Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαχνω ενα καλο και αξιοπιστο προγραμμα για τον καιρο αλλα δεν βρισκω κατι οπως το θελω

εχετε να προτεινετε καποιο;

 

http://www.androidtapp.com/beautiful-widgets/

 

Εγω του προτεινα το OI File Manager αλλα δεν εχει σημασια. Οποιο και να κατεβασεις θα κανεις δουλεια!

 

Σωστος....;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως δεν καταλαβαινω με ποια λογικη εχουν κλειδωμενο το bluetooth οταν σε ολα τα κινητα ειναι ξεκλειδωτο.

(Με εξαιρεση το μηλοφωνο που θυμαμαι οτι ηθελε και αυτο hack! Για το καινουργιο δεν ξερω...)

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω φιλε μου

εχεις το mini? ρωταω διοτι στο market δεν το εμφανιζει

 

πραγματικα εχω απελπιστει που δεν μπορω να βρω κατι καλο στο market

οσοι εχετε το X10 mini (οχι το X10), ποιο προγραμμα καιρου εχετε βαλει;

Link to comment
Share on other sites

(Με εξαιρεση το μηλοφωνο που θυμαμαι οτι ηθελε και αυτο hack! Για το καινουργιο δεν ξερω...)

 

Kαι το καινουριο τα ιδια χαλια εχει...:lol:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου

εχεις το mini? ρωταω διοτι στο market δεν το εμφανιζει

 

πραγματικα εχω απελπιστει που δεν μπορω να βρω κατι καλο στο market

οσοι εχετε το X10 mini (οχι το X10), ποιο προγραμμα καιρου εχετε βαλει;

 

Ναι το mini εχω και παιζει τελεια.

Λογικο ειναι να μην το βλεπεις στο market γιατι ειναι επι πληρωμη...

Για την ελλαδα το market σου βγαζει μονο τις free εφαρμογες....

Κατι θα κανουμε ομως....

Εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρηγγειλα σημερα απ'τη vodafone (279 ευρω) μια κ θα κανω φορητοτητα απο cosmote κ θα το εχω σε 10 μερες περιπου.Οσα εχω διαβασει εδω μεσα για το κινητο με αφηνουν ικανοποιημενο.Μια μικρη διευκρινηση ομως: με καποιο προγραμμα gps που θα βρω στο internet,θα εχω δωρεαν πλοηγηση ή θα χρεωνομαι σε καθε περιπτωση;αν μπορουσε καποιος να μου το απαντηση υπευθυνα,θα το εκτιμουσα...!
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρηγγειλα σημερα απ'τη vodafone (279 ευρω) μια κ θα κανω φορητοτητα απο cosmote κ θα το εχω σε 10 μερες περιπου.Οσα εχω διαβασει εδω μεσα για το κινητο με αφηνουν ικανοποιημενο.Μια μικρη διευκρινηση ομως: με καποιο προγραμμα gps που θα βρω στο internet,θα εχω δωρεαν πλοηγηση ή θα χρεωνομαι σε καθε περιπτωση;αν μπορουσε καποιος να μου το απαντηση υπευθυνα,θα το εκτιμουσα...!

 

Εξαρτάται το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιείς.

Τα CoPilot, NDrive, Sygic και όσα προγράμματα περιέχουν δικούς τους χάρτες δεν χρησιμοποιούν σύνδεση στο internet για να απεικονίζουν τη θέση σου στο χάρτη.

Το Google Maps και το Wisepilot δεν έχουν αρχείο χαρτών, άρα συνδέονται κάθε φορά στο internet.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, σας ερχονται αναφορες στα μηνυματα; Γιατι σε μενα οχι, παρολο που εχω τσεκαρισμενη την επιλογη!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, σας ερχονται αναφορες στα μηνυματα; Γιατι σε μενα οχι, παρολο που εχω τσεκαρισμενη την επιλογη!

 

Δεν έρχεται ξεχωριστά αναφορά!

Μπορείς να πατήσεις παρατεταμένα το μήνυμα και να επιλέξεις Προβολή Αναφοράς. ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιείς.

Τα CoPilot, NDrive, Sygic και όσα προγράμματα περιέχουν δικούς τους χάρτες δεν χρησιμοποιούν σύνδεση στο internet για να απεικονίζουν τη θέση σου στο χάρτη.

Το Google Maps και το Wisepilot δεν έχουν αρχείο χαρτών, άρα συνδέονται κάθε φορά στο internet.

 

αρα δλδ εχει αυτονομο δεκτη gps και απο'κει κ περα εξαρταται απ'το προγραμμα που θα του βαλεις;

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω περασει εγω και μου δουλευει καμπανα και μαλιστα εχει πολυ καλυτερη αποδοση απο τον yxplayer. Τι προβλημα αντιμετωπιζεις ακριβως?

 

Edit: Η επισημη δοκιμη εχει γινει σε Χ10. Στο mini η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

 

 

το ανοιγω επιλεγω το βιντεο κ δεν το παιζει κ ενιοτε κλεινει κ η εφαρμογη :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιείς.

Τα CoPilot, NDrive, Sygic και όσα προγράμματα περιέχουν δικούς τους χάρτες δεν χρησιμοποιούν σύνδεση στο internet για να απεικονίζουν τη θέση σου στο χάρτη.

Το Google Maps και το Wisepilot δεν έχουν αρχείο χαρτών, άρα συνδέονται κάθε φορά στο internet.

βρηκα και το navigon στο μαρκετ.οταν το κατεβασεις και του κανεις εγκατασταση για να λειτουργησει χρειαζεται ιντερνετ η λειτουργει το gps δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Να σας υπενθυμίσω ότι υπάρχει και αντίστοιχο forum για το Android όπου μπορείτε να απευθύνεστε προκειμένου να μαθαίνετε περισσότερα σχετικά με εφαρμογές. :)

 

Υ.Γ.: Αυτό δεν σημαίνει ότι τέτοιου είδους ερωτήσεις στο παρόν topic θεωρείται off topic. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με τις επαφες στο X10 mini. Οταν οι επαφες έχουν το +30xxxxxx τότε στις εισερχόμενες κλήσεις δεν εμφανίζεται το αντιστοιχο όνομα.

 

Εχει κανεις άλλος αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το mini εχω και παιζει τελεια.

Λογικο ειναι να μην το βλεπεις στο market γιατι ειναι επι πληρωμη...

Για την ελλαδα το market σου βγαζει μονο τις free εφαρμογες....

Κατι θα κανουμε ομως....

Εχεις pm

 

Μπορείς να κάνεις κάτι και γιά εμάς

Link to comment
Share on other sites

τελικα το αγορασα σημερα! πολυ καλο mini ειναι ενα κουκλι, απλα εχω παρατηρησει καποια πρωτα αρνητικα (για να μην λεμε μονο τα θετικα). Στο κουτι του δεν περιεχει αναλυτηκο manual παρα εναν γρηγορο οδηγο, επισης δεν εχει καποιο cd για συνδεση με το pc. Τo anroid ελπιζω να μην με δυσκολεψει πολυ, τωρα σε σας που ειδη το εχετε κ γνωριζεται να με βοηθησετε καθως ειμαι κ ασχετος

1 Οταν βαζω στο ρευμα το τηλ για να φορτισει ενω ειναι κλειστο ανοιγει και με τιποτα δεν μενει κλειστο οσο φορτιζει, σωστο? ετσι γινετε?

2 προσπαθω να μεταφερω επαφες και αρχεια μου απο το παλαιο μου τηλεφωνο αλλα με τιποτα δεν μεταφερονται μεσω bluetooth, γιατι? κανω κατι λαθος? πως θα τα μεταφερω?

Η μπαταρια παντως που με προβληματιζε, πρπει να ειναι πολυ καλη, απο το μεσημερι που το αγορασα μεχρι τωρα το πασπατευα , ηταν στην μια γραμμη και ξεψυχησε πριν λιγο

Link to comment
Share on other sites

Πολιτική της SE να μην βάζει εγχειρίδια χρήσης για περιβαλλοντικούς λόγους. Ότι χρειάζεσαι το κατεβάζεις από το site. Για την πρώτη ερώτησή σου έτσι γίνεται.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα το αγορασα σημερα! πολυ καλο mini ειναι ενα κουκλι, απλα εχω παρατηρησει καποια πρωτα αρνητικα (για να μην λεμε μονο τα θετικα). Στο κουτι του δεν περιεχει αναλυτηκο manual παρα εναν γρηγορο οδηγο, επισης δεν εχει καποιο cd για συνδεση με το pc. Τo anroid ελπιζω να μην με δυσκολεψει πολυ, τωρα σε σας που ειδη το εχετε κ γνωριζεται να με βοηθησετε καθως ειμαι κ ασχετος

1 Οταν βαζω στο ρευμα το τηλ για να φορτισει ενω ειναι κλειστο ανοιγει και με τιποτα δεν μενει κλειστο οσο φορτιζει, σωστο? ετσι γινετε?

2 προσπαθω να μεταφερω επαφες και αρχεια μου απο το παλαιο μου τηλεφωνο αλλα με τιποτα δεν μεταφερονται μεσω bluetooth, γιατι? κανω κατι λαθος? πως θα τα μεταφερω?

Η μπαταρια παντως που με προβληματιζε, πρπει να ειναι πολυ καλη, απο το μεσημερι που το αγορασα μεχρι τωρα το πασπατευα , ηταν στην μια γραμμη και ξεψυχησε πριν λιγο

 

καλορίζικο και καλοτάξιδο.

1. έχουν πει και άλλοι χρήστες πως ναι, δεν φορτίζει κλειστό, όμως δεν είμαι σίγουρος.

2. To X10mini έχει android 1.* το bluetooth υπάρχει μόνο για να συνδέσεις το ακουστικό, για ανταλλαγή αρχείων χρησιμοποιείς μια εφαρμογή android Που νομίζω υπάρχει στο Χ10ΜΙΝΙ από αγοράς του.

Εμπειρικά μιλώντας, η μπαταρία στα smartphones κρατάει λίγο γενικά. Το android είναι εντελώς παραμετροποιήσιμο, οπότε θα γουστάρεις παλαβά.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

ο ηχος στα μηνυματα απο πο αλλαζει γιατι εχω κολλησει.χαμηλη φωτεινοτητα οθονης παντως ενω ειναι στο φουλ η ρυθμιση. Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

thanks και μια ακομα ερωτηση, ρε παιδεια οταν ανοιγω το ιντερνετ, δεν μου διχνει με ποιο τροπο συνδεομαι, δηλαδη δεν ξερω αν αναζηταει wifi ή με χρεωνει, πως μπορω να καθοριζω εγω πως θα μπαινω ωστε να διασφαλιζω οτι θα χρησιμοποιω wifi?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δεν μπορώ να συνδεθώ στο Market

Όταν πάω να συνδεθώ μου εμφανίζει το μήνυμα: δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή, αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα ή η κάρτα sim να μην είναι διαθέσιμη για υπηρεσίες δεδομένων. (ενώ όλες οι ρυθμίσεις του internet είναι σωστές).

 

Μπορώ να συνδεθώ μέσω WiFi? γιατί δεν μου έχει κάποια τέτοια επιλογή.

 

Please help....

Ευχαριστώ

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...