Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μολις περασα την εκδοση 2.0 με τον οδηγο που δινεται μερικες σελιδες πισω! :happy:

πραγματικα το κινητο εχει αλλαξει ΡΙΖΙΚΑ και το 2.0 ειναι πολυυυυ μπροστα απο το 1.2 στο οποιο ημουν πριν.

ξερει κανεις καποιο καλο site για θεματα και widgets συμβατα με bada 2.0 ?? εχω ενθουσιαστει πολυ! :D

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε το blog tro-ma-ktiko

 

Πες το έτσι βρε Χριστιανέ (χωρίς παρεξήγηση! :X)...Το συγκεκριμένο site μοιάζει φτιαγμένο από τυπάκια με γνώσεις μαθητών λυκείου που δε ξέρουν τι σημαίνει βαριά σελίδα!! Το κινητό σου δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Το ίδιο κάνει και σε μένα. Το facebook mobile site είναι επιεικώς απαράδεκτο και πάντοτε έτσι ήταν. Προσπαθεί συνεχώς να κάνει real time update και τα θαλασσώνει τρώγοντας άπειρη επεξεργαστική ισχύ και bandwidth...Συνταγή; Facebook App (Java). Είναι καλύτερη και από το native app του κινητού.

 

Πάντως το tro-ma-ktiko δεν είναι αδυναμία του Bada. Εδώ ανοίγουμε άλλα site που δεν ανοίγουν καν κάποια Android (με ARM11) όπως το villagecinemas. Απλά μερικά κακογραμμένα site είναι φτιαγμένα μόνο για υπολογιστή. Ο Opera τα περισσότερα τα ανοίγει κανονικότατα πάντως.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω ανεβασει παλιοτερα μονταρισμενη εκδοση του opera mini ειδικα για το wave, δοκιμασε την, καμια σχεση!!

Εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3704662#post3704662

 

Καλημερα φιλε μου.Προσπαθω να κατεβασω απο το λινκ που εδωσες και με το browser του κινητου μου λεει μη υποστηριζομενο περιεχομενο, με τον uc browser, ναι μεν κατεβαινει αλλα μου λεει οταν παω να το ανοιξω, μη υποστηριζομενος τυπος αρχειου.Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.Προσπαθω να κατεβασω απο το λινκ που εδωσες και με το browser του κινητου μου λεει μη υποστηριζομενο περιεχομενο, με τον uc browser, ναι μεν κατεβαινει αλλα μου λεει οταν παω να το ανοιξω, μη υποστηριζομενος τυπος αρχειου.Καμια ιδεα?

 

Γιατι δεν το κατεβαζεις στο pc πρωτα και να το περασεις στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Finally Samsung decided to give us a date for the updates in its conference in Russia.

1) Samsung Wave (S8500) and Samsung Wave 2 (S8530) will receive the update with all the features of bada 2.0 in mid-November.

2) Samsung Wave 723: will update with all the features of bada 2.0 at the end of November.

3) Wave 525 and Wave 533: receive an update without some features of bada 2.0 by the end of December.

 

This is great news, I even read on Badablog.ru that a user who calls himself dropider.ru spoke to one representative of Samsung at the conference in Russia and that they are working on a Android emulator App for Bada.

One of the Samsung representatives said that they are working on an Android Emulator App for Bada but plans and dates haven`t been made public yet.

If that`s true then this is fantastic news for us and Bada itself, since the lack of apps is Bada`s biggest problem.

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο η 2.0 να ερθει. Παιδια,το κινητο μας πιανει και κατι πανω απο 3G οπως HSDPA?

 

έτσι λεει εδώ που ειναι εμπιστο site: http://www.gsmarena.com/samsung_s8500_wave-3146.php

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο η 2.0 να ερθει. Παιδια,το κινητο μας πιανει και κατι πανω απο 3G οπως HSDPA?

 

Όταν λέει 3G+ πάνω αριστερά τότε έχει σήμα HSDPA

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα της ram έχουμε βρει καμιά άκρη? Πόσο έχει τελικά? Διάβασα οτι έχει 512 και το λειτουργικό δεσμεύει τα 256 mb και τα υπόλοιπα 256 mb είναι για τις εφαρμογές. Ισχύει?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα της ram έχουμε βρει καμιά άκρη? Πόσο έχει τελικά? Διάβασα οτι έχει 512 και το λειτουργικό δεσμεύει τα 256 mb και τα υπόλοιπα 256 mb είναι για τις εφαρμογές. Ισχύει?

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι 256MB είναι για εφαρμογές και τα υπόλοιπα είναι δεσμευμένα για την GPU(γραφικά).

 

Παιδιά μια απορία, πόσοι από εσάς χρησιμοποιούν θήκη (σιλικόνης, δερμάτινη, κτλ) για το Wave?

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία, πόσοι από εσάς χρησιμοποιούν θήκη (σιλικόνης, δερμάτινη, κτλ) για το Wave?

 

Εγω εχωντας αγορασει διαφορες θηκες, δερματινες, υφασματινες, κτλ, τελικα εχω καταληξει και χρησιμοποιω την πρωτη πρωτη που αγορασα, μια μαυρη θηκη σιλικονης για το κινητο ειδικά "κομμένη". Νομιζω οτι σε πτωσεις κτλ το προστατευει καλυτερα από ολες τις αλλες, + ειναι πιο ευχρηστη, γτ δε χρειαζεται βαλε-βγαλε το τηλεφωνο στην χρηση. Μοναδικό μειον, οτι μενει ακαλυπτη η οθονη, αλλα κ εκει εχω βαλει ενα αυτοκολλητο προστατευτικό και έως τώρα, δεν είχα κανενα ατυχημα να μου χαλασει ή να χτυπηθει η οθονη.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία, πόσοι από εσάς χρησιμοποιούν θήκη (σιλικόνης, δερμάτινη, κτλ) για το Wave?

 

Εγω έχω δερμάτινη και είναι πολύ εκνευριστική, θα πάρω σιλικόνης γιατί είναι πιο εύχρηστη

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

για μενα η καλυτερη θηκη κσι αυτη που χρησιμοποιω ειναι του omnia 2. τεριαζει πολυ καλα και μπαινοβγαινει ευκολα

 

Ποια λες βρε συ?

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό μειον, οτι μενει ακαλυπτη η οθονη, αλλα κ εκει εχω βαλει ενα αυτοκολλητο προστατευτικό και έως τώρα, δεν είχα κανενα ατυχημα να μου χαλασει ή να χτυπηθει η οθονη.

 

Μα δεν παθαίνει τίποτα η οθόνη γιατί είναι πραγματικά αντιχαρακτική.:) Κρίμα είναι να έχεις αυτοκόλλητο σε τέτοια οθόνη :) Δεν υπάρχει κανένας λόγος ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία, πόσοι από εσάς χρησιμοποιούν θήκη (σιλικόνης, δερμάτινη, κτλ) για το Wave?

 

Εγώ έχω μια θήκη σιλικόνης σκληρή όμως (είναι η παλιά casemate, τώρα την άλλαξαν). Δεν έχω παράπονο, δεν έχει πάθει τίποτα το κινητό, ούτε η οθόνη και πέρασαν και από 9 μήνες θητείας :lol:.

Link to comment
Share on other sites

εχω και γψ μια θηκη σιλικονης περιπου 9 μηνες...παρολαυτα παρατηρησα οτι το κινητο απο μεσα σε μερικα σημεια εχει χαλασει η βαφη του μεταλλου να το πω...σα να εχει ξεφτισει ενα πραμα..εχει φαει λιγες πτωσεις θα ελεγα παντως...το θεμα ειναι η θηκη να μπορει να απορροφησει τους κραδασμους κιολας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια θήκη σιλικόνης σκληρή όμως (είναι η παλιά casemate, τώρα την άλλαξαν). Δεν έχω παράπονο, δεν έχει πάθει τίποτα το κινητό, ούτε η οθόνη και πέρασαν και από 9 μήνες θητείας :lol:.

 

Eτσι κ εμενα, δεν εχει παθει τιποτα το κινητο με την θηκη σιλικονης την εφαρμοστή. ( ε και το προστατευτικο οθόνης, ουτε καν φαίνεται/ ξεχωρίζει/ ενοχλεί στην αφή.

Α, τι μου θυμισες φιλε.., και εμενα το wave περασε 8 μηνους γεματους θητεία (το αγορασα μετα την μεταθεση απ'το κέντρο εκπαιδευσης όπου ειχα ενα ηλιακό samsung κινητο).

Το τι σε τσεπες τζακετ, παντελονιου, χειτώνιου, φοριαμού εχει μπει το wave, τι τουμπες εχει φαει απ'το "λουκάνικο" κ κατω όταν χτυπαγε το ξυπνητηρι το πρωι, τι σκοινάκια πέρασε τι παρέα μου έκανε με το asphalt5 σε 24ωρες υπηρεσίες, τι φωτογραφιες τράβηξε, τι ήχους του είχα φορτώσει και γελάγαμε στον θάλαμο....

 

γερό σκαρί...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καιρό το αγνοώ αυτό το πρόβλημα, άρχισε να με εκνευρίζει πια, το αναφέρω μπας και έχει κάποιος καμιά καλή ιδέα πώς να το ξεφορτωθώ. Μία με 2 φορές κάθε μέρα μου πετάει το μήνυμα: "Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας δεδομένων, ενεργοποιήστε τη χρήση δεδομένων πακέτου. Αλλαγή ρυθμίσεων;" Πάντα απαντάω ΟΧΙ και τσεκάρω το: Να μην ερωτηθώ ξανά. Ακριβώς μετά, αρχίζει να δυσλειτουργεί η οθόνη. Δε λειτουργεί το screen saver, εννοώ αυτό που πρέπει να σύρεις με το δάχτυλο την οθόνη αφού πατηθεί το πάνω δεξιά κουμπί. Αν θέλω πχ στιγμιαία να δω την ημερομηνία, δεν μπορώ γιατί όταν πατάω το κουμπί δεν υπάρχει το screen saver. Επίσης, σε λίγα δευτερόλεπτα μειώνεται πολύ και η φωτεινότητα. Για να διορθώσω το όλο πρόβλημα, κάνω επανεκκίνηση. Όλα καλά μέχρι την επόμενη φορά που θα μου ξαναπετάξει το μήνυμα για τα δεδομένα πακέτου και άντε πάλι επανεκκίνηση. Να τονίσω ότι δεν έχω ανοιχτό κανένα widget, ούτε το gps κτλ. Bada 1.2 το λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι καποιο widget το οποιο θελει συνδεση στο ιντερνετ, μαλλον καποιο widget με καιρο μηπως???? Και εγο ειχα ενα παρομοιο προβλημα με καποιο widget το οποιο κατεβασα απο ιντερνετ και οχι απο το apps και οταν ειδα οτι εκανε νουμερα το εσβησα τελειως ομως δεν θυμαμαι ποιο ητανε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω περασει την 2.0 απο εναν οδηγο που ειναι μερικες σελιδες πισω και μου παρουσιαζεται προβλημα καθε φορα που παω να μπω στο samsung apps μεσω το κινητου. Φτανει στη σελιδα που βαζουμε τα στοιχεια για την εισοδο και μολις τα βαζω και παταω συνδεση το κυκλακι που δειχνει το "loading" μενει για παντα εκει και δεν προχωραει... το ιδιο κανει και αν πατησω "εγγραφη" ως νεος χρηστης. Το ιδιο προβλημα μου το κανει και οταν παω να συνδεθω στο msn messenger. Κατ'αλλα μεσω συνδεσης με PC παιρνει κανονικα τα παντα απο το app store απλα θα ηταν πιο βολικο να ειχα τη δυνατοτητα να μπαινω και απο το κινητο κατ'ευθειαν. Ξερει κανεις καποια λυση για το προβλημα? (Aκομα και να μην υπαρχει λυση δεν παιζει να γυρισω σε 1.2, δεν συγκρινεται το κινητο με 1.2 και με 2.0 :cool:)

 

ευχαριστω

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

μολις λαβεις την επισημη εκδοση του λογισμικου τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα λογικα...το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχει βγει ακομα οποτε περιμενουμε..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...