Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Skype υπαρχει κανονικοτατα για Android...

Ειναι βεβαια beta release ακομα,αλλα λειτουργει αψογα..

http://www.cyrket.com/p/android/com.skype.android.lite/

 

Δεν το'χα δει αυτό το app, αλλά απ'ότι γράφουν από κάτω, μόνο τζάμπα δεν είναι... ούτε skype to skype calls δεν κάνει... τί να το κάνεις έτσι, είναι τελείως άχρηστο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως έχει κανεις αλλός πρόβλημα με το MTP application που φορτώνει στο κινητό , να κάνει αδιάκοπα restarts, όταν συνδέουμε το USB σε KIES MODE? Το αποτέλεσμα είναι να μην μπορεί να το αναγνωρίσει το KIES στο PC γιατί μόλις παει να το δει κλείνει/ανοίγει και πεφτει συνέχεια σε αυτό το loop. Mου το έχει κάνει σε όλα τα firmware που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα και από ότι κατάλαβα προκλήθηκε μάλλον απο καποια εφαρμογή που εγκατέστησα, αλλά ακόμα δε μπόρεσα να βρω ποια ευθύνεται.

Στο XDA-forum που έριξα μια ματιά , το εχουν αναφέρει κι αλλοι το ιδιο πρόβλημα και λένε ότι η μόνη λυση είναι format του /sdcard :mad:

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει κανεις αλλός πρόβλημα με το MTP application που φορτώνει στο κινητό , να κάνει αδιάκοπα restarts, όταν συνδέουμε το USB σε KIES MODE? Το αποτέλεσμα είναι να μην μπορεί να το αναγνωρίσει το KIES στο PC γιατί μόλις παει να το δει κλείνει/ανοίγει και πεφτει συνέχεια σε αυτό το loop. Mου το έχει κάνει σε όλα τα firmware που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα και από ότι κατάλαβα προκλήθηκε μάλλον απο καποια εφαρμογή που εγκατέστησα, αλλά ακόμα δε μπόρεσα να βρω ποια ευθύνεται.

Στο XDA-forum που έριξα μια ματιά , το εχουν αναφέρει κι αλλοι το ιδιο πρόβλημα και λένε ότι η μόνη λυση είναι format του /sdcard :mad:

 

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα χτες...έκανα φορματ την κάρτα από τις ρυθμίσεις στο κινητό, αλλά ναι μεν σταμάτησε αυτό το loop δεν μπορούσε όμως και πάλι να συνδεθεί με kies οπότε πέρασα την τελευταία έκδοση του kies και έκανα και επανεγκατάσταση των drives από το παραθυράκι πάνω αριστερά του kies και όλα οκ

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά που την είδατε τη διαφορά των 150 ευρώ? Το κινητό υπάρχει ήδη στην Ελλάδα και μάλιστα κάτω από 500 ευρώ. Skroutz it...

 

Αξίζει, για τόσο μικρή διαφορά στην τιμή, να ψωνίζουμε από έξω? Ειδικά, στην παρούσα περίοδο!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα!!!

εχουμε οικονομικη κριση κ κοιταμε την πιο συμφερουσα προταση

αν τα ελληνικα μαγαζια θελουν τζιρο ας μειωσουν τις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν δεν το δεις όμως το κινητό στην πραγματικότητα και όχι από web-video πως θα το αγοράσεις? Γουρούνι στο σακί? Και αν το πάρεις και δεν σου κάνει εμφανισιακά?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραγγείλει (ή ακόμα καλύτερα παραλάβει) από amazon.de, η αποστολή γίνεται με ταχυδρομείο ή με courier;
Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως φιλε σε αυτο εχεις δικιο η το βλεπεις απο κανα φιλο η απο το internet η απλα διαβαζεις reviews απο τα sites κ ο θεος βοηθος...

 

 

Ρε παιδιά αν δεν το δεις όμως το κινητό στην πραγματικότητα και όχι από web-video πως θα το αγοράσεις? Γουρούνι στο σακί? Και αν το πάρεις και δεν σου κάνει εμφανισιακά?

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι απλό; Γιατί κάνετε σαν τρελοί όλοι να το πάρετε τώρα ειδικά στην αρχή που είναι αδούλευτο και ακριβό;

Σε 2-3 μήνες το πολύ θα πωλείται και πιο φτηνά και θα έχει το Android 2.2 και θα έχουν βγει στη φόρα τα όποια προβλήματα και θα υπάρχουν και πολύ βελτιωμένες coocked ROM.

Κι εγώ το θέλω αλλά περιμένω.Τόσο ανυπόμονοι είσαστε;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά που την είδατε τη διαφορά των 150 ευρώ? Το κινητό υπάρχει ήδη στην Ελλάδα και μάλιστα κάτω από 500 ευρώ. Skroutz it...

 

Αξίζει, για τόσο μικρή διαφορά στην τιμή, να ψωνίζουμε από έξω? Ειδικά, στην παρούσα περίοδο!

 

δικιο εχεις φιλε μου αλλα με συγχωρεις θα προτιμησω το amazon απο το cleverstore.gr .ποτε δεν παραγγελνω απο μαγαζια που δεν εχουν καν ratings απο users γιατι μου εχουν συμβει τρελλα στο παρελθον με παραγγελιες

 

Ρε παιδιά αν δεν το δεις όμως το κινητό στην πραγματικότητα και όχι από web-video πως θα το αγοράσεις? Γουρούνι στο σακί? Και αν το πάρεις και δεν σου κάνει εμφανισιακά?

 

δεν ειναι ακριβως ετσι,οπως ειπε και ενας φιλος κοιτας τα reviews αλλα και πολλα βιντεακια με unboxing στο youtube για να εισαι σιγουρος τι αγοραζεις.μεχρι σημερα παντως δεν εχω αγορασει κατι απο ιντερνετ που το εχω μετανιωσει

 

Όσοι έχετε παραγγείλει (ή ακόμα καλύτερα παραλάβει) από amazon.de, η αποστολή γίνεται με ταχυδρομείο ή με courier;

 

standard μου γραφει εμενα θα σε γελασω.μαλλον ταχυδρομειο με την κλασσικη ειδοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραγγείλει (ή ακόμα καλύτερα παραλάβει) από amazon.de, η αποστολή γίνεται με ταχυδρομείο ή με courier;

 

Τα περισσοτερα καταστηματα στελνουν με την DHL.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι απλό; Γιατί κάνετε σαν τρελοί όλοι να το πάρετε τώρα ειδικά στην αρχή που είναι αδούλευτο και ακριβό;

Σε 2-3 μήνες το πολύ θα πωλείται και πιο φτηνά και θα έχει το Android 2.2 και θα έχουν βγει στη φόρα τα όποια προβλήματα και θα υπάρχουν και πολύ βελτιωμένες coocked ROM.

Κι εγώ το θέλω αλλά περιμένω.Τόσο ανυπόμονοι είσαστε;

 

Προσωπικά δε νομίζω ότι θα πέσει η τιμή σε 2-3 μήνες. Εγώ το πήρα από το ebay στην Αγγλία, αφού το είδα πρώτα στο μαγαζί και το έπιασα κτλ. Πιστεύω ότι η Samsung μας χρησιμοποιεί για beta testers. Εδώ στο Λονδίνο δεν υπάρχει ούτε μια διαφήμιση για το Galaxy S, μόνο για το Wave. Μόνο αν πας σε μαγαζί με κινητά θα το δεις. Νομίζω ότι η Samsung περιμένει να διορθώσει τα μικρο-προβλήματα, και μετά θα βγάλει firmware upgrade επίσημο, και θα το χτυπήσει με marketing. Και ειδικά με Froyo, θα το μάθουν όλοι... η ζήτηση δε θα πέσει, μάλλον θα ανέβει... και όταν υπάρχει ζήτηση, οι τιμές δεν πέφτουν...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το ebay στην Αγγλία, αφού το είδα πρώτα στο μαγαζί και το έπιασα κτλ.

 

Γι’ αυτό λέγεσαι και Tyxerakias :lol:

Πάντως εγώ, αν και μου αρέσει πολύ το τηλέφωνο, δεν πρόκειται να το παραγγείλλω εάν πρώτα δεν το δω και το επεξεργαστώ στην πραγματικότητα.

Μου έχει τύχει να βλέπω κινητό σε web-reviews και να μου αρέσει και στην πραγματικότητα να είναι χάλια (για τα δικά μου τα γούστα)

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=201977 , τι λετε για αυτη την θηκη ? λεω να την παραγγειλω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Γι’ αυτό λέγεσαι και Tyxerakias :lol:

Πάντως εγώ, αν και μου αρέσει πολύ το τηλέφωνο, δεν πρόκειται να το παραγγείλλω εάν πρώτα δεν το δω και το επεξεργαστώ στην πραγματικότητα.

Μου έχει τύχει να βλέπω κινητό σε web-reviews και να μου αρέσει και στην πραγματικότητα να είναι χάλια (για τα δικά μου τα γούστα)

 

Ε, υπομονή και σε λίγο θα το δεις κι από κοντά... εγώ πάντως όταν τελικά πήγα στο μαγαζί και το είδα από κοντά, δεν άλλαξα γνώμη :)

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=201977 , τι λετε για αυτη την θηκη ? λεω να την παραγγειλω

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?products_id=30924

Εγώ παρήγγειλα αυτή τη δερμάτινη της ίδιας εταιρείας, καθώς και το προστατευτικό οθόνης τους. Έχει καλές κριτικές. Αν θες σιλικονάτη θήκη νομίζω δε θα βρείς καλύτερη :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια!!!

προσπαθω να κανω update στο firmware, αλλα οταν συνδεω το usb στο pc

stom ODIN μου βγαζει com 5 και στο kies δεν μπορει να συνδεθει(συνδεση συσκευης..περιμενετε). και εχω μηνει εκει μην ξεροντας τι αλλο να κανω???????:(:(

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχειτο kies μετο firmware update?

 

Δεν πρεπει να ανοιξεις το KIES.

 

Μονο με το odin θα κανεις την δουλεια. ΑΦου σου βγαζει com5 ειναι καλα... προχωρα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα!!!

εχουμε οικονομικη κριση κ κοιταμε την πιο συμφερουσα προταση

αν τα ελληνικα μαγαζια θελουν τζιρο ας μειωσουν τις τιμες

 

Είναι στην κρίση του καθ' ενός από εμάς το που θα δώσει τα χρήματά του, καμιά αντίρρηση. Η ένστασή μου ήταν στη διαφορά τιμής που γράφτηκε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε νομίζω ότι θα πέσει η τιμή σε 2-3 μήνες. Εγώ το πήρα από το ebay στην Αγγλία, αφού το είδα πρώτα στο μαγαζί και το έπιασα κτλ. Πιστεύω ότι η Samsung μας χρησιμοποιεί για beta testers. Εδώ στο Λονδίνο δεν υπάρχει ούτε μια διαφήμιση για το Galaxy S, μόνο για το Wave. Μόνο αν πας σε μαγαζί με κινητά θα το δεις. Νομίζω ότι η Samsung περιμένει να διορθώσει τα μικρο-προβλήματα, και μετά θα βγάλει firmware upgrade επίσημο, και θα το χτυπήσει με marketing. Και ειδικά με Froyo, θα το μάθουν όλοι... η ζήτηση δε θα πέσει, μάλλον θα ανέβει... και όταν υπάρχει ζήτηση, οι τιμές δεν πέφτουν...

Απο το στομα σου.....Αναμενω το Froyo πιο πολυ και απο το Iphone 5!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι απλό; Γιατί κάνετε σαν τρελοί όλοι να το πάρετε τώρα ειδικά στην αρχή που είναι αδούλευτο και ακριβό;

Σε 2-3 μήνες το πολύ θα πωλείται και πιο φτηνά και θα έχει το Android 2.2 και θα έχουν βγει στη φόρα τα όποια προβλήματα και θα υπάρχουν και πολύ βελτιωμένες coocked ROM.

Κι εγώ το θέλω αλλά περιμένω.Τόσο ανυπόμονοι είσαστε;

Σε 2-3 μηνες,το συγκεκριμενο κινητο,θα ειναι "αρχαιολογια"...Θα εχει βγει κατι καλυτερο,οποτε θα το πουλησουμε για να παρουμε το καινουριο...:D

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχειτο kies μετο firmware update?

 

Δεν πρεπει να ανοιξεις το KIES.

 

Μονο με το odin θα κανεις την δουλεια. ΑΦου σου βγαζει com5 ειναι καλα... προχωρα

επιδη δεν εκανε τιποτα αλλο εβγαλα και ξαναεβαλα το usb και τωρα δεν κανει τιποτα:wacko:

ουτε που το φαινεται στο odin,

και τωρα?

Link to comment
Share on other sites

επιδη δεν εκανε τιποτα αλλο εβγαλα και ξαναεβαλα το usb και τωρα δεν κανει τιποτα:wacko:

ουτε που το φαινεται στο odin,

και τωρα?

 

τελικα το εκλεισα και το εκανα παλι restart και δουλεψε ,ευχαριστω τον φιλο για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

ενταξει απο τη μια ειναι λιγο ασχημο να μην υποστιρηζουμε μαγαζια στην ελλαδα και κυριως τους εργαζομενους που δουλευουν γι αυτες τις εταιριες,αλλα απο την αλλη 150 ευρω ειναι ενα μεγαλο θεμα οπως και να το κανουμε.Ειδικα οταν βλεπεις οτι σε κοροιδευουν στα μουτρα ελληνικα μαγαζια που παραγγελνουν την συσκευη απο το amazon και στη σερβιρουν με μια 100ρα παραπανω.

 

παραγγειλα και μια θηκουλα δερματινη 25 ευρω και ειμαι κομπλε.

 

Εγω παντως απο το amazon.de εχω αισχρη εξυπηρετηση. Για καποιο λογο δεν δεχτηκαν την καρτα μου, τους εστειλα οτι εγγραφο ειχα και δεν ειχα που να πιστοποιει οτι ειμαι ο ιδιοκτητης της καρτας, και τους εχω στειλει περι τα 20 μηνυματα να μου ακυρωσουν την παραγγελια (μιας και με ολα αυτα θα μου την παραδωσουν οταν θα εχω ηδη φυγει για διακοπες) και με εχουν γραψει στα καμπανελια τους κανονικοτατα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι αρκετοί ψάχνετε για θήκες να σας δείξω κι εγώ ποια αγόρασα. Έχει αναφερθεί και παλιότερα αλλά τότε ο φίλος που έκανε την αναφορά δεν την έβρισκε να την αγοράσει. Δείτε:

 

ZENUS LEATHER SKIN CASE COVER GALAXY S ORANGE BLACK

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια βοηθεια pleaaaase,μετα απο την συνδεση με το odin την μπλε μπαρα κανιε restart και μου βγαζει το ακολουθο μυνημα

 

Android systeme recovery (2e)

Samsung recovery Utils

-forBML-

reboot system now

apply sdcard:updatezip

wip data/factoryreset\wipe cache partition

 

update media .plesae wait

E:cant mount/dev/block/st10

(invalid argument)

E:copy_dbdata_media:Cant mountDBDATA:

copy default media content faild.

 

κανοντας reboot now κλεινει και ανοιγει μεχρι εκει που γραφει GALAXY S και μενει

εκει,εκανα την διαδικασια του update ακομε 3-4 φορες ενω πανε ολα καλα σε αυτο το σημειο βγενει το παραπανο μυνημα,

Παρακλω οποιος μπορει να βοηθησει ,γιατι ειμαι στα προθυρα αυτοκτονιας

:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...