Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωνσταντίνε ακόμα δεν έβγαλα άκρη με το μάρκετ. Μήπως να το πετάξω;;; :mad:

 

Οι stock SE rom είχαν πάντα θέματα με τους λογαριασμούς.

 

Υπάρχουν δυο "μπακαλίστικα" τρικ που θυμάμαι από την εποχή που είχα stock rom στο mini (κάπου το 1821 ΜΕΤΑ την επανάσταση :p )>>>>>

 

1. Πηγαίνεις ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση - βρίσκεις gmail και market και τους κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και cache - ξαναδοκιμάζεις να βάλεις τους λογαριασμους gmail.

 

2.Αν δεν πιάσει το παραπάνω κάνεις ένα factory reset και ξανασετάρεις απο την αρχή (ΠΡΟΣΟΧΗ: Factory reset και ΟΧΙ restore με SEUS)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι stock SE rom είχαν πάντα θέματα με τους λογαριασμούς.

 

Υπάρχουν δυο "μπακαλίστικα" τρικ που θυμάμαι από την εποχή που είχα stock rom στο mini (κάπου το 1821 ΜΕΤΑ την επανάσταση :p )>>>>>

 

1. Πηγαίνεις ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση - βρίσκεις gmail και market και τους κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και cache - ξαναδοκιμάζεις να βάλεις τους λογαριασμους gmail.

 

2.Αν δεν πιάσει το παραπάνω κάνεις ένα factory reset και ξανασετάρεις απο την αρχή (ΠΡΟΣΟΧΗ: Factory reset και ΟΧΙ restore με SEUS)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.:) Έκανα επαναφορά και έτσι μπόρεσα να μπω στο μάρκετ.:)

Link to comment
Share on other sites

 

φίλε μου αυτό είναι το pc companion, αυτό εννοείτε όταν λέτε για SEUS;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου αυτό είναι το pc companion, αυτό εννοείτε όταν λέτε για SEUS;

 

Οχι.Αυτο:http://www.download4a.com/Windows/Drivers/Input-Devices/Download-Sony-Ericsson-Update-Service-(SEUS)-32-64-bit.html

Link to comment
Share on other sites

 

στο λινκ δεν υπάρχει διαθέσιμο για κατέβασμα διότι η sony ericsson το έχει βγάλει από τη σελίδα της, μπορεί κάποιος που το έχει να το ανεβάσει κάπου και να μας δώσει το λινκ;

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

στο λινκ δεν υπάρχει διαθέσιμο για κατέβασμα διότι η sony ericsson το έχει βγάλει από τη σελίδα της, μπορεί κάποιος που το έχει να το ανεβάσει κάπου και να μας δώσει το λινκ;

ευχαριστώ

 

για κοιτα εδω http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/updateservice/xperiax10mini?cc=gb&lc=en

Link to comment
Share on other sites

στο λινκ δεν υπάρχει διαθέσιμο για κατέβασμα διότι η sony ericsson το έχει βγάλει από τη σελίδα της, μπορεί κάποιος που το έχει να το ανεβάσει κάπου και να μας δώσει το λινκ;

ευχαριστώ

Download SEUS

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκανα με το xrecovery factory reset full wipe και ολα οκ. το θεμα ειναι οτι ακολουθω αυτες τις οδηγιες για stock kernel απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1200675 αν κανω ομως factory recet (full wipe) που λεει στο βημα 8 δεν θα παρει τις εργοστασιακες ρυθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Μια πληροφορία αν γίνεται...

Είμαι με το build.prop Νordic 2.1

Έχω ένα θέμα με τη συσκευή και θέλω να τη στείλω για service...

Είναι εύκολο να μου πείτε πώς θα ξαναμπώ εντός εγγύησης?

Ευχαριστώ

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πέρασε την αρχική έκδοση με το SEUS

 

Το έχω κάνει ήδη, αλλά εγκαθιστά πάλι τη Nordic

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

στο λινκ δεν υπάρχει διαθέσιμο για κατέβασμα διότι η sony ericsson το έχει βγάλει από τη σελίδα της, μπορεί κάποιος που το έχει να το ανεβάσει κάπου και να μας δώσει το λινκ;

ευχαριστώ

Τo seus υπάρχει πλέον και στο myFiles για πιο γρήγορη εύρεση. Επίσης πάω μάλλον για ρεκόρ [ATTACH]22205[/ATTACH] :p:p

Link to comment
Share on other sites

περασα την ginger dx v17 και ειναι ολα οκ μεχρι στιγμης.. το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω με το myphone explorer για να βαλω το backup. εχω επιλεξει στο "Ρυθμισεις>εφαρμογες>αναπτυξη>εντοπισμος σφαλματων αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

περασα την ginger dx v17 και ειναι ολα οκ μεχρι στιγμης.. το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω με το myphone explorer για να βαλω το backup. εχω επιλεξει στο "Ρυθμισεις>εφαρμογες>αναπτυξη>εντοπισμος σφαλματων αλλα τιποτα

 

Πρέπει να βάλεις και το app του myphone explorer από το market ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πέρασα την MiniCM7pro V18 στο Xperia x10 mini pro μου αλλά δεν μπορώ να βρω πώς να ενεργοποιήσω την δυνατότητα για 160 χαρακτήρες στα μηνύματα sms. Σημειώστε ότι έχω εγκαταστήσει και το zip για το physical keyboard Edited by Sotirisko
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το sony ericsson xperia mini. Έχω το κλασσικό πρόβλημα με android market και προβλήματα με wifi. Υπάρχει κάποια αναβάθμιση να λυθούν όλα? Δώστε μου αν υπάρχει κάποιος οδηγός να ακολουθήσω... ευχαριστώ εκ των προτέρων

υγ. το κινητό έχει android 2.1 απο μαμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το sony ericsson xperia mini. Έχω το κλασσικό πρόβλημα με android market και προβλήματα με wifi. Υπάρχει κάποια αναβάθμιση να λυθούν όλα? Δώστε μου αν υπάρχει κάποιος οδηγός να ακολουθήσω... ευχαριστώ εκ των προτέρων

υγ. το κινητό έχει android 2.1 απο μαμα

 

φίλε μην δημιουργήσεις σύγχυση και εδώ. Έχεις το sony ericsson xperia Χ10 mini. Είσαι στο σωστό thread πάντως. Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το sony ericsson xperia mini. Έχω το κλασσικό πρόβλημα με android market και προβλήματα με wifi. Υπάρχει κάποια αναβάθμιση να λυθούν όλα? Δώστε μου αν υπάρχει κάποιος οδηγός να ακολουθήσω... ευχαριστώ εκ των προτέρων

υγ. το κινητό έχει android 2.1 απο μαμα

 

επειδη το ειχε και ενα φιλος μου αυτο το προβλημα με το market εκανε πρωτα back up οτι ειχε, επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα απλως εκανε συνδεση στο λογαριασμο του στο gmail στην αρχη και δουλεψε κανονικα... τωρα με το wifi δεν ξερω τι παιζει...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μην δημιουργήσεις σύγχυση και εδώ. Έχεις το sony ericsson xperia Χ10 mini. Είσαι στο σωστό thread πάντως. Καλή τύχη.

φίλε είπα σορρυ... ευχαριστώ.

 

επειδη το ειχε και ενα φιλος μου αυτο το προβλημα με το market εκανε πρωτα back up οτι ειχε, επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα απλως εκανε συνδεση στο λογαριασμο του στο gmail στην αρχη και δουλεψε κανονικα... τωρα με το wifi δεν ξερω τι παιζει...

 

ευχαριστώ πολύ θα το προσπαθήσω!

Link to comment
Share on other sites

φίλε είπα σορρυ... ευχαριστώ.

 

Με καλή πρόθεση το είπα για να μην μπερδευτεί κόσμος και νομίσει ότι έχεις το νέο mini.

Link to comment
Share on other sites

Με καλή πρόθεση το είπα για να μην μπερδευτεί κόσμος και νομίσει ότι έχεις το νέο mini.

ναι δεν σε κατηγόρησα :) ε πλέον είμαι σε σωστό thread και κατάλαβα την διαφορά x10 mini με το νέο mini ( άλλο όνομα δεν μπορούσαν να βρουν?) οπότε δεν θα μπερδευτεί κανένας :)

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα στα ξαφνικά, το κινητο ενω λειτουργει κανονικα (περνω τηλεφωνο απο αλλη συσκευη και χτυπάει) δεν εμφανίζει τιποτα στην οθονη, δεν εχει σπασει (τουλαχιστων ετσι φαινετε) και ουτε μπορω να το κλεισω τι να κανω? Μου έχουν περάσει την έκδοση 2.2 απο το
http://www.xda-developers.com/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...