Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δοκιμασα ΚΑΙ αυτο , το εβαλα να φορτισει αλλα τιποτα.. δεν ανοιξε τιποτα ..

 

για βγαλε και εσυ την καρτα sim και προσπαθησε να το ανοιξεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις δοκιμασει να βαλεις την καρτα σου σε αλλο κινητο και να το ανοιξεις;

 

Ναι, το κινητο δουλευει κανονικα με αλλες καρτες sim, μονο με τη συγκεκριμενη της cosmote εχει προβλημα, την οποια ομως αν τη βαλω σε αλλο κινητο δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

ακριβα την εχουμε... :p

 

Χαχαχα μπορεί αλλά original SE και πραγματικά από ποιότητα πολύ καλή. Μόνο ελάττωμα το ανοιχτό χρώμα. Επιρρεπές στην μπίχλα. :lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κινητο δουλευει κανονικα με αλλες καρτες sim, μονο με τη συγκεκριμενη της cosmote εχει προβλημα, την οποια ομως αν τη βαλω σε αλλο κινητο δουλευει κανονικα.

 

Οπου και αν το πας δεν νομιζω πως ειναι λογος να στο αλλαξουν επειδη δεν ανοιγει με την δικια σου καρτα, Ειναι 3G η καρτα σου, 16 η 32?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ διαφωτιστικο. Σε ευχαριστω πολυ.

Το κινητο δεν το αγορασα απο καταστημα παροχου κινητης τηλεφωνιας αλλα απο μαγαζι ηλεκτρονικων χωρις επιδοτηση και το κουτι δεν ειχε πανω την φιρμα εταιριας παροχου υπηρεσιων. Λογικα το brand μου ειναι GR? Υπαρχει καποιος τροπος να το μαθω?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ διαφωτιστικο. Σε ευχαριστω πολυ.

Το κινητο δεν το αγορασα απο καταστημα παροχου κινητης τηλεφωνιας αλλα απο μαγαζι ηλεκτρονικων χωρις επιδοτηση και το κουτι δεν ειχε πανω την φιρμα εταιριας παροχου υπηρεσιων. Λογικα το brand μου ειναι GR? Υπαρχει καποιος τροπος να το μαθω?

 

Δοκιμασε να ξανα περασεις απο το SEUS την αναβαθμιση που εχει το κινητο σου τωρα, αν χασεις τα ελληνικα θα ξερεις οτι δεν ειναι Gr :P , Μπορεις να κανεις root την συσκευη σου και να ανοιξεις το ηδη υπαρχων αρχειο build.prop και να δεις την προελευση του.

Edited by legion
Link to comment
Share on other sites

οι θηκες τυπου http://cgi.ebay.com/Soft-TPU-Gel-Case-Sony-Ericsson-Xperia-X10-Mini-Pro-/290493750457?pt=PDA_Accessories&hash=item43a2c6dcb9

λενε τιποτα?η μονη βλακεια ειναι οτι εχω κοκκινο καπακι και θα το κρυβει..:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπου και αν το πας δεν νομιζω πως ειναι λογος να στο αλλαξουν επειδη δεν ανοιγει με την δικια σου καρτα, Ειναι 3G η καρτα σου, 16 η 32?

Θα παω στην cosmote να μου αλλαξουν την καρτα sim και να βάλω και αλλη κάρτα cosmote μεσα

να δω αν ανοιγει,αν δεν ανοιγει σημαινει πως εχει προβλημα το κινητό αρα παει για Service,αν απλα φταιει η καρτα κανω αντικατασταση της sim και τελειωσε.Ναι, ειναι 3G η καρτα δεν ξερω χωρητικοτητα και την ειχα αλλαξει περσι μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Θα παω στην cosmote να μου αλλαξουν την καρτα sim και να βάλω και αλλη κάρτα cosmote μεσα

να δω αν ανοιγει,αν δεν ανοιγει σημαινει πως εχει προβλημα το κινητό αρα παει για Service,αν απλα φταιει η καρτα κανω αντικατασταση της sim και τελειωσε.Ναι, ειναι 3G η καρτα δεν ξερω χωρητικοτητα και την ειχα αλλαξει περσι μαλιστα.

 

Αν αλλαξεις καρτα θα δεις οτι θα παιξει, το ιδιο εκανε και εμενα, με αλλη καρτα cosmote παλι επαιζε, ενω οταν εβαλα την δικια μου καρτα επαιξε, (κοινο προβλημα να στελνει μηνυματα και να μην πανε ποτε)

 

οι θηκες τυπου http://cgi.ebay.com/Soft-TPU-Gel-Case-Sony-Ericsson-Xperia-X10-Mini-Pro-/290493750457?pt=PDA_Accessories&hash=item43a2c6dcb9

λενε τιποτα?η μονη βλακεια ειναι οτι εχω κοκκινο καπακι και θα το κρυβει..:/

 

Την ειδα και εγω αυτην, δεν πρεπει να ειναι βολικη γιατι βλεπω οτι μεγαλη αποσταση στο να πατει πανω στην καμερα, συν οτι ειναι που ειναι μικρη η οθονη μας θα μπει και η θηκη και θα ειναι σαν κουτι με σπυρτα, δεν θα βολευει η οθονη για χρηση με χερι!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξεις καρτα θα δεις οτι θα παιξει, το ιδιο εκανε και εμενα, με αλλη καρτα cosmote παλι επαιζε, ενω οταν εβαλα την δικια μου καρτα επαιξε, (κοινο προβλημα να στελνει μηνυματα και να μην πανε ποτε)

 

και τελικα τι εκανες για να λυθει το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

legion ισχυει αυτο που λες για την θηκη..γιαυτο ακριβως δεν θελω να παρω μια που θα ειναι εφαρμοστη αλλα μια σαν θηκη γυαλιων που απλα θα το βαζω μεσα και θα το πεταω στο τσαντακι μου...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

legion ισχυει αυτο που λες για την θηκη..γιαυτο ακριβως δεν θελω να παρω μια που θα ειναι εφαρμοστη αλλα μια σαν θηκη γυαλιων που απλα θα το βαζω μεσα και θα το πεταω στο τσαντακι μου...

 

Δες λιγο εδω

Link to comment
Share on other sites

Laimos έχει A-gps και όχι gps. Γενικά προσδιορίζει κάποια τοπογραφικά στοιχεία μέσω κεραιων κινητής τηλεφωνιας οπότε το 3g του το χρειάζεται.

 

Είμαστε σίγουροι για αυτό; Εδώ βλέπω ότι έχει κι εδώ αναφέρει "GPS hardware"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι για αυτό; Εδώ βλέπω ότι έχει κι εδώ αναφέρει "GPS hardware"

 

αχμ.. Κάπου δεν σε ακολουθώ. :!:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι για αυτό; Εδώ βλέπω ότι έχει κι εδώ αναφέρει "GPS hardware"

 

Εδώ πάντως αναφέρει αυτό: Enable the GPS to calculate your location. GPS is a radio-navigation system, made up of a network of satellites circling the earth.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως αναφέρει αυτό: Enable the GPS to calculate your location. GPS is a radio-navigation system, made up of a network of satellites circling the earth.

 

Δεν είναι gps, είναι a-gps.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι gps, είναι a-gps.

 

Αν ειναι ετσι οπως τα λεει, λογικα αν το βαλεις σε AirplaneMode λογικα δεν θα μπορει να βρει το σημα GPS και να κανει πλοηγηση!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Ηχος και Εικονα-Ληξη οριου χρονου οθονης

Ποσο το εχεις?

 

 

:lol::lol::lol::p

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

αχμ.. Κάπου δεν σε ακολουθώ. :!:

 

Εδώ πάντως αναφέρει αυτό: Enable the GPS to calculate your location. GPS is a radio-navigation system, made up of a network of satellites circling the earth.

 

Μισό λεπτό γιατί νομίζω ότι όλοι λέμε το ίδιο πράγμα αλλά με άλλα λόγια.

DaRk_dOg το αρχικό μου quote επισημαίνει τη φράση σου "έχει A-gps και όχι gps". Θεώρησα ότι εννοείς πως δεν έχεις GPS δέκτη για αυτό και παρέθεσα δυο link που επιβεβαιώνουν ότι έχει δέκτη. Το a-gps είναι βοηθητική λειτουργία του gps που βοηθά στο να κλειδώνει πιο γρήγορα δορυφόρους το κινητό χρεώνοντας μιας και χρησιμοποιεί data από το δίκτυο του παρόχου σου. (κάνει τριγωνισμό των κεραιών)

 

Όταν το κινητό χρησιμοποιεί μόνο τον gps δέκτη του τότε συνδέεται με δορυφόρους και δεν χρεώνει.

Ελπίζω να είναι πιο ξεκάθαρο τώρα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Έκανα root και τώρα διαπίστωσα ότι το Ledaki όταν λαμβάνω μήνυμα δεν ανάβει...Τι μπορεί να έγινε??? :(

Xρησιμοποιώ το Handcen sms, η επιλογή για να ανάβει το Led είναι τικαρισμένη αλλά τπτ... :(

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο εδω

 

χμμ.ψαχνω κατι σε τετοιο στυλ

 

 

p.s. Dark_Dog σε κλεψανε λιγο...:P:P:P

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=67c0e9d2-e576-4483-a514-bdb7d1f2a4e5

 

zxr εγω που χρησιμοποιω το Ndrive και παταω και στις 2 επιλογες τικ,με βρισκει και δεν με χρεωνει

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό γιατί νομίζω ότι όλοι λέμε το ίδιο πράγμα αλλά με άλλα λόγια.

DaRk_dOg το αρχικό μου quote επισημαίνει τη φράση σου "έχει A-gps και όχι gps". Θεώρησα ότι εννοείς πως δεν έχεις GPS δέκτη για αυτό και παρέθεσα δυο link που επιβεβαιώνουν ότι έχει δέκτη. Το a-gps είναι βοηθητική λειτουργία του gps που βοηθά στο να κλειδώνει πιο γρήγορα δορυφόρους το κινητό χρεώνοντας μιας και χρησιμοποιεί data από το δίκτυο του παρόχου σου. (κάνει τριγωνισμό των κεραιών)

 

 

όχι ακόμα και κινητή τηλεφωνία να μην χρησιμοποιεί ο τριγωνισμός πάντα γίνεται, ακόμα και από τους δορυφόρους, αλλιώς δεν μπορεί να βρει τις συντεταγμένες,

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...