Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι το ξέρω το mobilin, αλλά δεν εχω βρει κάπου κάποιον τρόπο να τρέχει σε android όπως το debian... Βέβαια θα το κοιτάξω καλύτερα μόλις πάω σπίτι, απλώς μέχρι στιγμής δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό...
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

ένα ειπωμένο θέμα, κατά πολλούς, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν το κάνει και σε άλλους αυτό το "κόλλημα"...

οι ρυθμίσεις(για τα mms) είναι σωστά περασμένες...γιατί λαμβάνω και στέλνω...αλλά: μου έρχεται το μήνυμα, βγάζει δηλαδή το φακελάκι, πατάω λήψη , και μου λέει αδυναμία λήψης προσπαθείστε αργότερα (COSMOTE είμαι).

Κλείνω το κινητό , το ανοίγω και το βλέπω ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ*...επίσης άμα περάσει ώρα από τη τελευταία φορά που έχω λάβει mms, θα πρέπει να κάνω πάλι την ίδια διαδικασία...

Το κάνει και σε άλλους???

έχετε βρεί καμια λύση???

 

*ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ=μου βγάζει το "H" δίπλα στην ένταση του σήματος και δυο παράλληλες γραμμές που και καλά κάνουν το download

 

P.S. : μιλάμε πλέον όλοι στην βάση ότι έχουμε 2.1 έκδοση...:cool:

 

να ανησυχώ ρε παιδιά???Κανένας άλλος δε το έχει????

εμένα για να λάβω ή να στείλω πρέπει να κάνω switch toQ airplane mode ---> και μετά switch to κανονικό, δηλαδή να ξαναβάλω PIN....:worry::worry::worry:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Χαι παιδια μια ερωτηση, για να αλλαξω το θέμα στο κινητο μου, που ακριβως παω? Στις ρυθμισεις εψαξα αλλα δεν βρηκα (εχω το καινουριο firmware, πριν 2 περιπου εβδομαδες το ειχα κανει update). Και επίσης, μπορώ να κάνω να ζητάει κάποιον κωδικό άμα κάποιος θέλει να μπει στα αρχεία μου? (βίντεο, μουσική κτλ) έχω ακούσει οτι γίνεται αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Ευχαριστώ πολύ.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Χαι παιδια μια ερωτηση, για να αλλαξω το θέμα στο κινητο μου, που ακριβως παω? Στις ρυθμισεις εψαξα αλλα δεν βρηκα (εχω το καινουριο firmware, πριν 2 περιπου εβδομαδες το ειχα κανει update). Και επίσης, μπορώ να κάνω να ζητάει κάποιον κωδικό άμα κάποιος θέλει να μπει στα αρχεία μου? (βίντεο, μουσική κτλ) έχω ακούσει οτι γίνεται αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Ευχαριστώ πολύ.

 

application protection απο το μαρκετ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ανησυχώ ρε παιδιά???Κανένας άλλος δε το έχει????

εμένα για να λάβω ή να στείλω πρέπει να κάνω switch toQ airplane mode ---> και μετά switch to κανονικό, δηλαδή να ξαναβάλω PIN....:worry::worry::worry:

 

Μήπως δεν έχεις ανοιχτό το 3G όταν προσπαθείς να λάβεις και δεν έρχεται; Εμένα νομίζω (αν δεν κάνω λάθος) ότι το χρειάζεται για να στείλει και να λάβει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.μήπως έχει βρει κάποιος κάποιο ράδιο που να λειτουργεί offline?? Γιατί αυτό που έχει το x10 mini pro είναι από τα χειρότερα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.μήπως έχει βρει κάποιος κάποιο ράδιο που να λειτουργεί offline?? Γιατί αυτό που έχει το x10 mini pro είναι από τα χειρότερα...

Δεν υπάρχει ραδιόφωνο για offline internet. Γιατί δεν σε καλύπτει όμως ? εμένα μια χαρά μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι.

Κατ'αρχην το κινητο ειναι mini pro UK 2.1 rooted.

Αμα θελω να βαλω greek vodafon 2.1 πιο πολυ για τα μηνηματα εξοικονομηση κλπ.

Αν κανω με αυτο το UK build.prop επανεγκατασταση απο SEUS θα τα τιναξει?

Πρεπει να κανω κατι αλλο πρωτα?

Ξερω οτι η αληθιεια ειναι εκει εξω αλλα εχει πολυ σελιδα για διαβασμα εκει πισω ρε παιδια επισης ειδα τον οδηγο για rebrand αλλα δεν εχω το vodafon build prop.για να κανω αυτην την διαδικασια.Οταν λετε flashing τι εννοειτε?

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τιμή απο το pro στη wind?:confused:
289 ευρω. Δεν μπορουσες να δεις στο site της wind?:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του θεματος για την αγορα battery cover για το x10 mini, πηγα στην PDS Electronics (http://www.pds.com.gr) και αγορασα το καπακι στα 10 ευρω (απο 13,90 που εκανε κανονικα, http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=...ID=132&p=10751).

 

Το λευκο (περλα παρακαλω) καπακι απλα τα σπαει και δειχνει υπεροχο. Να τονισω οτι ειναι αυθεντικο ανταλλακτικο απο την SE η οποια τους προμηθευει

 

Αρα οσοι ενδιαφερεστε προλαβετε γιατι δεν εχουν μεινει πολλα :p

Edited by zxr
LG G3
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του θεματος για την αγορα battery cover για το x10 mini, πηγα στην PDS Electronics (http://www.pds.com.gr) και αγορασα το καπακι στα 10 ευρω (απο 13,90 που εκανε κανονικα, http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=...ID=132&p=10751).

 

Το λευκο (περλα παρακαλω) καπακι απλα τα σπαει και δειχνει υπεροχο. Να τονισω οτι ειναι αυθεντικο ανταλλακτικο απο την SE η οποια τους προμηθευει

 

Αρα οσοι ενδιαφερεστε προλαβετε γιατι δεν εχουν μεινει πολλα :p

 

 

ευχαριστουμε φιλε.τι αλλα καπακια ειχε?

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ το xrecovery και το backup έγινε κανονικά... Με τρώει το χέρι να πειράξω τίποτα και να πρέπει να χρησιμοποιήσω το restore, για να δω αν δουλεύει... :)

Αν δουλεύει (που δεν βρίσκω το λόγο να μην το κάνει...) count me in for beta tester, too.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από δυο χρόνια με το Arena μου γυάλισαν τα εν λόγω κινητακια και πιο συγκεκριμένα το pro.. Έκατσα και διάβασα για root,unbrand κ.λ.π. hackαρίσματα αλλά όπως είναι φυσικό,αφού ακόμη δεν έχω κάποια επαφή με τη συσκευή,και ούτε έχω ξαναδεί Android κινητό δεν τα πολυκατάλαβα...η μάλλον για να μπώ και λίγο γρήγορα στο ψητό θα με βοηθούσε αν μου έλεγε κάποιος έμπειρος με ποιά σειρά πρέπει να ξεκινήσω το hack στην συσκευή μόλις την βγάλω απο το κουτί της ώστε να έχω 2.1 rooted..

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.Αν κάνω λάθος κατηγορία ας μετακινηθεί.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από δυο χρόνια με το Arena μου γυάλισαν τα εν λόγω κινητακια και πιο συγκεκριμένα το pro.. Έκατσα και διάβασα για root,unbrand κ.λ.π. hackαρίσματα αλλά όπως είναι φυσικό,αφού ακόμη δεν έχω κάποια επαφή με τη συσκευή,και ούτε έχω ξαναδεί Android κινητό δεν τα πολυκατάλαβα...η μάλλον για να μπώ και λίγο γρήγορα στο ψητό θα με βοηθούσε αν μου έλεγε κάποιος έμπειρος με ποιά σειρά πρέπει να ξεκινήσω το hack στην συσκευή μόλις την βγάλω απο το κουτί της ώστε να έχω 2.1 rooted..

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.Αν κάνω λάθος κατηγορία ας μετακινηθεί.

 

Πάντως μια χαρά είναι και χωρίς root. Δες την λίγο έτσι πρώτα. Προσωπικά την έκανα root, είδα ότι δεν κέρδισα κάτι σημαντικό και την έκανα πάλι unroot.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έιχα σκοπό να πειράξω τπτ. εξαρχής αλλά επειδή υπάρχει ένα ψιλοθεματάκι με την μπαταρία (Φυσικό κι επόμενο σε smartphone) είδα πως στα rooted μπορείς να βγάλεις αρκετά "σκουπίδια" που προφανώς τρέχουν..χωρις λόγο..!

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν έιχα σκοπό να πειράξω τπτ. εξαρχής αλλά επειδή υπάρχει ένα ψιλοθεματάκι με την μπαταρία (Φυσικό κι επόμενο σε smartphone) είδα πως στα rooted μπορείς να βγάλεις αρκετά "σκουπίδια" που προφανώς τρέχουν..χωρις λόγο..!

Πλεον το να πας σε 2.1 δεν ειναι τιποτα. Μια απλη αναβαθμιση λογισμικου. Κατεβαζεις ενα προγραμμα απο την SE στο PC, συνδεεις το κινητο στο PC, πατας μερικα κουμπια και εισαι ετοιμος.

 

Επισης το να το ρουταρεις δεν ειναι τιποτα. Βαζεις ενα αρχειο μεσα στο κινητο, το τρεχεις και τελος!

 

edit: και τα κανεις με την σειρα που τα εγραψα...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε φιλε.τι αλλα καπακια ειχε?

 

δυστυχως μου εσβησαν το θεμα που ανοιξα με την προσφορα για τα μελη του forum. :( διοτι λενε οτι ηταν διαφημιση.

 

δες το site τους http://www.pds.com.gr φιλε ή επικοινωνησε μαζι τους και πες οτι εισαι μελος του myphone.gr και οτι εμαθες την προσφορα απο μενα, με λενε Νασο.

 

Μου ειπαν οτι μπορουν να κανουν καλυτερες τιμες για τα μελη

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από δυο χρόνια με το Arena μου γυάλισαν τα εν λόγω κινητακια και πιο συγκεκριμένα το pro.. Έκατσα και διάβασα για root,unbrand κ.λ.π. hackαρίσματα αλλά όπως είναι φυσικό,αφού ακόμη δεν έχω κάποια επαφή με τη συσκευή,και ούτε έχω ξαναδεί Android κινητό δεν τα πολυκατάλαβα...η μάλλον για να μπώ και λίγο γρήγορα στο ψητό θα με βοηθούσε αν μου έλεγε κάποιος έμπειρος με ποιά σειρά πρέπει να ξεκινήσω το hack στην συσκευή μόλις την βγάλω απο το κουτί της ώστε να έχω 2.1 rooted..

Ευχαριστώ!

Υ.Γ.Αν κάνω λάθος κατηγορία ας μετακινηθεί.

 

Χωρίς root δεν έχεις πλεονεκτήματα σε κάποιες εφαρμογές που χρειαζοντε άδεια.

Ξεκινάς την συσκευή σου με αναβάθμιση σε 2.1 την κανείς ροοτ, κατεβάζεις το titanium backup (μέσω ίντερνετ αν ψάξεις θα βρεις donate version) κανείς install και το busybox (που το κάνεις μέσα από το titanium backup). Mετά η συσκευή είναι όλη δικιά σου :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από δυο χρόνια με το Arena μου γυάλισαν τα εν λόγω κινητακια και πιο συγκεκριμένα το pro.. Έκατσα και διάβασα για root,unbrand κ.λ.π. hackαρίσματα αλλά όπως είναι φυσικό,αφού ακόμη δεν έχω κάποια επαφή με τη συσκευή,και ούτε έχω ξαναδεί Android κινητό δεν τα πολυκατάλαβα...η μάλλον για να μπώ και λίγο γρήγορα στο ψητό θα με βοηθούσε αν μου έλεγε κάποιος έμπειρος με ποιά σειρά πρέπει να ξεκινήσω το hack στην συσκευή μόλις την βγάλω απο το κουτί της ώστε να έχω 2.1 rooted..

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.Αν κάνω λάθος κατηγορία ας μετακινηθεί.

 

Ουσιαστικα αν την παρεις τωρα την συσκευη κατα 95% θαναι ηδη στην 2.1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαρμογη για qwerty υπαρχει ??

 

+1

To εχω ρωτησει και εγω παλιοτερα...με ειχαν δωσει κατι απαντησεις αλλα δεν καταφερα να κανω καποιο να δουλεψει σωστα

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα κάποιο (δε θυμάμαι ποιο) που λόγω της μικρής οθόνης ήταν τόσο άβολο και δύσχρηστο που επέστρεψα γρήγορα στο default.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...