα, και γραψτε κατι. Θα εμφανιστει ενα overlay παραθυρο με αυτο που πληκτρολογησατε.

 

Πειτε μου τωρα πως να το εξαφανισω...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Φίλε τελικά το κάνει και μένα.

Ααα και βρήκα πως φεύγει.

Απλά κρατάς πατημένο το σβήσιμο στο πληκτρολόγιο και μετά από 2-3 δεύτερα φεύγει το μπαλονάκι!

 

Παίδες για όσους έψαχναν widget για την μπαταρία, βρήκα ένα της HTC αρκετά όμορφο.

Δείτε το εδώ -> Battery Widget

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τελικά το κάνει και μένα.

Ααα και βρήκα πως φεύγει.

Απλά κρατάς πατημένο το σβήσιμο στο πληκτρολόγιο και μετά από 2-3 δεύτερα φεύγει το μπαλονάκι!

 

Προς στιγμήν τρόμαξα:wacko:

Αλλά πάλι καλά που με βοήθησες με αυτό που έγραψες....

 

Παιδιά είναι πολύ χρήσιμο να γράφουμε ότι μας έχει τύχει...έστω και να κάποιος δεν απαντήσει, υπάρχουν άτομα που απλά διαβάζουν και βοηθιούνται....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και εγω αυτο δεν μπορω να καταλαβω.αν εχει καποιος καποια ιδεα......................

 

Μην μπερδεύεστε παιδιά, εδώ δεν μιλάμε για απλά κινητά. Είναι σαν να περιμένεις από τον υπολογιστή του σπιτιού σου να ανοίξει μόνος του, απλά δεν γίνεται. Το ίδιο ισχύει και εδώ για τους ίδιους λόγους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις κλειστο; κλεινεις την συσκευη τελειως; για ποιο λογο; το τηλεφωνο κλεινουμε συνηθως.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

ειναι λιγο χαζο αυτο που ρωταοαω αλλα...πως κλεινουμε το τηλεφωνο μονο και οχι τη συσσκευη? το βαζουμε στη λειτουργια πτησης?

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο χαζο αυτο που ρωταοαω αλλα...πως κλεινουμε το τηλεφωνο μονο και οχι τη συσσκευη? το βαζουμε στη λειτουργια πτησης?

 

Yeap (10 χαρακτήρες)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κατι.. οταν δινεις ιντερνετ στον υπολογιστη απο το καλωδιο με κοινή χρηση ίντερνετ (desire) σε χρεώνουν η εταιρείες για tethering?

 

μου ρθε 250 ευρώ ο λογαριασμός για 140mb με ίντερνετ unlimited πρόγραμμα της vodafone..(3gb) το είδα βραδιάτικα και θα μου κοπεί ο υπνος! μέχρι να τους παρω αύριο τηλέφωνο

 

edit

 

ο λογαριασμός λέει αριθμός κλήσεων (vodafone live , mobile internet) 50 διάρκεια 25 ώρες καλά με την ώρα με χρεώνουν? και 140mb όγκος

 

δεδομένων

 

απο το γιοτοφωνο καταλαβαίνω έχουν το κοντρόλ λογο apple και το ελέγχουν το tethering ισχύει και στα android? (desire)

Edited by stefanis
Link to comment
Share on other sites

πηγα στην cosmote και ενεργοποιησα internet on the phone. ο πωλητης με ενημερωσε οτι πρεπει να παρω1212 να μου στειλουν τισ ρυθμισεις.παρολαυτα μετα απο λιγο ελαβα σμσ οτι η αποστολη των ρυθμισεων δεν ειναι δυνατη!!!!!!!!!!.

καλωντας το 1212 μου ειπαν να τους δωσω email και το τεχνικο τμημα θα μου στειλει τις ρυθμισεις!!!!?????????????????????????????????

ολα αυτα εγιναν χθες και ακομα τιποτα!!!!!!!!!

καμια ιδεα - λυση???????

:)
Link to comment
Share on other sites

πηγα στην cosmote και ενεργοποιησα internet on the phone. ο πωλητης με ενημερωσε οτι πρεπει να παρω1212 να μου στειλουν τισ ρυθμισεις.παρολαυτα μετα απο λιγο ελαβα σμσ οτι η αποστολη των ρυθμισεων δεν ειναι δυνατη!!!!!!!!!!.

καλωντας το 1212 μου ειπαν να τους δωσω email και το τεχνικο τμημα θα μου στειλει τις ρυθμισεις!!!!?????????????????????????????????

ολα αυτα εγιναν χθες και ακομα τιποτα!!!!!!!!!

καμια ιδεα - λυση???????

 

Τις ρυθμίσεις φίλε μου κανονικά τις βρίσκει αυτόματα η συσκευή.Σε εμένα έτσι έγινε

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κατι.. οταν δινεις ιντερνετ στον υπολογιστη απο το καλωδιο με κοινή χρηση ίντερνετ (desire) σε χρεώνουν η εταιρείες για tethering?

 

μου ρθε 250 ευρώ ο λογαριασμός για 140mb με ίντερνετ unlimited πρόγραμμα της vodafone..(3gb) το είδα βραδιάτικα και θα μου κοπεί ο υπνος! μέχρι να τους παρω αύριο τηλέφωνο

 

edit

 

ο λογαριασμός λέει αριθμός κλήσεων (vodafone live , mobile internet) 50 διάρκεια 25 ώρες καλά με την ώρα με χρεώνουν? και 140mb όγκος

 

δεδομένων

 

απο το γιοτοφωνο καταλαβαίνω έχουν το κοντρόλ λογο apple και το ελέγχουν το tethering ισχύει και στα android? (desire)

 

εγω ξερω οτι η vodafone εχει καιρο που το εκανε ξεχωριστη χρεωση το

tethering ασεχτα ποσα mb εχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα παιδιά και ελπίζω κάποιος να μπορέσει να με βοηθήσει.

Έτρεξα το RUU δύο με τρεις φορές και όταν φτάνει στο 75% μου βγάζει μήνυμα λάθους ότι δεν μπορεί να διαβάσει τα αρχεία ή ότι τα αρχεία είναι καταστρεμμένα. Μου ζητάει να κατεβάσω μια πλήρη έκδοση του RUU για να ξαναπροσπαθήσω. Κατέβασα ξανά το RUU αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο σφάλαμα. Με αποτέλεσμα τώρα όταν πάω να ανοίξω το Desire να μου βγάζει το logo της HTC και 4 θαυμαστικά στις 4 γωνιές του κινητού. Τί μπορώ να κάνω;

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...