Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω ενεργοποιω το Gps αλλα συνεχεια μου λεει οτι δεν μπορει να με εντοπισει.

Και περιμενω για την "εγκυροτητα" του σηματος...

Το εχω δοκιμασει εξω απο το σπιτι μου μονο, αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο..κεντρο αθηνας ειμαι...

Εχει κανεις καμια σκεψη-προταση?

 

Αν είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείς το GPS, άφησε το περίπου 15-20 λεπτά με "ανοικτό ουρανό" από πάνω.

Η πρώτη φορά είναι συνήθως που καθυστερεί να πιάσει σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια επειδη ερχομαι απο zte blade και η εγκατασταση ρομ ηταν διαφορετικη υπαρχει καποιος οδηγος για mini pro? αυτην τη στιγμη ποια ειναι η καλυτερη rom με τα λιγοτερα bugs?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ερχομαι απο zte blade και η εγκατασταση ρομ ηταν διαφορετικη υπαρχει καποιος οδηγος για mini pro? αυτην τη στιγμη ποια ειναι η καλυτερη rom με τα λιγοτερα bugs?

 

τσιμπα φιλε μου :) --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296277

Link to comment
Share on other sites

τσιμπα φιλε μου :) --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296277

ευχαριστω φιλε! αυτη ειναι η τελευταια ρομ? γιατι βλεπω πολλα bugs...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε! αυτη ειναι η τελευταια ρομ? γιατι βλεπω πολλα bugs...

 

ειναι η τελευταια εκδοση της froyo... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι στο καλο εγινε ξαφνικα,αλλα αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα με εσενα φιλε μου.Στην περιπτωση μου,αν εχω κλειστη την μεταφορα δεδομενων ουτε στελνει ουτε δεχεται mms.Αν ειναι ανοιχτη ολα κανονικα,αλλα το κακο ειναι οτι οσο ειναι ανοιχτη υπαρχει πιθανοτητα για διαφορες χρεωσεις internet.

Μηπως μπορει καποιος αλλος να βοηθησει την κατασταση?

 

φιλε μου εμενα ουτε με ανοιχτη την μεταφορα δεδομενων στελνει.....τπτ ουτε δεχεται..τζιφοσ η δουλεια....εσενα τελικα τι εγινε???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τη παρέα, επανέρχομαι στο θέμα μου : "πέθανε ξαφνικά το mini"...

 

Σήμερα το πρωι αποφασιμένος να το πάω για το service, είπα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια μπας και "πάρει μπροστά"...

Και ξαφνικά ενώ δε το περίμενα μου κάνει μια δόνηση ...το βάζω αμέσως στον φορτιστή ...και αρχίζει και μου φορτώνει τη 1η οθόνη με το logo της SE!!!:D

 

Τι να υποθέσω....?

Ότι είχε μπουκώσει η μπαταρία του...?

Να σημειώσω πως τελικά παρόλο το super Tutorial του φίλου dark_dog, δε την έβγαλα καθόλου, γιατί δεν είχα κατσαβιδάκια τόσο μικρά...

Δε ξέρω τί να υποθέσω...

Να του έχω εμπιστοσύνη...?

Θα μου το ξανακάνει???

Τί λέτε...?

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

ειναι η τελευταια εκδοση της froyo... :)

 

εχει βγει και 2.3?την ειχα βαλει στο blade και ειδα μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα. σε τι επιπεδο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε! αυτη ειναι η τελευταια ρομ? γιατι βλεπω πολλα bugs...

 

Εχει καιρο να ανανεωθει το τοπικ αυτο..εγω εχω βαλει την τελευταια ρομ που αναφερεται εδω αλλα στο τελικο της σταδιο απο xda..πολυ καλη..

Κανε μια βολτα στους xda.ταχει ολα αναλυτικοτατα..2.2 και 2.3

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Πόσο κοστίζει μια καινούργια πρόσοψη για το Xperia χ-10 mini το απλό?Το κινητό είναι καινούργιο (1 μήνα το έχω) και καταλάθος κάπου το έγδαρα και έχει μία γραντζουνιά και θέλω να την αλλάξω

 

φιλε μου καλησπερα εγω προχθες την αλλαξα στο x10mini/pro που εχω. αλλαξα την μπρωστινη προσοψη οπως ειναι μαζι με το touch screen και τζαμακι 40 ευρο μαζι με την τοποθετιση ειναι η γνησια και την αλλαξα στο καταστημα της norton στο ηρακλειο κρητης

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τη παρέα, επανέρχομαι στο θέμα μου : "πέθανε ξαφνικά το mini"...

 

Σήμερα το πρωι αποφασιμένος να το πάω για το service, είπα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια μπας και "πάρει μπροστά"...

Και ξαφνικά ενώ δε το περίμενα μου κάνει μια δόνηση ...το βάζω αμέσως στον φορτιστή ...και αρχίζει και μου φορτώνει τη 1η οθόνη με το logo της SE!!!:D

 

Τι να υποθέσω....?

Ότι είχε μπουκώσει η μπαταρία του...?

Να σημειώσω πως τελικά παρόλο το super Tutorial του φίλου dark_dog, δε την έβγαλα καθόλου, γιατί δεν είχα κατσαβιδάκια τόσο μικρά...

Δε ξέρω τί να υποθέσω...

Να του έχω εμπιστοσύνη...?

Θα μου το ξανακάνει???

Τί λέτε...?

 

ο καιρος θα δειξει... :)

Link to comment
Share on other sites

Να του έχω εμπιστοσύνη...?

Θα μου το ξανακάνει???

Τί λέτε...?

 

Αυτό δεν μπορεί να στο προδιαγράψει κανείς. Το θέμα είναι αν έκανες κάτι και οδηγήθηκε σε αυτή την κατάσταση (την ωρα πχ που το φλασάριζες τελείωσε η μπαταρία - τυχαίο παράδειγμα) ώστε να μην το επαναλάβεις.

 

Γιατί με την ίδια λογική θα μπορούσαμε να πούμε ότι ναι, θα στο ξανά κάνει, αλλά μετά από 24 ώρες θα ξανά αναστηθεί. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορεί να στο προδιαγράψει κανείς. Το θέμα είναι αν έκανες κάτι και οδηγήθηκε σε αυτή την κατάσταση (την ωρα πχ που το φλασάριζες τελείωσε η μπαταρία - τυχαίο παράδειγμα) ώστε να μην το επαναλάβεις.

 

Γιατί με την ίδια λογική θα μπορούσαμε να πούμε ότι ναι, θα στο ξανά κάνει, αλλά μετά από 24 ώρες θα ξανά αναστηθεί. ;)

 

απλα φιλε μου, ειπε οτι δεν εχει flashαρει καμια custom rom... ειναι με την stock... :)

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του πως κανει zoom?Στο c905 εκανε με τα πληκτρα αυξομιωσης του ηχου ομως στο xperia με αυτα τα πληκτρα απλως αυξομιωνεται ο ηχος.Zoom πως στο καλο κανει?
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του πως κανει zoom?Στο c905 εκανε με τα πληκτρα αυξομιωσης του ηχου ομως στο xperia με αυτα τα πληκτρα απλως αυξομιωνεται ο ηχος.Zoom πως στο καλο κανει?

 

 

Για να κανεις ζουμ πρεπει να «αγορασεις» καποια εφαρμογη οπως ειναι η vignette.

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

no... απλα θα καιει ο φορτιστης κ το κινητο το πρωι... :)

τί του λες μωρέ :p ..σταματάει να φορτίζει όταν φτάσει στο 100%...όταν ξεφορτίζεται λίγο το τηλ,ξαναπιάνει να φορτίζει..

Δεν θα καεί τίποτα..

----

 

Στην ερώτηση μου δεν απάντησε κανείς...Δεν έχω δόνηση όταν μου έρχεται sms ..Και είναι ενεργοποιημένη,αλλά τίποτα...

Δόνηση έχω μόνο όταν δέχομαι κλήση,και πάλι με τα χίλια ζόρια το νοιώθω..:( Τί να κάνω;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

τί του λες μωρέ :p ..σταματάει να φορτίζει όταν φτάσει στο 100%...όταν ξεφορτίζεται λίγο το τηλ,ξαναπιάνει να φορτίζει..

Δεν θα καεί τίποτα..

----

 

Στην ερώτηση μου δεν απάντησε κανείς...Δεν έχω δόνηση όταν μου έρχεται sms ..Και είναι ενεργοποιημένη,αλλά τίποτα...

Δόνηση έχω μόνο όταν δέχομαι κλήση,και πάλι με τα χίλια ζόρια το νοιώθω..:( Τί να κάνω;;

 

φιλε μου, εγω δεν το ειπα για να ανυσηχει... απλα θυμαμαι κανα δυο φορες που το αφησα, το πρωι εκαιγε... ισως ηταν επειδη οπως ειπες, ξεφορτισε λιγο... :)

Link to comment
Share on other sites

Στην ερώτηση μου δεν απάντησε κανείς...Δεν έχω δόνηση όταν μου έρχεται sms ..Και είναι ενεργοποιημένη,αλλά τίποτα...

Δόνηση έχω μόνο όταν δέχομαι κλήση,και πάλι με τα χίλια ζόρια το νοιώθω..:( Τί να κάνω;;

 

Η δόνηση για τα μυνήματα είναι ξεχωριστή της δόνησης για τις κλήσεις. Θα την βρεις στα settings των μυνημάτων.

(Μυνήματα > menu button > settings)

Μήπως δεν είναι αυτή ενεργοποιημένη;

Link to comment
Share on other sites

Rooted και με xrecovery πλέον...

 

Πως μπορώ να δω ποιες εκδόσεις προγραμμάτων έχω; Συνηθισμένως από Windows (σε υπολογιστή!) βλέπετε έχω συνηθίσε να πηγαίνω στο μενού Βοήθεια και να βλέπω την έκδοση... Καμμιά βοήθεια να ανεβάσω και εγώ έκδοση; Μετά υπόσχομαι να βοηθάω... :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Rooted και με xrecovery πλέον...

 

Πως μπορώ να δω ποιες εκδόσεις προγραμμάτων έχω; Συνηθισμένως από Windows (σε υπολογιστή!) βλέπετε έχω συνηθίσε να πηγαίνω στο μενού Βοήθεια και να βλέπω την έκδοση... Καμμιά βοήθεια να ανεβάσω και εγώ έκδοση; Μετά υπόσχομαι να βοηθάω... :)

 

 

Αν εννοεις εκδοση firmware του κινητου σου,πας ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο..

Αν θες να δεις εκδοση καποιας εφαρμογης,μην σε ανησυχει αυτο.οταν μπαινεις ιντερνετ απο το κινητο θα σου βγαζει αυτοματα αν πρεπει να κανεις ενημερωση στις εφαρμογες σου

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις εκδοση firmware του κινητου σου,πας ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο..

 

Αυτό ήθελα και σ' ευχαριστώ πολύ! :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος nobodyAtall, μόλις έκανε release το ClockworkMod Recovery 3.2.0.0-r1. Σε σχέση με το xrecovery, πλέον υπάρχουν ακόμα περισσότερες επιλογές διαχείρισης της συσκευής ενώ πλέον η μέθοδος scripting έχει περάσει από την μορφή Amend στην μορφή Edify.

Περισσότερα όμως στο thread στους xda.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος nobodyAtall, μόλις έκανε release το ClockworkMod Recovery 3.2.0.0-r1. Σε σχέση με το xrecovery, πλέον υπάρχουν ακόμα περισσότερες επιλογές διαχείρισης της συσκευής ενώ πλέον η μέθοδος scripting έχει περάσει από την μορφή Amend στην μορφή Edify.

Περισσότερα όμως στο thread στους xda.

 

Δηλαδη τι κανουμε για να το περασουμε ? Και τι θα κερδισουμε?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θέλω να κάνω backup και αναβάθμιση οπότε έχω δυο ερωτησούλες:

1. Titanium ή xrecovery? Ομοιότητες/διαφορές/ποιό να προτιμήσω;

2. Παλιότερα είχα κάνει root με το zroot (κάπως έτσι). Μετά από μια αναβάθμιση δεν το εγκατέστησα και τώρα δεν το βρίσκω στο market. Κάνω κάτι λάθος;;

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...