Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα δουλεψε το titanium backup.Πως σβηνουν προεγκατεστημενες εφαρμογες απο εκει?Γενικα πως μπορω να ελευθερωσω χωρο στην εσωτερικη μνημη για να βαζω περισσοτερες εφαρμογες?Επισεις εχωντας κανει root θελω να πειραματιστω με το overclocking.Ποια εφαρμογη πρεπει να κατεβασω για να το κανω αυτο? Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πριν μερικες ωρες, πηραμε το X10 mini pro. ωραιο τηλεφωνακι, μικρουλι και βολικο.

θελω να ρωτησω κατι τους εχοντες μιας και δεν καταφερα να βρω κατι. υπαρχει καποια επιλογη που να μου δειχνει τα στοιχεια της καθε κλησης και γενικα ποιος ειναι ο συνολικος χρονος ομιλιας μου (τελευταιας κλησης και συνολικος απο την τελευταια διαγραφη)?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

πριν μερικες ωρες, πηραμε το X10 mini pro. ωραιο τηλεφωνακι, μικρουλι και βολικο.

θελω να ρωτησω κατι τους εχοντες μιας και δεν καταφερα να βρω κατι. υπαρχει καποια επιλογη που να μου δειχνει τα στοιχεια της καθε κλησης και γενικα ποιος ειναι ο συνολικος χρονος ομιλιας μου (τελευταιας κλησης και συνολικος απο την τελευταια διαγραφη)?

 

κατεβασε το phonalyzr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@REMASTER

Η μόνη λύση που μπορώ να σου προτείνω είναι αυτό που ήδη κάνεις. Δοκίμασε λοιπόν ξανά κάνοντας επιδιόρθωση μήπως και απλά κάτι δεν πάει καλά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδες απαντηστε μου αν θυμαστε,γιατι εχω ξεχασει,τι βαζουμε στο autokiller στα "ορια μνημης"?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες απαντηστε μου αν θυμαστε,γιατι εχω ξεχασει,τι βαζουμε στο autokiller στα "ορια μνημης"?

 

Κάνε τις δοκιμές σου. Και Ultimate να βάλεις εκτιμώ πως δεν θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τις δοκιμές σου. Και Ultimate να βάλεις εκτιμώ πως δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

νομιζω σε strict το χα παλιοτερα..

πως θα καταλαβω ακριβως ομως ποια ειναι η καλυτερη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι, έχω την 2.2 Froyo, πως κάνω overclock τη συσκευή? Και σε πόσα mhz είναι καλό να το κάνω χωρίς να ρισκάρω?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι, έχω την 2.2 Froyo, πως κάνω overclock τη συσκευή? Και σε πόσα mhz είναι καλό να το κάνω χωρίς να ρισκάρω?

 

Ποια rom έχεις; Κάπου στα settings πρέπει να υπάρχει επιλογή. Γενικά έχω διαβάσει ότι μέχρι τα 768 αντέχουν τα mini, μετά είναι ασταθή. Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ και να διαβάσεις τα σχόλια εδώ. Πριν κάθε αλλαγή παίρνε καλού κακού ένα backup, για να μην κολλήσεις σε reboot loop.

 

-------------------------

 

Έτρεξα πριν λίγο το PC Companion και...

[ATTACH]21167[/ATTACH]

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις; Κάπου στα settings πρέπει να υπάρχει επιλογή. Γενικά έχω διαβάσει ότι μέχρι τα 768 αντέχουν τα mini, μετά είναι ασταθή. Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ και να διαβάσεις τα σχόλια εδώ. Πριν κάθε αλλαγή παίρνε καλού κακού ένα backup, για να μην κολλήσεις σε reboot loop.

 

-------------------------

 

Έτρεξα πριν λίγο το PC Companion και...

[ATTACH]21167[/ATTACH]

 

:)

 

 

Δεν πα ναναι και 2.1.6384389238;αφου δεν ειναι 2.2 το χει χασει το παιχνιδι..:/

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πα ναναι και 2.1.6384389238;αφου δεν ειναι 2.2 το χει χασει το παιχνιδι..:/

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Τι θέλεις να πεις? Έχω την τελευταία έκδοση rom, v6.0

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να πεις? Έχω την τελευταία έκδοση rom, v6.0

 

η απαντηση μου παει στον kissmyarch που ποσταρε τη φωτο.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχω κανει root,εσβησα καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες,ομως ο ελευθερος χωρος της εσωτερικης μνημης παραμενει περιορισμενος και δεν μπορω να φορτωσω και παρα πολλες εφαρμογες.Οταν πεσει ο ελευθερος χωρος κατω απο 20 mb μου δειχνει ειδοποιηση.Με ποιους τροπους μπορω να ελευθερωσω περισσοτερο χωρο για εφαρμογες?Ποια αρχεια ειναι ακινδυνο να σβησω?Αρκει το root για να χρησημοποιησω το app2sd η θα πρεπει να κανω και κατι αλλο?Και κατι ακομη, μπορω να παρω backup ολων των εφαρμογων στον υπολογιστη μεσο του titanium backup? Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Eχω κανει root,εσβησα καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες,ομως ο ελευθερος χωρος της εσωτερικης μνημης παραμενει περιορισμενος και δεν μπορω να φορτωσω και παρα πολλες εφαρμογες.Οταν πεσει ο ελευθερος χωρος κατω απο 20 mb μου δειχνει ειδοποιηση.Με ποιους τροπους μπορω να ελευθερωσω περισσοτερο χωρο για εφαρμογες?Ποια αρχεια ειναι ακινδυνο να σβησω?Αρκει το root για να χρησημοποιησω το app2sd η θα πρεπει να κανω και κατι αλλο?Και κατι ακομη, μπορω να παρω backup ολων των εφαρμογων στον υπολογιστη μεσο του titanium backup?

 

για να κανεις το app2sd χρειαζεσαι root,xrecovery και να κανεις δευτερο partition στην καρτα μνημης σου.(SD)

υπαρχουν οδηγοι για ολα αυτα στο φορουμ.

αν θες κατι πιο απλο ειναι το link2sd.παλι πρεπει να σαι ρουταρισμενος και να εχεις 2 παρτισιονς αλλα γλειτωνεις χρονο απο την εγκατασταση των αλλων 2.

το κατεβαζεις ευκολα απο το μαρκετ και μπορεις να διαλεξεις εσυ ποια εφαρμογη θα βαλεις στην καρτα μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να κανεις το app2sd χρειαζεσαι root,xrecovery και να κανεις δευτερο partition στην καρτα μνημης σου.(SD)

υπαρχουν οδηγοι για ολα αυτα στο φορουμ.

αν θες κατι πιο απλο ειναι το link2sd.παλι πρεπει να σαι ρουταρισμενος και να εχεις 2 παρτισιονς αλλα γλειτωνεις χρονο απο την εγκατασταση των αλλων 2.

το κατεβαζεις ευκολα απο το μαρκετ και μπορεις να διαλεξεις εσυ ποια εφαρμογη θα βαλεις στην καρτα μνημης.

 

Μπορω να το χρησημοποιησω το likn2sd με την εκδοση 2.1 η πρεπει να γινει αναβαθμιφη?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το χρησημοποιησω το likn2sd με την εκδοση 2.1 η πρεπει να γινει αναβαθμιφη?

 

 

Μπορεις με 2.1

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η απαντηση μου παει στον kissmyarch που ποσταρε τη φωτο.:lol:

 

Ααα οκ οκ:)

Και κάτι άλλο. Απο το XRecovery μπορώ να κάνω ένα ολοκληρωτικό reset του κινητού? Δηλαδή να μην σβήσω την Froyo που έχω, αλλά να σβήσω τα πάντα ότι έχω και δεν έχω (εφαρμογές, μνματα κτλ κτλ) γιατί με τόσα backups που έχω κάνει όταν άλλαζα CM, μου έχει απομείνει πολύ λίγος ελεύθερος χώρος.

Ποια επιλογή πατάω?

Wipe data/factory reset ?

Wipe cache partition?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. πιγα να αναβαθμησω το xperia της αδερφησ μου με την γνωστη δια δικασια ( με το PC Companion) , ξεκιναει αναβαθμιση και στη μεση περιπου βγαζει σφαλμα, και τωρα το κινιτο δεν ανοιγει καθολου. ανοιγει γαι λιγο και βγαζει μια λευκη τριγωνη πινακιδα και ξανακλεινει.

 

Το PC Companion το βλεπι γαι λιγο και μετα αποσινδεετε μονο του ,κανει αυτο σηνεχεια!!!

 

εχει τυχει σε κανεναν? μπορει καπιος να βοιθησει??

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

Εχω ενα x10 mini pro.Ολα καλα με το τηλεφωνο μεχρι που αποφασισα να αλλαξω καρτα μνημης.Πηρα 3 διαφορετικες καρτες των 4 και 8 gb και με τις 3 το ιδιο προβλημα.Το τηλεφωνο κολλαει οταν παω να τρεξω καποιο παιχνιδι και κανει επανεκκινηση ,δεν μπορει να αποθηκευσει φωτογραφιες απο την καμερα και γενικα φαινεται να μην χρησιμοποιει την καρτα καθολου αν και την αναγνωριζει κανονικα.

Δεν ξερω αν φταιει οτι την πρωτη φορα που του εβαλα νεα καρτα δοκιμασα να κανω copy-paste τα αρχεια απο την παλια αλλα η διαδικασια σταματησε στη μεση κι ετσι επειτα εκανα format στην καρτα και στο τηλεφωνο ωστε να επανελθει στην αρχικη του κατασταση.Το κινητο ειναι αναβαθμισμενο στην εκδοση 2.1.

 

Αν ξερει καποιος τι μπορω να κανω για να φτιαξει....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις format στις κάρτες σου σε FAT32 πριν τις χρησιμοποιήσεις;

 

Ναι τις έκανα φορματ στον υπολογιστή σε Fat32 και πάλι τα ίδια κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ,

Εχω το SE x10 mini. Ειχε εκδοση 1.6 και πηγα μεσω της εφαρμογης της SE να κανω update. Σε ενα σημειο κολλησε για παρα πολυ ωρα , περιπου 2 ωρες και ειπα να το αποσυνδεσω αν και ηξερα τις συνεπειες. Μετα απο αυτο δεν λειτουργει ουτε μπορω να ξανααρχισω τον οδηγο αναθαθμισης. Οταν παταω το κουμπι ενεργοποιησης δονειται και δεν κανει τιποτα αλλο εκτος απο συχνα πυκνα να αναβοσβηνει το φωτακι της φορτισης.

Παιδια τι να κανω?? Εχω μεινει... :cry::cry::cry::cry: :worry::worry::worry: .

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!έχω πρόβλημα με την μπαταρία.ενώ μου κρατούσε ένα 2ήμερο από τότε που το έκανα αναβάθμιση κρατάει 1 μέρα με το ζόρι!έχει κανένας να προτείνει κάτι?έχει παρατηρηθεί σε άλλον αυτό?κ κάτι ακόμα ξέρει κάνεις πως μπορώ να βάλω πάλι την προηγούμενη? την 0.24 δηλαδή.ευχαριστώ εκ των προτερων!

 

Κάποιος?κάτι??

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος?κάτι??

 

φίλε οι περισσότεροι μάλλον λείπουν για τα μπάνια του λαού, αλλά αν θες ρίξε μια ματιά και κάπου αλλού ... (θέλει βέβαια λίγο διαβασματάκι :D)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101332

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=726&order=desc

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια αpορια!τι γινεται με την νεα αναβαθμιση του x10 mini(E10)(2.1.1.c.c.0.0)?βαζω συχνα το pccompanion ή το SEUS αλλα μου βγαζει οτι εχω το τελευταιο λογισμικο.εκανα και επιδιωρθωση αλλα........!εχω την 2.1.1.Α.0.6!εχουμε καμια ελπιδα εδω στην ελλαδα να την παρουμε οφισιαλ???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...