Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν μπορω να συνδεθω με Kies???Καμιά βοήθεια???

για πες ακριβως τι κανεις και τι σου βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

Κάνω την συνδεση του τηλ. στον υπολογιστή μου ανοιγει το κιεσ επιλεγοντασ το απο το κινητο να ανοιξει , ψάχνει για το κινητό αλλα δεν βρίσκει τίποτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε και απο παρακατω την εντελως καινουργια εκδοση του Kies μπας και εχει καμιά βελτιωση στους drivers.

 

http://samsung-firmware.de.to/

Τελικά δούλεψε στην 4αλλαγή usb

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πως μπορώ να κάνω επανεγκατάσταση το τελευταίο firmware;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια. Πρίν την 1.2 ίχα το μαιλ της δουλειάς και μου κατέβαζε μόνο τα unread messages. με το που έβαλα την 1.2 μου έσβησε όσα είχα ήδη και κατεβάζει τα τελευταία 50 είτε είναι read είτε όχι (κάτι σαν αυτό που γίνεται στο hotmail.

Ξέρει κανείς γιατί?

 

Υ.Γ παρατηρώ κάποιες ελληνικές εφαρμογούλες τον τελευταίο καιρό (sport24 ka.) και αναθαρεύω. Άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια. Πρίν την 1.2 ίχα το μαιλ της δουλειάς και μου κατέβαζε μόνο τα unread messages. με το που έβαλα την 1.2 μου έσβησε όσα είχα ήδη και κατεβάζει τα τελευταία 50 είτε είναι read είτε όχι (κάτι σαν αυτό που γίνεται στο hotmail.

Ξέρει κανείς γιατί?

 

Υ.Γ παρατηρώ κάποιες ελληνικές εφαρμογούλες τον τελευταίο καιρό (sport24 ka.) και αναθαρεύω. Άντε να δούμε.

 

Το σπορτ24 απο που το κατεβασες?Δεν μου το βγαζει

Link to comment
Share on other sites

garrythesnail, με Kies 1.5.1 το έκανα όπως μου είπες και όπως έγραφαν οι οδηγίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια. Πρίν την 1.2 ίχα το μαιλ της δουλειάς και μου κατέβαζε μόνο τα unread messages. με το που έβαλα την 1.2 μου έσβησε όσα είχα ήδη και κατεβάζει τα τελευταία 50 είτε είναι read είτε όχι (κάτι σαν αυτό που γίνεται στο hotmail.

Ξέρει κανείς γιατί?

 

Υ.Γ παρατηρώ κάποιες ελληνικές εφαρμογούλες τον τελευταίο καιρό (sport24 ka.) και αναθαρεύω. Άντε να δούμε.

και εγω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και αναγκαζομαι να τα σβυνω απο το server

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

garrythesnail, με Kies 1.5.1 το έκανα όπως μου είπες και όπως έγραφαν οι οδηγίες.

και δεν σου εβγαζε αναβαθμηση?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έβγαζε. Μετά αφού έκανα επανεκκίνηση στο Κιες, δεν αναγνώριζε το κινητό, δεν μπορούσε να συνδεθεί με το κιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,κατεβασα την καινουργια εκδοση του samsung kies και συνδεσα το κινητο μου και το προβλημα ειναι πως ενω εντοπιζει το κινητο μου φορτωνει συνεχεια χωρις να προσδιωρισει το μοντελο και ετσι δεν μπορω να κατεβασω...

καμια ιδεα;

 

[το ελυσα το προβλημα,για καπιο λογο δεν σκεφτηκα να κλεισω και να ανοιξω το τηλεφωνο μηπως γινει κατι και επαληθευτικα...

συνδεθηκε κανονικα και επισης μου εβγαλε καινουργια εκδοση για να αναβαθμισω το τηλεφωνο και ολα καλα]

Edited by toni50
Link to comment
Share on other sites

Από την προηγούμενη Κυριακή όταν ανοίγω το Samsungapps απο το κινητό με WiFi

μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει ότι υπάρχει ενημέρωση για το Samsungapps και μόνη επιλογή στο κάτω μέρος επιβεβαίωση.Πατώντας την βγαίνει μια μπαρα προόδου και γράφει αναμονή αλλά δεν κατεβάζει τίποτα.Το μόνο που μπορώ να κάνω ειναι να βγω απο το Samsungapps.

Ξέρει κανείς κάτι σχετικά;

 

Κανείς δεν εχει τέτοιο πρόβλημα;

Το άφησα όλη την νύχτα μήπως κατεβάσει αλλά τίποτα. Δεν μπορώ να κατεβάσω καμία εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση του apps κανονικά. Δεν ξέρω τι βλάβη μπορεί να έχεις. επανεκκίνηση δοκίμασες?
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση του apps κανονικά. Δεν ξέρω τι βλάβη μπορεί να έχεις. επανεκκίνηση δοκίμασες?

 

Εχω δοκιμάσει απεγκατασταση όλων των εφαρμογών που πέρασα(όπως διάβασα σε προηγούμενα post)-επανεκκίνηση πολλές φορές αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς απλά να πατήσεις το "κουμπί" πάνω στο κέντρο για να σου ανοίξει τις επιλόγές Wi-Fi / Bluetooth / Αθόρυβο και να βάλεις το κινητό σου στο αθόρυβο..γιατί αν κατάλαβα καλά αυτό αναζητάς :D

 

αυτα τα τρια κουμπια μπορουν να αλλαξουν με αλλα της προτιμησης μας ??

 

Σχετικα με την μνημη εχει κανεις παρει καμια 8αρα ή 16αρα , και πόσο ?

Σκεφτομαι την 16αρα λογω HD video , τι λετε ?

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα τρια κουμπια μπορουν να αλλαξουν με αλλα της προτιμησης μας ??

 

Σχετικα με την μνημη εχει κανεις παρει καμια 8αρα ή 16αρα , και πόσο ?

Σκεφτομαι την 16αρα λογω HD video , τι λετε ?

 

Αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 65ευρω πρέπει να κάνει!! Εγώ μάλλον θα βάλω 32!!!! Αλλά δεν ξέρω από πού να την πάρω!!!!

 

 

http://badawaveapps.blogspot.com/2011/02/android-22-froyo-on-samsung-wave-s8500.html

 

android in wave???

 

ποιο CSC ειναι για εμας?

θελω να δω αν ειναι οκ αυτο απο κατω!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=958038

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ s8500 KAI ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ KIES ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ S8500XXJF3/S8500OXCJF3 (DBT) KAMIA ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μνημη εχει κανεις παρει καμια 8αρα ή 16αρα , και πόσο ?

Σκεφτομαι την 16αρα λογω HD video , τι λετε ?

 

αυτη τη στιγμη εχω 4GB και εχω παραγγειλει και περιμενω μια Kingston 16GB Class 4 ;)

η καλυτερη τιμη που βρηκα στα 23 περιπου ευρω στην πορτα του σπιτιου σου

 

http://www.dvd.co.uk/buy/catel-02026418/kingston-16gb-microsdhc-class-4-memory-card-with-sd-adapter.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...