Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οτι να'ναι ..

μετα απο 40 λεπτα ... ανοιξε μονο του !

 

( μπορει να επαιξε ρολο που εστειλα πμ στον DaRk_dOg ) :p

 

ουφ τωρα που ησυχασα μια ερωτηση..

 

ξερει κανενας αν υπαρχει ρυθμιση ετσι ωστε οταν εχουμε το κινητο ανοιχτο με σβηστη οθονη, και μας κανουν αναπαντητη, να σβηνει παλι μετα απο λιγο η οθονη και να μη μενει ανοιχτη ?( το ιδιο και με τα μηνυματα )

 

δεν εχει που δεν μπαταρια, το εχω με σβηστη οθονη , μου κανουν αναπ. , το βλεπω μετα απο 2 ωρες και εχω "χασει" και ενα 20% μπαταριας ..:(

 

τελικα το προβλημα που λες εχει βουηξη ο τοπος στην forum της S.E.

 

Same problem here. (x10 mini pro)

 

If the battery dries out completely (so that mobile turns itself off), phone cannot be turned on with any sim card in it (tried with few different sim cards).

Since it cannot be charged while it is off, you have to remove sim card to charge the battery.

 

Even when the battery is fully charged, phone cannot be turned on while sim card is in it.

 

Running repair from the SE PC companion (same place update is located), fixes the temporarly problem (but removes all your data). But when battery dries out completely

 

χμμ.ψαχνω κατι σε τετοιο στυλ

 

 

p.s. Dark_Dog σε κλεψανε λιγο...:P:P:P

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=67c0e9d2-e576-4483-a514-bdb7d1f2a4e5

 

zxr εγω που χρησιμοποιω το Ndrive και παταω και στις 2 επιλογες τικ,με βρισκει και δεν με χρεωνει

 

Δοκιμασε να το βαλεις σε AirplaneMode και μετα τρεξε παλι το Ndrive, λογικα θα σου κανει κανονικα πλοηγηση!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τιποτα απλα εβαλα αλλη καρτα cosmote.

 

Κι εγω μολις πηγα και μου αλλαξαν την καρτα sim και δουλευει κανονικα. Η ειρωνεια είναι πως

ολο το πρωι δεν ανοιγε με τίποτα και μολις πηγα στην Comsote ανοιξε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μολις πηγα και μου αλλαξαν την καρτα sim και δουλευει κανονικα. Η ειρωνεια είναι πως

ολο το πρωι δεν ανοιγε με τίποτα και μολις πηγα στην Comsote ανοιξε κανονικα

 

ΧαΧαΧα.... Πάντα έτσι γίνεται!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το βαλεις σε AirplaneMode και μετα τρεξε παλι το Ndrive, λογικα θα σου κανει κανονικα πλοηγηση!

 

γτ να το βαλω σε air plane mode αφου και τα 2 ενεργα να τα χω (gps,a-gps) δεν με χρεωνει το συγκεκριμενο προγραμμα.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το βαλεις σε AirplaneMode και μετα τρεξε παλι το Ndrive, λογικα θα σου κανει κανονικα πλοηγηση!

 

Δεν χρειάζεται airplane mode, κάνει πλοήγηση κανονικά και χωρίς a-gps ενεργό, ακόμα και χωρίς sim, απλά αργεί λίγο με τους δορυφόρους.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γτ να το βαλω σε air plane mode αφου και τα 2 ενεργα να τα χω (gps,a-gps) δεν με χρεωνει το συγκεκριμενο προγραμμα.:confused:

 

 

 

Δοκιμασε να το παιξεις μονο με GPS

 

Δεν χρειάζεται airplane mode, κάνει πλοήγηση κανονικά και χωρίς a-gps ενεργό, ακόμα και χωρίς sim, απλά αργεί λίγο με τους δορυφόρους.

 

Δοκιμασε να το παιξεις μονο με GPS

 

Οκ, πήρα την απάντηση!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE GR BRANDED ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ 2,1!!!!

caps lock απο την χαρά μου!!!

 

Κάνω Update ΟΤΑ η μέσω PC companion?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE GR BRANDED ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ 2,1!!!!

caps lock απο την χαρά μου!!!

 

Κάνω Update ΟΤΑ η μέσω PC companion?

 

ΧαΧαΧα,,, Τώρα πάει χάσαμε την Εγγύηση!

 

Κάνε μέσα από το Pc companion

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE GR BRANDED ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ 2,1!!!!

caps lock απο την χαρά μου!!!

 

Κάνω Update ΟΤΑ η μέσω PC companion?

 

Καλύτερα PC Companion. Πιο σταθερό από OTA

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται airplane mode, κάνει πλοήγηση κανονικά και χωρίς a-gps ενεργό, ακόμα και χωρίς sim, απλά αργεί λίγο με τους δορυφόρους.

 

η αληθεια ειναι οτι στην αρχη αργει να τους κλειδωσει κανα 2λεπτο...αλλα μετα ειναι κομπλε.το χεις δοκιμασει DaRk_dOg;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι στην αρχη αργει να τους κλειδωσει κανα 2λεπτο...αλλα μετα ειναι κομπλε.το χεις δοκιμασει DaRk_dOg;

 

Τότε έχει hardware GPS.

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE GR BRANDED ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ 2,1!!!!

caps lock απο την χαρά μου!!!

 

Κάνω Update ΟΤΑ η μέσω PC companion?

:blink: βγήκε τόσο γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμα και κινητή τηλεφωνία να μην χρησιμοποιεί ο τριγωνισμός πάντα γίνεται, ακόμα και από τους δορυφόρους, αλλιώς δεν μπορεί να βρει τις συντεταγμένες,

 

Προφανώς και κάνει το ίδιο και με τους δορυφόρους. Απλά μιλούσα για το a-gps για αυτό και αναφέρθηκα σε τριγωνισμό κεραιών. Αν χρησιμοποιεί μόνο δυο τότε το στίγμα σου θα είναι πάνω στην περίμετρο ενός κύκλου όσο η περίμετρος της Γης!!!

 

Τότε έχει hardware GPS.

 

Αυτό ακριβώς λεω πιο πάνω.

legion αν σου είναι εύκολο χρησιμοποίησε το κουμπάκι της πολλαπλής παράθεσης για να αποφεύγεις τα συνεχόμενα post. Ευχαριστώ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα απο το πλαισιο και εχει αυτην την εκδοση

E10i CUSTOMIZED-GBA CDF1238-3187 1236-7378 Customized GBA/Black

ειναι Branded?

 

Ελληνικα εχει;

Link to comment
Share on other sites

:blink: βγήκε τόσο γρήγορα?

 

Την πέρασα κι όλας!

Εντυπώσεις σε λίγο!

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και κάνει το ίδιο και με τους δορυφόρους. Απλά μιλούσα για το a-gps για αυτό και αναφέρθηκα σε τριγωνισμό κεραιών. Αν χρησιμοποιεί μόνο δυο τότε το στίγμα σου θα είναι πάνω στην περίμετρο ενός κύκλου όσο η περίμετρος της Γης!!!

 

 

 

Αυτό ακριβώς λεω πιο πάνω.

legion αν σου είναι εύκολο χρησιμοποίησε το κουμπάκι της πολλαπλής παράθεσης για να αποφεύγεις τα συνεχόμενα post. Ευχαριστώ. :)

 

Ok, Το ειχα ξεχασει πως γινεται.... :p

 

Την πέρασα κι όλας!

Εντυπώσεις σε λίγο!

 

Άντε για να δούμε, έχει παρατηρήση κανείς οτι αργή όταν πατάς το μενού επιλογής να ενεργοποιηθεί η συσκευή ενώ με το κουμπί on/off είναι ποιο άμεση η ανταπροκριση;

 

Ναι κανονικοτατα, απλα δεν ειναι branded σε cosmote, vodafone και wind.Τωρα που ειναι και αν ειναι δεν ξερω.

 

πρεπει να ειναι παραεισαγωγης το κινητο!

Edited by legion
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι παραεισαγωγης το κινητο!

 

και τι κανουμε γι'αυτό;Θα εχω προβλημα? πάντως, αναβάθμιση δεν εχει βρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι στην αρχη αργει να τους κλειδωσει κανα 2λεπτο...αλλα μετα ειναι κομπλε.το χεις δοκιμασει DaRk_dOg;

 

Ότι κάνω post είναι δοκιμασμένο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικοτατα, απλα δεν ειναι branded σε cosmote, vodafone και wind.Τωρα που ειναι και αν ειναι δεν ξερω.

 

και τι κανουμε γι'αυτό;Θα εχω προβλημα? πάντως, αναβάθμιση δεν εχει βρει ακόμα.

 

Οχι προβλημα δεν εχεις, αλλα μπορει να μην σου αναγνωριζει την Ελληνικα αναβαθμισει, Λογικα αν το κανεις undranted θα σου παιξει!

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάνω post είναι δοκιμασμένο.

 

χαχαχα!:respect:

αφου,λοιπον,το χεις δοκιμασει για πες μου,ειναι ακριβες?γτ ακομα δεν το χω τσεκαρει στο αμαξι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι προβλημα δεν εχεις, αλλα μπορει να μην σου αναγνωριζει την Ελληνικα αναβαθμισει, σου δοκιμασε να του κανεις ενα update η να δεις αν σου εμφανισιε οτι υπαρχει διαθεσημη!

 

δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση, μονο μου λεει αν θελω να περασω παλι την ιδια.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!:respect:

αφου,λοιπον,το χεις δοκιμασει για πες μου,ειναι ακριβες?γτ ακομα δεν το χω τσεκαρει στο αμαξι

 

Με NDrive και χάρτες Navteq Q3 2010 είναι αρκετά ακριβές (δεν πιάνει το MLS βέβαια αλλά τηρουμένων των αναλογιών είναι καλό). Στο αμάξι είναι πολύ μικρό νομίζω..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση, μονο μου λεει αν θελω να περασω παλι την ιδια.

 

Δες το edit που εκανα πριν το ποσταρο! Μπορεις να κανεις αυτο που σου λεω αν θελεις αλλα μετα να ξερεις οτι χανεις την εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...