Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.εχω το μινι pro με μνημη 4gb δεν γνωριζω class και μου πεφτει πλεον λιγο μικρη.βρηκα στο internet μια 8αρα 6class με 19 ευρω και λεω να την αγορασω.εχω την εκδοση .024,root,app2sd,xrecovery,jit enabled.στην καρτα μνημης τα partitions ειναι fat32 και ext2.αν αγορασω την νεα καρτα θα κανω την ιδια διαμορφωση η μπορω να κανω και fat32-ext3?τα αρχεια που εχω στην παλια καρτα στο ext2 μπορω να τα κανω copy-paste στην καινουργια στο αντιστοιχο partition?θα δουλεψουν?και αν ναι με ποιο προγραμμα θα κανω το copy-paste?γιατι ως γνωστον το ext2 δεν το βλεπουν τα windows!

 

 

ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ,PLEASE!!!

 

και στη κάρτα που έχεις τώρα μπορείς να κάνεις ext3,2,4 δε παίζει ρόλο αρκεί να είναι πάνω από 1 γίγα, αλλά όχι δε θα παίξουν οι εφαρμογές καλύτερα είναι να τις περάσεις εκ νέου

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορει να μου πει καποιος που αποθηκευονται οι φωτο της καμερας>εγκατεστησα το astro file manager αλλα δεν τις βλεπω...σε ποιο φακελο ειναι?

 

και κατι αλλο...το κινητο παιζει βιντεο flv η θελουν μετατροπη?

οι φωτογραφίες αποθηκέυονται στον φάκελο στην SD σου Dcim,τα βίντεο πρεπει να ειναι σε μορφή MP4,ανάλυση βάλε οσο υψηλη θελεις μιας και παζει και HD!

 

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 2.1.1.Α.0.6 και δίχνει να αργεί λιγάκι παραπάνω απο το κανονικό ενώ όταν παιζω το angry birds π.χ το κινητο κάνει επανεκκίνηση...

 

Τι πρέπει να κάνω? υπάρχει τροπος να γυρίσω στην προηγουμενη έκδοση ή να διορθώσω αυτή που έχω?

Tο πρόβλημα συνεχίζεται ακόμα... Τα πολύτιμα φώτα σας παρακαλω,,,

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στην καινούργια έκδοση του X10 mini και εντάξει όλα καλά αλλα μου έβγαλε ένα εικονίδιο στην πάνω την μπάρα του κινητού που δείχνει την μπαταρία που την προηγουμενη φορα δεν το είχα. Το εικονίδιο έχει ένα βέλος κάτω και ένα πάνω και στην μέση γραφή "Η".

 

Τι είναι αυτό?? Μου τρώει την κάρτα??:!:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στην καινούργια έκδοση του X10 mini και εντάξει όλα καλά αλλα μου έβγαλε ένα εικονίδιο στην πάνω την μπάρα του κινητού που δείχνει την μπαταρία που την προηγουμενη φορα δεν το είχα. Το εικονίδιο έχει ένα βέλος κάτω και ένα πάνω και στην μέση γραφή "Η".

 

Τι είναι αυτό?? Μου τρώει την κάρτα??:!:

 

 

Ειναι το 3G σου!και ναι σου τρωει καρτα!!κλεισε την κινηση δεδομενων!η ακομα καλυτερα κατεβασε το widget apn on/off ωστε να κλεινεις χειροκινητα το ιντερνετ και να το ανοιγεις οποτε θες!

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφίες αποθηκέυονται στον φάκελο στην SD σου Dcim,τα βίντεο πρεπει να ειναι σε μορφή MP4,ανάλυση βάλε οσο υψηλη θελεις μιας και παζει και HD!

 

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

ok,thanks!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βγάζει άλλες φορές 3G και άλλες H; Ποια η διαφορά;

Ευχαριστώ

Η ταχυτητα. Το Η ειναι πιο γρηγορο. Αναλογα που εισαι.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Να ρωτήσω 2 πράγματα στα γρήγορα? Θα ρωτήσω! :P

 

1) Υπάρχει τρόπος για γρηγορότερη εναλλαγή γλώσσας μέσω πληκτρολογίου?

 

2) Βαθμονόμηση οθόνης ή πληκτρολογίου που έχει και δεν τη βρίσκω? Να υποψιαστώ ότι δεν έχει? Επειδή έρχεται το screen protector ρωτάω!

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το 3G σου!και ναι σου τρωει καρτα!!κλεισε την κινηση δεδομενων!η ακομα καλυτερα κατεβασε το widget apn on/off ωστε να κλεινεις χειροκινητα το ιντερνετ και να το ανοιγεις οποτε θες!

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Πως κλείνω την κίνηση δεδομένων?

 

Τα έχω παίξει τρώει πολύ κάρτα.:mad:

 

...Βασικά ok βρήκα πως γίνετε η απενεργοποίηση κίνησης δεδομένων αλλα κατέβασα το πρόγραμμα κιόλας και τώρα ok. ;)

Edited by powermobile
Link to comment
Share on other sites

Πως κλείνω την κίνηση δεδομένων?

 

Τα έχω παίξει τρώει πολύ κάρτα.:mad:

 

...Βασικά ok βρήκα πως γίνετε η απενεργοποίηση κίνησης δεδομένων αλλα κατέβασα το πρόγραμμα κιόλας και τώρα ok. ;)

 

κλεισε την κινηση δεδομενων.μονο αν θες να μπεις στο νετ να την ανοιγεις.ισα ισα που σου τρωει και μπαταρια..κλεισε και το apn με το widget και εισαι κομπλε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κάνει δύο partition την sd σε fat και ext2. Πως μπορώ να επεξεργαστώ το ext2; Να μπω δηλαδή και να δω τι έχω αποθηκεύσει; Edited by sakisgrand
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κάνει δύο partition την sd σε fat και ext2. Πως μπορώ να επεξεργαστώ το ext2; Να μπω δηλαδή και να δω τι έχω αποθηκεύσει;

 

Μόνο μέσω linux ή μέσω του κινητού (μέσα από το κινητό βρίσκεται στην θέση /system/sd/, χρησιμοποίησε το root explorer).

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω linux ή μέσω του κινητού (μέσα από το κινητό βρίσκεται στην θέση /system/sd/, χρησιμοποίησε το root explorer).

 

μπορείς να μου στείλεις σε πμ το link για να κατεβάσω το root explorer; Αφού το κατεβάσω μετά το βάζω στην sd και το κάνω εγκατάσταση με το astro file manager, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου στείλεις σε πμ το link για να κατεβάσω το root explorer; Αφού το κατεβάσω μετά το βάζω στην sd και το κάνω εγκατάσταση με το astro file manager, σωστά;

 

Ναι έτσι γίνεται. Καλό θα είναι πάντως να μην γίνονται τέτοια requests ανοιχτά, για να προστατεύουμε το forum. :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..Απλώς αλλάζει η οθονη κ η κάμερα πιο πολύ..αλλα λειτουργικά δεν θα δω διαφορά με το χ10ι;;

Γενικό σασί αλλάζει το μίνι;

 

 

Και κάτι άλλο, αν κ σιμπιαν το σατιο,μπορούμε να το συγκρίνουμε;;Μεταξύ των δυο,ποιο είναι προτιμότερο;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 2.1.1.Α.0.6 και δίχνει να αργεί λιγάκι παραπάνω απο το κανονικό ενώ όταν παιζω το angry birds π.χ το κινητο κάνει επανεκκίνηση...

 

Τι πρέπει να κάνω? υπάρχει τροπος να γυρίσω στην προηγουμενη έκδοση ή να διορθώσω αυτή που έχω?

 

Tο πρόβλημα συνεχίζεται ακόμα... Τα πολύτιμα φώτα σας παρακαλω,,

Link to comment
Share on other sites

Tο πρόβλημα συνεχίζεται ακόμα... Τα πολύτιμα φώτα σας παρακαλω,,

 

Από μένα έχει φάει άκυρο πανηγυρικό η 2.1.1.Α.0.6.

 

Πολύ lag, πολύ ζόρικο στο modding και αρκετές "περίεργες" διεργασίες τρέχουν background.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από μένα έχει φάει άκυρο πανηγυρικό η 2.1.1.Α.0.6.

 

Πολύ lag, πολύ ζόρικο στο modding και αρκετές "περίεργες" διεργασίες τρέχουν background.

 

Μπορώ να το επαναφέρω στην προηγούμενη έκδοση με καποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..Απλώς αλλάζει η οθονη κ η κάμερα πιο πολύ..αλλα λειτουργικά δεν θα δω διαφορά με το χ10ι;;

Γενικό σασί αλλάζει το μίνι;

 

 

Και κάτι άλλο, αν κ σιμπιαν το σατιο,μπορούμε να το συγκρίνουμε;;Μεταξύ των δυο,ποιο είναι προτιμότερο;;

Καλα εννοειται οτι ειναι καλυτερο το mini.

Eτη φωτος μπροστα σε οθονη (capacitive) και λειτουργικο συστημα.

Eιμαι κατοχος και του satio.

Το μονο που μου ελλειψε πραγματικα απο το satio ειναι η καμερα(πολλες φορες λεω που ειναι το satio ρε γμτ) και η μεγαλη οθονη για πλοηγηση στο ιντερνετ αν και μου εσπαγε τα νευρα που ηταν resistive.

 

Εχεις δουλεψει μινι να δεις αν σε βολευει η οθονη του?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το επαναφέρω στην προηγούμενη έκδοση με καποιο τρόπο?

 

Υπάρχει το τελευταίο flashtool εδώ, μην το χρησιμοποιήσεις για καμία άλλη λειτουργία παρά μονο για flashing.

 

Επισης αρχεία FW θα βρεις εδώ, υπ'οψιν είναι μόνο για mini και όχι mini pro.

 

Θα προσπαθήσω αύριο να ανεβάσω το παλιο flashtool μιας και ήταν πιο απλό σε διαδικασία.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από μένα έχει φάει άκυρο πανηγυρικό η 2.1.1.Α.0.6.

 

Πολύ lag, πολύ ζόρικο στο modding και αρκετές "περίεργες" διεργασίες τρέχουν background.

 

Μάααλιστα.:) .24 it is then.

 

http://images.moneysavingexpert.com/images/Judge_Hammer.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάααλιστα.:) .24 it is then.

 

 

Εννοείται οτι τα παραπάνω αποτελούν καθαρά προσωπική εκτίμηση. Καθένας χρησιμοποιεί αυτό που θέλει και αυτό που τον εξυπηρετει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...