Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=jAeHosrovM8]‪Bada 2 0 vs Bada 1 2 comparativa By HDblog‬‏ - YouTube[/ame]

 

Ιταλικά όμως

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο Σ/Κ κυκλοφορει νεα βελτιωμενη beta εκδοση, την οποια μεσα στην βδομαδα θα την περασω και θα πω εντυπωσεις.

Δειτε στις φωτο το νεο facebook :)

Αν το προωθησει σωστα η Samsung και με συσκευες παρομοιες με το wave, τοτε ειμαι αισιοδοξος!

 

http://www.badadownload.com/2011/07/bada-20-s8500xpkg6-with-video.html

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να αγορασω gps για το wave ξερει κανεις που μπορω να το βρω πληρωμενο νομιμο

 

Για το route66 πας εδω https://secure.66.com/samsung_wave/?cid=GR

Για το sygic & ndrive στο samsungapps.

Και για τα 3 θες πιστωτικη ή prepaid καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βρε παιδιά, το Sygic και το N-drive ποιας εταιρείας παίρνουν χάρτες? Navteq ή Teleatlas? Ή κάποιας άλλης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις περασα την S8500XPKG6 bada 2.01 που βγηκε σημερα, εντυπωσεις απο αυριο!

Θα πω μονο κατι, στην καμερα για να ζουμαρεις μπορεις πλεον και με pinch to zoom!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!! Και εγώ τώρα την κατέβασα, αλλά έχω ακόμα επιφυλάξεις να την περάσω.... Ανέβασε και καμιά φωτό....
Link to comment
Share on other sites

εγω απο το wave ειμαι υπερευχαριστημενος και το καινουριο bada φενεται απιθανο.ομως οσο να ναι θα ηθελα μεγαλυτερη οθονη γι αυτο σκεφτομαι να το αλλαξω με το wave 2.αξιζει τι λετε??????οποιος μπορει ας πει μια γνωμη για την super clear lcd.στο mall που κοιταξα δεν το ειχε πουθενα ωστε να το δω απο κοντα
Link to comment
Share on other sites

εγω απο το wave ειμαι υπερευχαριστημενος και το καινουριο bada φενεται απιθανο.ομως οσο να ναι θα ηθελα μεγαλυτερη οθονη γι αυτο σκεφτομαι να το αλλαξω με το wave 2.αξιζει τι λετε??????οποιος μπορει ας πει μια γνωμη για την super clear lcd.στο mall που κοιταξα δεν το ειχε πουθενα ωστε να το δω απο κοντα

 

εγω που εχω το 2 παντως ,δεν νομιζω οτι θα ανταλλαζα τις ιντσες για την super amoled, και αυτο γιατι η οθονη ειναι πολυ ικανοποιητικη (αν κ το μαυρο ειναι λιγο ανοιχτο μαυρο,αλλά δεν σε ξενερωνει κιολας γιατι συνηθιζεις και ολα φαινονται πολυ κομπλε ακομα και σε χαμηλη φωτεινοτητα..εξοικονομιση μπαταριας:D) αλλα αν ειχα το s8500 δεν θα καθομουν να μπω στο τριπακι να το πουλησω για να παρω το 2..οτι νομιζει ο καθενας ,αν κ η ταση των smartphone επιτασει 3,5'' και πανω.παντως η super clear lcd σιγουρα δεν απογοητευει

Link to comment
Share on other sites

εγω απο το wave ειμαι υπερευχαριστημενος και το καινουριο bada φενεται απιθανο.ομως οσο να ναι θα ηθελα μεγαλυτερη οθονη γι αυτο σκεφτομαι να το αλλαξω με το wave 2.αξιζει τι λετε??????οποιος μπορει ας πει μια γνωμη για την super clear lcd.στο mall που κοιταξα δεν το ειχε πουθενα ωστε να το δω απο κοντα

 

στο ίδιο δίλλημα είμαι και γω φίλε! θα ήθελα λιγο μεγαλύτερη οθόνη αλλα το 8530 δε το βρισκω να το δω απο κοντα να συγκρίνω!

 

το 8500 το καραγουστάρω και θελω να το δωσω στην κοπελιά που της αρεσει τρελλα, το bada os μια χαρα - πολυ πολυ ευχαριστημένος - και το 2.0 φαίνεται απίθανο αρα ολα κομπλέ!

 

σκέφτομαι απλως μηπως τωρα που θα βγει το 2.0 λανσαριστεί και κάποιο νέο μοντέλο με super amoled 3.8...;)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Το kies μου δινει ως εκδοση λογισμικου την S8500XXJH3/S8500OXCJH1 (COS) ενω η σησκευη λεει software version bada 1.0.2 1008191645LISS85000XXJH3. Θα"θαλα καποιος να μου πει ειμαι πολυ αρχαιος?
Link to comment
Share on other sites

και navteq και teleatlas. και το πρόσφατο sygic και tomtom

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω απο το wave ειμαι υπερευχαριστημενος και το καινουριο bada φενεται απιθανο.ομως οσο να ναι θα ηθελα μεγαλυτερη οθονη γι αυτο σκεφτομαι να το αλλαξω με το wave 2.αξιζει τι λετε??????οποιος μπορει ας πει μια γνωμη για την super clear lcd.στο mall που κοιταξα δεν το ειχε πουθενα ωστε να το δω απο κοντα

 

Φίλε είναι τέλειο.Η οθόνη είναι super.Μη το σκέφτεσαι. Η τιμή του είναι πολύ καλή γι αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια βοήθεια...

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση με το kies σε ένα wave και ενώ όλα πάνε καλά με το κατέβασμα της ενημέρωσης, στο στάδιο που λέει να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής, να αποσυνδέσω και να συνδέσω και πάλι το καλόδιο δεν γίνεται τίπτα... Το κινητό ξεκινάει κανονικά σαν να το είχα κλείσει. Φυσικά στις πληροφορίες λέει bada1.0 και την ίδια rom...

 

Εσείς που κάνατε αναβάθμιση μέσω του kies τι κάνατε σε αυτό το βήμα??

 

ΥΓ: Ο υπολογιστής τρέχει win Vista.

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια βοηθεια ειμαι σερβιτορος και καποιοι τουριστες ξεχασαν ένα samsung wave στο μαγαζι πριν 15 μερες.δεν ηρθε κανεις να το ζητησει και τελικα το αφεντικο μου μου το εδωσε.το κινητο εχει κωδικο τηλεφωνου και είναι στα γερμανικα .τι μπορω να κανω ?αν μπορει κανεις να με βοηθησει γιατι ειμαι ασχετος από αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια ιδεα τι παιζει με τις τιμες των καρτων μνημης για το κινητο ,παιδια ? MicroSD παιρνει ?
Link to comment
Share on other sites

μου εκλεψαν το κινητο μεσα στο 401!

 

ξερει κανεις καποιον τροπο να το βρω μεσω ΙΜΕΙ, μεσω καποιας εταιριας κινητης ή κατι αλλο;

 

λετε να υπαρχει καποιος τροπος ή να το κλαψω και τελος με αυτο; παμε για αλλα;

 

ευχαριστω ρε παιδια!

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

μου εκλεψαν το κινητο μεσα στο 401!

 

ξερει κανεις καποιον τροπο να το βρω μεσω ΙΜΕΙ, μεσω καποιας εταιριας κινητης ή κατι αλλο;

 

λετε να υπαρχει καποιος τροπος ή να το κλαψω και τελος με αυτο; παμε για αλλα;

 

ευχαριστω ρε παιδια!

 

στην Ελλάδα δεν μπορείς να το βρεις. δεν λειτουργεί το samsung dive. sorry

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

στην Ελλάδα δεν μπορείς να το βρεις. δεν λειτουργεί το samsung dive. sorry

 

καπου ειχα διαβασει οτι, η εταιρεια με το σημα καμπανα, αν παρεις και δηλωσεις το imei του κλεμμενου κινητου σου , ουσιαστικά το κάνει μη χρησιμοποιήσιμο για τον κλέφτη. αν θελεις δοκιμασε.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι, η εταιρεια με το σημα καμπανα, αν παρεις και δηλωσεις το imei του κλεμμενου κινητου σου , ουσιαστικά το κάνει μη χρησιμοποιήσιμο για τον κλέφτη. αν θελεις δοκιμασε.

 

το ιδιο ειχα διαβασει κι εγω κ το εχω ξανα ακουσει! τουλαχιστον το αχρηστευουν..

 

μολις βγω σημερα/αυριο απο το 401 θα παω κοσμοτε κ θα τους το πω.ελπιζω να γινεται ακομη κ να μην ειναι αργα. χθεσ μου το κλεψαν.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειχα διαβασει κι εγω κ το εχω ξανα ακουσει! τουλαχιστον το αχρηστευουν..

 

μολις βγω σημερα/αυριο απο το 401 θα παω κοσμοτε κ θα τους το πω.ελπιζω να γινεται ακομη κ να μην ειναι αργα. χθεσ μου το κλεψαν.

 

δοκιμασε, για να τους χαλασεις την χαρα. αν ειχες ρυθμισει και την επιλογή "ασφαλείας" που στελνει sms οταν αλλαχτει η sim σε προκαθορισμενους αριθμους θα μπορουσες να ξερεις και τον αριθμό κινητού του νεου κατόχου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι, η εταιρεια με το σημα καμπανα, αν παρεις και δηλωσεις το imei του κλεμμενου κινητου σου , ουσιαστικά το κάνει μη χρησιμοποιήσιμο για τον κλέφτη. αν θελεις δοκιμασε.

 

πριν κανα 2μηνο μου εκλεψαν και εμενα το κινητο μου....

Πηρα τηλεφωνο στην cosmote (στην οποια ανηκα) και στην αντιπροσωπεια του κινητου μου

μπας και καταφερω να το μπλοκαρω με το ΙΜΕΙ μου.

Η cosmote μου ειπε οτι δεν ειναι αρμοδιοι να κανουν κατι με το ΙΜΕΙ και μου ειπαν οτι ισως μπορεσει να κανει κατι η εταιρια του κινητου μου η οποια επισης μου ειπε αργοτερα οτι δεν μπορει να κανει τιποτα με το ΙΜΕΙ.

( η τελευταια συγκεκριμενα μου προτεινε να δηλωσω την εξαφανιση στην αστυνομια και να τους στειλω ενα αντιγραφο της δηλωσης σε περιπτωση που βρεθει κατι και να με ενημερωσουν) δηλαδη παρ'το αυγο και κουρευτο....

Στην συνεχεια εψαξα στο ιντερνετ πληροφοριες σχετικα με το ΙΜΕΙ και βρηκα μια ξενη σελιδα στην οποια διαβασα οτι δεν υποστηριζουν ολες οι χωρες το μπλοκαρισμα μεσω του ΙΜΕΙ. Αμεσως καταλαβα οτι εμεις συμπεριλαμβανομαστε στις χωρες αυτες!!!

Εν ολίγης σου λεω οτι δεν θα καταφερεις τιποτα αλλα αν θες δοκιμασε και εσυ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...