Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαράδεκτη η htc στην ελλάδα, έχει βγεί τόσο καιρό το κινητό έξω και εδώ ακόμα περιμένουμε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί....

 

Επειδή δεν κρατιέμαι λέω να το πάρω απο play 247 έχει αγοράσει κανείς απο εκεί?

Έχει ελληνικά κανονικά?

Η εγγυήση ισχύει στην Ελλάδα?

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με την Ace Hellas είπαν ότι εντός του Ιουνίου παραλάμβάνουν αλλά δεν γνωρίζουν ακριβή ημερομηνία. Θέλω να πιστεύω ότι μεσα στις επόμενες 2 εβδομάδες θα το έχουν

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η htc στην ελλάδα, έχει βγεί τόσο καιρό το κινητό έξω και εδώ ακόμα περιμένουμε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί....

 

Επειδή δεν κρατιέμαι λέω να το πάρω απο play 247 έχει αγοράσει κανείς απο εκεί?

Έχει ελληνικά κανονικά?

Η εγγυήση ισχύει στην Ελλάδα?

 

420€ με μεταφορικά, παραγγελία 26/5, παραλαβή 27/5 το μεσημέρι, ελληνικό μενού από expansys. απορώ γιατί να περιμένει κανείς. εγγύηση πανευρωπαική.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη τιμη οντως, δεν αξιζει να περιμενεις γιατι και να ερθει θα πωλειται κοντα στα 500. Εγω πχ που το πηρα απο γερμανο κυπρου 498 εκανε.

 

edit.

 

μολις εκανα μια αναβαθμιση λογισμικου η οποια αναφερετε στο support της htc η οποια ειναι αυτη --> 1.31.405.4

βεβαια εγω τελικα πηρα την 1.31.405.5 η οποια δεν αναφερετε πουθενα..

Παντως το κινητο ειναι πολυ πιο γρηγορο πλεον..

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα στην Wind στα Γιάννενα μου είπαν ότι φαίνεται στην κατάσταση με τα τηλέφωνα που φέρνουν το Legend, στην τιμή των 459€ και κάτι ψιλών αλλά δεν βγαίνει ακόμα στην φόρμα παραγγελίας. Πρέπει να είναι ζήτημα το πολύ 10 ημερών να κυκλοφορήσει επισήμως και στην Ελληνική αγορά. Για να δούμε, για να δούμε...

 

πολυ καλη τιμη οντως, δεν αξιζει να περιμενεις γιατι και να ερθει θα πωλειται κοντα στα 500. Εγω πχ που το πηρα απο γερμανο κυπρου 498 εκανε.

 

Στην Ελλάδα θα είναι λίγο πιο κάτω με τα ως τώρα δεδομένα :rolleyes:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η htc στην ελλάδα, έχει βγεί τόσο καιρό το κινητό έξω και εδώ ακόμα περιμένουμε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί....

 

Επειδή δεν κρατιέμαι λέω να το πάρω απο play 247 έχει αγοράσει κανείς απο εκεί?

Έχει ελληνικά κανονικά?

Η εγγυήση ισχύει στην Ελλάδα?

 

εγω απο play 247 κανενα προβλημα και Ελληνικα και εγγυηση επεσε και σε τιμη οταν το προτοφερε το ειχε 480+ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να έχω internet ,όταν συνδέσω το κινητό μου με καλώδιο απο το pc, χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις??

Και κατι άλλο έκανα αλλαγή γλώσσας σε αγγλικά και τώρα δεν μπορώ να το γυρίσω στην Ελληνική δεν μου εμφανίζει την Ελληνική στην αλλαγή γλώσσας ...γιατι??

Edited by PANOSGR
Link to comment
Share on other sites

Είχα ψάξει πριν λίγο καιρό τη δυνατότητα να έχεις πρόσβαση στο internet μέσω της σύνδεσης USB στο PC. Βρήκα ελάχιστα και απ' ότι μπόρεσα να δω, δεν μπορεί να γίνει σε αυτή τη φάση.

 

Όσο για την αλλαγή γλώσσας, μπορείς να την κάνεις με το morelocale που υπάρχει στο market. Εάν δε γίνει με αυτό, θα πρέπει να κάνεις soft reset και από την αρχή ρύθμιση του κινητού.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωμένο, το htc_ime mod (lo res) χωρίς morelocale2 γράφει ελληνικά με τ9 και 145 χαρακτήρες ανά μήνυμα, ΦΤΑΝΕΙ στις προτάσεις να μην υπάρχουν τονισμένες λέξεις και να είναι όλα κεφαλαία. πχ ΚΑΛΗΜΕΡΑ και όχι ΚΑΛΗΜ'ΕΡΑ, ή καλημέρα. :)
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωμένο, το htc_ime mod (lo res) χωρίς morelocale2 γράφει ελληνικά με τ9 και 145 χαρακτήρες ανά μήνυμα, ΦΤΑΝΕΙ στις προτάσεις να μην υπάρχουν τονισμένες λέξεις και να είναι όλα κεφαλαία. πχ ΚΑΛΗΜΕΡΑ και όχι ΚΑΛΗΜ'ΕΡΑ, ή καλημέρα. :)

 

Τι ακριβώς κανει το htc_ime mod?

είναι ασφαλές, χάνεται εγγύηση αν μπεί?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωμένο, το htc_ime mod (lo res) χωρίς morelocale2 γράφει ελληνικά με τ9 και 145 χαρακτήρες ανά μήνυμα, ΦΤΑΝΕΙ στις προτάσεις να μην υπάρχουν τονισμένες λέξεις και να είναι όλα κεφαλαία. πχ ΚΑΛΗΜΕΡΑ και όχι ΚΑΛΗΜ'ΕΡΑ, ή καλημέρα. :)

 

hint: για να γίνεται εύκολα αυτό (αυτόματα) το mod έχει μια επιλογή για character replacement. Στο μενού Text Input έχει ένα πεδίο για forbidden characters όπου βάζουμε τα: έύϋΰίϊΐόάήώ (μικρά) και από κάτω στο replacement characters βάζουμε τα αντίστοιχα χωρίς τόνους: ευυυιιιοαηω (μικρά και με την ίδια σειρά ακριβώς). Επιλέγουμε και το only in SMS. Με αυτό, κάθε λέξη που γράφουμε στα SMS αντικαθιστά τα γράμματα με τόνους με σκέτα.

Link to comment
Share on other sites

Στην αναζήτηση προσώπων όταν γυρίζω στο πλάι το κινητό δεν γυρίζει και το πληκτρολόγιο (ενώ όταν γράφω μήνυμα γυρίζει κανονικά)...καμιά ιδέα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

γνωρίζει κανείς που πηγαίνεις για να φτιάξεις λογαριασμό MMS??

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς τις ρυθμίσεις για τα MMS. Πηγαίνεις στο Settings -> Wireless Networks -> Mobile Network -> APN. Για τις ρυθμίσεις των ελληνικών δικτύων κινητής κοίταξε εδώ
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς τις ρυθμίσεις για τα MMS. Πηγαίνεις στο Settings -> Wireless Networks -> Mobile Network -> APN. Για τις ρυθμίσεις των ελληνικών δικτύων κινητής κοίταξε εδώ

 

Ok ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Στην αναζήτηση προσώπων όταν γυρίζω στο πλάι το κινητό δεν γυρίζει και το πληκτρολόγιο (ενώ όταν γράφω μήνυμα γυρίζει κανονικά)...καμιά ιδέα ;

 

το ίδιο και εδώ (είναι feature και όχι bug!)

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση με το 2.2 android θα πάρει????

 

Και πότε θα κυκλοφορήσει ξέρει κανείς???

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το Hero (το οποιο προσωπικα δεν μου αρεσει) ειναι πιο ομορφο και compact?

 

Στο πλαισιο που ρωτησα ο υπαλληλος το εψαξε με τον κωδικο του και το συστημα του εβγαλε οτι δεν θα το ξαναδιαθεσουν...οτι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η Wind στην αρχή και μετά θα το έχουν όλοι. Το πότε είναι άγνωστο αλλά λογικά (μάλλον) σύντομα.

2.2 θα πάρει αλλά το πότε... επίσης άγνωστο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση με το 2.2 android θα πάρει????

 

Και πότε θα κυκλοφορήσει ξέρει κανείς???

 

Θα γίνεται αναβάθμιση σε 2.2 αλλά θα πρέπει να την περιμένουμε μετά το καλοκαίρι..

Link to comment
Share on other sites

sotosok και εγώ το ίδιο πήρα.

Άσε που μαζί με τα μεταφορικά δε θέλεις να μάθεις πόσο μου βγήκε.

Το καλό είναι ότι είναι πράγματι rewashable. Επειδή προσπαθούσα κολασμένα να μην κολλήσει σκόνες από την κάτω πλευρά του protector ενώ το εφάρμοζα στη συσκευή, αναγκάστηκα να το πλύνω ουκ ολίγες φορές.

Ερώτηση. Χρησιμοποιεί κανείς bluetooth headset; Ένας από τους βασικούς λόγους που άφησα την Apple είναι που το bluetooth είναι totally useless και όσο αφορά τα ασύρματα bluetooth ακουστικά υπάρχουνε προβλήματα στην επικοινωνία (δεν ακούγεσαι καλά αλλά να μη σας κουράσω με άσχετο θέμα). Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ενώ είναι πολύ καλό στην χρήση με bluetooth ακουστικό, όταν απομακρύνομαι ελάχιστα από το κιν, ή ακομα και όταν το βάζω στη τσέπη τότε ακούγονται ενοχλητικά παράσιτα. Το bluetooth μου είναι το plantronics 925 και είναι το 2ο που δοκιμάζω, συνεπώς δεν είναι θέμα ακουστικού (που είναι και ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί).

Έχει κάποιος εμπειρία πάνω στο ζήτημα; Υπάρχει καθόλου πιθανότητα να είναι και θέμα software ; (αν και δε νομίζω διότι είναι ξεκάθαρα θέμα εμβέλειας...)

Anyway αν κάποιος έχει "προϋπηρεσία" στο θέμα ας την παραθέσει :)

 

vman σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Από την άλλη όμως το task manager μπορεί να σκοτώσει εφαρμογές που συνδέονται στο ιντερνετ.

Δε θέλω πχ να τρέχει ο browser από πίσω, αν ήμουνα σίγουρος ότι είχε παγώσει η δραστηριότητα του

100% και πως δεν αντλεί ή αποστέλει πληροφορίες τότε δε θα είχα θέμα ...

 

Και εγώ πρόσεξα σήμερα ότι το bluetooth έχει παράσιτα (μισό μέτρο ήμουν, όχι μακριά). Σίγουρα δεν φταίει το ακουστικό γιατί μέχρι προχθές το δούλευα στο p990 και ήταν άψογο. Κάτι πρέπει να παίζει με software, ελπίζω να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρόσεξα σήμερα ότι το bluetooth έχει παράσιτα (μισό μέτρο ήμουν, όχι μακριά). Σίγουρα δεν φταίει το ακουστικό γιατί μέχρι προχθές το δούλευα στο p990 και ήταν άψογο. Κάτι πρέπει να παίζει με software, ελπίζω να το φτιάξουν.

 

όντως το bluetooth δεν είναι τόσο δυνατό όσο σε άλλο μοντέλα πχ το hd2.

με τα ίδια ακουστικά jabta stone ή mw600 έχει διαφορά ειδικά αν παρεμβάλλεται το σώμα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με το WiFi μου κάνει συνέχεια disconnect και δεν συνδέεται εύκολα..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...