Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπαινω στο CWM??? μολις δειχνει το SONY ERICSSON παταω το πισω και δεν κανει τιποτα...

Με το restore βρισκει την stock rom και την εγκαθιστα????

Με το pcc γινεται τιποτα????

Edited by CINQUIS

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας...

 

Ποια ρομ έβαλες; Δοκίμασε να κάνεις πάλι full wipe και ξανα install τη rom. Παίζει να κατέβηκε και corrupted η rom, δοκίμασε να την ξανακατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

πως μπαινω στο CWM??? μολις δειχνει το SONY ERICSSON παταω το πισω και δεν κανει τιποτα...

 

φιλε μου εαν δε μπορεις να μπεις τοτε εγω ενα τροπο ξερω για να επαναφερω, pc companion η seus , μπες pc companion και πηγαινε στο επιδιωρθοση για να σε περασει την 2.1 απο την αρχη, ολα θα σβηστουνε να ξερεις................. πριν πας εκει δοκιμασε παλι λιγο για να μπεις στο CMW μπας και γλυτωσεις την ταλαιπορια

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην σας ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση σας στο προβλημα μου...

Δεν με νοιαζει να τα χασω ολα απλα αυτο που δεν ξερω ειναι οτι εφοσων ειναι σε αυτο το bootloop θα συνεργαστει με το pc companion ωστε να περαστει η stock rom?????

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην σας ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση σας στο προβλημα μου...

Δεν με νοιαζει να τα χασω ολα απλα αυτο που δεν ξερω ειναι οτι εφοσων ειναι σε αυτο το bootloop θα συνεργαστει με το pc companion ωστε να περαστει η stock rom?????

 

κατα 99% δε θα εχεις προβλημα θα γινει η δουλεια, δοκιμασε companion και μετα βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

To PC companion παιζει και να μην συνεργαστει.Καλυτερα δοκιμασε το SEUS.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η rom που επαναφέρει το seus να μην έχει ελληνικά?.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Όχι, όσες φορές το έχω κάνει υπάρχουν. Μην ψάχνεις για greek αν είναι english by default. Το γράφει Ελληνικά και είναι προς το τέλος ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όσες φορές το έχω κάνει υπάρχουν. Μην ψάχνεις για greek αν είναι english by default. Το γράφει Ελληνικά και είναι προς το τέλος ;)

 

Απλά απο το κατάστημα που πήρα το Κινητο έλεγε ότι εγκαθιστά ελληνική γλώσσα σε περίπτωση που χαθεί στο update και έλεγα μήπως καμία official δεν έχει ελληνικά αν και το Κινητο πρέπει να είναι ελληνικής αντιπροσωπείας

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως βγάζω το λεξικό για να γραφω χωρίς;

Eπίσης τι πρόγραμμα να βάλω για πλοήγηση και πως;

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια επειγον !!! flashara το κινητο με cyanogen mod για την ακρίβεια αυτό [ame=http://www.youtube.com/watch?v=lSbZsAZcsj4]Sony Ericsson Xperia X10 Mini Running Android 2.3.5 Gingerbread - YouTube[/ame] και κόλλησε στο boot !!! plz help δεν βγενει και ι μπαταρια εχς τρελαθει !!!!καποιος ασ μ πει Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα κάποια custom 2.2.1 και τώρα θέλω να επανέλθω στη stock 2.1 γιατι δε μου αρέσει η προσαρμοσμένη ανάλυση. Κράτησαν backup την παλιά 2.1 rom με cm recovery. Αν κάνω restore μπορεί να επανέλθει όπως ήταν στη stock η θα μπρικαρει?? μπορεί να επανέλθει σε official χωρίς το seus? δεν έχω αλλάξει kernel

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα κάποια custom 2.2.1 και τώρα θέλω να επανέλθω στη stock 2.1 γιατι δε μου αρέσει η προσαρμοσμένη ανάλυση. Κράτησαν backup την παλιά 2.1 rom με cm recovery. Αν κάνω restore μπορεί να επανέλθει όπως ήταν στη stock η θα μπρικαρει?? μπορεί να επανέλθει σε official χωρίς το seus? δεν έχω αλλάξει kernel

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Ναι, θα επανέλθει κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια επειγον !!! flashara το κινητο με cyanogen mod για την ακρίβεια αυτό Sony Ericsson Xperia X10 Mini Running Android 2.3.5 Gingerbread - YouTube και κόλλησε στο boot !!! plz help δεν βγενει και ι μπαταρια εχς τρελαθει !!!!καποιος ασ μ πει

Κατέβασε το SEUS και κάνε επιδιόρθωση με αυτό

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια επειγον !!! flashara το κινητο με cyanogen mod για την ακρίβεια αυτό Sony Ericsson Xperia X10 Mini Running Android 2.3.5 Gingerbread - YouTube και κόλλησε στο boot !!! plz help δεν βγενει και ι μπαταρια εχς τρελαθει !!!!καποιος ασ μ πει

 

Πάτα παρατεταμένα το πλήκτρο on/off μαζί με το home για να κάνει επανεκκίνηση και να μπορέσεις να μπεις στο recovery

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έβρισκε το backup που είχα κάνει με το cwr αφού άλλαξε και αντικαταστάθηκε με xrecovery οπότε επαναφορα με seus και όλα πάλι απο την αρχη.

Τώρα αντιμετωπίσω πρόβλημα με το market που κολλάει στην εκκίνηση λήψης. Το έκανε και πριν και έκανα επάναφορα έργο. Ρυθμίσεων και λύθηκε αλλα επανηλθε πάλι

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και επανέρχομαι στο πρόβλημα με τη μπαταρία.

Για όποιον έχει χάσει επεισόδια, η μπαταρία μου με κανονική χρήση (τίποτα το εξεζητημένο - τα απαραίτητα, τηλ, μνμ άντε κ κανένα ιντερνετ στο 10λεπτο) αντέχει με το ζόρι 24 ώρες.

Χωρίς live wallpapers ή άλλες εφαρμογές στην κεντρική οθόνη.

Μέχρι στιγμής έκανα τα εξής:

-απεγκατάστησα το advanced task killer. Αποτέλεσμα: 0

-χειροκίνητο callibration. Αποτέλεσμα: 0

-callibration με εφαρμογή που ήθελε root. Αποτέλεσμα: 0

-πλήρης αποφόρτιση και φόρτιση με κλειστό κινητό. Αποτέλεσμα: 0

-καινούρια μπαταρία. Αποτέλεσμα: 0 !!(δηλαδή χτες πήρα μπαταρία, και πάλι κράτησε 20 ώρες όλες κ όλες.

 

Καμιά καλή ιδέα κανείς;

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και επανέρχομαι στο πρόβλημα με τη μπαταρία.

Για όποιον έχει χάσει επεισόδια, η μπαταρία μου με κανονική χρήση (τίποτα το εξεζητημένο - τα απαραίτητα, τηλ, μνμ άντε κ κανένα ιντερνετ στο 10λεπτο) αντέχει με το ζόρι 24 ώρες.

Χωρίς live wallpapers ή άλλες εφαρμογές στην κεντρική οθόνη.

Μέχρι στιγμής έκανα τα εξής:

-απεγκατάστησα το advanced task killer. Αποτέλεσμα: 0

-χειροκίνητο callibration. Αποτέλεσμα: 0

-callibration με εφαρμογή που ήθελε root. Αποτέλεσμα: 0

-πλήρης αποφόρτιση και φόρτιση με κλειστό κινητό. Αποτέλεσμα: 0

-καινούρια μπαταρία. Αποτέλεσμα: 0 !!(δηλαδή χτες πήρα μπαταρία, και πάλι κράτησε 20 ώρες όλες κ όλες.

 

Καμιά καλή ιδέα κανείς;

 

θα σου λεγα κατι "τραβηγμενο".να κανεις ενα factory reset ή ακομα καλυτερα ενα περασμα με SEUS μπας και στρωσει.ειναι πολυ πιθανον να εχεις βαλει μια εφαρμογη που τρεχει απο πισω και σου τρωει την μπαταρια.υπαρχουν πολλες κακογραμμενες εφαρμογες.αν θες δοκιμασε σβηνοντας μερικες ή ολες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα σου λεγα κατι "τραβηγμενο".να κανεις ενα factory reset ή ακομα καλυτερα ενα περασμα με SEUS μπας και στρωσει.ειναι πολυ πιθανον να εχεις βαλει μια εφαρμογη που τρεχει απο πισω και σου τρωει την μπαταρια.υπαρχουν πολλες κακογραμμενες εφαρμογες.αν θες δοκιμασε σβηνοντας μερικες ή ολες.

 

Όταν λές factory reset εννοείς αυτό που πατάω βελάκι και on/off?

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Όταν λές factory reset εννοείς αυτό που πατάω βελάκι και on/off?

 

Όχι μάλλον εννοεί μέσα στις Ρυθμίσεις και να πας εκεί που λέει Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων... Λογικά...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Όχι μάλλον εννοεί μέσα στις Ρυθμίσεις και να πας εκεί που λέει Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων... Λογικά...

 

Εγώ δε βρίσκω κάτι τέτοιο στο τηλέφωνο αυτό....το έχω ψάξει και δεν είδα κάτι..μπορεί να μου ξέφυγε βέβαια...

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βρίσκω κάτι τέτοιο στο τηλέφωνο αυτό....το έχω ψάξει και δεν είδα κάτι..μπορεί να μου ξέφυγε βέβαια...

 

Ρυθμίσεις-->Απόρρητο-->

 

Επαναφορά Εργοστασιακών δεδομένων = Διαγραφή όλων των δεδομένων στο τηλέφωνο

Επαναφορά Ρυθμίσεων= Επαναφέρει το τηλ στις αρχικές ρυθμίσεις χωρίς να διαγράψει τα δεδομένα χρήστη.

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοω παιδες.να ξερεις οτι θα χασεις τα παντα απο το τηλεφωνο.θα ειναι σαν να το παιρνεις καινουριο...

γιαυτο πριν το κανεις,σβησε μερικες εφαρμογες που θεωρεις υποπτες για να μην φτασεις στο σημειο να τα χασεις ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει καμια custom rom?????

Αν ναι μπες στο cwm και πατα wipe battery status........

Ξανακανε παλι calibration 3-4 φορες.........

Αν δεν δεις παλι αποτελεσμα πιαστα ολα απο την αρχη

Φωτισμος.....κινουμενες εικονες.....gps ....bluetooth.....wifi.......συχρονισμος.......ανοικτα τα δεδομενα (αν εχεις ξεχασει τα δεδομενα της εταιρειας σου ανοικτα και τον συχρονισμο )............εφαρμογες που ισως να δουλευουν κρυφα (οπως ειπε και ο konstantinoslp )....

Τελος σαν εναλακτικη βαλε την εφαρμογη Battery Dr Saver........θα δεις διαφορα.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...