Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Pirelii P6000???

Χριστε μου τα χειροτερα λαστιχα που εχουνε βγει ποτε στην παραγωγη...φαντασου οτι το αμαξι σου φοραει σαπουνια αντι για λαστιχα...

Γρηηηηηγορα αλλαγη πες του οποιος τα φοραει...

Οσο για το Michelin Pilot Primacy ειναι καλο λαστιχο, αλλα γνωμη μου ειναι να βαλει ενα πιο Sport λαστιχο γιατι το αμαξι ειναι γρηγορο...

Θα ελεγα να φορουσε κατι σε Michelin Pilot Sport η σε Continental Sport Contact 3

Το λαστιχο που φοραει το Audi ειναι μαλακο και ταξιδιαρικο, δεν ειναι για Sport οδηγηση...

Αλλα ειναι αναλογως τι οδηγος ειναι ο πατερας σου, ειναι ταξιδιαρης - χιλιομετροφαγος ? η του αρεσει η sport οδηγηση και θελει ενα λαστιχο να γινεται "μαστιχα" στον δρομο ???

Neo_Geo
Link to comment
Share on other sites

Pirelii P6000???

Χριστε μου τα χειροτερα λαστιχα που εχουνε βγει ποτε στην παραγωγη...φαντασου οτι το αμαξι σου φοραει σαπουνια αντι για λαστιχα...

Γρηηηηηγορα αλλαγη πες του οποιος τα φοραει...

 

Για πεταμα αμεσως!!!

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Pirelii P6000???

Χριστε μου τα χειροτερα λαστιχα που εχουνε βγει ποτε στην παραγωγη...φαντασου οτι το αμαξι σου φοραει σαπουνια αντι για λαστιχα...

Γρηηηηηγορα αλλαγη πες του οποιος τα φοραει...

Οσο για το Michelin Pilot Primacy ειναι καλο λαστιχο, αλλα γνωμη μου ειναι να βαλει ενα πιο Sport λαστιχο γιατι το αμαξι ειναι γρηγορο...

Θα ελεγα να φορουσε κατι σε Michelin Pilot Sport η σε Continental Sport Contact 3

Το λαστιχο που φοραει το Audi ειναι μαλακο και ταξιδιαρικο, δεν ειναι για Sport οδηγηση...

Αλλα ειναι αναλογως τι οδηγος ειναι ο πατερας σου, ειναι ταξιδιαρης - χιλιομετροφαγος ? η του αρεσει η sport οδηγηση και θελει ενα λαστιχο να γινεται "μαστιχα" στον δρομο ???

 

 

Einai para poli kalo lastixo gia ta panta!!!Einai xiliometrofagos taksidiaris alla gaziaris:p

Auta ta lastixa ton eksipiretoun opws kai mena pou odigw me gazia kai dn exw kanena apolitws problem!!!Episis skeftomoun na to xamilwsw kai na allaksw lastixa poio fardia xamilotero profil megaliteri zanta kai ta sunafi alla to ksanaskeftika kai katalava pos gia tin ellada einai idi xamilo:p

Auta:);)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Για τα Pirelli P6000 205/55/R16 τι γνώμη έχετε;

 

Είναι "μαμίσια" λάστιχα που φοράει το Scoda Octavia GT.

 

οτι χειροτερο απο λαστιχο. τα ειχα στο punto μου σε μικροτερες διαστασεις. δεν λιωνουν με τπτ αλλα καθε φορα που πατουσα νερα φοβομουν οτι θα φυγει το αμαξι.:p

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμή έχω uniroyal rainsport σε διάσταση 225/45 R17 σε ενα passat. Πολύ καλές εντυπώσεις, λίγο σκληρό μόνο. (Τώρα με τις βροχές δίνει ρέστα) Θέλω να τα αλλάξω τώρα κ να πἀω σε continental contisport3, σκέφτομαι δίασταση 225/40 R18. Λέτε σε συνδιασμο με τα bilstein (κίτρινα) που φοράει να

χτυπιέμαι στις λακούβες της Αθήνας??

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω αυτές που είναι λίγο χτυπημένες(τράμπα για να γλυτώσω κανα 250άρι απτις καινουριες), κ πιστεύω οτι μετράει πολύ η μεγάλη ζάντα σε τέτοια αυτοκίνητα. Δεν μου περισεύουν τα λεφτά, αντιθέτως θα δουλεύω 2 μήνες για να τα βάλω αλλά το αποτέλεσμα θα με δικαιώσει πιστεύω. Τι λέτε με την απορία μου για τις λακούβες? Θα χτυπάει πολύ λετε?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω αυτές που είναι λίγο χτυπημένες(τράμπα για να γλυτώσω κανα 250άρι απτις καινουριες), κ πιστεύω οτι μετράει πολύ η μεγάλη ζάντα σε τέτοια αυτοκίνητα. Δεν μου περισεύουν τα λεφτά, αντιθέτως θα δουλεύω 2 μήνες για να τα βάλω αλλά το αποτέλεσμα θα με δικαιώσει πιστεύω. Τι λέτε με την απορία μου για τις λακούβες? Θα χτυπάει πολύ λετε?

 

φιλε μου για να αλλαξεις σε 18ρα ζάντα πρέπει αναγκαστικά να χαμηλώσεις το αυτοκίνητο οπότε δν νομιζω να αξίζει να το χαμηλώσεις!!!Το να το χαμηλώσεις θα σου βγει φθηνά αλλα αμα μπεις σε καμια λακούβα τι γίνετε?

Επίσης το αμαξι θα γίνει κουτσουρο και ίσως να σε ενοχλήσει αυτό!!!

 

Φιλικά Νικος:D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

το αμάξι έχει χαμηλώσει ήδη 3,5 εκατοστά περίπου απο τα bilstein-ελατήρια, και είναι ψηλό κούτσουρο, αλλά χαίρομαι το κράτημα. Μἀλλον θα τη κάνω την αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για τα Turanza ER300 σε BMW 316i; Τώρα έχω τα Potenza RE720 και είμαι πολύ ικανοποιημένος μαζί τους αλλά μου είπαν ότι σταμάτησε η Bridgestone να τα βγάζει.

Τελικά έβαλα τα Turanza, για να δούμε πως θα τα πάμε.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το Opel Astra 1400cc,μοντέλο 2002,5θυρο.

Θέλω να αλλάξω λάστιχα.(195/60/15)

Είμαι ανάμεσα σε:

*Bridgestone ER300

*Michelin(Δεν θυμάμαι το αντίστοιχο μοντέλο) Energy νομίζω?

 

Ποιά προτείνετε?

Μόνο από αυτές τις δύο εταιρίες.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Same here... Το εβαλα σε 205/55/R16 και εχω μεινει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ευχαριστημενος!!! Μιλαω για ContiPremium Contact2!!

 

Για διαστάσεις 195/60/15 πόσο περίπου θα μου βγούν?Μήπως ξέρεις?

Επειδή τα Bridgestone και τα Michelin θα μου βγούν κάπου στα 350 ευρώ.

Δεν θέλω να δώσω πολύ περισσότερα.

 

ta bridgeston exoune para poly skliri goma

 

Τα turanza ER300 είναι μαλακά...

 

Συγνώμη αλλά επειδή δεν ξέρω πολλά από λάστιχα μπορείτε να μου εξηγήσετε τι εννοείτε ο καθένας?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω θελω 195 55 15 για χρηση πολης και 10.000 το χρονο

αλλα θελω πολυ καλο κρατημα κυριως στις στροφες σε στεγνο περισσοτερο

 

ειμαι αναμεσα σε

Michelen Pilot exalto (μου ειπαν οτι θα ξεραθει γρηγορα και δεν κανει για λιγα χλμ)

Continental Premium 2

 

Τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αποψη για τα Pilot Exalto αλλα θα σου προτεινω με κλειστα ματια τα PremiumContact2... Το φοραω εδω και κανενα μηνα, εχω κλεισει περιπου 2000χλμ με αυτα και ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ λαστιχο! Ειδικα και με δεικτη ταχυτητας Η που εβαλα ζεσταινονται ευκολοτερα και μεσα στην πολη... ;)
Link to comment
Share on other sites

paidia ta contilental premium contact 2 se diastasi 215/55/r16 v93 posa lefta bgainei h tetrada

 

τα 185/60/15 που εβαλα πηγαν 380 ευρο

και η αισθηση μεχρι τωρα περιπου 2000 χλμ ειναι αριστη.

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

paidia ta contilental premium contact 2 se diastasi 215/55/r16 v93 posa lefta bgainei h tetrada

 

εγω τα φοραω σε διασταση 195/50/15. πολυ ευχαριστημενος και μου βγηκαν 250ε.:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...