Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ειδαλως υπαρχει οδηγος για να το κανουμε ρουτ χωρις να χρειαστει ολη η περιπλοκη διαδικασια του downgrade?? Και ασφαλη ή δοκιμασμενη οσο γινεται??

 

Όλοι οι οδηγοί βρίσκονται εδώ. Βλέπεις και πράττεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειδαλως υπαρχει οδηγος για να το κανουμε ρουτ χωρις να χρειαστει ολη η περιπλοκη διαδικασια του downgrade?? Και ασφαλη ή δοκιμασμενη οσο γινεται??

 

φιλε θα σου πω εγω τι εκανα και μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα, βεβαια ειμαι ακομα με την εργαστασιακη ρομ, αλλα ρουτ υπαρχει και δουλευει μια χαρα.

1) απεκτησα προσωρινα ρουτ δικαιωματα με το revolutionary , για να μπορεσω να χρησιμοποιησω το εξαιρετικο titanium backup. με το titanium πηρα backup τις εφαρογες μου με τα δεδομενα τους.

2) εκανα εγγραφη στο htcdev.com, και ακολουθησα τις οδηγιες για να ξεκλειδωσει το κινητο.

3) αφου εγινε κι αυτο, χρησιμοποιησα το super one click root(που ειχα καβατζα απο το ρουταρισμα του Χ8 του αδερφου μου),ολα πηγαν καλα και το κινητο ρουταριστηκε.

4) χρησιμοποιωντας και παλι το titanium εκανα restore τις εφαρμογες+δεδομενα τους και το κινητο εγινε ακριβως οπως πριν,μονο που ειχα πλεον root προσβαση.

 

αυτα ηταν τα βηματα που ακολουθησα, δεν ξερω αν ηταν ακριβως αυτα που επρεπε, αλλα το κινητο δεν εχει παρουσιασει καποιο προβλημα εδω και δυο βδομαδες,οποτε συμπεραινω οτι πηγαν ολα καλα:D:O!

 

παντως καλο ειναι να διαβασεις τους οδηγους που δινει ο athanaso, γιατι κι εγω διαβασα αρκετα πραγματα πριν το προσπαθησω.... τελικα παντως δεν ηταν τοσο δυσκολο οσο μπορεις να νομιζεις...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά όταν μετά απο Hard Reset δεν έχει τα ελληνικά στις επιλογές εμφάνισης των μενού, υπάρχει καμιά λύση;

 

Γιατί συνέβη αυτό; Ηταν μαγειρεμένη η ROM που φόραγε;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το morelocale2 και θα έχεις κανονικά ελληνικά.

 

Σ' ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω σήμερα!

 

EDIT: Δούλεψε μια χαρούλα!

Edited by RaZieL137
Update
Link to comment
Share on other sites

καλημερες. χρησιμοποιω εδω και καιρο αυτη την ρομ-------> ExtremeLegendFuse™2 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1515410) ,που στην ουσια ειναι μια ελαφρως τροποποιημενη εκδοση της C.M. 7.1. ολα δουλευουν ρολοι και μπορω να πω πως η μαμα ΗΤC κανει τεραστια μπουρδα που δεν υποστηριζει επισημα το 2.3.7 για το legend αφου το κινητο την σηκωνει ανετα. παρολα αυτα ...την ΒΑΡΕΘΗΚΑ(και αυτη...)!!!! χρησιμοποιει καποιος φιλος καποια αλλη πληρως λειτουργικη ρομ μπας και ανανεωσουμε λιγουλακι τον "θρυλο"?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ και τρεις βδομάδες πούλησα τον θρύλο μου μετά απο 1,5 χρόνο συμβίωσης μαζί του και πέρασα στην αγκαλιά της samsung. Θέλω να καταθέσω ότι για πρώτο μου adroid κινητάκι είμουν αρκετά ευχαριστημένος αλλα΄πιά είχε αρχίσει τα κοληματάκια του. Το πρόβλημα μου πάντα ήταν η μικρή rom που είχε και δεν μπορούσα να βάλω τις εφαρμογές που ηθελα. Η ειρωνεία του πράγματος είναι οτι τώρα εχω κινητό με 1.7 rom έχω τοποθετήσει ούτε τα μισά προγράμματα που είχα στον θρύλο. Σε γενικές γραμμές άξιζε τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μήπως υπάρχει κάποιος που να δίνει το ''θρύλο'' του??:p

έχω βάλει και αγγελία κ είπα να ποστάτω και εδώ μήπως και προκύψει κάτι...

Ελπίζω και εγώ σύντομα να γίνω κάτοχος και να μεταφέρω εντυπώσεις κι ας είναι λίγο ξεπερασμένο για τα σημερινά δεδομένα:)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από το e-bay το HTC Leagend μεταχειρισμένο σε καλοί τιμή 36 ευρώ και 20ευρώ μεταφορικά σαν πρώτο smartphone και έχει την rom cyanogenmod θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να επαναφέρω αυτό που είχε κανονικά η να το αφήσω έτσι όπως είναι γιατί φοβάμαι να μην κάνω καμια πατάτα γιατί είμαι παντελώς άσχετος :(

Σας ευχαριστώ εκ το προτερων

 

Αγόρασα από το e-bay το HTC Leagend μεταχειρισμένο σε καλοί τιμή 36 ευρώ και 20ευρώ μεταφορικά σαν πρώτο smartphone και έχει την rom cyanogenmod θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να επαναφέρω αυτό που είχε κανονικά η να το αφήσω έτσι όπως είναι γιατί φοβάμαι να μην κάνω καμια πατάτα γιατί είμαι παντελώς άσχετος :(

και μια άλλη ερώτηση όταν γράφω μηνύματα γίνεται να κάνω εναλλαγή αγγλικών και ελληνικόν χαρακτήρων χωρίς να πηγαίνω στην ρυθμίσεις για να το αλλάζω.........

Σας ευχαριστώ εκ το προτερων

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

για την εναλλαγή γλώσσας, μπορείς να κατεβάσεις καποιο πληκτρολόγιο από το μαρκετ. θα την αλλάζεις με ενα κλικ :p

 

όσον αφορά για την στοκ κατάση θα σε γελάσω. αλλά με την cm δε λειτουργεί σωστά η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά η σύσκεψη όλα κομπλέ βρήκα και αυτό με το γλώσσα αλλα 2 απορείς 1 πως βώρο να βρω του αριθμούς που έχω μέσα στην sim που να κοιτάξω ? και 2 Επαναφορά εργοστασιακώ ρυθμίσεων μπορώ να κάνω γιατί έψαξα δεν βρήκα αλλα αν δεν κάνει δεν με πειράζει και ένα τελευταίο μπορώ να βάλω δικό μου ήχο κλήσης όταν κτυπάει το κινητό μου ? Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

ξέρω γίνομαι κουραστικός αλλα είμαι άσχετος μέχρι εχτές είχα ένα Sony Ericsson V630 :(

Link to comment
Share on other sites

1. Δουλεύει κανονικά η σύσκεψη όλα κομπλέ

2. πως βώρο να βρω του αριθμούς που έχω μέσα στην sim που να κοιτάξω ?

3. Επαναφορά εργοστασιακώ ρυθμίσεων μπορώ να κάνω

4. μπορώ να βάλω δικό μου ήχο κλήσης όταν κτυπάει το κινητό μου ?

5. Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ξέρω γίνομαι κουραστικός αλλα είμαι άσχετος μέχρι εχτές είχα ένα Sony Ericsson V630 :(

 

1. αφού δουλέυει μια χαρά μη το πειράζεις εκτός αν θέλεις να πειραματιστείς με άλλες ρομς

2. αν θυμάμαι καλά κάπου στις επαφές έχει εμφάνιση για να βλέπεις τους αριθμούς της σιμ. ψάξε λίγο

3. μπορείς, μέσα από της ρυθμίσεις. δε θυμάμαι το path :p

4. ναι. δες εδώ

5. relax και ρίξε μια ματιά στους οδηγούς του myphone για να πάρεις μια ιδέα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θέλω να κατεβάσω κάτι εφαρμογές από το google play και με λέει το εξής μήνυμα: Η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτήν την έκδοση.:mad:

Επικοινώνησα με την google και με είπε το εξής n order to resolve this issue, if you haven't done so already,

OK το εκανα εβαλα αλλη ROM

 

Είχα το στο τραπέζι με ένα μπουκάλι παγωμένο νερό και όταν έλιωσε ο πάγος το τραπέζι γέμισε νερά με αποτέλεσμα να μπούνε και στο κινητό αφαίρεσα την μπαταρία και το στέγνωσα.Στην μπαταρία το sticker ήτανε κόκκινο ενώ του τηλεφώνου άσπρο λειτουργεί κανονικά εκτος από την κάμερα που μάζεψε νερά στο φακό και φαίνονται θολές οι εικόνες και το κουμπί του power όταν το πατάω δεν ανταποκρίνεται δεν μπορώ να κλείσω να κάνω επανακίνηση κτλ είναι για πέταμα το κινητό ή να το πάω σε κανένα κατάστημα που επιδιορθώνει κινητά να το δει.:(

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πρίν από 3 εβδομάδες ξαφνικά, το legend μου άρχισε να κάνει ένα αέναο booting αλλά χωρίς να μπορεί να ξεκινήσει. Μετά από 2 εβδομάδων παραμονή σε service (όχι το επίσημο) και πολλές προσπάθειες για boot, κανένα αποτέλεσμα. Ξέρει κάποιος αν μπορεί να ... ξαναζωντανέψει? Χωρίς βέβαια να δώσω τα 150 με 180 ευρώ στο επίσημο service για αλλαγή πλακέτας. Σημειωτέον ότι δεν έχω κάνει root.

Ευχαριστώ

Όλα είναι ... μαθηματικά
Link to comment
Share on other sites

Συνέχίζω... κι όμως, ό,τι δεν έκανε το service για 2 εβδομάδες, άρκούσε ένα ξενύχτι με ψάξιμο μέσα στο φόρουμ, για να ξεκινήσει να δουλεύει το legend, μετά από ένα HARD RESTART και εγκατάσταση από την αρχή...

Ευχαριστώ το φόρουμ που υπάρχει καθώς και η βοήθεια από το: http://forum.xda-developers.com/index.php ήταν πολύτιμη

Όλα είναι ... μαθηματικά
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους...

Απο εχθές αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Legend. Όπου και να πατώ ανοίγει η μπάρα με τις ειδοποιήσεις, και όταν θέλω να την ανοίξω εγώ δεν ανταποκρίνεται. Με restart το πρώτο θεματάκι λύνεται για λίγο και μετά εμφανίζεται πάλι.

Έχει κανείς καμιά ιδέα? ΤΟ κινητό δεν έχει κλείσει 2 χρόνια οπότε αν δε κάνω λάθος είναι μέσα στην εγγύηση, Γιατί κάτι είδα απο έρευνα που έκανα ότι θέλει αλλαγή το screen digitaizer.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Administrators
Εχω ακόμα την 2.1

ποιά αξίζει να περάσω και που θα βρω κομπλέ οδηγίες;;

 

Εδώ υπάρχουν τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχουν τα πάντα.

 

Το ξέρω.

Αλλά ρωτάω μήπως κάποιος φίλος έχει θετική εμπειρία στα σίγουρα από κάποια νεότερη έκδοση από τη δική μου ώστε να μην κάνω άσκοπες δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω.

Αλλά ρωτάω μήπως κάποιος φίλος έχει θετική εμπειρία στα σίγουρα από κάποια νεότερη έκδοση από τη δική μου ώστε να μην κάνω άσκοπες δοκιμές.

 

εγω φιλε εχω εδω περιπου 1 χρονο την ROM της υπογραφης μου. ειναι μια ελαφρα τροποποιημενη εκδοση της C.M 7.1,δηλαδη τρεχουμε 2.3.7. την βρισκεις ευκολα στους xda, και ειναι σταθερη και γρηγορη.

 

εδω και το λινκ........> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1515410

Edited by vriz27
link

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε εχω εδω περιπου 1 χρονο την ROM της υπογραφης μου. ειναι μια ελαφρα τροποποιημενη εκδοση της C.M 7.1,δηλαδη τρεχουμε 2.3.7. την βρισκεις ευκολα στους xda, και ειναι σταθερη και γρηγορη.

 

εδω και το λινκ........> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1515410

 

ευχαριστώ πολύ! Ο υπερχρονισμός απαραίτητος;

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το εχω κανει οποτε δεν μπορω να σου πω. παντως οσοι το εχουν κανει λενε οτι λειτουργει χωρις προβλημα ειτε στα 768 ειτε ακομα και στα 806. δοκιμαζεις και κρινεις...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Επειδή στον παλιό μου θρύλο έσπασε το κάτω καπάκι,που δυστυχώς έχει και την κεραία, ξέρει κανείς εδώ Ελλάδα που μπορώ να βρω εξαρτήματα να παραγγείλω;

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...