Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το ιδιο προβλημα φιλε μου! εχω τρελεθει, μου εχει σπασει τα νευρα! :mad:

 

Ποιον launcher έχετε; δοκιμάστε κάποιον άλλο...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βοήθεια θα ήθελα!!! στο mini pro στην αρχική οθόνη σε κάθε γωνία μπορούμε να βάλουμε περισότερες απο μια εφαρμογές? Αν ναι μπορειτε να μου πειτε πως γίνεται αυτο σας παρακαλώ?
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έχει το mini και μου είπε ότι της έβγαλε κάτι για αναβάθμιση λογισμικού. Τι να της πω; Έχει βγάλει η SE αναβάθμιση λογισμικού;
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά, ένα site για να κάνω σε Froyo πως λέγεται, το Xperia mini PRO μου? Ευχαριστώ πολύ παιδιά, είναι ανάγκη.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομα φορα χρειαζομαι την βοηθεια σας παιδες!

Λοιπον,περναω μεσω bluetooth καποιες εικονες στο κινητο,τις μεταφερω στον φακελο image της sd αλλα οταν μπαινω στο album,τις δειχνει σαν κατεστραμενα αρχεια,δεν εχει τα thumbnails τους.παρολα αυτα,αν πατησω πανω τους τις ανοιγει κανονικοτατα.

Τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια θα ήθελα!!! στο mini pro στην αρχική οθόνη σε κάθε γωνία μπορούμε να βάλουμε περισότερες απο μια εφαρμογές? Αν ναι μπορειτε να μου πειτε πως γίνεται αυτο σας παρακαλώ?

 

Οχι,μονο μια δυστυχως.Μπορεις να κατεβασεις καποιον launcher βεβααια,οι οποιοι επιτρεπουν την δημιουργια φακελων μεσα στις αρχικες οθονες,οποτε βαζεις εκει οσες εφαρμογες θελεις(ή και χωρις να κανεις φακελους)!:)

 

Γεια παιδιά, ένα site για να κάνω σε Froyo πως λέγεται, το Xperia mini PRO μου? Ευχαριστώ πολύ παιδιά, είναι ανάγκη.

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=727 εδω εισαι,ο παραδεισος μας :p οπου βλεπεις CM6 ειναι froyo,CM7 ειναι gingerbread.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τι κανουμε ακριβως για να:

 

ενεργοποιησουμε τα bluetooth και να μπορουμε να στειλουμε αρχεια,

 

να κανουμε φακελους στις φωτογραφιες,

 

να παρουμε θεματα.

 

Υ.γ. παντως ειναι λιγο σπασιμο νευρων το κινητο αυτο!-.-

Link to comment
Share on other sites

Οχι,μονο μια δυστυχως.Μπορεις να κατεβασεις καποιον launcher βεβααια,οι οποιοι επιτρεπουν την δημιουργια φακελων μεσα στις αρχικες οθονες,οποτε βαζεις εκει οσες εφαρμογες θελεις(ή και χωρις να κανεις φακελους)!:)

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=727 εδω εισαι,ο παραδεισος μας :p οπου βλεπεις CM6 ειναι froyo,CM7 ειναι gingerbread.

 

Ευχαριστώ φίλε μου, αλλά θέλω να ρωτήσω. Τι διαφορά έχουν το CM6 και το CM7 μεταξύ τους? Δηλαδή το Froyo kai to gingerbread. Το Gingerbread είναι πιο νέα έκδοση? Στο site που μου έδωσες, σε πιο thread μπαίνω ακριβώς?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μεσα στο μενου... οχι σε launcher,,, :)

 

Ποιο μενού; δεν υπάρχει κανένα μενού μόνο ο app drawer που εμφανίζει τις εφαρμογές όταν πατάμε το πληκτρο home... Και από όσο ξέρω είναι κομμάτι του launcher...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μενού; δεν υπάρχει κανένα μενού μόνο ο app drawer που εμφανίζει τις εφαρμογές όταν πατάμε το πληκτρο home... Και από όσο ξέρω είναι κομμάτι του launcher...

 

ναι φιλε μου... αυτο εννοω... ουσιαστικα το μενου ειναι, αφου εχει ολες τις εφαρμογες εκει... εχω τον stock launcher ετσι οπως το θετεις... :) γνωριζεις τι παιζει? :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εχω το go pro για τα μηνυματα με το οποιο ημουν απολυτα ικανοποιημενη.πηγα τωρα να στειλω μηνυμα και δεν μπορω,παταω αποστολη και μου λεει οτι εχει σφαλμα το adroid phone και κλεινει το τηλεφωνο,το ξανανοιγω παλι τα ιδια.,εβγαλα την μπαταρια και την καρτα,παλι τα ιδια.και ενω δεν κανει αποστολη,τα μηνυματα πανε εκει που τα στελνω και δεν παιρνω αναφορα.τι εχει γινει ?;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, αλλά θέλω να ρωτήσω. Τι διαφορά έχουν το CM6 και το CM7 μεταξύ τους? Δηλαδή το Froyo kai to gingerbread. Το Gingerbread είναι πιο νέα έκδοση? Στο site που μου έδωσες, σε πιο thread μπαίνω ακριβώς?

 

Η froyo ειναι η πιο stable απο ολες.Συγκεκριμενα αυτη τρεχει απροβληματιστα.Η gingerbread μπορει να ειναι η πιο καινουρια και καλυτερη ομολογουμενως,αλλα υπαρχουν ακομα καποια ενοχλητικα bugs.Μπορεις να δεις ποια ειναι αυτα και αμα δεν σε χαλανε και τοσο μπορεις να την βαλεις. Gingerbread

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου... αυτο εννοω... ουσιαστικα το μενου ειναι, αφου εχει ολες τις εφαρμογες εκει... εχω τον stock launcher ετσι οπως το θετεις... :) γνωριζεις τι παιζει? :O

Έτσι ακριβώς... Κι εγώ με stock είμαι.

 

Εκτός από αυτό, θα ήθελα να μου απαντήσετε αν μπορείτε και σε κάτι άλλο. Πως κάνω μαζική αποστολή μέσω bluetooth? Με τον astro manager επέλεξα πολλά αρχεία πάτησα αποστολή αλλά έστελνε μόνο το ένα!:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

partition της καρτας μνημης πως κανουμε??υπαρχει καποιος οδηγος?θελω να χρησιμοποιησω το link2sd.με το rom manager ειδα οτι μπορει να γινει αλλα μου ζηταει μοντελο τηλεφωνου και δεν εχει το xperia να το επιλεξω.
Link to comment
Share on other sites

partition της καρτας μνημης πως κανουμε??υπαρχει καποιος οδηγος?θελω να χρησιμοποιησω το link2sd.με το rom manager ειδα οτι μπορει να γινει αλλα μου ζηταει μοντελο τηλεφωνου και δεν εχει το xperia να το επιλεξω.

 

Το rom manager δεν υποστηρίζει το x10mini. Μην κάνεις πειράματα με αυτήν την εφαρμογή γιατί σε βλέπω σύντομα για φλασάρισμα.

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το youtube video σχετικά με το partitioning. Έυκολο είναι.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς... Κι εγώ με stock είμαι.

 

Εκτός από αυτό, θα ήθελα να μου απαντήσετε αν μπορείτε και σε κάτι άλλο. Πως κάνω μαζική αποστολή μέσω bluetooth? Με τον astro manager επέλεξα πολλά αρχεία πάτησα αποστολή αλλά έστελνε μόνο το ένα!:confused:

 

Δεν ξέρω αν παίζει κάτι γιατί χρησιμοποιώ τον launcher pro, τον συνιστώ άφοβα ή αλλιώς μπορείτε να δοκιμάσετε τον νέο launcher των καινούργιων xperia από το themes and apps στο xda.

Για μαζική αποστολή δοκίμασε το bluetooth file transfer από το μάρκετ, είναι δωρεάν...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει κάτι γιατί χρησιμοποιώ τον launcher pro, τον συνιστώ άφοβα ή αλλιώς μπορείτε να δοκιμάσετε τον νέο launcher των καινούργιων xperia από το themes and apps στο xda.

Για μαζική αποστολή δοκίμασε το bluetooth file transfer από το μάρκετ, είναι δωρεάν...

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα τα δοκιμάσω και τα δύο.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει ξαναρωτηθεί, αλλά υπάρχει κανένας τρόπος να αυξήσω το delay όταν πατάω κάποια εφαρμογή για να μην πηγαίνει κατευθείαν σε edit mode (μαύρο background). Με το παραμικρό πάτημα λίγο παραπάνω βρίσκομαι να έχω αλλάξει εικονίδια.

 

Επίσης, υπάρχει κανένα πρόγραμμα για απενεργοποίηση της ρύθμισης έντασης από τα πλαινά πλήκτρα. Και αυτά με το παραμικρό χαμηλώνουν τον ήχο και χάνω κλήσεις.

 

Και κάποιο πρόγραμμα για ταξινόμηση εικονιδίων ? Όλο και υπάρχουν κάποια κενά και πρέπει να κάνουμε manually rearrange τα εικονίδια.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

Firmware upgrade σε SE x10 mini (not pro) & προεγκατεστημενες εφαρμογες .apk του λειτουργικου android.

 

1) Γινεται να βαλω android 2.2 ή νεοτερο? Γινεται? Το εχει κάνει καποιος και αν ναι πως?

(προσπαθησα να βαλω θεμα απο android 2.2 με το root explorer και το τφ εκανε συνεχως επανεκκινησεις, ευτυχως που βρηκα και αποσυδεσα την μπαταρια και εβαλα παλι το android 2.1 και λειτουργησε παλι...)

 

2) Με το root explorer εχω προσβαση στις προεγκατεστημενες εφαρμογες .apk του λειτουργικου android, μπορω να απεγκαταστησω καποια και να την αλλαξω με αλλη ή να "κλεψω" καποια απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες .apk του λειτουργικου τφ αλλης εταιριας, ας πουμε, και να την εγκαταστησω στο δικο μου?

 

Ευχαριστω...

 

και συγνωμη αν εχουν αναφερθει αλλα δεν τα βρισκω... καθοτι και νεος οπως βλεπετε...

 

"τρόπος να αυξήσω το delay όταν πατάω κάποια εφαρμογή για να μην πηγαίνει κατευθείαν σε edit mode (μαύρο background)."

 

Ρυθμισεις > Ηχος και Εικονα > Ληξη οριου χρονου οθονης

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

"τρόπος να αυξήσω το delay όταν πατάω κάποια εφαρμογή για να μην πηγαίνει κατευθείαν σε edit mode (μαύρο background)."

 

Ρυθμισεις > Ηχος και Εικονα > Ληξη οριου χρονου οθονης

 

Άλλο είναι αυτό φίλε μου.... Αυτό είναι για πόση ώρα θα παραμένει φωτισμένη η οθόνη.... :)

Link to comment
Share on other sites

Το rom manager δεν υποστηρίζει το x10mini. Μην κάνεις πειράματα με αυτήν την εφαρμογή γιατί σε βλέπω σύντομα για φλασάρισμα.

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το youtube video σχετικά με το partitioning. Έυκολο είναι.

ρε φιλε εκανα αυτο που λεει στο βιντεο και εκανα δυο partitions και μετα το κινητο μου ελεγε να κανω καθαρισμο μνημης η κατι τετοιο και το εκανα..αλλα οταν μπηκα στο link2sd μου ελεγε οτι δεν εχω δευτερο partition..τι παιζει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ..Μόλις γράφηκα στο φόρουμ ύστερα από σύσταση φίλου μου.

Δεν θα σας κουράσω πολύ,απλά θα ρωτήσω αν είναι δυνατή η συνδεση του mini pro με το διαδίκτυο

μέσω υπολογιστή και με καλώδιο usb μόνο.

Νωρίτερα είχα το HTC TOUCH DIAMOND με Windows Mobile 6.1 και κάτι τέτοιο ήταν εφικτό μέσω του Μοbile Center..

Ελπίζω στη βοήθειά σας.

 

Θα κοίταζα το νήμα,αλλά μάλλον θα μου πάρει κανά μήνα να διαβάσω όλα τα ποστς..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μα γιατί πρέπει να βγάζει τόσο χάλια φωτογραφίες;;;Γιατί πρέπει να είναι τόσο θαμπές και κουνημένες ;; Δεν υπάρχει τρόπος να το φτιάξουμε αυτό;; Πόσο σταθερό χέρι θέλει...δεν έχει τίποτα από ρυθμίσεις για την κάμερα...πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε κινητό..

 

συν led flash δεν υπάρχει..καταστρέφει κάθε φώτο,αλλά τί να κάνουμε..

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μα γιατί πρέπει να βγάζει τόσο χάλια φωτογραφίες;;;Γιατί πρέπει να είναι τόσο θαμπές και κουνημένες ;; Δεν υπάρχει τρόπος να το φτιάξουμε αυτό;; Πόσο σταθερό χέρι θέλει...δεν έχει τίποτα από ρυθμίσεις για την κάμερα...πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε κινητό..

 

συν led flash δεν υπάρχει..καταστρέφει κάθε φώτο,αλλά τί να κάνουμε..

 

κατεβασε το vignette απο το μαρκετ... εχει πολλες ρυθμισεις.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...