Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το LauncherPro πολυ καλο βρε παιδια:):):) ξερει κανεις αν καταναλωνει μπαταρια,και αν παιζει ρολο ποσα widget θα βαλεις στην επιφανεια??
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα!

μια ερωτηση να κανω κι εγω με την σειρα μου στους ειδημωνες του ειδους!

 

εδω και 3 μερες εχω στην κατοχη μου το χ10 μινι προ! σαν πρωτη αποψη, ειναι κορυφαιο!

εχω ενα θεμα με την μνημη! οταν το πρωτοανοιξα, ειχε ελευθερα περιπου 100 μβ στο τηλεφωνο!

μετα απο 3 μερες... ταλαιπωριας (με κατεβασματα, παιχνιδια κτλ),

η μνημη του τηλεφωνου εχει φτασει να εχει ελευθερα 20 μβ!

αν συνεχισει αυτο... αυριο δεν θα εχει καθολου μνημη ελευθερη!

 

τι κανω για να ελευθερωσω μνημη; το ανοιγοκλεισα... αλλα τιποτα!

νομιζω οτι εχει γινει και λιγο πιο αργο!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Δημητρης

 

Υπάρχουν πολλές λύσεις, θα τις βρεις μέσα στο subforum μας, θα ήθελα απλά να τονίσω ότι αν σου γράφει ότι δεν έχεις αρκετό ελεύθερο χώρο και σταματήσουν να σου έρθουν μηνύματα, μην το ψάξεις, αυτό φταίει (είναι "feature", όχι bug:lol:). Πρέπει να ελευθερώσεις χώρο, και ο πιο εύκολος τρόπος είναι να βγάλεις εφαρμογές.

 

το LauncherPro πολυ καλο βρε παιδια:):):) ξερει κανεις αν καταναλωνει μπαταρια,και αν παιζει ρολο ποσα widget θα βαλεις στην επιφανεια??

 

Το launcherpro μόνο του όχι, δεν έχει δείξει δείγματα μεγάλης κατανάλωσης. Τα widgets που θα βάλεις στις οθόνες όμως μπορούν να είναι πολύ ενεργοβόρα, ειδικά αν θέλουν updates συνεχώς. Απλά να προσέχεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω περασει το igo8 αλλα εχω προβλημα με τη αναλυση , υπαρχει κάποιος που να του εχει δουλεψει?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις για μετατροπη αρχειου βιντεο σε mp4 ωστε να το παιζει "ομαλα" το μινι? Δοκιμασα χτες με τον μετατροπεα SUPER και πηγαινε σε αργη κινηση το βιντεο και δεν ητανε συχρονισμενο με τον ηχο.... Η τουλαχιστον προτεινετε μου καποιον μετατροπεα που ειναι καλος και ευκολος.
Link to comment
Share on other sites

Ο κύβος ερρίφθη. Το παρήγγειλα! Ελπίζω να είναι σωστή επιλογή!

 

 

 

Δεν εγγυώμαι γιατί το βλέπω σε άλλη σε συσκευή, αλλά αν πας Ρυθμίσεις-Γλώσσα και πληκτρολόγια-Touch Input-Λεξικό χρήστη μετά πατώντας το μενού σου λέει διαγραφή και βγάζει όλες τις λέξεις με ένα "χ" δίπλα. Τσεκάρεις ποιές θες και τις διαγράφεις.

Φίλε σε ευχαριστώ πάρα πολύ, δεν ήταν ακριβώς εκεί που ανέφερες αλλά με κατατόπισες και το βρήκα!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

έχει τύχει σε κανέναν μετά το update σε 2.1 μόλις συνδέει το κινητό με usb στο pc και πατάει connect για file transfer μετά από λίγο να του κάνει restart?

 

ξέρεις κανεις τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις για μετατροπη αρχειου βιντεο σε mp4 ωστε να το παιζει "ομαλα" το μινι? Δοκιμασα χτες με τον μετατροπεα SUPER και πηγαινε σε αργη κινηση το βιντεο και δεν ητανε συχρονισμενο με τον ηχο.... Η τουλαχιστον προτεινετε μου καποιον μετατροπεα που ειναι καλος και ευκολος.

 

allok to mp4 the best κανει παπαδες

Link to comment
Share on other sites

έχει τύχει σε κανέναν μετά το update σε 2.1 μόλις συνδέει το κινητό με usb στο pc και πατάει connect για file transfer μετά από λίγο να του κάνει restart?

 

ξέρεις κανεις τι φταίει?

Κανει restart επειδη ειναι σιγουρο οτι για να αποσυνδεσεις το κινητο σου απο τον υπολογιστη σου τραβας ξερα το καλωδιο χωρις να κανεις ασφαλη καταργηση.

Εχεις δημιουργησει προβλημα στην καρτα μνημης η οποια για να στρωσει παλι θελει φορματ. Kρατα backup ολα τα αρχεια της καρτας στο pc σου και κανε φορματ.

Μετα βαλε τα παλι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

allok to mp4 the best κανει παπαδες

 

 

 

ωραια, το εχω, πες μου ποιες ειναι οι βελτιστες ρυθμισεις για να παιζει στο κινητο το βιντεο συγχρονισμενα με τον ηχο

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγγες μπορει το τηλεφωνο να συνδεθει στο internet μεσω του υπολογιστη με καποιο τροπο (pc companion κτλ..)?Εννοω να ειμαι στο ιντερνετ στον υπολογιστη κανονικα και να συνδεσω το τηλεφωνακι και να κατεβαζει μεσω μαρκετ απο τη συνδεση του pc...

 

Thanks..

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγγες μπορει το τηλεφωνο να συνδεθει στο internet μεσω του υπολογιστη με καποιο τροπο (pc companion κτλ..)?Εννοω να ειμαι στο ιντερνετ στον υπολογιστη κανονικα και να συνδεσω το τηλεφωνακι και να κατεβαζει μεσω μαρκετ απο τη συνδεση του pc...

 

Thanks..

 

modem με wifi δεν παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Πολλακις.

Το αυτι σου παταει το mute (πανω δεξια) στην οθονη γι αυτο δεν σε ακουνε. Αργει να ενεργοποιηθει ο αισθητηρας προσεγγισης. Να πηγαινεις πιο αργα το κινητο στο αυτι σου (οσο και αν ακουγεται αστειο αυτο!)

 

λοιπον και εμενα το κανει καθε τοσο ειναι μερα που δεν θα το κανει ειναι μερα που θα το κανει και 2 φορες απο τις 15 κλησεις! λοιπον σημερα παλι το εκανε και κοιταξα αμεσως την οθονη και οντως δεν ειχε πατηθει η σιγαση! κατι αλλο παιζει.. μετα τερματισα την κληση και ξανα πηρα παλι δεν με ακουγαν! η μονη λυση ειναι το reboot! αραγε τι να φτεει?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δύο φορές στην διάρκεια κλήσης-συνομιλίας μού έκανε restart :-(

Αλήθεια αν πάρω ακόμα ένα x10 mini θα μπορέσω να το εγράψω-ρυθμίσω με το ίδιο GMAIL που έχω και σε αυτό το x10 mini? Η θα πρέπει να δημιουργήσω νέο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

 

Δεν ξερω αν το προβλημα που θα σας αναφερω εχει ξαναανεφερθει στο παρελθον.

 

Η κοπελα μου εχει ενα Xperia X10 mini και αντιμετωπιζει προβλημα με το ξυπνητηρι. Πιο συγκεκριμενα, οταν κανει αναβολη στην αφυπνιση (για να χτυπησει 10 λεπτα μετα), αρκετες φορες αυτο δεν χτυπαει. Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο; Δεν το κανει παντα, μερικες φορες..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

 

Δεν ξερω αν το προβλημα που θα σας αναφερω εχει ξαναανεφερθει στο παρελθον.

 

Η κοπελα μου εχει ενα Xperia X10 mini και αντιμετωπιζει προβλημα με το ξυπνητηρι. Πιο συγκεκριμενα, οταν κανει αναβολη στην αφυπνιση (για να χτυπησει 10 λεπτα μετα), αρκετες φορες αυτο δεν χτυπαει. Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο; Δεν το κανει παντα, μερικες φορες..

 

Πολλοι εχουνα αναφερει προβλημα με το μανισιο ξυπνητηρι.

Βαλε το Alarm Klock απο το Market και θα εισαι μια χαρα!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ασχοληθει με android apps.. φανταζομαι θα το βρω ετσι;;; κραταω το app και το ψαχνω... αν δε βγαλω ακρη θα σας ενοχλησω! ευχαριστω πολυ!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Κανει restart επειδη ειναι σιγουρο οτι για να αποσυνδεσεις το κινητο σου απο τον υπολογιστη σου τραβας ξερα το καλωδιο χωρις να κανεις ασφαλη καταργηση.

Εχεις δημιουργησει προβλημα στην καρτα μνημης η οποια για να στρωσει παλι θελει φορματ. Kρατα backup ολα τα αρχεια της καρτας στο pc σου και κανε φορματ.

Μετα βαλε τα παλι μεσα.

 

Και σε εμένα έκανε restart παρόλο που το usb πάντα το αποσυνέδεα κανονικότατα. Μετά από ψάξιμο σε διάφορα forum κάποιο ανέφερε ότι υπήρχε ενα bug και σε περίπτωση που είχες αλλάξει τον ήχο των ειδοποιήσεων σε διαφορετικό από αυτόν που είχε το τηλεφωνάκι από τη μαμά του έκανε επανεκινήσεις. Όταν λοιπόν επανέφερα τον ήχο των ειδοποιήσεων στο tinkerbell έπαψε να επανεκινεί.Δεν είναι λοιπόν απαραίτητο να έχεις δημιουργήσει πρόβλημα στην κάρτα μνήμης για να επανεκινεί...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έκανε restart παρόλο που το usb πάντα το αποσυνέδεα κανονικότατα. Μετά από ψάξιμο σε διάφορα forum κάποιο ανέφερε ότι υπήρχε ενα bug και σε περίπτωση που είχες αλλάξει τον ήχο των ειδοποιήσεων σε διαφορετικό από αυτόν που είχε το τηλεφωνάκι από τη μαμά του έκανε επανεκινήσεις. Όταν λοιπόν επανέφερα τον ήχο των ειδοποιήσεων στο tinkerbell έπαψε να επανεκινεί.Δεν είναι λοιπόν απαραίτητο να έχεις δημιουργήσει πρόβλημα στην κάρτα μνήμης για να επανεκινεί...

 

Βεβαια καλό είναι να κάνει και τις δύο ενέργειες (format + αλλαγή στον ήχο) για να είναι σίγουρος πως θα φτιάξει και να μην ψάχνει άδικα! Και οι δυο διαδικασίες γινονται εύκολα και γρήγορα!

 

ΥΓ: Και την καλημέρα μας από εδώ!

 

:D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δύο φορές στην διάρκεια κλήσης-συνομιλίας μού έκανε restart :-(

Αλήθεια αν πάρω ακόμα ένα x10 mini θα μπορέσω να το εγράψω-ρυθμίσω με το ίδιο GMAIL που έχω και σε αυτό το x10 mini? Η θα πρέπει να δημιουργήσω νέο?

 

Μπορείς κανονικά να έχεις 2 συσκευές με ένα gmail.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

 

θελω να βαλω ζελατινα στην οθονη!

εχει βαλει κανεις;;;

 

αν ναι... εχει την ιδια αισθηση στην αφη ή.....

Ευχαριστω

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό screen protector δεν σου δημιουργεί κανένα πρόβλημα στην αφή. Όποτε μπορούσα να βρω Brando τα προτιμύσα χωρίς δεύτερη σκέψη αν και ήταν πιο τσιμπημένα από άλλες εταιρείες. Το mini δεν μου έχει έρθει ακόμα αλλά πιθανότατα να βάλω και σε αυτό. Είναι μια προστασία που αξίζει τον κόπο γιατί τις γρατσουνιές, αν αφήσεις έτσι την οθόνη, δεν τις γλιτώνεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

 

θελω να βαλω ζελατινα στην οθονη!

εχει βαλει κανεις;;;

 

αν ναι... εχει την ιδια αισθηση στην αφη ή.....

Ευχαριστω

 

σαφως παντως υπαρχει μια μικρη απωλεια αισθησης αλλα και ορατοτητας:) αν εισαι ψειρας βεβαια ε!:):)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...