Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω..αν καποιος μπορουσε να απαντησει κ για την ερωτηση με το market θα ημουν πανευτυχης...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδες σημερα το πρωι πηρα το desire μου και γω!!αλλα δε μπορω να εγκαταστησω το htc sync.:cry: διαλεγω την γλωσσα επειτα φωρτωνει την προετοιμασια και τοτε με πεταει εξω απτο preparing instalation βγαζοντας μ το παρακατω μνμ:

Windows ® Installer. V 4.5.6001.22159

 

msiexec /Option <υποχρεωτικές παράμετροι> [προαιρετικές παράμετροι]

 

Επιλογές εγκατάστασης

</package | /i> <Product.msi>

Εγκαθιστά ή ρυθμίζει το προϊόν

/a <Product.msi>

Εγκατάσταση διαχειριστή - Εγκαθιστά ένα προϊόν στο δίκτυο

/j<u|m> <Product.msi> [/t <Λίστα μεταβολών>] [/g <Αναγνωριστικό γλωσσάς>]

Κοινοποιεί ένα προϊόν - m σε όλους τους χρήστες, u στον τρέχων χρήστη

</uninstall | /x> <Product.msi | Κωδικός προϊόντος>

Απεγκατάσταση του προϊόντος

Επιλογές εμφάνισης

/quiet

Λειτουργία χωρίς μηνύματα

/passive

Χωρίς παρακολούθηση - γραμμή προόδου μόνο

/q[n|b|r|f]

Καθορισμός του επιπέδου του περιβάλλοντος εργασίας

n - χωρίς περιβάλλον εργασίας

b - βασικό περιβάλλον εργασίας

r - περιορισμένο περιβάλλον εργασίας

f - πλήρες περιβάλλον εργασίας (προεπιλογή)

/help

Πληροφορίες βοήθειας

Επιλογές επανεκκίνησης

/norestart

Να μην γίνει επανεκκίνηση με την ολοκλήρωση της εγκατάστασης

/promptrestart

Να ερωτηθεί ο χρήστης για επανεκκίνηση, εάν χρειάζεται

/forcerestart

Να γίνει επανεκκίνηση με την ολοκλήρωση της εγκατάστασης

Επιλογές Καταγραφής

/l[i|w|e|a|r|u|c|m|o|p|v|x|+|!|*] <Αρχείο καταγραφής>

i - Μηνύματα κατάστασης

w - Προειδοποιήσεις

e - Όλα τα μηνύματα λάθους

a - Εκκίνηση ενεργειών

r - Εγγραφές συγκεκριμένων ενεργειών

u - Αιτήσεις χρήστη

c - Αρχικές παράμετροι περιβάλλοντος εργασίας

m - Πληροφορίες εξόδου χαμηλής μνήμης ή ανεπανόρθωτου σφάλματος

o - Μηνύματα εξάντλησης χώρου δίσκου

p - Ιδιότητες τερματικού

v - Λεπτομερής καταγραφή

x - Πρόσθετες πληροφορίες εντοπισμού σφαλμάτων

+ - Προσθήκη σε υπάρχον αρχείο καταγραφής

! - Εκκαθάριση αρχείου μετά από κάθε εγγραφή

* - Καταγραφή όλων των πληροφοριών, πλην των επιλογών v και x

/log <Αρχείο καταγραφής>

Ισοδύναμο με /l* <Αρχείο καταγραφής>

Επιλογές ενημέρωσης

/update <Update1.msp>[;Update2.msp]

Εφαρμογή ενημερώσεων

/uninstall <PatchCodeGuid>[;Update2.msp] /package <Product.msi | Κωδικός προϊόντος>

Κατάργηση ενημερώσεων για ένα προϊόν

Επιλογές επιδιόρθωσης

/f[p|e|c|m|s|o|d|a|u|v] <Product.msi | Κωδικός προϊόντος>

Επιδιόρθωση ενός προϊόντος

p - μόνο αν λείπει αρχείο

o - αν λείπει αρχείο ή υπάρχει παλαιότερη έκδοση (προεπιλογή)

e - αν λείπει αρχείο ή υπάρχει η ίδια ή παλαιότερη έκδοση

d - αν λείπει αρχείο ή υπάρχει διαφορετική έκδοση

c - αν λείπει αρχείο ή δεν συμφωνεί το άθροισμα ελέγχου (checksum)

a - επανεγκατάσταση όλων των αρχείων

u - όλες οι απαραίτητες εγγραφές μητρώου χρήστη (προεπιλογή)

m - όλες οι απαραίτητες εγγραφές μητρώου υπολογιστή (προεπιλογή)

s - όλες οι συντομεύσεις (προεπιλογή)

v - δημιουργεί νέο τοπικό αντίγραφο από την πηγή

Ρύθμιση δημόσιων ιδιοτήτων

[PROPERTY=PropertyValue]

 

Συμβουλευτείτε το Windows ® Installer SDK για περαιτέρω πληροφορίες για την

σύνταξη της γραμμής εντολών.

 

Πνευματικά δικαιώματα © Microsoft Corporation. Με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.

Μέρος αυτού του λογισμικού βασίζεται στην εργασία του Independent JPEG Group.

 

τι να κανω?? οποιος ξερεις ας μ πει...

υ.γ.:εχω κλεισει κ το antivirus μου και ολα τα προγραμματα που τρεχω κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης.

 

To ιδιο πρβλημα εχω και εγω....ενω χτες εκανα συγχρονισμο χωρις κανενα προβλημα πλεον μου πεταει το μυνημα ΗΤC UPCT Loader has stopped working.....ισως φταιει που εχουμε πειρατικα windows....?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιοσ να γραψει(εστω με copy και paste)ποιοι ειναι οι official φακελοι που εχει μεσα στην sd??? δλδ χωρις αυτους που δημιουργουν τα προγραμματα που βαλαμε μετα???
Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική official rom από την ace πού βρίσκεται;

 

Όποιος θέλει να κάνει unroot αυτήν δεν βάζει για να το πάει στην αντιπροσωπεία; Θέλω δηλαδή τα ελληνικά με το speed dial, gr prediction κτλ.

 

Edit: Να πω ότι όταν το αγόρασα είχε τα εξής: 32.36.00.28U_4.06.00.02_2 και 1.21.405.2 CL174215

Edited by dawsongr
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 ώρες (!!!) κατάφερα να βάλω RSS FEED στην εφαρμογή "ειδήσεις" του Desire... Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό από τα νεύρα μου αλλά τουλάχιστον τα κατάφερα. Και χωρίς να χρειάζεται άλλη εφαρμογή από το Market. Άλλωστε το widget της custom εφαρμογής είναι μακράν το καλύτερο.

Αν ενδιαφέρει κάποιον για να μην παιδεύεται όπωε εγώ.

1) Κάνεις log in στο λογαριασμό του gmail, πας google κάνεις αναζήτηση "google reader" οπότε σε παει εκεί.

2) Ακριβώς κάτω από το σήμα (πάνω αριστερά) πατάς "add a subscription" και στη γραμμή που ανοίγει βάζεις το όνομα του site από το οποίο θες να λαμβάνεις ειδήσεις (π.χ in.gr, naftemporiki.gr, contra.gr)

3) Πας τέρμα κάτω στην αριστερή στήλη της αρχικής οθόνης του reader εκεί που λέει με με μκρά γράμματα "Manage subscriptions" και στην επόμενη οθόνη βλέπεις ακριβώς το url κάθε site που πρέπει να χρησιμοποιήσεις.

4) Τέλος πας στο κινητό Προγράμματα - Ειδήσεις - Προσθήκη ροών - Προσθήκη από url - Βάζεις τη διεύθυνση που σημείωσες από το προηγούμενο βήμα - Προσθήκη και ΤΕΛΟΣ...

Πολύ καλό είναι το widget αυτής της εφαρμογής. Δοκιμάστε το σε κάποια ελεύθερη οθόνη. Αυτά!

Έγραψες μπράβο ρε ΘουΒου.. Πολύ καλό.. Και είχα σπάσει το κεφάλι μου πολλές φορές να βγάλω άκρη αλλά δεν είχα υπομονή.. :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι free αλλα μπορεις να το βρεις -free- στα γνωστα μαγαζακια....

 

καμια βοηθεια μπορεις να δώσεις? ξερεις λαμβανω και pm :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για πρόγραμμα που θα μου επιτρέπει μέσω wifi να κάνω download από το κινητό στο pc (έχω βρεί για upload, άλλα όχι για download πχ να κατεβάσω όλο το φάκελο των φωτογραφίων).

 

 

Λύσεις τύπου sftp/smb κλπ δεν μου κάνουν,

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερες κ απο εμενα... επειδη τωρα ειδα το τοπικ κ ειδα 96 σελιδες... ζητω εκ των προτερων συγγνωμη απο τους μοντς αλλα επειδη με ενδιαφερει να μπω στην κατηγορια αντροιντ τι γινεται με τον συγχρονισμο ρε παιδια?πως μπορω να κανω?με outlook ομορφα κ απλα δεν κανει?

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για πρόγραμμα που θα μου επιτρέπει μέσω wifi να κάνω download από το κινητό στο pc (έχω βρεί για upload, άλλα όχι για download πχ να κατεβάσω όλο το φάκελο των φωτογραφίων).

 

 

Λύσεις τύπου sftp/smb κλπ δεν μου κάνουν,

 

ευχαριστώ

 

Βάλε ένα dropbox να ξεμπερδεύεις...

Link to comment
Share on other sites

καλημερες κ απο εμενα... επειδη τωρα ειδα το τοπικ κ ειδα 96 σελιδες... ζητω εκ των προτερων συγγνωμη απο τους μοντς αλλα επειδη με ενδιαφερει να μπω στην κατηγορια αντροιντ τι γινεται με τον συγχρονισμο ρε παιδια?πως μπορω να κανω?με outlook ομορφα κ απλα δεν κανει?

 

 

Καλημερα.Κανει κανονικα συγχρονισμο με Outlook μεσω htcsync,καθως επισης και μεσω gmail.Επισης οι σελιδες ειναι 256 και οχι 96 :)

Link to comment
Share on other sites

χε χε ευχαριστω για την πληροφορια!ευτυχως για το outlook γιατι με το gmail ο φιλος θα χαθει!εχω συνηθισει τοσο καιρο ομορφα κ ωραια με το outlook!

(νομιζω πως παλιοτερα ειχα αλλαξει ρυθμιση κ στην σελιδα εμφανιζονται η 20 η 30 μηνυματα γιατι κ ειπα 96... οτι βλεπω εγω. Κ σορι για το οφτοπικ) ευελπιστω πως ολα θα πανε καλα

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

προβληματισμος....

με βολευει παρα πολυ το πληκτρολογιο με τα μεγαλα γραμματα που εχει το desire που ειναι σαν αρηθμιτικο και οχι το πλαγιαστο σαν του iphone...

κατι βασικο για μενα..οταν κανεις root κ οταν περνας μια αλλη rom αυτο το πληκτρολογιο χανεται ή εξακολουθω να το εχω?σκεπτομουν μηπως ειναι της htc "πατεντα"...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το gps και αστο να πιασει δορυφορους(να εισαι εξω απο το σπιτι σου)μολις κλειδωσει τους δορυφορους και δει που εισαι,θα σου βαλει μπροστα την πολη που βρισκεσαι.

 

Δυστηχως το ιδιο δυχνει ... Εβαλα το gps test να κλειδωσει δορυφορους ανοιξα και το ndrive αλλα ακομα δειχνει Θυρισο . ενω ειμαι Χανια ...

 

Κανεις που να ξερει πως θα το αλλαξω παρακαλω ....

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

προβληματισμος....

με βολευει παρα πολυ το πληκτρολογιο με τα μεγαλα γραμματα που εχει το desire που ειναι σαν αρηθμιτικο και οχι το πλαγιαστο σαν του iphone...

κατι βασικο για μενα..οταν κανεις root κ οταν περνας μια αλλη rom αυτο το πληκτρολογιο χανεται ή εξακολουθω να το εχω?σκεπτομουν μηπως ειναι της htc "πατεντα"...

 

...εεεχμμ... το πληκτρολόγιο του iphone ήταν [για εμενα] κορυφαίο. Ο αλγόριθμος υπολογισμού το που πατάς, καθώς και οι προτινώμενες λέξεις, και η ευκολία στους τόνους, είναι προς το παρόν αξεπέραστα.

(Στο desire για να βάλεις τόνο πρέπει να κρατήσεις το γράμμα πατημένο. Αυτό σε καθυστερεί πάρα πολύ).

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να βοηθησει ..?

 

Παλια ειχα το omnia και οταν εμπαινα σε μια σελιδα στο e-radio.gr και επελεγα ενα σταθμο αυτος επαιζε κανονικα (μεσω internet). Τωρα με το desire μπορω να μπω στην σελιδα , αλλα οταν επιλεγω σταθμο και ανοιγει το παραθυρακη του απλα κολαει και περιμενω . Τι φταιει ρε παιδια και δεν μπορω να ακουω radio μεσω internet ....?

 

Και μια ερωτηση ακομα .....

 

Πως μπορω να κανω μερικα alboum να μην φαινονται ..... Εχω φτιαξει ενα φακελο best photos και δεν θελω να μου τις δειχνει η εκθεση . Το αντιχτοιχο και με κατι videos που εχω .

Ακομα αν μπορω να κρυψω και τις photos του ndrive γιατι ειναι πολυ σπαστικο να μου τις εμφανιζει και αυτες στην λιστα με τα αλμπουμ ...

Edited by godpanos
προσθηκη ερωτησης

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

...εεεχμμ... το πληκτρολόγιο του iphone ήταν [για εμενα] κορυφαίο. Ο αλγόριθμος υπολογισμού το που πατάς, καθώς και οι προτινώμενες λέξεις, και η ευκολία στους τόνους, είναι προς το παρόν αξεπέραστα.

(Στο desire για να βάλεις τόνο πρέπει να κρατήσεις το γράμμα πατημένο. Αυτό σε καθυστερεί πάρα πολύ).

 

Φιλικά

Έχεις κάνει βαθμονόμηση στο πληκτρολόγιο ;

Μενού > ρυθμίσεις > Γλώσσα κ Πληκτρολόγιο > Touch input > Εισαγωγή κειμένου > Εργαλείο Βαθμονόμησης

Μετά από αυτό σε μένα ήταν πολύ καλλίτερο στην πληκτρολόγηση.

 

Το λεξικό του μου φαίνεται μια χαρά απλός αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν εμφανίζεται σε όλα τα πεδία που συμπληρώνεις γράμματα.

 

Το πληκτρολόγιο του iphone έχει και μεγαλύτερα κενά ανάμεσα από τα πλήκτρα και βοηθάει ακόμα ποιο πολύ να μην κάνεις λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να βοηθησει ..?

 

Παλια ειχα το omnia και οταν εμπαινα σε μια σελιδα στο e-radio.gr και επελεγα ενα σταθμο αυτος επαιζε κανονικα (μεσω internet). Τωρα με το desire μπορω να μπω στην σελιδα , αλλα οταν επιλεγω σταθμο και ανοιγει το παραθυρακη του απλα κολαει και περιμενω . Τι φταιει ρε παιδια και δεν μπορω να ακουω radio μεσω internet ....?

 

Αν μπορει καποιος να το απαντηση ,μπορουμε να το κανουμε να παιξει ?

 

Εγω παντως για την ωρα χρησιμοποιω το "Cherry Rplayer" επισης υπαρχουν και αλλα στο μαρκετ οπως το "A Online Radio"

 

Μερικα εχουν ειδη μεσα τον σταθμο που ψαχνεις αλλιως γραφεις ακριβως το link

Για παραδειγμα "http://www.metropolisradio.gr/listenlive.pls"

Link to comment
Share on other sites

Γεια και και χαρα....

σημερα απενεργοποιησα το συνχρονισμο με το facebook για να φορτωσω τις καινουργιες φωτογραφιες των επαφων μου ....μετα που τον εργοποιησα ξανα δεν μου κανει καθολου συχρονισμο με τις επαφες μου....:wacko:

κουλο....καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

τοχω κανει αυτο που λες απλως μου αρεσει που ειναι σαν αριθμητικο πληκτρολογιο κανονικου,"απλου" κινητου και χρειαζεται ας πουμε 2 φορες για να βγει το β.

αυτο θα μεινει μετα την οποιαδηποτε rom ή θα το χασω?

δεν αμφισβητω την ανταποκριση τοπυ αγγιγματος στο iphone ή στο desire... aplvw εχω μεγαλα δαχτυλα..αν βλεπεται τι μηνυματα που εγραφα στο iphone θα με παιρνουσατε για κινεζο..k me boleyei ayto to πληκτρολογιο..

 

υπηρχε μια σελιδα που εκανε κανεις συγκριση των roms με το τι προσφερει η καθε μια σε πινακακι σαν excel.μηπως το εχει κανενας προχειρο???να δουμε ποια να βαλουμε δηλαδη γιατι ειναι...αλλη περιπετεια αυτη...

Edited by notissfak
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω μερικα alboum να μην φαινονται ..... Εχω φτιαξει ενα φακελο best photos και δεν θελω να μου τις δειχνει η εκθεση . Το αντιχτοιχο και με κατι videos που εχω .

Ακομα αν μπορω να κρυψω και τις photos του ndrive γιατι ειναι πολυ σπαστικο να μου τις εμφανιζει και αυτες στην λιστα με τα αλμπουμ ...

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22252

 

Διάβασε το πρώτο post

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αυριο θα το εχω στα χερια μου και θελω να αρχισω να μαζευω υλικο...

Ποιο προγραμμα gps να βαλω??

Ποιοι ειναι οι πληρστεροι και πιο updated δωρέαν χάρτες για Ελλάδα αυτη τη στιγμη??

Offline παντα οχι google maps που τρωει data.

Και αν υπαρχει καποιο link με αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης τους στο desire!

 

 

Επισης που υπαρχει καποια λιστα με must have εφαρμογές widgets κλπ!

Links για τα "μαγαζάκια"?

 

Ευχαριστω!:cool:

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.μολις το πηρα και εχω καποιες αποριες......μπορω να χρησιμοποιησω το gps χωρις να εχω προσβαση το internet...και πως?μονο με λιστα μπορω να παιξω τ τραγουδια π βαζω ή μπορω να δημιουργησω φακελο που θα τον βλεπω απευθειας απο το κινητο? Edited by thespesios
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,αλλα δεν γινεται,εκτος και αν μας ξεφευγει κατι.

μπορεις σε παρακαλω να δεις αν δουλευει η δονηση και στα μηνυματα; γιατι στα μηνυματα δε μου δουλευει καθολου και με τιποτα.

 

ειναι απιστευτα ενοχλητικο..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...