Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! όντως το γράφουν αλλά θεωρώ ότι όντος είναι ντροπή!!! ειδικά εν έτη 2022 και όταν όλα δίνονται απλόχερα στην περιαγωγή!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cosmote-1.jpg

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που όπως το διαβάζω με μπερδεύει και θ΄'ελω να είμαι σίγουρος.

Σε αυτό το PDF λέει το εξής:

"Σε περίπτωση που ο συνδρομητής ενεργοποιήσει νέο πακέτο GB πριν τη λήξη του προηγούμενου, το
άθροισμα των GΒ όλων των ενεργοποιημένων πακέτων μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι την ημερομηνία
λήξης του πακέτου που λήγει τελευταίο χρονικά."

Όπως το διαβάζω καταλαβαίνω ότι υπάρχει μόνο ένα συνολικό άθροισμα για GB και μια ημερομηνία λήξης, δηλαδή αν είχα πχ το πακέτο 10GB/10 ευρώ που λήγει τη Χ ημερομηνία και πάρω το πακέτο 200GB/25 ευρώ, αυτό θα συμψηφιστεί με το αρχικό πακέτο και θα έχω ένα νέο σύνολο GB με ημερομηνία 30 μέρες από την αγορά του τελευταίου πακέτου. Έτσι λειτουργεί ή κάθε πακέτο ανανεώνεται μόνο με το ίδιο πακέτο όπως κάνει η vodafone στο δικό της On Spot?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος εάν μπορεί να γίνει Easy Transfer προς Mobile Internet με κάρτα από WU ή Cosmokarta που πληρεί τις προϋποθέσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/6/2022 at 8:09 ΜΜ, Pppe said:

Unlimited data για 2 μήνες με 25Ε. Ενενργοποίηση έως 31/8/2022.

Αχρηστο, υπαρχει ξανα το απεριοριστο με 9,90/μηνα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2022 at 10:11 ΜΜ, Pppe said:

Γνωρίζει κάποιος εάν μπορεί να γίνει Easy Transfer προς Mobile Internet με κάρτα από WU ή Cosmokarta που πληρεί τις προϋποθέσεις;

Δυστυχώς παρόλο που το site δίνει επιλογή για Easy Transfer, νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει.
Μια φορά που δοκίμασα να κάνω, δεν τα κατάφερα.

Ίσως φταίει το γεγονός ότι WU &  Cosmokarta αμφότερα έχουν φόρο συνδρομητή κινητής ενώ το CMIOTGP δεν έχει.

Ίσως αν είναι κάποιος έως 29 με μηδενικό φόρο να μπορεί να κάνει Easy Transfer

On 6/6/2022 at 8:09 ΜΜ, Pppe said:

Unlimited data για 2 μήνες με 25Ε. Ενενργοποίηση έως 31/8/2022.

Είναι κανείς που το ενεργοποίησε;

Τι γίνεται με το υπόλοιπο των GB που έχουμε; Επεκτείνεται ή χάνετε;

Γενικά, έχει βρει κανείς τους όρους χρήσης του συγκεκριμένου πακέτου;
Αυτό που θέλω να δω είναι αν μπορεί να γίνει 2η ενεργοποίηση του πακέτου εντός των 60 ημερών (ώστε να γίνει άλλη μία 31/8)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν ξέρω από πότε ισχύει αλλά πλέον δίνει τρεις (3) μήνες απεριόριστο internet στην ίδια τιμή (25€)

image.png.7fcffd03ea0527ecf3f954e700a04869.png

Η αλλαγή φαντάζομαι ότι έγινε από τότε που έδωσε την προσφορά των καρτοκινητών 2+1 μήνες δώρο

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγόρασα προχθές μια τέτοια σιμ, έκανα ταυτοποίηση σε κατάστημα, εβαλα το πακέτο των 25€ για απεριόριστα τρεις μήνες και.... μέχρι τώρα δεν έχω ίντερνετ πουθενά. Την έχω βάλει σε pocket router Huawei, σε επιτραπέζιο ρούτερ tp link, σε κινητό και τίποτα.... μίλησα με το 13888 τρεις φορές, μίλησα και δύο φορές μέσω τσατ και μόνο υποσχέσεις....θα το ελέγξουμε το συντομότερο.... δύο μέρες χωρίς ίντερνετ. Μόνο σε κινητό εμφανίζει το E (Edge) και με τα χίλια ζόρια μπαίνω στην ειδική σελίδα της cosmote.... Απλά τραγικοί.

Link to comment
Share on other sites

Αν στείλεις 5G στο 1333, γίνεται κάτι;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, seranata said:

Αν στείλεις 5G στο 1333, γίνεται κάτι;

Δεν αποστέλλεται κανένα απολύτως μήνυμα. Εντωμεταξύ πέρασαν μέρες κι ακόμα τίποτα..... έλεος!

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, damierom said:

Δεν αποστέλλεται κανένα απολύτως μήνυμα. Εντωμεταξύ πέρασαν μέρες κι ακόμα τίποτα..... έλεος!

Μήπως είναι θέμα apn που δεν έχεις ίντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, EllinikoNisi said:

Μήπως είναι θέμα apn που δεν έχεις ίντερνετ?

Το APN γράφει ίντερνετ οπότε δεν είναι αυτό το θέμα. Έχει περασμένες τις ρυθμίσεις της cosmote αλλά μόνο Edge σε κινητό. Σε ρούτερ τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το να βαλεις 25Ε, πρεπει να ενεργοποιησεις το καταλληλο πακετο, ειτε μεσω ciotgoprepaid ειτε μεσω MyCosmote app. Τι ημερομηνια ληξης λεει το πακετο (οχι το υπολοιπο των ευρω);

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Pppe said:

Εκτος απο το να βαλεις 25Ε, πρεπει να ενεργοποιησεις το καταλληλο πακετο, ειτε μεσω ciotgoprepaid ειτε μεσω MyCosmote app. Τι ημερομηνια ληξης λεει το πακετο (οχι το υπολοιπο των ευρω);

Τα απεριόριστα mb λήγουν στις 23 Οκτωβρίου 2022 στις 10:14. Υπόλοιπο χρήσης 2,3€

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

FIY και το τρίμηνο απεριόριστο των 25€ πήρε παράταση έως 11/09

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα πακέτα θα ισχύουν και μετά τις 11/9? Σκέφτομαι να πάρω μια σιμ να υπάρχει! Επίσης μια διευκρίνηση.. Δίνεις 80€ εφάπαξ και έχεις για ένα χρόνο (3 μήνες απεριόριστα +9 μήνες 200gb/μήνα); σωστά;; 

Edited by thansof_7
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το πακέτο κάνεις συνδιασμό με κάρτα, και για όλα απεριόριστα βγαίνει 23.5 ευρώ ο μήνας. Σούπερ...
13.5 Χ 12 + 120 = 282 ευρώ το χρόνο. Δια 12 = 23.5.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Με αυτό το πακέτο κάνεις συνδιασμό με κάρτα, και για όλα απεριόριστα βγαίνει 23.5 ευρώ ο μήνας. Σούπερ...
13.5 Χ 12 + 120 = 282 ευρώ το χρόνο. Δια 12 = 23.5.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα 120;; από που;; 

Link to comment
Share on other sites

Its too complicated. Καλύτερα ένα συμβολαιακι σε προσφορά από οποιοδήποτε δίκτυο από 25 έως 35 ευρώ και τελειώνει το πανηγύρι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Its too complicated. Καλύτερα ένα συμβολαιακι σε προσφορά από οποιοδήποτε δίκτυο από 25 έως 35 ευρώ και τελειώνει το πανηγύρι.
Δηλαδή θα δώσεις 120 ευρώ παραπάνω γιατί βαριέσαι να πατήσεις 2 κλικ? Σοβαρά τώρα?

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeddlingMageGR said:

Δηλαδή θα δώσεις 120 ευρώ παραπάνω γιατί βαριέσαι να πατήσεις 2 κλικ? Σοβαρά τώρα?

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι βαριέμαι μισό κλικ παπαράπω στο απάντησα στο άλλο θέμα. Και τα συμβόλαια τα έχω να πληρώνονται στο αυτόματο 🤣

Σοβαρά τα παραπάνω χρειάζονται και για τα δωρεάν σε ΕΕ που μιλάω κάποιες φορές οπότε τα λίγα παραπάνω στο συμβόλαιο δεν είναι ουσιαστικό κόστος αλλά οικονομία.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

120 ευρώ τους 12 μήνες unlimited data με IOG καρτα? Πόθεν; Δεν απάντησες,
Αν έχεις, link pls.
https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20373370

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...