Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο παρηγγειλα ρε μορτες, μονος μου ενδοιασμος ηταν η διαρκεια της μπαταριας...ελπιζω με την λιγη(αντε μετρια) χρηση που κανω να κραταει 3 μερουλες...450 το τελικο μαρουλι απο το λινκ που εδωσε ο φιλος garftech (http://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-GHz-Prozessor-interner-metallic-black/dp/B003NCX6ZS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=ce-de&qid=1279280099&sr=8-1), το καλο που τους θελω να φτασει μεχρι το αλλο Σαββατο αλλιως απο την αγωνια μου θα αρχισω να κυνηγαω τους κουριερ στο δρομο...Μια ερωτηση για οποιον εχει παραγγειλει απο το amazon.de: Προφανως εγινε στα γερμανικα η ολη δουλεια. Μετα φανταζομαι σας εστειλαν ενα mail οπως κι εμενα.Χρειαζεται κατι παραπανω?Το μαιλ απο οτι καταλαβα ειναι αν θελουμε να κανουμε καποια αλλαγη. Σωστα?

 

Δεν θελω να σε απογοητευσω, αλλα 3 ημερες λιγο δυσκολο. Αντε 1,5-2 ημερες!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θελω να σε απογοητευσω, αλλα 3 ημερες λιγο δυσκολο. Αντε 1,5-2 ημερες!

 

Για ριξε μια ματια εδω...http://blog.gsmarena.com/samsung-i9000-galaxy-s-full-battery-test-ready-%E2%80%93-up-with-the-best/

 

Στα σχολια απο κατω αναφερουν οτι η μια μπαταρια ειναι G9 και η αλλη G7...γνωριζεις τι ειναι και ποιες οι διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

ναι εριξα μια ματια. Και;

 

Σε καμια περιπτωση δε μπορω να κανω αυτα τα νουμερα που γραφουν εκει...

 

Η δικια μου ειναι G7.

 

G7 = europe

 

G9 = US

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ναι εριξα μια ματια. Και;

 

Σε καμια περιπτωση δε μπορω να κανω αυτα τα νουμερα που γραφουν εκει...

 

Η δικια μου ειναι G7.

 

G7 = europe

 

G9 = US

OK, αρα παιζει με μια G9 να ανεβει η διαρκεια?

Γυρναει το κινητο σε 2G?

Ετσι για να εχω μια ιδεα, μπορεις να μου πεις σε γενικες γραμμες τι χρηση κανεις?Πχ 10 λεπτα wifi, 30 λεπτα κλησεις κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει διαφορα στις μπαταριες, απλως αλλαζει η ονομασια αναλογως με το region.

 

Γυρναει ναι εννοειτε σε 2G.

 

Με το τελευταιο firmware σαν να εφτιαξε η κατασταση με την μπαταρια οταν ειναι σε standby και δεν κανω τιποτα.

 

30-45 λεπτα ιντερνετ μεσω 3G

καμια ωρα κλησεις

wifi σχεδον καθολου

1-2 ωρες sms -περιηγηση

 

Αυτα και παει σε 15% περιπου.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

σύγκριση nexus one - galaxy s - iphone 4 browser test

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/samsung-captivate-web-browser-speed.html

 

 

τα 5 διαφορετικα πληκτρολογια του galaxy s απο την AT&T

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/samsung-captivate-five-keyboard-options.html

 

video για το home screen του galaxy S απο την AT&T

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/samsung-captivate-homescreen.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω για να σας πω πόσο με έχει ενθουσιάσει το κινητό αυτό...

Μπαίνω στο καράβι...Τραβάω πρώτα ένα hd video τον απόπλου..Μετά ψάχνω τους στίχους από το τραγούδι "I am on a boat" και το βάζω στο status facebook. Ύστερα παίρνω τηλέφωνο έναν φίλο μου και εννοείται όπως τον καλώ βλέπω το status tou στο facebook και τo σχολιάζουμε..

Μου μου έρχεται παράλληλα ένα mail από την δουλειά, το προωθώ εκεί που πρέπει και αντιγράφω στο τις λεπτομέρειες και τις στέλνω με sms στον συνεργάτη μου....

Να πω ότι όλα αυτά τα έκανα ενώ άκουγα μουσική...και σας τα έγραψα όλα με swype σε τρία λεπτά!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει διαφορα στις μπαταριες, απλως αλλαζει η ονομασια αναλογως με το region.

 

Γυρναει ναι εννοειτε σε 2G.

 

Με το τελευταιο firmware σαν να εφτιαξε η κατασταση με την μπαταρια οταν ειναι σε standby και δεν κανω τιποτα.

 

30-45 λεπτα ιντερνετ μεσω 3G

καμια ωρα κλησεις

wifi σχεδον καθολου

1-2 ωρες sms -περιηγηση

 

Αυτα και παει σε 15% περιπου.

15% με ολα αυτα φανταζομαι παει σε μιαμιση μερα...Νταξει, με εφτιαξες, 3G δεν θα μπαινω, κλησεις αντε να κανω και 15' τη μερα, wifi παιζει να κανω κανα 10λεπτο, οποτε μπορω να ελπιζω πως με ευλαβικες φορτισεις-αποφορτισεις θα κινουμαι στο διημερο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα νεος κατοχος SGS και θα θελα να ρωτησω

1.Εκανα root την συσκευη με Odin και το αρχειο superuser V.1 csv αν περασω την G5 θα πρεπει να το ξανακανω root το κινητο και αν ναι πως με το ιδιο αρχειο???

2.Υπαρχει περιπτωση να patchara το αρχειο αυτο και να εκανα downgrade το FW γιατι το παιδι ποy το πηρα μου πε πως ειχε περασει το τελευταιο Fw μιας και παρατηρω οτι ειναι λιγο πιο αργο(μπορει να ναι και η ιδεα μου βεβαια)

3.Με το kies ρε παιδια εχει βγαλλει κανεις ακρη με τους drivers του κινητου σε win7 γιατι εχω διαβασει ολο το net και δεν .....!

 

Κανεις??? Αντε ρε παιδια βοηθατε βοηθατε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας ζηλεβω τωσο καιρο που σας διαβαζω...Ειδα στο γερμανο προσεχως εδω και 2 ευδομαδες και ακομα προσεχως βλεπω.Ξερει κανεις ποτε θα κυκλοφορισει? Σημερα εγω πηγα σε ενα καταστημα γερμανος και μολης ρωτησα μια υπαληλο για το ποτε θα το εχουν δεν ειξερε καν οτι υπαρχει αυτο το τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Tο παρηγγειλα ρε μορτες, μονος μου ενδοιασμος ηταν η διαρκεια της μπαταριας...ελπιζω με την λιγη(αντε μετρια) χρηση που κανω να κραταει 3 μερουλες...450 το τελικο μαρουλι απο το λινκ που εδωσε ο φιλος garftech (http://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-GHz-Prozessor-interner-metallic-black/dp/B003NCX6ZS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=ce-de&qid=1279280099&sr=8-1), το καλο που τους θελω να φτασει μεχρι το αλλο Σαββατο αλλιως απο την αγωνια μου θα αρχισω να κυνηγαω τους κουριερ στο δρομο...Μια ερωτηση για οποιον εχει παραγγειλει απο το amazon.de: Προφανως εγινε στα γερμανικα η ολη δουλεια. Μετα φανταζομαι σας εστειλαν ενα mail οπως κι εμενα.Χρειαζεται κατι παραπανω?Το μαιλ απο οτι καταλαβα ειναι αν θελουμε να κανουμε καποια αλλαγη. Σωστα?

 

Σου στέλνουν ένα μήνυμα επιβεβαιωτικό της παραγγελίας σου - από την δική σου πλευρά το μόνο που χρειάζεται πλέον είναι λίγη υπομονή μέχρι την παραλαβή του (:-)

 

Άν θές να δείς τί περίπου γράφει το μήνυμα που σου έστειλαν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το http://babelfish.yahoo.com/ για μια γρήγορη (και φυσικά ατελή) μετάφραση από τα γερμανικά στα αγγλικά ...

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung κατάφερε μέσα σε τρεις εβδομάδες να πουλήσει παγκοσμίως πάνω από ένα εκατομμύριο τεμάχια του Android κινητού I9000 Galaxy S, μεταξύ των οποίων τα 300.000 στη Νότια Κορέα. Αυτό αναφέρεται σε ένα σχετικό δημοσίευμα της online έκδοσης του οικονομικού περιοδικού Fortune, επικαλούμενο μια είδηση από το Κορεατικό Πρακτορείο Ειδήσεων [Yonhap News].

 

Το παραπάνω νούμερο αποτελεί, σύμφωνα με την είδηση, το πιο επιτυχημένο ντεμπούτο ενός προϊόντος στην ιστορία της Νότιας Κορέας. Συνολικά η Samsung εκτιμά να πουλήσει πάνω από 10 εκατομμύρια αντίτυπα του Galaxy S.

 

Πηγή:PC νεα

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταιο firmware σαν να εφτιαξε η κατασταση με την μπαταρια οταν ειναι σε standby και δεν κανω τιποτα.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ τα λεγόμενα του Δόγκανου! Τουλάχιστον σε αναμονή έχει αυξηθεί αισθητά η διάρκεια ζωής της μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια εδω...http://blog.gsmarena.com/samsung-i9000-galaxy-s-full-battery-test-ready-%E2%80%93-up-with-the-best/

 

Καλά, είναι τοις πάσι γνωστό πως το gsmarena είναι ένα από τα πιο... γιούχου sites, αλλά εδώ το παρατράβηξαν. Δεν υπάρχει περίπτωση να έκαναν όλα αυτά που αναγράφουν εκεί πέρα και να άντεξε 3,5 μέρες το κινητό :lol: Έλεος! Κάθε μέρα γράφουν και από 1 ανακρίβεια σε κάποιο θέμα :down:

 

Υ.Γ.: Ε, να μη δώσω λίγη δουλίτσα και στους μοντεράτορες με τα απανωτά μου μηνύματα; :p:O

Link to comment
Share on other sites

Με το Kies όπως πολύ σωστά λες. Το συνδέεις και επιλέγεις το εικονίδιο της αναβάθμισης απ’το Kies, κάτω δεξιά. Όμως, επίσημα δεν έχει βγει αναβάθμιση ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Με το Kies όπως πολύ σωστά λες. Το συνδέεις και επιλέγεις το εικονίδιο της αναβάθμισης απ’το Kies, κάτω δεξιά. Όμως, επίσημα δεν έχει βγει αναβάθμιση ακόμη.

 

 

 

Κάποιο νέο ρε παιδιά για επίσημη αναβάθμιση;

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι γιατι ειμαι ακομα ασχετος απο android.

αν παρω το samsung αυτο ή καποιο αλλο android κινητο θα φορανε την εκδοση 2.1? και αν οχι μπορω να την βαλω εγω μεσω καποιας αναβαθμισης??

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι γιατι ειμαι ακομα ασχετος απο android.

 

αν παρω το samsung αυτο ή καποιο αλλο android κινητο θα φορανε την εκδοση 2.1? και αν οχι μπορω να την βαλω εγω μεσω καποιας αναβαθμισης??

Δεν ξέρω για άλλα αυτό όμως φοράει ήδη το 2.1 και περιμένουμε την αναβάθμιση που θα γίνει σε 2.2

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι γιατι ειμαι ακομα ασχετος απο android.

αν παρω το samsung αυτο ή καποιο αλλο android κινητο θα φορανε την εκδοση 2.1? και αν οχι μπορω να την βαλω εγω μεσω καποιας αναβαθμισης??

 

Όχι όλα. Το SE X10 ας πούμε είναι ακόμα στην 1.6. Αυτό εδώ, το Desire, το Nexus1, το Droid.. είναι στη 2.1, και θα γίνουν 2.2 (το Νexus ήδη έγινε), σύντομα, μεσω αναβάθμισης όπως υπέθεσες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποτε θα το φερει η cosmote? γιατι περιμενω επιδοτηση.
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποτε θα το φερει η cosmote? γιατι περιμενω επιδοτηση.

Προσεχώς παντού φιλε μου παντως ξέρουμε τιμουλα γυρω στα 600 , πάντως το κόβω μεχρι Αύγουστο να εχει έρθει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άμα θέλω να αλλάξω πρόσοψη γιατί κάπου μου γρατσουνίστηκε και δε βρίσκω που μπορώ να απευθυνθώ.

 

Σε εξουσιοδοτημένο σέρβις της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...