Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κριμα..σε ενα κινητο πριν 10 χρονια γινοταν..:p

Αυτο που λες καλο ακουγεται αν και το σημαντικο για μενα ειναι να γλειτωνω την ακτινοβολια..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Είναι λίγο σαν αυτό που λέμε συχνά πυκνά με τα ξυπνητήρια..

Όσο για την ακτινοβολία..ε,επί της ουσίας τη γλιτώνεις αφού είναι κλειστά όλα..gprs,phone,WiFi..etc

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι λίγο σαν αυτό που λέμε συχνά πυκνά με τα ξυπνητήρια..

Όσο για την ακτινοβολία..ε,επί της ουσίας τη γλιτώνεις αφού είναι κλειστά όλα..gprs,phone,WiFi..etc

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

δεν το θελω για ξυπνητηρι..εχω πολλα να βαζω..το θελω για να μην χανω τις κλησεις τα πρωινα..

οπως και να το κανεις,το κινητο ειναι πομπος ακτινοβολιας και ραδιενεργειας ακομα και με ολα κλειστα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 1 ερώτηση ήθελα να κάνω!

 

Θα ήθελα να μου πείτε ένα πρόγραμμα, να έχει χάρτες της Ελλάδας, γιατί το google maps χρειάζεται internet και δεν μπορώ να χρησιμοποιησω το gps... και θα ήθελα να μου πείτε επίσης και που μπορώ να βρω οδηγίες για να το κάνω εγκατασταση καθώς δεν πιστεύω αυτό να μπορεί να γίνεται απο το market...

Link to comment
Share on other sites

αποσυνδεσε την μπαταρια:

 

 

για να κανεις επανεκκινηση...

 

 

 

 

 

κατεβασε απο εδω δυο καλες εφαρμογες (paid) για την καμερα δοκιμασμενες απο εμενα σε SE x10 mini (lgCameraPro.v5.55.apk & Vignette v2011.03.16.1.apk):

 

Moderation mode

URL removed

 

....

 

δεν έχω root την συσκευή και δεν θα την κάνω..Θα μπουν αυτές εδώ;; ή δεν χρειάζεται μπρο;;

Βγάλε το καπάκι από πίσω. Πάρε ένα πανάκι στεγνό και καθάρισε τον φακό της μηχανής από την συσκευή. Με το ίδιο πανάκι (αλλά άλλο μέρος του) καθάρισε το τζαμάκι (ο Θεός να το κάνει!) της μηχανής από το καπάκι... Μετά κάθάρισε και απ' έξω... Λέω μπας και...

 

Σου έχει πέσει κάτω ποτέ;;;

Καινούργιο κινητό είναι 2μηνών..δεν εχει βρωμιές,το προστατεύω σα τα μάτια μου:D ..Μπα οχι ποτέ δεν έχει πέσει κάτω..

Μπορείται να ανεβάσετε φωτος να δω;; Κάποιες σε σκοτεινό χώρο και βραδυνές και κάποιες εξωτερικές με φως ημέρας;; Γενικά δεν μου αρέσει καθόλου όπως βγάζει pics ..το μόνο μείον είναι,και οι ελειπέστατες ρυθμίσεις για φωτογραφίες..Γενικά σα να μην υπάρχουν 5mp ..

 

Θα προσπαθήσω να βρω να πληρώσω την ling..που είπατε,φαίνεται αρκετά καλή.

Edited by mcde

- - - -

Link to comment
Share on other sites

"δεν έχω root την συσκευή και δεν θα την κάνω..Θα μπουν αυτές εδώ;; ή δεν χρειάζεται μπρο;;"

 

μπορεις να τις εγκαταστεσεις, δεν χρειαζεται να ειναι rooted

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

οταν εψαχνα για οδηγιες για το rooting καπου ειχα πετυχει αν δεν κανω λαθος οδηγο για απεγκατασταση εφαρμογων απο μαμα... αλλα τωρα δεν το βλεπω πουθενα....

υπαρχει?

 

κι αν ναι... εχω μια ακομα ερωτηση... μπορω πχ να απεγκαταστησω την εφαρμογη της καμερας εφοσον χρησιμοποιω καποια αλλη (vignette) ή η λειτουργια της εξαρταται απο την μαμισια? ή πχ την εφαρμογη του αλμπουμ εφοσον χρησιμοποιω την 3d gallery και παει λεγοντας...

 

 

(το apps2sd ειναι οτι καλυτερο εχει υπαρξει για το κινητακι μου... και πραγματικος λογος να κανει καποιος rooting)

x10 mini . rooted . xrecovery . froyo2.2 ... kai to mini ginetai mega....!!!!!!! thanks guys...:D
Link to comment
Share on other sites

δεν το θελω για ξυπνητηρι..εχω πολλα να βαζω..το θελω για να μην χανω τις κλησεις τα πρωινα..

οπως και να το κανεις,το κινητο ειναι πομπος ακτινοβολιας και ραδιενεργειας ακομα και με ολα κλειστα..

 

Όταν λέω σαν τα ξυπνητήρια εννοώ τη γνωστή συζήτηση 'μα γιατί να μην χτυπάει με το κινητό κλειστό' και την επίσης γνωστή απάντηση 'για τον ίδιο λόγο που το pc δεν μπορεί να ανοίξει μόνο του'.. Σίγουρα αλλά με όλα κλειστά δεν νομίζω πως είναι επικίνδυνο αλλά το καλύτερο είναι να μην το έχεις στο κομοδίνο ή πολύ κοντά σου τελοσπάντων..:) Ή απλά να εξακολουθήσεις να το κλείνεις..;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για την ερώτηση μου οπότε συγνώμη για το λάθος.... Στο θέμα μας τώρα...

πήρα ένα x10 mini pro και μιας και είμαι μεγάλο noob όσο αφορά το Android...μου δημιουργήθηκαν πολλά ερωτήματα.... τι είναι το root που βλέπω και ξαναβλέπω...αξίζει να το κάνω και γιατί ? και επίσης πώς μπορώ να περάσω apps από το pc μου στο κινητό??? ευχαριστώ πολύ.... :)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω τον go launcher ex κ οταν μπαινω σε μια εφαρμογη κ μετα βγαινω, με βγαζει στην αρχικη οθονη κ οχι στο μενου (απο οπου μπηκα στην εφαρμογη αυτη)... στον stock launcher, σε εβγαζε απο εκει που εμπαινες... ξερεις κανεις πως το αλλαζω αυτο ή τουλαχιστον να γνωριζω αν δεν αλλαζει... :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για την ερώτηση μου οπότε συγνώμη για το λάθος.... Στο θέμα μας τώρα...

πήρα ένα x10 mini pro και μιας και είμαι μεγάλο noob όσο αφορά το Android...μου δημιουργήθηκαν πολλά ερωτήματα.... τι είναι το root που βλέπω και ξαναβλέπω...αξίζει να το κάνω και γιατί ? και επίσης πώς μπορώ να περάσω apps από το pc μου στο κινητό??? ευχαριστώ πολύ.... :)

Καλησπερα.

Αναλυτικες πληροφοριες για το root εδω

Μπορεις να κατεβαζεις apps απο το market που βρισκεται στο κινητο σου.

Απλα αν δεν εχεις κανει account gmail κανε για να κατεβαζεις απο εκει.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια...πηρα στη γυναικα μου το συγκεκριμενο κινητο.

το συνδεσα με ενα netbook με W7 starter, βρηκε τα σχετικα λογισμικα και απλα στον "υπολογιστη μου" εμφανιστηκε ενα εξωτερικο CD. Πως μπορω να δω το κινητο? Θελω να περασω καποια αρχεια μουσικης....

 

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι δυναμη....

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια...πηρα στη γυναικα μου το συγκεκριμενο κινητο.

το συνδεσα με ενα netbook με W7 starter, βρηκε τα σχετικα λογισμικα και απλα στον "υπολογιστη μου" εμφανιστηκε ενα εξωτερικο CD. Πως μπορω να δω το κινητο? Θελω να περασω καποια αρχεια μουσικης....

 

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι δυναμη....

 

Εκανες προσαρτηση της καρτας SD?Σου εμφανιζεται μια τετοια επιλογη οταν συνδεεις το κινητο στον υπολογιστη,αν τραβηξεις κατω την μπαρα που βρισκεται πανω πανω.Το κανεις και μετα θα σου εμφανιστει η καρτα στους αφαιρουμενους δισκους συνδεδεμενους στον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Το παθαίνω κι εγώ τελευταία στο mini pro μου, αρκετά συχνά. Μου συμβαίνει αυτό ακριβώς που περιγράφεις! Έχω κάρτα SIM vodafone 2gether με τις δύο γραμμές. Αυτό που κάνω είναι αλλαγή της γραμμής και συνήθως έτσι διορθώνεται. Άλλες φορές του βγάζω την μπαταριά ενώ είναι ανοικτό και την ξαναβάζω και πάλι επανέρχεται. Από τότε που έβαλα OS 2.2 το πρόβλημα έχει μειωθεί. Με OS 2.1 ήταν πολύ εντονότερο. Δεν τολμώ να το πάω για service, αφού έχοντας βάλει OS 2.2 δεν ισχύει πια η εγγύηση!

Εσύ έχεις κάνει τίποτα σχετικό; Τι κάρτα SIM έχεις;

 

Έκανα επιδιόρθωση του λογισμικού και το πρόβλημα μειώθηκε πολύ. Η κάρτα μου είναι απλή SIM περίπου δεκαετίας(!!). Έχω την εντύπωση ότι ενώ βλέπω φουλ σήμα στο σχετικό εικονόδιο, το πραγματικό σήμα είναι πολύ πιο ασθενές και γι' αυτό πέφτει η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να κανω εναλλαγη προφιλ?αθορυβο,δονηση κτλ?προερχομαι απο νοκια και τα εχω χαμενα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να κανω εναλλαγη προφιλ?αθορυβο,δονηση κτλ?προερχομαι απο νοκια και τα εχω χαμενα

 

Ετσι οπως το θετεις(με τα προφιλ που εχουν τα παλιοτερα κινητα),νομιζω οτι δεν μπορεις :p αυτο ομως που μπορεις να κανεις ειναι να εναλλαζεις μεταξυ ηχου+δονησης/δονησης/οχι ηχος+οχι δονηση με το widget "εναλλαγη καταστασης".Εχει πανω του ενα εικονιδιο σαν ηχειο/μεγαφωνο και αν το πατησεις εναλλασει αυτες τις καταστασεις.

Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

"δεν έχω root την συσκευή και δεν θα την κάνω..Θα μπουν αυτές εδώ;; ή δεν χρειάζεται μπρο;;"

 

μπορεις να τις εγκαταστεσεις, δεν χρειαζεται να ειναι rooted

 

oK! Σε ευχαριστώ και πάλι!!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... παρακαλω οποιος γνωριζει, ας μου απαντησει... λοιπον, γινεται να φυγει εκεινη η ειδοποιηση οτι εχω λιγο ελευθερο χωρο στο κινητο??? ειναι σπαστικη κ δεν χρειαζομαι αλλον χωρο, ουτε θελω να απεγκαταστησω καποια εφραμογη για να φυγει... ευχαριστω προκαταβολικα.... :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να κανω εναλλαγη προφιλ?αθορυβο,δονηση κτλ?προερχομαι απο νοκια και τα εχω χαμενα

 

 

βάλε οπωσδήποτε το quick settings (free από το market), και βάλτο σε μια από τις 4 γωνίες του τηλεφώνου, εμένα με έχει σώσει πραγματικά, ρυθμίζεις σχεδόν τα πάντα και έχεις και info για μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το θετεις,νομιζω οτι δεν μπορεις :p αυτο ομως που μπορεις να κανεις ειναι να εναλλαζεις μεταξυ ηχου+δονησης/δονησης/οχι ηχος+οχι δονηση με το widget "εναλλαγη καταστασης".Εχει πανω του ενα εικονιδιο σαν ηχειο/μεγαφωνο και αν το πατησεις εναλλασει αυτες τις καταστασεις.

 

βάλε οπωσδήποτε το quick settings (free από το market), και βάλτο σε μια από τις 4 γωνίες του τηλεφώνου, εμένα με έχει σώσει πραγματικά, ρυθμίζεις σχεδόν τα πάντα και έχεις και info για μπαταρία.

 

Παιδια ευχαριστω πολυ.η διαφορα απο τα νοκια ειναι τεραστια. Αισθανομαι σαν πενταχρονο σε πιλοτηριο.βλεπω δεκαδες πραγματα και δεν καταλαβαινω τιποτα.και μια ακομα απορια.μητρωο κλησεων;εννοω συνολικη διαρκεια κλησεων,διαρκεια εισερχομενων κια διαρκεια εξερχομενων;

 

ρε παιδια και κατι αλλο.προσπαθω να συνδεσω το κινητο με το gmail μου.βαζω σωστα του κωδικους,μου βγαζει το μηνυμα οτι ισως χρειαστει και 5 λεπτα για αυτη τη διαδικασια και μετα απο μισο λεπτο μου βγαζει το εξης μηνυμα: δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτο τον διακομιστη. Αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα η το τηλεφωνο σας να μην ειναι διαθεσιμο για υπηρεσιες δεδομενων.εαν το προβλημα συνεχιστει επικοινωνηστε με την εξυπηρετηση πελατων.

 

Συνδεομαι μεσω wi fi. Παιζει καποιο ρολο αυτο?καμια ιδεα?

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν 1.2-1.3 κλπ!Μη σε απασχολει.

Αυτό κατεβάζω δηλαδή?

MiniCM v2.5 MD5: 057397FC0E76D9827DBC7DC51E0FC1AE

MiniCM v2.5 | [HOTFIX] Clock LDPI fixed

 

Και αυτό είναι το προαιρετικό όπως κατάλαβα?

MiniCM v2.5 | [OPTIONAL] UnlockBar to big? Want it small? download this! MD5: 970B29C61038A177DA71C1C3470004BC

 

Δεν πρέπει να έχω κάνει πρώτα root το κινητό μου πριν τα κάνω όλα αυτά? Δεν πρέπει να έχω βάλει το XRecovery? Το root είναι, για να πάρω privelages στο κινητο μου ως admin?

Edited by sporoz

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! :)

Εδώ και μιά εβδομάδα είμαι περήφανος κάτοχος του Mini-pro!

Τις τελευταίες 5 ημέρες διάβασα σχεδόν όλα τα ποστς που αφορούν αυτό το κινητό!

Η αλήθεια είναι πως κάηκα λιγάκι,δεν είχα ιδέα τι εστι root,debrand κτλ..

Με αρκετο χρονο που αφιερωσα βρηκα ακρη ομως!

 

Πολλά ευχαριστώ στα παιδιά που έκατσαν και έγραψαν τους οδηγούς!

Και ακομα πιο πολλα ευχαριστω σε οοοολους αυτους που ρωτουσαν πραγματα τα οποια ειχα κ εγω απορια

και δεχονταν σωρο απαντησεις..Με βγαλατε απο τη θεση να ρωτησω εγω! ;)

Μέσα σε 5 ημέρες το Mini-pro μου είναι rooted-xrecovered-LinkSd'd-titanium backup'd-root exlored

και γεμάτο εφαρμογές και παιχνίδια! :D :D

Με τη μπαταρια έχω ενα ζητημα βεβαια οπως και πολλοι αλλοι,κραταει γυρω στη 1,5 μερα αλλα

για να μαι ειλικρινης του'χω βγαλει τα ματακια για κινητο! :happy:

 

Αυτά απο εμένα,συνεχίστε την καλη δουλειά!

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."

"Επιμένω πως ένα καμπαναριό εκκλησίας με αλεξικέραυνο στην κορυφή δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατεβάζω δηλαδή?

MiniCM v2.5 MD5: 057397FC0E76D9827DBC7DC51E0FC1AE

MiniCM v2.5 | [HOTFIX] Clock LDPI fixed

 

Και αυτό είναι το προαιρετικό όπως κατάλαβα?

MiniCM v2.5 | [OPTIONAL] UnlockBar to big? Want it small? download this! MD5: 970B29C61038A177DA71C1C3470004BC

 

Δεν πρέπει να έχω κάνει πρώτα root το κινητό μου πριν τα κάνω όλα αυτά? Δεν πρέπει να έχω βάλει το XRecovery? Το root είναι, για να πάρω privelages στο κινητο μου ως admin?

 

Αυτο ακριβως.Τα optional και τα hotfixes τα βαζεις αν εχεις προβληματα ιδια με αυτα των περιγραφων των hotfixes/optional.Και ναι πρεπει να εισαι rooted(αποκτας διακαιωματα διαχειριστη, ναι) με Xrecovery.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως.Τα optional και τα hotfixes τα βαζεις αν εχεις προβληματα ιδια με αυτα των περιγραφων των hotfixes/optional.Και ναι πρεπει να εισαι rooted(αποκτας διακαιωματα διαχειριστη, ναι) με Xrecovery.

 

Και τελευταίο, ακολουθώ αυτόν εδώ τον οδηγώ για Root και XRecovery?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950324

Να παραλείψω τον οδηγώ JIT for XP Mini pro? Τι ακριβώς είναι αυτό?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! :)

Εδώ και μιά εβδομάδα είμαι περήφανος κάτοχος του Mini-pro!

Τις τελευταίες 5 ημέρες διάβασα σχεδόν όλα τα ποστς που αφορούν αυτό το κινητό!

Η αλήθεια είναι πως κάηκα λιγάκι,δεν είχα ιδέα τι εστι root,debrand κτλ..

Με αρκετο χρονο που αφιερωσα βρηκα ακρη ομως!

 

Πολλά ευχαριστώ στα παιδιά που έκατσαν και έγραψαν τους οδηγούς!

Και ακομα πιο πολλα ευχαριστω σε οοοολους αυτους που ρωτουσαν πραγματα τα οποια ειχα κ εγω απορια

και δεχονταν σωρο απαντησεις..Με βγαλατε απο τη θεση να ρωτησω εγω! ;)

Μέσα σε 5 ημέρες το Mini-pro μου είναι rooted-xrecovered-LinkSd'd-titanium backup'd-root exlored

και γεμάτο εφαρμογές και παιχνίδια! :D :D

Με τη μπαταρια έχω ενα ζητημα βεβαια οπως και πολλοι αλλοι,κραταει γυρω στη 1,5 μερα αλλα

για να μαι ειλικρινης του'χω βγαλει τα ματακια για κινητο! :happy:

 

Αυτά απο εμένα,συνεχίστε την καλη δουλειά!

 

Εννοεις οτι διαβασες ολο το νημα;;εισαι για βραβειο γκινες!

Το καλυτερο που εχει μα κανει ενας νεος χρηστης,ειναι να διαβαζει το FAQ..εχει ολες τις αποριες λυμενες!

 

 

Pexths κατεβασε το phonalyzr απο το μαρκετ και θα ειναι αυτο που ζητας σιγουρα..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...