Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

anyone ? :worry:

 

Δεν το έχω τώρα, γιατί έχω άλλη rom, αλλά θυμάμαι ότι σε κάποια από τις γωνίες έχει ένα αστέρι, το πατάς νομίζω και το αποθηκεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kaλησπέρα! Νέος κάτοχος x10 mini pro. Θα ηθελα να περασω την 2.2 και απ οτι καταλαβα γινεται για την συσκευη μου. Η 2.2 που θα βαλω πρεπει να ειναι ειδικα για το pro ή είναι κοινες οι rom και για τα 2?

 

Ευχαριστώ :D

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

@evasam

 

Τσεκαρε να δεις αν εχει φαει σκαλωμα η σιμ.βαλτην σε αλλο κινητο.κ βαλε καποια αλλη σιμ στο μινι να δεις αν φταιαει το κιν.αν ισχυει το δευτερο ισως να πρεπε να του κανεις ενα hard reset.

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...εχω το xperia x10mini, και ειχα βάλει το μοτίβο κλειδώματος...και το μπλόκαρα 20φορες:lol: , και μου εχει βγαλει την ερωτηση ασφαλειας..το θεμα ειναι οτι δν ξερω ποιά ειναι....πως μπορώ να το ανοιξω τωρα? ευχαριστω προκαταβολικα..!!:D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα...εχω το xperia x10mini, και ειχα βάλει το μοτίβο κλειδώματος...και το μπλόκαρα 20φορες:lol: , και μου εχει βγαλει την ερωτηση ασφαλειας..το θεμα ειναι οτι δν ξερω ποιά ειναι....πως μπορώ να το ανοιξω τωρα? ευχαριστω προκαταβολικα..!!:D

 

Μάλλον δεν το γλυτώνεις το hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το hard reset χανω τις επαφες μου?

 

Με το hard reset επανέρχεται η συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση. Δεν έχεις συγχρονίσεις τις επαφές σου με το gmail;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εκανα και εγω root το X10 mini pro και περασα την 2.2 Froyo.

 

Εχω ενα θεμα με την μπαταρια.

Μετα απο μια πληρη φορτιση και οταν το ανοιγω η μπαταρια ειναι παντα 99%

Και τελειωνει και πολυ γρηγορα. Μια μερα την βγαζει.

 

Ειναι καποιο προβλημα?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουριος κατοχος του xperia mini....μημπως θα μπορουσατε να μου πειτε αφου δεν εχει καποιο flash player αν θα μπορουσαμε να βρουμε καμια αλλη λυση για να παιζει σελιδες με video;;;καθως θα ηταν ευκολο να εχω το ndrive me pm;;;;ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια απαντηστε μου οσο πιο γρηγορα μπορειτε...

εχω περασμενα root, 2.2 και clockwork. επειδη τωρα το απογευμα θα το δωσω το κινητο πηγα να το επαναφερω μεσω seus στην κατασταση που το πηρα αλλα ενω παταω κανονικα το πληκτρο back συνεχιζει και μου λεει να το πατησω δε μου λεει να το αφησω. τη διαδικασια την εχω κανει πολλες φορες αλλα πρωτη φορα με αυτα περασμενα. τι κανω τωρα???

edit!!! ok τα καταφερα!!

Edited by elpidoforos07
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω το εξης προβλημα οταν μπαινω στις περισσοτερες εφαρμογες που εχω μου βγαζει το μήνυμα για παραδειγμα .....Λυπούμαστε!Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπη της εφαρμογης Antivirus(διαδικασία com.antivirus).Προσπαθήστε ξανα.....εσβησα και ξανανοιξα το κινητο μου και τωρα δν μου τις εμφανιζει καν αλλα την καρτα μνημης την διαβαζει...κανεις να μου πει τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακόμα μια ερώτηση.... Το άτιμο το Τ9 απενεργοποιείται στο x10 mini pro ???

Πάτα πάνω δεξιά που είναι η αλλαγή της γλώσσας και επίλεξε multitap (Πολλ. πίεση πλ.)

 

***************

 

Πέρασα πάλι σήμερα στο mini pro την custom rom από SEUS και είχε by default μία εφαρμογή Application Installer, η οποία σκανάρει την SD και εμφανίζει όλα τα apps που υπάρχουν αποθηκευμένα :blink: Νέο φρούτο είναι αυτό;

[ATTACH]21097[/ATTACH][ATTACH]21099[/ATTACH]

Επίσης, κάτι έπαθε το hardware keyboard και σε όλες τις γλώσσες εκτός από τα ελληνικά, οι χαρακτήρες είναι άλλα ντ' άλλων! Πχ στα αγγλικά το @ είναι στο shift+p :wacko: Είναι κάποιο known bug; Μέχρι πρότινος δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και είχα φλασάρει τη μαμίσια τη rom άλλη μια φορά.

 

Edit:

Μπορεί κάποιος να δει

1) ποια qwerty layouts υπάρχουν στο /system/usr/keyboard-config/layouts;

2) τι γράφει το /system/usr/keyboard-config/keyprint.xml;

 

Edit2:

Το βρήκα. Στο keyprint.xml άλλαξα το qwerty-en.xml σε latin-on-greek.xml :)

Edited by kissmyarch
eureka!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Θα ηθελα να περασω το ndrive στο κινητο γιατι θα χρειαστω το Gps , μηπως μπορει να με βοηθησει κανενας με pm..??? ;);)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εδώ κ 2 μέρες δεν μπορώ να μπω στο msn ενώ έμπαινα κανονικά τόσο καιρό.δοκίμασα διάφορα προγράμματα από το market.ξέρει κάνεις τι γίνεται?ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω στο κινητό μου μια νέα κάρτα 8gb. Μεταφέρω τα στοιχεία της παλίας κάρτας (των 2gb που δίνουν με το κίνητο) στην νέα μέσω του Η/Υ. Ενώ την βλέπει κανονικά, έχει χάσει όλες τις ρυθμίσεις για τους ήχους κλήσεις που αφορούν αρχεία που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα. Υπάρχει τρόπος να γίνει πλήρης κλονοποίηση της κάρτας των 2gb σε αυτή των 8gb (υποπτεύομαι ότι το πρόβλημα οφείλετε στο γεγονός οτι το λειτούργικό δημιουργεί ένα index τον αρχείων το όποιο αντιστοιχεί σε άλλο φυσικό αρχεία στην κάρτα των 2gb από ότι στην κάρτα των 8 gb)
Link to comment
Share on other sites

Τα κρυφά αρχεία στην παλιά κάρτα όταν την βάζεις στον Η/Υ τα βλέπεις;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα κρυφά αρχεία στην παλιά κάρτα όταν την βάζεις στον Η/Υ τα βλέπεις;

 

Την αντιγραφή την κάνω με πρόγραμμα που βλέπει τα κρυφά αρχεία και φακέλους αλλά μου έδωσές ιδία γα τσεκάρω τι γίνεται με τα προστατευμένα του συστήματος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σας... Θα ηθελα να περασω το ndrive στο κινητο γιατι θα χρειαστω το Gps , μηπως μπορει να με βοηθησει κανενας με pm..??? ;);)

 

Για προγράμματα πλοήγησης σε αυτές τις συσκευές συζητάμε αποκλειστικά εδώ και μόνο σε ότι έχει να κάνει με επίσημο λογισμικό.

 

Ας ζητάς μη official τρόπους για να περάσεις εφαρμογή θα χρειαστεί να απευθυνθείς εκτός του παρόντος forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελω βοηθεια.Εκανα root,μου εβγαλε το superuser,κατεβασα το titanium backup,παω να το τρεξω αλλα μου λεει "δεν βρεθηκε προσβαση root,η εφαρμογη δεν θα λειτουργηση,βεβαιωθειται οτι η rom σας ειναι rooted και εχει το busybox" Τι πρεπει να κανω για να τρεξει???Τι στο καλο ειναι αυτο το busybox???H λιστα στο superuser ειναι κενη πως προσθετω εφαρμογες?? Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Πάτα πάνω δεξιά που είναι η αλλαγή της γλώσσας και επίλεξε multitap (Πολλ. πίεση πλ.)

 

***************

 

Πέρασα πάλι σήμερα στο mini pro την custom rom από SEUS και είχε by default μία εφαρμογή Application Installer, η οποία σκανάρει την SD και εμφανίζει όλα τα apps που υπάρχουν αποθηκευμένα :blink: Νέο φρούτο είναι αυτό;

[ATTACH]21097[/ATTACH][ATTACH]21099[/ATTACH]

Επίσης, κάτι έπαθε το hardware keyboard και σε όλες τις γλώσσες εκτός από τα ελληνικά, οι χαρακτήρες είναι άλλα ντ' άλλων! Πχ στα αγγλικά το @ είναι στο shift+p :wacko: Είναι κάποιο known bug; Μέχρι πρότινος δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και είχα φλασάρει τη μαμίσια τη rom άλλη μια φορά.

 

Edit:

Μπορεί κάποιος να δει

1) ποια qwerty layouts υπάρχουν στο /system/usr/keyboard-config/layouts;

2) τι γράφει το /system/usr/keyboard-config/keyprint.xml;

 

Edit2:

Το βρήκα. Στο keyprint.xml άλλαξα το qwerty-en.xml σε latin-on-greek.xml :)

 

Αυτο με το Hardware Keybord το εχω και εγω. Οτι να ναι στα συμβολα.

Θα με βοηθησεις να το διορθωσω δεν το πολυκαταλαβα :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τα καταφερα.

Κατεβασα ενα αρχειο που βρηκα μεσα στο Forum Και περασα τα αρχεια στο mini pro.

Edited by Vangelakis4
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχην να ζητησω συγνωμη απο τα παιδια παραπανω που συζητουσαν κατι κ εγω διακοπτω την συνεχεια, λοιπον εχω βοηθηθει απειρες φορες απο αυτο το site κ απο ολους που ασχολουντε αλλα γραφτηκα σημερα διοτι αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το x10 mini pro, και νομιζω οτι θα το αντιμετωπισαν κ αρκετοι ακομα. Εψαξα αρκετα κ παροτι γνωριζω καλα αγγλικα δεν βρηκα λυση. Το κινητο λειτουργουσε αψογα σε android 1.6 αλλα οπως ειναι λογικο ηθελα την τελευταια διαθεσιμη εκδοση (2.1) απο το επισημο site, κ μιας κ ειχα ξανακανει upgrade sto x10 που εχω, τα καταφερα μια χαρα. Επισης το εκανα root εσβησα καποιες εφαρμογες που ειχε μεσα σχετικα με την vodafone,με δυο λογια δεν ειμαι τελειως ασχετος με το θεμα. στο δια ταυτα τωρα, μολις περασα το 2.1 επαψε να λειτουργει το κουμπι της καμερας, για την ακριβεια λειτουργει ποτε ποτε, οπως θα επρεπε, αλλα τις περισσοτερες φορες πατωντας το στην μεση κανει Focus(σωστα) και πατωντας το μεχρι τελους αντι να τραβηξει την φωτο, μου εμφανιζει τις προσφατα κλεισμενες εφαρμογες η και το menu καμια φορα. Μετα απο αυτην την αστοχια λοιπον το ξαναεκανα εγκατασταση μεσω του sony ericsson update servise (seus) αλλα τιποτα,εσβησα τα παντα,εκανα επαναφορες αλλα τιποτα (απτην 1,6 εκδοση δεν ειχα κρατησει back up). Δοκιμασα και το pc companion αλλα αυτο δεν ολοκληρωνε για καποιο λογο ποτε την εγκατασταση. το καλωδιο που χρησιμοποιω ειναι το επισημο απο το Χ10, δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο. Αν εχει οποιοσδηποτε ιδεα τι μπορει να φταιει θα περιμενω βοηθεια, δεκτα κ links.:D Να ευχαριστησω εκ των προτερων οποιον ασχοληθει.
Link to comment
Share on other sites

Θελω βοηθεια.Εκανα root,μου εβγαλε το superuser,κατεβασα το titanium backup,παω να το τρεξω αλλα μου λεει "δεν βρεθηκε προσβαση root,η εφαρμογη δεν θα λειτουργηση,βεβαιωθειται οτι η rom σας ειναι rooted και εχει το busybox" Τι πρεπει να κανω για να τρεξει???Τι στο καλο ειναι αυτο το busybox???H λιστα στο superuser ειναι κενη πως προσθετω εφαρμογες??

 

απο,τι θυμαμαι πρεπει να κατεβασεις το busybox μεσω του titanium.αριστερο κλικ στην εφαρμογη και απο κει το βρισκεις..δεν θυμαμαι ακριβως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...