Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

alfa πολύ ωραίο το προγραμματάκι που πρότεινες.. το συγκεκριμένο δείχνει νορμάλ κατανάλωση της CPU.. άλλοτε 50% άλλοτε 70% σπάνια πιάνει όρια... πολύ ωραία εφαρμογή... επομένως, δεν έχει πρόβλημα το κινητό αλλά το Perfect System Monitor δν είναι και τόσο "Perfect"...

Και πάλι thanks alfa & Villi!!! :)

 

Κι έρχομαι με καινουρια "ανάγκη"... βρήκα τις εφαρμογές για "Νέα" του in.gr και της Ζούγκλας... είναι πάρα πολύ καλοστημένες, αλλά.... δεν έχουν Widget.. Ξέρετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να στήνει ένα widget και μέσα σε αυτό να τρέχει μια εφαρμογή;;

Edited by Villis
Τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται! Χρησιμοποιήστε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μagistros λίγο δύσκολο να υπάρχει τέτοια εφαρμογή... Είχα δει για μια που μπορείς αν δημιουργήσεις widgets, αλλά αν δεν ενσωματώσει widget κάποιος στην εφαρμογή του, δεν μπορείς να το κάνεις εσύ. Πάντως εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιον rss viewer με κάποιο widget και να περάσεις το rss του zougla.gr ή του in.gr. Δες τι σε βολεύει και πράξε αναλόγως ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι.. μόνο έτσι.... τόσο καιρό, με rss τα είχα, απλά οι εφαρμογές κ οι 2 είναι πολύ καλές.... (κλάσης ανώτερες από rss) σκεφτόμουν αν υπήρχε τπτ σε φάση VMWare... Δηλαδή, το Widget να στήνει Virtual Machine...

Βέβαια, τώρα που το σκέφτομαι, ακόμη κ να υπάρξει θα καταναλώνει μπόλικη ραμ!! Θα πάρει καιρό να βγει κάτι τέτοιο..

Ευχαριστώ κ πάλι....

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ενα ψιλοθεματακι που παρουσιαστηκε τις τελευταιες δυο βδομαδες. ενω πριν το κινητο φορτιζε κανονικα κ σχετικα γρηγορα(περιπου κανα διωρο) ,τωρα οση ωρα και να μεινει στον φορτιστη,η ενδειξη της φορτισης δεν παει πανω απο 87%. αν το βγαλω απο τον φορτιστη και του κανω μια ανοιγοκλειση:D:D, η ενδειξη παει στο 100% στα καπακια. καμια ιδεα?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Θέλει καλιμπράρισμα η μπαταρία σου. Αν έχεις πρόσβαση root, κατέβασε από το market κάποια εφαρμογή για battery calibration και θα επανέλθει. Διαφορετικά, ο μόνος τρόπος να σβηστούν τα battery stats, είναι να κάνεις hard reset, χάνοντας ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ.
Link to comment
Share on other sites

γινεται root το htc legend;

 

οδηγιες που μπορω να βρω;

μια δυο σελιδες πιο πισω γραφω πως το εκανα... απορω γιατι δεν διαβαζετε πριν ρωτησετε....

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις καποια συμβατη εφαρμογη στο htc legend παρομοια με την GPS Status ;

 

προσπαθω να την κατεβασω απο το μαρκετ αλλα αδυνατον.

 

εχει να προτεινει καποιος καποια αλλη;

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις καποια συμβατη εφαρμογη στο htc legend παρομοια με την GPS Status ;

 

προσπαθω να την κατεβασω απο το μαρκετ αλλα αδυνατον.

 

εχει να προτεινει καποιος καποια αλλη;

Noμίζω ότι κι αυτή κάνει την ίδια δουλειά. Ωστόσο υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τέτοιες εφαρμογές ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι κι αυτή κάνει την ίδια δουλειά. Ωστόσο υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τέτοιες εφαρμογές ;)

 

συγγνωμη απλα θεωρησα οτι επειδη ηταν θεμα συμβατοτητας με το συγκεκριμενο κινητο να αναφερθω εδω.

στο δια ταυτα...θελω μια εφαρμογη (συμβατη με το legend) για να υποβοηθαει το κλειδωμα του gps.

δεν ξερω αν η προτεινομενη κανει αυτη τη δουλεια, πιθανοτατα δεν εξηγησα τη χρηση που τη θελω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος για συγγνώμες και τέτοια - δεν έγινε και κάτι!

Επίσης κατάλαβα ακριβώς τι θες και νομίζω ότι κι η εφαρμογή που σου πρότεινα κάνει αυτό. Δοκίμασέ την και κρίνε ;)

Για περισσότερες πληροφορίες στο θέμα που είπαμε πρίν :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδες ειδα το τηλ. με 222,00€ υπάρχει οντως ή τί παιζει ?θα συστηνατε αμεση αγορα?

 

Θα έλεγα όχι για μια παρωχημένη συσκευή σαν αυτή. Κοίταξε καλύτερα σε κάτι πιο σύγχρονο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. για ποιον λογο την λες παρωχημενη? λογω επεξεργαστη ή καποιου αλλου χαρακτηριστικου? νομιζω οτι ειναι μια συσκευη που αλλου χανει κι αλλου υπερτερει σε σχεση με αλλες συσκευες. νομιζω οτι ειναι καθαρα θεμα χρησης κ γουστου

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν λέω να την πουλήσει κάποιος που την έχει. Αλλά πλέον είναι μια συσκευή που δεν υποστηρίζεται softwarικά από την εταιρία και κάποιος που αγοράζει σήμερα συσκευή είναι καλύτερα να κοιτάξει προς ένα πιο καινούργιο μοντέλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεκτον! ασε μας να ελπιζουμε παντως οτι μια τελευταια αναβαθμισουλα ισως να μας την δωσουν!!!!:D:lol:

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις ξανασχοληθει με android πιστευω ειναι μια καλη ευκαρια...

το κινητο ειναι ποιοτικο και θα σε ικανοποιησει.

μπορεις να ανεβεις κατηγορια αν δωσεις περισσοτερα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και κινητά με καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά και μικρότερη τιμή. Όπως και να'χει αυτά τα θέματα σχετίζονται με το θέμα της επιλογής κινητού και όχι με το παρών. Πάντως για το legend προσωπικά δεν ελπίζω σε κάτι άλλο. 2.3 δε θα περίμενα προσωπικά αν και νομίζω ότι η cm7 υπάρχει και γι'αυτό το κινητό. Αλλά για κάτι επίσημο δεν ξέρω. Μακάρι βέβαια η htc να'χει άλλη γνώμη...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Έχω το LEGEND και θα ήθελα να το κάνω root...Θα μπορούσατε να μου πειτε πως?Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αφού κάνω το τηλέφωνο root πως μπορω να περάσω μια ROM διαφορετική απ΄την official, σαν αυτές που βγάζει το XDA

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φίλε μου!

Πρίν λίγες σελίδες ένας φίλος ανέφερε τον τρόπο για το root.

Κοίταξε εδώ και μόλις καταφέρεις και κάνεις το root εδώ είμαστε για το πέρασμα των roms...

Aν δεν είσαι σίγουρος για κάτι, καλύτερα σιγουρέψου και μετά πράξε, μιας και υπάρχουν κάποιες (λίγες βέβαια) πιθανότητες τα πράγματα να πάνε στραβά!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αφού κάνω το τηλέφωνο root πως μπορω να περάσω μια ROM διαφορετική απ΄την official, σαν αυτές που βγάζει το XDA

 

Εν συντομία... ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, μια απορία σχετικά με το Facebook.. Έχω συγχρονήσει κάποιες επαφές με συγκεκριμένους λογαριασμούς, αλλά συμβαίνει το εξής: Σε κάποιες επαφές, δεν χάνεται ούτε ανανεώνεται ποτέ η φωτογραφία.. Σε κάποιες άλλες, ανανεώνεται αλλά κατά την κλήση δεν την εμφανίζει(βγάζει το πράσινο αντρόιντ) και σε κάποιες άλλες τη χάνει εντελώς τη φωτό...

Πάω Εφαρμογές->Πρόσωπα και πατάω στο Facebook και κάνω ανανέωση... άλλοτε τις παίρνει τις φωτό κι άλλοτε όχι...

Έχετε καμιά ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει;

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 6 μηνες (σχεδον) απροσκοπτης λειτουργιας, ο "θρυλος" κοκομπλοκαρε. στην προσπαθεια να ανοιξει , κολλαει στην οθονη <<htc ...quietly brilliant>>(τι ειρωνια...). σε επικοινωνια με την htc μου ειπανε οτι θελει ενα factory reset. με αυτο τον τροπο βεβαια θα χαθουν οτι sms κλπ υπηρχαν στην συσκευη. υπαρχει καποιος τροπος (αν και χλωμο το κοβω) να σωθουν αυτα τα δεδομενα, προτου γινει το φορματ? running official 2.2 unrooted.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν rooted θα μπορούσες. Τώρα είναι χλωμό. Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος, αν και θα ήθελα να κάνω λάθος για να μην παιδευεσαι

 

Sent from my HTC Legend using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...