Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

Τι γνώμη έχετε για τα Goodyear Excellence σε 185/60/14 για 1400άρι;Και πόσο πάει αυτή τη στιγμή η τιμή τους αν ξέρει κάποιος σε αυτή την διάσταση.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχω το golf tsi 140 το αυτοκινητο εχει 16` ζαντα και 205χ55 λαστιχο (εργοστασιακα)

Σκεφτομαι να αλλαξω ζαντα και να βαλω 17` με 215χ45 λαστιχο ( συγκεκριμενα AVON ZZ3 )

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δε θελω να χασω καθολου γκαζι (καταλαβαινετε υποθετω τι ενοοω) απο την αλλη η εργοστασιακη ζαντα δε λεει και πολλα και θελω να βαλω κατι που να δειχνει ...... Αν αλλαξω θα δω διαφορα τι λετε να κανω ??????

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Paidia mhpws kserei kaneis times gia ta ekshs elastika?

Continental SportContact3

FA 225/40ZR18 92Y TL XL FR

RA 255/35ZR18 94Y TL XL FR

Κανενα 900

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Και αρκετά μάλιστα παραπάνω. Νομίζω όμως ότι αξίζει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ειναι πιο ομορφο.....

 

Συμφωνώ και εγώ με τον papad. Βρες κάποια που να σου αρέσει στις 16". Συν του ότι με το 45άρι προφίλ, αν οδηγείς Αθήνα, θέλει προσοχή. Στοργή και προδέρμ.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γνωμες για Yokohama A539?Μου ειπε φιλος που τα ειχε σε δυνατο αμαξι οτι αργουν να ζεσταθουν αλλα μετα δεν ξεκολλανε.Κανενας αλλος?Πηρε ο αδερφος μου ενα Golf IV 1.6 και τα ειχε πανω καινουρια και θελω να μαθω τι λενε,χωρις να παθω τιποτα εγω η αυτος...!:O :lol:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Απλα μετα απο 1-2 σβελτα μπασιματα σε 2 στροφες μυρισαν λες και καναμε Ριτσωνα....Γι'αυτο ρωταω.:)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Τι ελαστικά προτείνετε για Seat Ibiza Signo 2004 με διαστάσεις 185/60 R14 (ζάντα ατσάλινη) με μαλακή/μέτρια γόμα;

Άλλες προτεινόμενες διαστάσεις για R14;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

και ποιο δεν μυριζει?

 

Τα Exalto II που εχω εγω.Τουλαχιστον οχι μετα απο δυο σβελτες στροφες.:)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Τα πιο καλα λαστιχα και τα οποια εχουν τις καλυτερς επιδοσεις για μενα ειναι τα toyo proxes και τα bf-goodridge!!!Tα δευετρα μολις ζεσταθουν εχουν πολυ τελεια προσφυση..Ειναι πλουσιο σε καουλτσουκ το λαστιχο..δν θελει λακουβες μονο!Και σε βρεγμενο δρομο εχουν καλη αποδοση!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πεταξα τα αχρηστα Dunlop Sport 2000E που φορουσε η 147 απο την μανα της και εβαλα επιτελους ενα αξιλογο λαστιχακι το οποιο θα με αφησει να ξαναεμπιστευτω το κρατημα του αυτοκινητου μου...

Continental PremiumContact2 λοιπον στην διασταση 205/55/R16 αλλα με δεικτη ταχυτητας Η αντι για V που ειχαν τα Dunlop! Οι εντυπωσεις μεχρι τωρα ειναι παρα πολυ καλες, το αυτοκινητο εγινε αρκετα πιο μαλακο (μιας και τα Dunlop ηταν πολυ σκληρα!), μειωθηκε και ο θορυβος που εκαναν και φυσικα το κρατημα ειναι παρα πολυ βελτιωμενο! Πλεον το ABS και το ASR μπορουν να ηχυχασουν...

 

Σε οτι αφορα τον δεικτη ταχυτητας η "μειωση" εγινε μιας και το 99,99% των χιλιομετρων που κανει το αυτοκινητο γινονται σε ταχυτητες κατω των 200χλμ/ωρα ενω περιπου το 90% γινονται μεσα στην πολη με χαμηλες ταχυτητες και επομενως ηθελα ενα λαστιχο το οποιο θα μπορουσε να ζεσταθει και εντος πολης!!

 

Περισσοτερες πληροφοριες μετα την συμπληρωση ενος ικανου αριθμου χιλιομετρων! ;)

Link to comment
Share on other sites

Happy drifts... και όπου καταλήξεις...!

Glystrelli κανονικά πρέπει να τα ονομάζαν. Τα φορούσε το Αστρα απο την αρχή και δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...