Jump to content

[Επίσημο] Nokia C5-00


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας . Έχω μια ερώτηση σας παρακαλώ όποιος μπορεί και ξέρει θα του ήμουν ευγνώμων... Πήρα ένα nokia c5 και μετά από αντιγραφή των επαφών μου στην κάρτα sim από ένα sonny ericson τις έβαλα στο nokia .Πήγα να τηλεφωνήσω και μου λέει ότι έχουν ενεργοποιηθεί οι επιτρεπτές κλήσεις. Εγώ δεν θυμάμαι να έχω βάλει κάτι τέτοιο. Όταν πάω στις φραγές να ελέγξω δεν με αφήνει γιατί θέλει τον κωδικό φραγής. Υπάρχει κάποιος στάνταρ στα nokia; επειδή εγώ δεν έβαλα κάτι άλλο...

Παρακαλώ για την βοήθειά σας.:(

Ο στάνταρ κωδικός στα Nokia είναι 12345 .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας . Έχω μια ερώτηση σας παρακαλώ όποιος μπορεί και ξέρει θα του ήμουν ευγνώμων... Πήρα ένα nokia c5 και μετά από αντιγραφή των επαφών μου στην κάρτα sim από ένα sonny ericson τις έβαλα στο nokia .Πήγα να τηλεφωνήσω και μου λέει ότι έχουν ενεργοποιηθεί οι επιτρεπτές κλήσεις. Εγώ δεν θυμάμαι να έχω βάλει κάτι τέτοιο. Όταν πάω στις φραγές να ελέγξω δεν με αφήνει γιατί θέλει τον κωδικό φραγής. Υπάρχει κάποιος στάνταρ στα nokia; επειδή εγώ δεν έβαλα κάτι άλλο...

Παρακαλώ για την βοήθειά σας.:(

 

Αυτό λύνετε αν πας στις επαφές και πας Επιλογές->Αριθμοί SIM->Επαφές επιτρ. κλησ. όπου εκεί θα βάλεις τον κωδικό PIN2 της κάρτας sim σου.:)

Edited by stefanw595
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

6,5 χρονια μετα, ειπα να αλλαξω κινητο μια και τα χρονια περνανε, αλλα αναπτηρα δεν λενε να προσθεσουν.

Ειχα το 3230 και ετσι απο βαρεμαρα θα ελεγα,οπως βρεθηκα προχθες στο mediamarkt Θεσσαλονικης, το ειδα και το πηρα (159 ευρω).Χωρις να εχω ψαξει τιποτε ουτε γι`αυτο ,ουτε για αλλο κινητο.

Η πρωτη επαφη ειχε να κανει με την αισθηση στην παλαμη μια και ειναι πιο λεπτο απο το 3230 και τα μικρα γραμματα που για την ηλικια μου ηταν δυσκολο να τα δω χωρις τα πρεσβυωπιας. (Μεγαλωσα ο μπαγασας). Εκανα ενα ψαξιμο να δω τι λεει απο μενου και επιλογες, τα βρηκα λιγο μπαστουνι μια και για χρονια δεν ασχοληθηκα ποτε με καμια συσκευη, αλλα νομιζω οτι θα το φερω στα γουστα μου συμφωνα με αυτα που θελω Α θεση καταστρωμα.

Διαβαζω για την οθονη και λεω οτι δεν μπορουμε να εχουμε τετοιες απαιτησεις οπως σε μια τοιχοTV.

Τα πληκτρα του υπεροχα σε σχεση με το 3230 μια και μεγαλωσαν σε υψος οποτε η πληκτρολογηση ειναι πολυ καλυτερη. Μενω ικανοποιημενος και με τον ηχο του.

Κατι παλια .sis προγραμματακια που δοκιμασα να κανω εγκατασταση δεν τα δεχετε. Μια και εχω μεινει για χρονια εξω απο τις εξελιξεις, καθε πληροφορια θα μου ηταν ευπροσδεκτη.

Αυτα προς το παρον.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητάκι σου. :)

 

Για αρχή διάβασε τον οδηγό Series 60 3rd Edition Platform FAQ . Θα σε βοηθήσει σημαντικά. Ότι άλλη απορία σου παρουσιαστεί, την ρωτάς εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σ`ευχαριστω. Και οπως βλεπω ειναι κατι παραπανω απο ....κινητακι. Διαβολακι ειναι.

Ηδη κατεβασα σε word τον οδηγο ωστε αυριο να τον εκτυπωσω και να τον διαβασω πιο ανετα.

Οπως ειδα η διαδικασια εγκαταστασης στα .sis ειναι αυτη που εκανα και στο 3230, αλλα στο c5...δεν. Λεει δηλαδη οτι η εγκατασταση του χχχχχχ δεν υποστηριζεται.

Δεν ξερω αν στο διαστημα που εχω να ασχοληθω, εγιναν τιποτε κινησεις απο τον κατασκευαστη και το λογισμικο και δεν δεχετε εφαρμογες που μπορει να βρισκουμε σπασμενες.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρόκειται για εφαρμογές που δεν είναι ψηφιακά υπογεγραμμένες;

Διάβασε από το FAQ το Γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω αρχεία sis/sisx; για να καταλάβεις τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

 

Πρόσφατα πήρα το C5-00 και έχω να μοιραστώ κάποιες εντυπώσεις.

 

Το προηγούμενό μου κινητό ήταν το 6120 Classic, 3 χρόνων και το άλλαξα απλά επειδή φοβόμουν ότι θα πεθάνει λόγω ηλικίας. Οι συγκρίσεις που κάνω είναι σε σχέση με αυτό.

 

Αρχικά το κινητό ήρθε σε σφραγγισμένο κουτί (ελληνικό) με αυτοκόλλητο (στο κουτί) powered by Vodafone. Είναι όλο πλαστικό μαύρο και δεν έχει το μεταλλικό πλαίσιο, απλά έχει μεταλλικό (ασημένιο) καπάκι για την μπαταρία. Αυτό δεν μου άρεσε γιατί φαίνεται αρκετά φθηνιάρικο σε σχέση με το κανονικό που είχα δει.

 

Έπειτα η οθόνη έχει αρκετά μικρή γωνία θέασης. Αυτό είναι αρκετά έντονο όταν δείχνει σκούρα χρώματα, όπου ορισμένες στιγμές (ανάλογα με το φως) ακόμη και η παραμικρή αλλαγή είναι αισθητή. Πάντως δεν έχω πρόβλημα με τον ήλιο.

 

Από εκεί και πέρα δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη αλλαγή σε σχέση με το 6120 Classic που είχα εκτός από το ότι είναι πολύ πιο γρήγορο.

 

Οπότε καλό για τα λεφτά του αλλά μέχρι εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρόκειται για εφαρμογές που δεν είναι ψηφιακά υπογεγραμμένες;

Θα`λεγα μαλλον οτι το προβλημα ηταν στην παλαιοτητα των εκδοσεων και τα ληγμενα πιστοποιητικα γιατι αρκετα αλλα, εφαρμογες και παιχνιδια, εγκατασταθηκαν κανονικα. Ειχα το προβλημα γιατι επι 3 τουλαχιστον χρονια δεν ασχοληθηκα με εγκαταστασεις και δεν ηξερα τι παιζει μετα και την εξεληξη της τεχνολογιας.

Ευκολα προσαρμοστηκα με το κεντρικο κουμπι σε σχεση με το joystick που ειχε το 3230 και που το δουλευα τοσα χρονια.

Περι πλοηγησης στο διαδικτυο δεν νομιζω οτι θα εχω να σας πω κατι, γιατι ΠΟΤΕ δεν μπηκα σ`αυτο το λουκι. Για το διαδικτυο εχω το pc. Δεν εφτασα να καω ακομη αν και ειμαι χρηστης του περιπου 14 χρονια.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε σε κινητό παραεισαγωγής που έχασε τα ελληνικά μέσω update να περάσουμε με phoenix μόνο το ελληνικό language pack. Μην ασχολούμαι τώρα με nemesis (δεν το έχω εμπιστοσύνη στα 7) και αλλαγές product code. Ευχαριστώ :)
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειχα κι εγω ενα c5-00 το οποιο ξαφνικα πεθανε το πηγα λοιπον στην vodafone που το ειχα αγορασει και μετα απο καμια 10αρια μερες μου ειπαν οτι δεν φτιαχνεται και θα γινει αντικατασταση.Δηλαδη θα στειλουν καποιο καινουριο?ξερει καποιος?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αλλάζουν την πλακέτα και όλα τα υπόλοιπα μέρη του κινητού παραμένουν ίδια (της δικιάς σου συσκευής δηλαδή). Όταν το πάρεις, ενημέρωσε αν σου δώσαν εντελώς νέα συσκευή ή σου αλλάξαν απλά πλακέτα.
Link to comment
Share on other sites

βασικα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα γινει αντικατασταση συσκευης.Για να δουμε σε 1 -2 μερες ειπαν θα ερθει.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

μολις αγορασα και γω το αθλιοτατο νοκια c5 .........και επισημως προσπαθω να απαλυνω τον πονο μου ψαχνοντας να βρω τα θετικα του!.....πρωτη ηττα...ηταν η απαισια ποιοτητα οθονης και χρωματικης παλετασ,τελος παντων ασ μην αρχισω να απαριθμω τα αρνητικα και φλυαρω ...θελω τη βοηθεια σας για κατι!

 

1.δεν υπαρχουν καθολου smileys sta sms μπορειτε να μ πειτε αν μπορω να βαλω με καποιο τροπο?

 

2.κατεβασα απτο ιντερνετ κατι themes kai ειναι σε μορφη .sis aytο που δεν καταννοω στην συσκευη αυτη ειναι ........πως περναμε μεσα τα δεδομενα?εγω πχ περασα τραγουδια κ τα βαλα στο φακελο μusic που υπηρχε ηδη στην καρτα μνημησ και οταν μπηκα στο κινητο δεν τα βρισκα τα τραγουδια...μεχρι που τα πεταξα σκορπια μεσα στην καρτα μνημης (οχι σε καποιο υποφακελο)και τα βρηκα ετσι στα τραγουδια ....αλλα δεν πετυχε και με τα themes...any help?

 

3.den βγαζω ακρη με το gps ...χρεωνει?δε χρεωνει?υπαρχει καπου καποιος μπουσουλας να βγαλω ακρη τι πρεπει να ρυθμισω?

 

αυτα προς ωρας αν θυμηθω κατι αλλο...θα σας πω...ουφφφφφφ πανε 150 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

1.δεν υπαρχουν καθολου smileys sta sms μπορειτε να μ πειτε αν μπορω να βαλω με καποιο τροπο?

Δεν υπάρχουν smileys στα sms. Πρέπει να περάσεις εφαρμογή για να έχεις την συγκεκριμένη λειτουργία. Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3 - Μέρος ΙΙ.

 

2.κατεβασα απτο ιντερνετ κατι themes kai ειναι σε μορφη .sis aytο που δεν καταννοω στην συσκευη αυτη ειναι ........πως περναμε μεσα τα δεδομενα?εγω πχ περασα τραγουδια κ τα βαλα στο φακελο μusic που υπηρχε ηδη στην καρτα μνημησ και οταν μπηκα στο κινητο δεν τα βρισκα τα τραγουδια...μεχρι που τα πεταξα σκορπια μεσα στην καρτα μνημης (οχι σε καποιο υποφακελο)και τα βρηκα ετσι στα τραγουδια ....αλλα δεν πετυχε και με τα themes...any help?

Για το πως περνάς δεδομένα στο κινητό σου διάβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ -> Μεταφορά δεδομένων από και προς τη συσκευή. Να ξέρεις ότι για να εμφανιστούν τα τραγούδια που περνάς θα πρέπει να μπεις στην εφαρμογή μουσική και να επιλέξεις να κάνει ανανέωση βιβλιοθήκης. Αυτό το κάνεις κάθε φορά που περνάς καινούργια τραγούδια στο κινητό.

 

3.den βγαζω ακρη με το gps ...χρεωνει?δε χρεωνει?υπαρχει καπου καποιος μπουσουλας να βγαλω ακρη τι πρεπει να ρυθμισω?

Για το πως λειτουργεί το GPS διάβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ -> GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου.

1. Ομολογουμένως η μπαταρία του απλώς δεν παίζεται. είναι όντως από τα κινητά που ξεχνάς να το φορτίσεις.

2. Το SAR όντως πολύ υψηλό, αλλά με λογική χρήση και με bluetooth κάτι γίνεται.. Άσε που δε νομίζω να φτάνει στο μέγιστο του μέσα σε πόλεις...

3. Κάποια κολλήματα ομολογώ οτι τα έφαγε... Κάποιες συνομιλίες μου δεν είναι ιδιαίτερα καθαρές κ.α. που με ένα restart του κινητού εξαφανίζονται... 2-3 φορές μου έτυχε!

4. Έχω ένα πρόβληματάκι- περιέργεια: Υπάρχει ένας φάκελος πυ αναβοσβήνει πάνω δεξια στην οθόνη. Δεν έχω αδιάβαστα μηνύματα, δεν είναι πλήρης μηνυμάτων η μνήμη, έλεγξα και τους φακέλους OVI και τα μηνύματα NOKIA, Τίποτα όμως... Συνέβη και σε κανέναν άλλο;;

 

Το κινητό το αγόρασα πριν 2 μήνες περίπου από Easy Buy Shop μόλις 134 ΕΥΡΩ. Ήταν όμως αποσφραγιμένη η ταινία ασφαλείας...

Link to comment
Share on other sites

4. Έχω ένα πρόβληματάκι- περιέργεια: Υπάρχει ένας φάκελος πυ αναβοσβήνει πάνω δεξια στην οθόνη. Δεν έχω αδιάβαστα μηνύματα, δεν είναι πλήρης μηνυμάτων η μνήμη, έλεγξα και τους φακέλους OVI και τα μηνύματα NOKIA, Τίποτα όμως... Συνέβη και σε κανέναν άλλο;;

Καλημέρα.

Το φακελάκι που αναβοσβήνει δείχνει ότι είναι γεμάτη η κάρτα sim από μηνύματα. Μπες στα μηνύματα, πήγαινε στα μηνύματα τις κάρτας sim και διέγραψε τα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήρα αυτό το κινητό για τον πατέρα μου, ο οποίος είχε πριν από αυτό το nokia 3600 slide. Αυτό που ψάχνω, είναι αν υπάρχει για προφύλαξη οθόνης ένα ρολόι, το οποίο να το βλέπει όταν πατάει το κουμπί του κλεισίματος (κόκκινο) και να μην του βγάζει το μύνημα για το ξεκλείδωμα του τηλεφώνου.

 

Και θα ήθελα κάτι ακόμα, δεν μπορώ να βάλω συγκεκριμένο ήχο για κάθε επαφή. Τα μόνα αρχεία που μου δείχνει, είναι κάποια .aac files τα οποία έχει μέσα το κινητό, αλλά δεν μπορώ να βρω που τα αποθηκεύει ώστε να αποθηκεύσω εκεί τα mp3.

 

Ευχαριστώ.

Edited by John_F_L
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά ,

Μπορώ στο C5 να μπλοκάρω να μην μου έρχονται μηνύματα από κάποιο συγκεκριμένο νούμερο κινητού ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια τοσο αθλιο οσο αναφερετε ρε παιδια ? σκεφτομαι να αλλαξω το Ε75 μου με αυτο καθως το δοκιμασα χθες στο Πλαισιο και επαθα την πλακα μου με το πληκτρολογιο καθως εγω πρωσοπικα το θελω σαν δευτερη συσκευη και κυριως για μηνυματα ειναι τοσο αθλιο οντως ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια τοσο αθλιο οσο αναφερετε ρε παιδια ? σκεφτομαι να αλλαξω το Ε75 μου με αυτο καθως το δοκιμασα χθες στο Πλαισιο και επαθα την πλακα μου με το πληκτρολογιο καθως εγω πρωσοπικα το θελω σαν δευτερη συσκευη και κυριως για μηνυματα ειναι τοσο αθλιο οντως ?

 

Εγώ το είχα πάρει για δεύτερο αλλά πλέον το χω για πρ΄ωτο γιατί στέλνω πολλά μηνύματα και αυτό το πληκτρολόγιο είναι ότι πρέπει. Τώρα για το αν είναι κακό ή όχι εξαρτάται απο το τι ζητάς απο μια συσκευή και τι χρήση θα της κάνεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως πολλα μηνυματα ΑΥΤΌ για όλα τα υπόλοιπα έχω το μηλο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια γιατι απο τοτε που εκανα αναβαθμηση σε 062.001 οταν ανοίγω τους χαρτες δεν μου ενφανιζει στη γωνια κατω δεξια την μπαρα με το σημα του gps αλλα μονο γραφει 0.0kb και δεν βρισκει σημα σχεδον ποτέ το εχει παθει κανενας αλλος?

Οι ρυθμισεις εντοπισμου θέσης που εχω βαλει ειναι μονο ενσωματωμενο gps και υποβοηθουμενο gps

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση.

Στην συγκεκριμένη συσκευή, έχει προκύψει ένα θέμα εδώ και δυο μέρες, η ώρα αλλάζει από μόνη της, παρόλο που την ρυθμίζω. Εντελώς ξαφνικά. Πως θα προσαρμοστεί στην σωστή ώρα;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση.

Στην συγκεκριμένη συσκευή, έχει προκύψει ένα θέμα εδώ και δυο μέρες, η ώρα αλλάζει από μόνη της, παρόλο που την ρυθμίζω. Εντελώς ξαφνικά. Πως θα προσαρμοστεί στην σωστή ώρα;

Καλημέρα.

Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή να λαμβάνει την ώρα από το δίκτυο?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

λοιπον πρωτες εντυπωσεις καλες...

μετα απο 24 ωρες ειναι ακομα στην μιση μπαταρια και κυριολεκτικα του εχω πιει το αιμα για να το ρυθμισω..

 

λοιπον ιντερνετ οκ

χαρτες gps οκ

λοιπες προσωπικες ρυθμισεις οκ

 

το email μπηκε μετα απο αρκετο ζορι αφου εκανα μια αναβαθμηση στο ovi suite

 

απλα εχω δυο αποριες οποιος ξερει

το μαιλ ενω απο τις εφαρμογες μπαινει ολα καλα δεν μπορω να το ρυθμισω στην αρχικη οθονη στην συντομευση.

 

και επισης στο GPS ενω ολες οι ρυθμισεις του ιντερνετ ειναι οκ δεν κατεβαζει kbyte η υποβοηθηση ενω ειναι ανοιχτη..

δεν λειτουργει κοινως

παντως και χωρις αυτη μονο με την βοηθεια μεσω κυψελων με βρισκει μεσα σε 5-6 δευτ

 

το θεμα με την υποβοηθηση το εφτιαξα...

 

με το email ξερει κανεις τι παιζει?:what:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...