Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρει κανείς πως να φτιάξω τα ονόματα στον κατάλογο που τα βγάζει με @@ και να τα κρατήσω στην sim??

 

Δοκίμασε να διαγράψεις τελείως τις επαφές που σου το κάνουν και να τις ξαναγράψεις απ' την αρχή με το wave. Πιστεύω οτι αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται σε επαφές που έχουν γραφτεί με κινητό παλιό, ή μη συμβατής κωδικοποίησης με του wave.

Δοκίμασε πρώτα σε μια και αν πιάσει......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να διαγράψεις τελείως τις επαφές που σου το κάνουν και να τις ξαναγράψεις απ' την αρχή με το wave. Πιστεύω οτι αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται σε επαφές που έχουν γραφτεί με κινητό παλιό, ή μη συμβατής κωδικοποίησης με του wave.

Δοκίμασε πρώτα σε μια και αν πιάσει......

 

δεν δούλεψε, μου το ξαναεκανε έτσι....

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ειχα το sygic την trial εκδοση και το εκανα κανονικο, ομως πριν μερικες μερες η καρτα μνημης βγηκε off (αυτα παθαινεις οταν παιρνεις φτινιαρικες) και τωρα δεν ηπαρχει να το ξανακατεβασω ουτε καν στο ιστορικο ληψεων. Εχω βρει το Ndrive Ισπανιας σε trial μηπως μπορει καποιος να βοηθησει επειδη θα παω Αγγλια σε 2 μηνες και το χρειαζομαι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο μνημη θα "σηκωσει" τη 2.0 το wave?

shortcuts εχουμε στις 2 οθονες?

φακελους εχουμε επιτελους στα μενου ή στην οθονη?

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

οποιος το δοκιμασει ας μας πει εντυπωσεις κ αν αξιζει να πειραματιστουμε!!:D

Το επιχείρησα... σ'αυτή τη φάση το λειτουργικό είναι σαν να περνάει αφηβεία... άλλα πράγματα τα κάνει καλύτερα άλλα χειρότερα και άλλα καθόλου.. βέβαια σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις που δεν κάνανε τίποτα πάλι πάνω κάτω στα ίδια είναι. Το πιο αποτρεπτικό για να το εγκαταστήσετε σ'αυτή τη φάση κατά την γνώμη μου είναι το ότι δεν υποστηρίζει τίποτα σε ελληνικά εκτός από το κείμενο των εισερχόμενων μηνυμάτων (χωρίς να μπορείς να γράψεις βέβαια) Θα το κρατήσω λίγο ακόμα για να μου φύγει το άχτι και μετά θα περιμένω την επίσημη έκδοση (όταν έλθει... :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Με το browser του κινητού δεν μου φορτώνει το τρομακτικό blog, λέει πως δεν έχει μνήμη:blink: Αλλα και παράθεση κανονικά δεν μπορώ να κάνω κανονικά, μιας και αν το μήνυμα είναι λίγο μεγάλο, όπως το πάνω, όταν επιλέγω παράθεση μου το εμφανίζει μισό.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Το wave ποσο σοβαρο προβλημα εχει τελικα με την ραμ?

Υπαρχει μονο οταν καποιος το φορτωνει με πολλα widgets και σε βαριες σελιδες στον browser η και σε αλλες περιπτωσεις?

Ρωταω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ανβάθμιση η 1.2 έχει διορθώσει αυτά τα προβλήματα... Από που σκέφτεσαι να πάρεις το τηλέφωνο? Η Cosmote και η Vodafone από όσο ξέρω δεν έχει δώσει την αναβάθμιση και υπάρχουν πολλά παράπονα.. Όσοι το αγόρασαν από άλλα καταστήματα την έχουν πάρει την αναβάθμιση. Εγώ που έχω την 1.2 δεν αντιπετωπίζω προβλήματα με την μνήμη. Ας πει και κανένας άλλος τη γνώμη του..
Link to comment
Share on other sites

Το επιχείρησα... σ'αυτή τη φάση το λειτουργικό είναι σαν να περνάει αφηβεία... άλλα πράγματα τα κάνει καλύτερα άλλα χειρότερα και άλλα καθόλου.. βέβαια σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις που δεν κάνανε τίποτα πάλι πάνω κάτω στα ίδια είναι. Το πιο αποτρεπτικό για να το εγκαταστήσετε σ'αυτή τη φάση κατά την γνώμη μου είναι το ότι δεν υποστηρίζει τίποτα σε ελληνικά εκτός από το κείμενο των εισερχόμενων μηνυμάτων (χωρίς να μπορείς να γράψεις βέβαια) Θα το κρατήσω λίγο ακόμα για να μου φύγει το άχτι και μετά θα περιμένω την επίσημη έκδοση (όταν έλθει... :lol:)

 

Δοκίμασε και αυτό να δεις τι βελτιώνεται: πάτα *#33284*# και επέλεξε debug level to LOW....

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ανβάθμιση η 1.2 έχει διορθώσει αυτά τα προβλήματα... Από που σκέφτεσαι να πάρεις το τηλέφωνο? Η Cosmote και η Vodafone από όσο ξέρω δεν έχει δώσει την αναβάθμιση και υπάρχουν πολλά παράπονα.. Όσοι το αγόρασαν από άλλα καταστήματα την έχουν πάρει την αναβάθμιση. Εγώ που έχω την 1.2 δεν αντιπετωπίζω προβλήματα με την μνήμη. Ας πει και κανένας άλλος τη γνώμη του..

 

Εχω βρει καθαρο-unbranded wave και σκεφτομαι να το παρω αυριο.Με προβληματιζει αυτο το θεμα με την ραμ που διαβαζω ομως και θα ηθελα αν μπορει και καποιος αλλος φιλος να μου πει ποσο συχνα εμφανιζεται αυτο το προβλημα και αν με την 1.2 το πραγμα βελτιωθηκε.

Το κινητο θα το δωσω στην γυναικα μου και επειδη δεν ειναι και πολυ σχετικη δεν θα το φορτωσει με widgets και τα λοιπα.

Θα της το στησω εγω και θα το δουλευει πιο πολυ σαν τηλεφωνο και για κανα παιχνιδακι.Αλλα διαβαζω απο μερικους οτι σου εμφανιζει ειδοποιηση ¨μνημη πληρης¨ ακομα και οταν πας να στειλεις μηνυμα και ενταξει αυτο ειναι τραγικο...Επειδη ομως δεν ξερω τι ισχυει μιας και δεν το εχω πιασει ποτε το τηλεφωνο στα χερια μου θα ηθελα την βοηθεια σας για το ποσο σοβαρο ειναι το θεμα με την ραμ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας! Χρειάζομαι τα φώτα σας! Αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου αλλά δυστυχώς το μετάνοιωσα! Προσπάθησα να βάλω διάφορα firmwares που δινόντουσαν από το site http://www.badaforums.net αλλά έκανα μια τρύπα στο νερό. Το κινητό κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις χωρίς να μπαίνει σε κατάσταση αναμονής. Δοκίμασα και διάφορες συμβουλές που δίνατε εσείς μέσα στο φόρουμ, αλλά πάλι δεν κατάφερα τίποτα! Τι μπορώ να κάνω? Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην προηγούμενη κατάσταση ή πρέπει να πάει το κινητό στην Samsung? Αν μου απαντούσατε γρήγορα θα το εκτιμούσα, καθώς έχω μείνει από κινητό όπως καταλαβαίνετε!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Αλλα διαβαζω απο μερικους οτι σου εμφανιζει ειδοποιηση ¨μνημη πληρης¨ ακομα και οταν πας να στειλεις μηνυμα και ενταξει αυτο ειναι τραγικο

 

Φίλε εγώ πάντος δεν έχω συναντήσει ποτέ τέτοιο μύνημα "μνήμη πλήρης" και έχω τρέξει/αγοράσει πάρα πολλά παιχνίδια και εφαρμογές. Τα μόνα κολήματα που είχα ήταν όταν είχα αργή κάρτα μνήμης κολούσε στα βίντεο καμιά φορά και μερικές εφαρμογές σερνότανε, με γρηγορότερη κάρτα τώρα είναι ΟΚ.

Α και μερικές φορές ο browser τρώει κάτι κολλήματα σε συγκριμένες σελίδες... Αυτά μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Α και μερικές φορές ο browser τρώει κάτι κολλήματα σε συγκριμένες σελίδες... Αυτά μόνο.

 

Το tro-ma-ktiko σ'το ανοίγει?

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά 4 μήνες μετά από εμάς ;)

 

Δεν ξέρω πόσοι ήταν, μπορεί και πέντε, αλλά όντως έγινε και ήταν χωρίς προβλήματα. Έφυγε και το σήμα της Voda από την εκκίνηση και από την συντόμευση για το internet. Έτσι με λίγο υπομονή όλα είναι οκ.

 

Όλα αυτά βέβαια επειδή γράφτηκε παραπάνω ότι δεν έχει γίνει ακόμα αναβάθμιση. :shifty:

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω προβλημα με τις ρυθμισεις της Q card και το προφιλ ιντερνετ στο wave μου.Παρολο που μου εχουν στειλει ρυθμισεις στο mail μου 2 φορες δεν ειναι αυτες για το κινητο μου και δεν εχουν αποτελεσμα. Το επομενο βημα που θα κανω αν δεν βρω λυση και εδω ειναι ειναι η φορητοτητα. Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Το wave ποσο σοβαρο προβλημα εχει τελικα με την ραμ?

Υπαρχει μονο οταν καποιος το φορτωνει με πολλα widgets και σε βαριες σελιδες στον browser η και σε αλλες περιπτωσεις?

Ρωταω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω αυριο

 

αντιθετα με τους υπολοιπους εγω εχω τρομερο προβλημα με την μηνμη του κινητου!ειναι αγορασμενο απο την vodafone πριν ενα χρονο αλλα ξεκλειδωτο κ εχω κανει την αναβαθμιση 1.2 απο τοτε που βγηκε!αλλαξα ακομα κ καρτα μνημης αλλα διαφορα δεν ειδα!με ενα μολις widget μολις παω να ανοιξω δευτερη σελιδα στον browser μου βγαζει αυτο το @@@ μηνυμα!!συν τα κολληματα του browser!

αποτελεσμα ολων αυτων κ αλλων προβληματων μολις χθες παρηγγειλα αλλο τηλεφωνο!

ευχομαι η samsung να διορθωσει οτι μπορει με το bada 2.0 αν κ δεν το πιστευω!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.

Γνωρίζει κάποιος πως και αν μπορεί να γίνει ανάκτηση sms τα οποία εχουν διαγραφεί απο το συγκεκριμένο μοντέλο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω προβλημα με τις ρυθμισεις της Q card και το προφιλ ιντερνετ στο wave μου.Παρολο που μου εχουν στειλει ρυθμισεις στο mail μου 2 φορες δεν ειναι αυτες για το κινητο μου και δεν εχουν αποτελεσμα. Το επομενο βημα που θα κανω αν δεν βρω λυση και εδω ειναι ειναι η φορητοτητα. Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ.

 

Settings>connectivity>network>connections(yes)>create>και βάζεις:

στο "set name" > ότι θες,

στο "access name" > myq,

στο "auth type" > none,

στο "protocol" > other,

στο "linger time"> 0,

και πρέπει να είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.

Γνωρίζει κάποιος πως και αν μπορεί να γίνει ανάκτηση sms τα οποία εχουν διαγραφεί απο το συγκεκριμένο μοντέλο?

Ευχαριστώ

απ'οσο ξερω απο κανενα κινητο δε μπορεις να ανακτησεις διαγραμμενα sms

το ιδιο ισχυει και για το wave :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ενα video σε HD με τα μεχρι στιγμης νεα κολπα της δευτερης εκδοσης Bada. Ανυπομονω..

http://www.youtube.com/watch?v=q7ixA7vrb8I&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

Ενα video σε HD με τα μεχρι στιγμης νεα κολπα της δευτερης εκδοσης Bada. Ανυπομονω..

http://www.youtube.com/watch?v=q7ixA7vrb8I&feature=player_embedded

 

εχει φοβερές βελτιώσεις! νομίζω σχεδον όλα όσα ζητήσαμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα σε ένα ξένο φόρουμ, και έγραφε κάποιος που είπε ότι είναι developer, ότι η επίσημη έκδοση θα βγει το δεύτερο μισό του Αυγούστου και όχι το Σεπτέμβρη. Μακάρι να λέει αλήθεια..... Καλή φάση θα ήταν να έρθει νωρίτερα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...