Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το κινητό δεν μου πολυ-γεμίζει το μάτι....άντε εσύ να πληκτρολογείς σε οθόνη 2,5 ινστών...εκτός από αυτό έχει και μεγάλο πάχος μου φαίνεται...

Πάντως σε γενικές γραμμές δεν του λείπει τίποτα πέρα από μια πιο καινούργια έκδοση android....και εκτός απ αυτό έχει σχετικά καλή τιμή μπορώ να πω...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφιες φαινεται χοντροκομμενο αλλα απο κοντα ειναι πολυ κομψο και παρα πολυ ελαφρυ! Οσο για την πληκτρολογηση, εξαρταται ποσο χοντρα δαχτυλα εχεις... γενικα παντως η ανταποκριση στις λειτουργιες ειναι πολυ καλη!
Link to comment
Share on other sites

Guest reddevil21

καλησπέρα 3 ερωτισούλες για τους γνώστες

 

1. το θέμα το bluetoooth λύθηκε, βγήκε προγραμματάκι στο market?

2. Με το android 1.6 που έχει γίνεται να κατεβάζουμε απο το market κάνα σοβαρό πρόγαμμα πλοήγησης GPS η πρέπει να περιμένουμε αναβάθμηση?

3. κάτι ωραία παιχνιδάκια που βλέπω στο market μπορούν να κατέβουν στο κινητό η με το 1.6 πού ποιάνει "κλάφτα χαράλαμπε??? "

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα 3 ερωτισούλες για τους γνώστες

 

1. το θέμα το bluetoooth λύθηκε, βγήκε προγραμματάκι στο market?

2. Με το android 1.6 που έχει γίνεται να κατεβάζουμε απο το market κάνα σοβαρό πρόγαμμα πλοήγησης GPS η πρέπει να περιμένουμε αναβάθμηση?

3. κάτι ωραία παιχνιδάκια που βλέπω στο market μπορούν να κατέβουν στο κινητό η με το 1.6 πού ποιάνει "κλάφτα χαράλαμπε??? "

 

1. Δεν υπάρχει στο Market αλλά είναι free και μπορείς να το κατεβάσεις από internet. Λέγεται Bluetooth File Transfer και τα παιδιά που το έχουν εγκαταστήσει λένε ότι δουλεύει.

2. Από το Market δε θα βρεις γιατί δεν είναι δωρεάν. Αλλά θα βρεις αλλού... ;)

3. Για να τα βλέπεις στο Market σημαίνει ότι υποστηρίζονται από τη συσκεύη σου.

 

Όσο για το 1.6, ας μην ξεχνάμε ότι προηγήθηκε των 2.1+, άρα η συμβατότητα των περισσοτέρων προϋπάρχοντων εφαρμογών είναι δεδομένη. Και πολλές από τις νέες υποστηρίζουν και 1.6, μην τρελαθούμε ξαφνικά! Δεν πέθανε το 1.6, απλά βγήκαν νέες εκδόσεις και θα βγαίνουν συνέχεια νέες. Και σε πληροφορώ ότι τώρα γίνεται ένας ψιλοχαμός με τη συμβατότητα εφαρμογών σε 2.2 και οι developers τρέχουν και δε φτάνουν για να αναβαθμίσουν τις εφαρμογές τους.

Άρα καλό είναι ακόμα το 1.6, μην το κατηγορούμε για όλα τα δεινά του κόσμου! ;) :lol:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο σε οσους το αγορασαν!:)το κινητακι ειναι σκετος πειρασμος και απ'οτι εμαθα ψαχνωντας στο ιντερνετ θα παρει σιγουρα αναβαθμιση σε 2.1!εγω θα ηθελα να ρωτησω απο μπαταρια πως παει και αν με το hands free που περιεχει το πακετο μπορεις να χειριστεις το media player(μουσικη κτλ.)

edit να και ενα λινκ με την εφαρμογη για bluetoothhttp://www.androlib.com/android.application.it-medieval-blueftp-qAFE.aspx

Edited by gilberto
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στα παιδια που το εχουν παρει:οταν ακουτε μουσικη απο τα ακουστικα,και χτυπησει το κινητο,τον ηχο κλησης τον ακουτε μεσα απο τα ακουστικα ή μονο στο κινητο οπως στα περισσοτερα sony?
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στα παιδια που το εχουν παρει:οταν ακουτε μουσικη απο τα ακουστικα,και χτυπησει το κινητο,τον ηχο κλησης τον ακουτε μεσα απο τα ακουστικα ή μονο στο κινητο οπως στα περισσοτερα sony?

 

καλημερα φιλε.. τωρα που το δοκιμασα.. ειδα οτι κτυπαει και μεσα απο τα ακουστικα αλλα και στο κιν!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε.. τωρα που το δοκιμασα.. ειδα οτι κτυπαει και μεσα απο τα ακουστικα αλλα και στο κιν!!!!

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε.καλοριζικο κιολας.

Link to comment
Share on other sites

και παλυ καλοριζικο σε οσους το εχουν παρει και στους οποιους απευθυνομαι. Το κινητο μου φαινεται κουκλι, απλα θελω να μαθω τι γινεται με την αυτονομια , η μπαταρια μου φαινεται μικρη ειναι οντος ή οχι?ποσο κραταει ? Παρακαλω απαντηστε μου
Link to comment
Share on other sites

και παλυ καλοριζικο σε οσους το εχουν παρει και στους οποιους απευθυνομαι. Το κινητο μου φαινεται κουκλι, απλα θελω να μαθω τι γινεται με την αυτονομια , η μπαταρια μου φαινεται μικρη ειναι οντος ή οχι?ποσο κραταει ? Παρακαλω απαντηστε μου

 

η μπαταρια του πρεπει να ειναι παραπανω απο καλη

εχει μικρη οθονη και αρα καταναλωνει πολυ λιγη ενεργεια

 

οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω, το κινητο στην πραγματικοτητα ειναι πολυ μικρο

στις φωτογραφιες φαινεται πιο μεγαλο

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του πρεπει να ειναι παραπανω απο καλη

εχει μικρη οθονη και αρα καταναλωνει πολυ λιγη ενεργεια

στις φωτογραφιες φαινεται πιο μεγαλο

 

ναι πρεπει, απλα εγω θελω να ρωτησω οσους το εχουν γιατι με βαση τα χαραχτηριστικα της πρπει να κραταει λιγο

Link to comment
Share on other sites

Εαν το εχει καποιος μπορει να μας πει ποσες μερες κραταει η μπαταρια του μια μεση χρηση?

Πιστευω πως ειναι ο μονος ανασταλτικος παραγοντας που θα με κανει να μην το αγορασω.

και κατι ακομα .

υπαρχουν GPS λογισμικα για αυτη τη συσκευη?

:tease: rossi for ever!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ας μας πουνε αυτοι που το εχουν, η μπαταρια αποτελει καθοριστικο παραγοντα αγορας για πολλους, αν ειναι οκ η μπαταρια το τσιμπησα αμεσα
Link to comment
Share on other sites

Εαν το εχει καποιος μπορει να μας πει ποσες μερες κραταει η μπαταρια του μια μεση χρηση?

Πιστευω πως ειναι ο μονος ανασταλτικος παραγοντας που θα με κανει να μην το αγορασω.

και κατι ακομα .

υπαρχουν GPS λογισμικα για αυτη τη συσκευη?

 

το navigon δουλευει τελεια

προσωπικα πιστευω πως εχει τρομερη αυτονομια αλλα δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου

θα επανερθω στο θεμα αφου κανω τεστ για μερικες μερες

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω που το πηρα προχτες δεν μπορω να εγγυηθω ακομη για την μπαταρια αλλα πιστευω πως οταν στρωσει θα βγαζει τις 3 μερες ανετα. Εχοντας το δικτυο σε GSM και τη φωτεινοτητα καπου στη μεση βοηθαει πολυ στην αυτονομια. Να ξερετε παντως οτι η χρηση wi-fi και το σερφαρισμα καταναλωνουν πολλη ενεργεια και αν χρησιμοποιειτε πολυ ιντερνετ πιθανον να θελει και καθε μερα φορτισμα! Ειδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη πλήρη φόρτιση η μπαταρία κράτησε μιάμιση μέρα με την εξής χρήση: 1 ώρα ομιλία, 30 μηνύματα, μισή ώρα ραδιόφωνο, πλοήγηση Internet και market συνολικά 45 λεπτών, 5 φωτογραφίες και 2 βίντεο που τράβηξα διάρκειας 15 δλ και περίπου 20 λεπτών ανούσιων κινήσεων και χρήσης. Δεν θα έλεγα ότι είναι ικανοποιητική η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη πλήρη φόρτιση η μπαταρία κράτησε μιάμιση μέρα με την εξής χρήση: 1 ώρα ομιλία, 30 μηνύματα, μισή ώρα ραδιόφωνο, πλοήγηση Internet και market συνολικά 45 λεπτών, 5 φωτογραφίες και 2 βίντεο που τράβηξα διάρκειας 15 δλ και περίπου 20 λεπτών ανούσιων κινήσεων και χρήσης. Δεν θα έλεγα ότι είναι ικανοποιητική η μπαταρία.

 

μιλας σοβαρα; με τετοια βαρια χρηση, χωρις να εχει στρωσει ακομα η μπαταρια και σου κρατησε 1,5 μερα;

νομιζω πως ειναι παραπανω απο καλα αλλα αυτο εχει να κανει και με τις απαιτησεις καθενος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, το Σάββατο αγόρασα και εγώ το xperia 10 mini και ομολογώ ότι έπαθα πλάκα με την απόδοσή του σχετικά και με την τιμή του!!!

Βασικά θέλει λίγη εξοικείωση με το android os είχα windows mobile πριν.

Μια ερώτηση όπως διαβάζω στο post ότι η μεταφορά αρχείων με bluetooth γίνετε με ένα πρόγραμμα το bluetooth file transfer το οποίο το κατεβάζουμε από το android market. Ε έψαξα αλλά δεν μου το δείχνει στον κατάλογο με τις εφαρμογές, ξέρετε αν μπορώ να το βάλω διαφορετικά?

Link to comment
Share on other sites

το navigon δουλευει τελεια

προσωπικα πιστευω πως εχει τρομερη αυτονομια αλλα δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου

θα επανερθω στο θεμα αφου κανω τεστ για μερικες μερες

 

φιλε απο που κατεβασες το gps.. μπορεις να μου στειλεις το λινκ?? μηπως εχει βγει και το igo8 ????

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το bluetooth file transfer στο pc και το εκανα paste στο κινητό.

μετά κατέβασα απο το anroid market το ASTRO

Το βλέπω απο το astro το αρχείο

η εγκατάσταση πως γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, το Σάββατο αγόρασα και εγώ το xperia 10 mini και ομολογώ ότι έπαθα πλάκα με την απόδοσή του σχετικά και με την τιμή του!!!

Βασικά θέλει λίγη εξοικείωση με το android os είχα windows mobile πριν.

Μια ερώτηση όπως διαβάζω στο post ότι η μεταφορά αρχείων με bluetooth γίνετε με ένα πρόγραμμα το bluetooth file transfer το οποίο το κατεβάζουμε από το android market. Ε έψαξα αλλά δεν μου το δείχνει στον κατάλογο με τις εφαρμογές, ξέρετε αν μπορώ να το βάλω διαφορετικά?

Κατεβασε το απο εδω: http://www.androidfreeware.net/download-bluetooth-file-transfer.html

Μετα περασε το στην καρτα μνημης του κινητου, καντο εγκατασταση και εισαι ετοιμος! Το μονο που θελεις ειναι ενα προγραμματακι για να βλεπεις ολα τα αρχεια της καρτας μνημης και προτεινω το OI File Manager που θα βρεις στο market.

Οσο για το android πιστεψε με μπροστα στα windows ειναι παιχνιδακι να εξοικειωθεις!

 

neofitosgr επελεξε το αρχειο, πατα πανω του και θα γινει η εγκατασταση...

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εμαθα και δεν ηξερα,,ειναι οτι οποιαδηποτε εφαρμογη και να 8ελουμε να βαλουμε στο κιν θα πρεπει να εχει καταληξη " .apk" ... αν ειναι σε μορφη .zip μη το κανετε αποσυμπιεση.. απλα αλλαξτε την καταληξη...
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εμαθα και δεν ηξερα,,ειναι οτι οποιαδηποτε εφαρμογη και να 8ελουμε να βαλουμε στο κιν θα πρεπει να εχει καταληξη " .apk" ... αν ειναι σε μορφη .zip μη το κανετε αποσυμπιεση.. απλα αλλαξτε την καταληξη...

 

Εκτος κι αν ειναι οντως συμπιεσμενο... Η καταληξη αλλαζει πολλες φορες εσκεμενα για να μην φαινεται προς τα "εξω" ως εφαρμογη.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...