Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, εχω περασει την 2.0 απο εναν οδηγο που ειναι μερικες σελιδες πισω και μου παρουσιαζεται προβλημα καθε φορα που παω να μπω στο samsung apps μεσω το κινητου. Φτανει στη σελιδα που βαζουμε τα στοιχεια για την εισοδο και μολις τα βαζω και παταω συνδεση το κυκλακι που δειχνει το "loading" μενει για παντα εκει και δεν προχωραει... το ιδιο κανει και αν πατησω "εγγραφη" ως νεος χρηστης. Το ιδιο προβλημα μου το κανει και οταν παω να συνδεθω στο msn messenger. Κατ'αλλα μεσω συνδεσης με PC παιρνει κανονικα τα παντα απο το app store απλα θα ηταν πιο βολικο να ειχα τη δυνατοτητα να μπαινω και απο το κινητο κατ'ευθειαν. Ξερει κανεις καποια λυση για το προβλημα? (Aκομα και να μην υπαρχει λυση δεν παιζει να γυρισω σε 1.2, δεν συγκρινεται το κινητο με 1.2 και με 2.0 :cool:)

 

ευχαριστω

φιλαρακι πρεπει να πας και να κανεις μια καινουργια συνδεση δηλ...

πας ρυθμισεις-δικτυο-συνδεσεις οπου και πατας ναι,υστερα πατας "νεο"

και συμπληρωνεις την "ταυτοτητα χρηστη" αναλογα με το δικτυο σου

(vodafone,cosmote κτλ)δηλ εγω που εχω vodafone εγραψα "vodafone internet"

υστερα δινεις οποια σελιδα θελεις στο "url αρχ.σελιδας" και αποθηκευση.

μετα πηγαινεις στο "προφιλ εφαρμογων" και την δηλωνεις στο "samsung apps"

αφου εχεις φτιαξει και λογαριασμο στη samsung apps κατεβαζεις κατευθειαν

απο την εφαρμογη του κινητου.

 

ελπιζω να βοηθησα..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο μενού Ρυθμίσεις ----> Ημερομ/Ώρα -----> Αυτόματη ενημέρωση ώρας, σε τι χρησιμεύει??

Εγώ το είχα ενεργοποιημένο και δεν μου άλλαξε την ώρα σήμερα και όταν το ξετσέκαρα άλλαξε....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο μενού Ρυθμίσεις ----> Ημερομ/Ώρα -----> Αυτόματη ενημέρωση ώρας, σε τι χρησιμεύει??

Εγώ το είχα ενεργοποιημένο και δεν μου άλλαξε την ώρα σήμερα και όταν το ξετσέκαρα άλλαξε....

 

Προφανώς κάποιο bug θα είναι γιατί το έκανε και σε μένα αν και η ώρα στο wigdet που έχω είχε αλλάξει ενώ του κινητού όχι..... :blink::lost::geek:

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχει κανενας να προτείνει καποια μεθοδο να επιστρεψω σε κανονικές εκδοσεις του kies?

 

Δλδ ποιές εκδόσεις επισημες bada 1.0 ή bada 1.2 πρεπει να περασω με multiloader ωστε το kies να αναγνωριζει το κινητό και οταν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση να με ειδοποιησει ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχει κανενας να προτείνει καποια μεθοδο να επιστρεψω σε κανονικές εκδοσεις του kies?

 

Δλδ ποιές εκδόσεις επισημες bada 1.0 ή bada 1.2 πρεπει να περασω με multiloader ωστε το kies να αναγνωριζει το κινητό και οταν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση να με ειδοποιησει ?

 

Για 1.2 την XXJL2... Θες και site?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι καποιο widget το οποιο θελει συνδεση στο ιντερνετ, μαλλον καποιο widget με καιρο μηπως???? Και εγο ειχα ενα παρομοιο προβλημα με καποιο widget το οποιο κατεβασα απο ιντερνετ και οχι απο το apps και οταν ειδα οτι εκανε νουμερα το εσβησα τελειως ομως δεν θυμαμαι ποιο ητανε

Το περίεργο είναι ότι δεν έχω ανοιχτό κανένα widget. Κάποια φορά την ώρα το προβλήματος φάνηκε σα να ήταν ενεργοποιημένο από μόνο του το Daily Briefing που έχει το AccuWeather. Αυτό όμως δεν ξέρω πως να το σβύσω επειδή είναι του συστήματος. Μήπως ξέρει κανείς πώς σβύνουν τα widgets του συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι πρεπει να πας και να κανεις μια καινουργια συνδεση δηλ...

πας ρυθμισεις-δικτυο-συνδεσεις οπου και πατας ναι,υστερα πατας "νεο"

και συμπληρωνεις την "ταυτοτητα χρηστη" αναλογα με το δικτυο σου

(vodafone,cosmote κτλ)δηλ εγω που εχω vodafone εγραψα "vodafone internet"

υστερα δινεις οποια σελιδα θελεις στο "url αρχ.σελιδας" και αποθηκευση.

μετα πηγαινεις στο "προφιλ εφαρμογων" και την δηλωνεις στο "samsung apps"

αφου εχεις φτιαξει και λογαριασμο στη samsung apps κατεβαζεις κατευθειαν

απο την εφαρμογη του κινητου.

 

ελπιζω να βοηθησα..

εκανα και μια προσπαθεια ακολουθωντας τις οδηγιες σου αλλα το προβλημα παραμενει ακριβως το ιδιο. επισης ενα αλλο bug που βρηκα στην 2.0 ειναι στο mp3 player οπου ολα ειναι παραμορφωμενα οσον αφορα την ποιοτητα του ηχου, το 5.1 ειναι ΜΗ διαθεσιμο και οταν πας να εφαρμοσεις καποιο εφε (ex: bass booster) αλλιωνεται ακομη περισσοτερο η ποιοτητα.

 

εφ'οσον "μεστη βδομαδα" θα βγει η official εκδοση για Ευρωπη (ελπιζω να μας συμπεριλαμβανει και εμας) μαλλον θα παω πισω στην 1.2 ωστε να αναβαθμιστει απο το Κιες κανονικα.

 

Yπαρχει καποιος οδηγος για το πως μπορω να κανω downgrade σε official 1.2?

Ευχαριστω

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καιρό το αγνοώ αυτό το πρόβλημα, άρχισε να με εκνευρίζει πια, το αναφέρω μπας και έχει κάποιος καμιά καλή ιδέα πώς να το ξεφορτωθώ. Μία με 2 φορές κάθε μέρα μου πετάει το μήνυμα: "Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας δεδομένων, ενεργοποιήστε τη χρήση δεδομένων πακέτου. Αλλαγή ρυθμίσεων;" Πάντα απαντάω ΟΧΙ και τσεκάρω το: Να μην ερωτηθώ ξανά. Ακριβώς μετά, αρχίζει να δυσλειτουργεί η οθόνη. Δε λειτουργεί το screen saver, εννοώ αυτό που πρέπει να σύρεις με το δάχτυλο την οθόνη αφού πατηθεί το πάνω δεξιά κουμπί. Αν θέλω πχ στιγμιαία να δω την ημερομηνία, δεν μπορώ γιατί όταν πατάω το κουμπί δεν υπάρχει το screen saver. Επίσης, σε λίγα δευτερόλεπτα μειώνεται πολύ και η φωτεινότητα. Για να διορθώσω το όλο πρόβλημα, κάνω επανεκκίνηση. Όλα καλά μέχρι την επόμενη φορά που θα μου ξαναπετάξει το μήνυμα για τα δεδομένα πακέτου και άντε πάλι επανεκκίνηση. Να τονίσω ότι δεν έχω ανοιχτό κανένα widget, ούτε το gps κτλ. Bada 1.2 το λειτουργικό.

 

και εγω το εχω αυτο το θεμα

μου βγαζει και εμενα το μηνυμα αυτο συχνα και παντα παταω οχι

τα υπολοιπα που αναφερεις δεν μου τα εχει κανει (τουλαχιστον ακομα)...

αλλα ειναι οντως πολυ εκνευριστικο....

με ενδιαφερει και εμενα αν υπαρξει καμια λυση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια!Αγόρασε κανείς αυτή την μπαταρία?Να μας πει εαν είναι καλη!

 

Εγώ την έχω πάρει. Πέραν του ότι δεν έχει και καμιά τεράστια διαφορά στην διάρκεια, μια χαρά μπαταρία είναι. Κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ , αποθηκευσα μερικα μηνυματα απο το κινητο μου στη καρτα μνημης κ μετα τα περασα στον υπολογιστη μου, αλλα διαπιστωσα οτι δεν εχω προγραμμα που να διαβαζει τα αρχεια vmg , κ δε ξερω που να ψαξω ...μπορει καποιος να βοηθησει ?? ευχαριστω .. !
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ , αποθηκευσα μερικα μηνυματα απο το κινητο μου στη καρτα μνημης κ μετα τα περασα στον υπολογιστη μου, αλλα διαπιστωσα οτι δεν εχω προγραμμα που να διαβαζει τα αρχεια vmg , κ δε ξερω που να ψαξω ...μπορει καποιος να βοηθησει ?? ευχαριστω .. !

 

Θα πρέπει να κατεβάσεις το Kies, που είναι το πρόγραμμα της Samsung για τα κινητά της. Εκεί θα μπορείς να κάνεις backup τις επαφές, τα sms κλπ.

 

Επίσης καλό θα ήταν να κάνεις την αναβάθμιση στην έκδοση Bada 1.2. Αυτό γίνεται επίσης μέσω του κies. Αν δεν έχεις μεγάλη εμπειρία, μπορείς φαντάζομαι να βρεις κάποιο γνωστό που να ξέρει. Ειδικά σε 2 βδομάδες που βγαίνει η Bada 2.0 θα το πάει πολύ μπροστά το κινητό.

Edited by Vash_GR
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω βοηθεια οποτε εκανα οτι μπορουσα μονη μου. κατεβασα λοιπον απο το σαιτ της Samsung, το προγραμμα kies , και το εγκατεστησα . πραγματι διαβασε τις επαφες κ τις φωτογραφιες κ τη μουσικη, Αλλα πουθενα δεν ειχε κατι για μυνηματα ... εκανα κατι λαθος? λιγη βοηθεια ακομη ???? ξανα ευχαριστω ...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω βοηθεια οποτε εκανα οτι μπορουσα μονη μου. κατεβασα λοιπον απο το σαιτ της Samsung, το προγραμμα kies , και το εγκατεστησα . πραγματι διαβασε τις επαφες κ τις φωτογραφιες κ τη μουσικη, Αλλα πουθενα δεν ειχε κατι για μυνηματα ... εκανα κατι λαθος? λιγη βοηθεια ακομη ???? ξανα ευχαριστω ...

 

Νομίζω οι τελευταίες εκδόσεις απο Kies δεν έχουν για μηνύματα. Δοκίμασε να βρεις παλαιότερη έκδοση

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα φωτα των ειδικών και όχι μόνο. Είμαι κάτοχος του 8500 και μέχρι στιγμής όλα δουλευουν ρολόι. μου δίνετε η ευκαιρία να αποκτήσω το 8530(wave2) . αξίζει η απόκτηση του ή να παρω άλλο ένα 8500 ?? . με καλυπτουν απόλυτα οι δυνατοτητες του 8500 οπότε σίγουρα απο αυτην την πλευρα σιγουρα με καλυπτει και το 8530 . το θεμα ειναι αν ειναι εφαμιλο του 8500 ή χειροτερο - καλυτερο ... :):):) Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω βοηθεια οποτε εκανα οτι μπορουσα μονη μου. κατεβασα λοιπον απο το σαιτ της Samsung, το προγραμμα kies , και το εγκατεστησα . πραγματι διαβασε τις επαφες κ τις φωτογραφιες κ τη μουσικη, Αλλα πουθενα δεν ειχε κατι για μυνηματα ... εκανα κατι λαθος? λιγη βοηθεια ακομη ???? ξανα ευχαριστω ...

Χμμμ ναι δίκιο έχει ο uncommandable. Υπέθεσα ότι επειδή το είχαν οι παλαιότερες εκδόσεις θα το έχει, άλλα οι τελευταίες εκδόσεις δεν αναγνωρίζουν μηνύματα. Μπορείς να δοκιμάσεις το Kies 1.5. Το κακό είναι ότι οι δυο διαφορετικές εκδόσεις δεν μπορούν να συνυπάρξουν στον υπολογιστή και άμα θες να κάνεις κάποια αναβάθμιση στο λογισμικό ή να κατεβάσεις κάτι από το Appstore στο PC χρειάζεσαι το Κies 2.

Καλημέρα. Τα φωτα των ειδικών και όχι μόνο. Είμαι κάτοχος του 8500 και μέχρι στιγμής όλα δουλευουν ρολόι. μου δίνετε η ευκαιρία να αποκτήσω το 8530(wave2) . αξίζει η απόκτηση του ή να παρω άλλο ένα 8500 ?? . με καλυπτουν απόλυτα οι δυνατοτητες του 8500 οπότε σίγουρα απο αυτην την πλευρα σιγουρα με καλυπτει και το 8530 . το θεμα ειναι αν ειναι εφαμιλο του 8500 ή χειροτερο - καλυτερο ... :):):)

Διαφορά έχει μόνο η οθόνη, είναι μεγαλύτερη και τεχνολογίας Super Clear LCD. Προσωπικά προτιμώ την οθόνη του Wave I. Εναλλακτικά περιμένεις λίγο καιρό για το Wave 3.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ναι δίκιο έχει ο uncommandable. Υπέθεσα ότι επειδή το είχαν οι παλαιότερες εκδόσεις θα το έχει, άλλα οι τελευταίες εκδόσεις δεν αναγνωρίζουν μηνύματα. Μπορείς να δοκιμάσεις το Kies 1.5. Το κακό είναι ότι οι δυο διαφορετικές εκδόσεις δεν μπορούν να συνυπάρξουν στον υπολογιστή και άμα θες να κάνεις κάποια αναβάθμιση στο λογισμικό ή να κατεβάσεις κάτι από το Appstore στο PC χρειάζεσαι το Κies 2.

 

Βασικά αν δοκιμάσει να το κάνει εγκατάσταση σε άλλο φάκελο ίσως να μπορεί να έχει και τις 2 εκδόσεις. Δεν το έχω δοκιμάσει για να ξέρω σίγουρα

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω βοηθεια οποτε εκανα οτι μπορουσα μονη μου. κατεβασα λοιπον απο το σαιτ της Samsung, το προγραμμα kies , και το εγκατεστησα . πραγματι διαβασε τις επαφες κ τις φωτογραφιες κ τη μουσικη, Αλλα πουθενα δεν ειχε κατι για μυνηματα ... εκανα κατι λαθος? λιγη βοηθεια ακομη ???? ξανα ευχαριστω ...

 

Για δοκίμασε αύτο το προγράμμα και ενημέρωσε μας.

http://www.processtext.com/abcnokia.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα κατάστημα στην αθήνα οπου μπορώ να δοκιμάσω το samsung wave?

 

Δεν νομίζω να το βρείς πουθενά τώρα

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά έχει μόνο η οθόνη, είναι μεγαλύτερη και τεχνολογίας Super Clear LCD. Προσωπικά προτιμώ την οθόνη του Wave I. Εναλλακτικά περιμένεις λίγο καιρό για το Wave 3.

τελικα εχουν τοσο μεγαλη διαφορα οι οθονες μεταξυ τους. σαν μεγεθος ειναι βολικό το 8530 ??? αξιζει σαν αγορα ή να παω παλι στο 8500

και κατι τελευταιο ... πως μπορουμε να τσεκαρουμε αν το κινητο μας ειναι επισημης αντιπροσωπειας και οχι παρα-εισαγωγης ???? με καποιο κωδικό ειχα διαβασει οτι το βρισκουμε αλλα δεν θυμαμαι με ποιον.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά έχει μόνο η οθόνη, είναι μεγαλύτερη και τεχνολογίας Super Clear LCD. Προσωπικά προτιμώ την οθόνη του Wave I. Εναλλακτικά περιμένεις λίγο καιρό για το Wave 3.

τελικα εχουν τοσο μεγαλη διαφορα οι οθονες μεταξυ τους. σαν μεγεθος ειναι βολικό το 8530 ??? αξιζει σαν αγορα ή να παω παλι στο 8500

πιστευω οτι αν παρεις το wave 2 θα γουσταρεις με την οθονη του,ασε που με bada 2 θα σε βολεψει παραπανω αποτι το wave,εγω που εχω το wave 2 μολις επιασα στα χερια το s8500 ξενερωσα με την μικρη οθονη του,ασε που σαν ογκος το 2 δεν ειναι και τπτ τρελο..wave2 απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...