Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα από τη Βόρεια Ελλάδα. Έστειλα το samsung wave σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο στην περιοχή μου για το πρόβλημα που είχα αναφέρει (δεν άνοιγε το κινητό μετά την αναβάθμιση σε bada 1.2, παρά μόνο με σύνδεση με το pc) και μετά από 15 ημέρες (τόσες μου είχανε πει), με πήρανε τηλέφωνο να περάσω να το πάρω και να τους δώσω 10 ευρώ για courier??? Είναι δυνατόν να μου ζητάνε 10 ευρώ για courier ενώ το τηλέφωνο είναι σε εγγύηση και εφόσον το έχω πάει σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο της samsung; Δηλαδή εάν το στέλνανε στην Κορέα θα μου χρεώνανε μεταφορικά και για Κορέα; Εάν έτυχε και σε κάποιον άλλο παρόμοια περίπτωση θα παρακαλούσα να με ενημέρωνε.

Υ.Γ.: Πήρα τηλέφωνο και στα κεντρικά της samsung και μου είπανε ότι είναι πολιτική της εταιρείας η χρέωση του courier.

 

Σε ενημέρωσαν από πριν ; Σου είπαν " έχει το τάδε πρόβλημα το κινητό και θα χρεωθείς 10 ευρώ γιατί θα το στείλουμε εκει " ;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,κατεβασα το picsel smart office και καποια παιχνιδια πως μπορω να τα εγκαταστησω,υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όλες οι photos μου βγαίνουν κουνημένες και η επιλογή anti-schake δεν μπορεί να επιλεχθεί. Τι πρέπει να κάνω?

 

any help??

 

όσον αφορά τις εφαρμογές και εγώ την ίδια εντύπωση έχω και μάλιστα με κάποιες ελληνικές σιγά σιγά. Πιστεύω ότι άμα γίνει αρχή θα δούμε κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

το picsel viewer δεν ανοιγει μεγαλα αρχεια ομως,καποιο εναλλακτικο?

 

για τι μέγεθος μιλάς ? δεν είχα κανένα πρόβλημα με ότι έγγραφο και αν έβαλα ως τώρα..πες μου περίπου τι μέγεθος δεν σου ανοίγει να βρω κάτι παρόμοιο και να το δοκιμάσω και στο κινητό μου και να σου πω τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να περάσουμε τα μηνύματα από Ν86 στο Wave?

 

Με bluetooth δοκιμασες; Δεν το εχω κανει αλλα μπορει να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες με bluetooth,τι εννοείς?

Μήπως τις επαφές?

Πάντως στα μηνύματα δεν έχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει αρχεια πανω απο 10mb,τα πιο πολλα που εχω ειναι πανω απο 100mb.επισης οποιος γνωριζει ας με διαφωτισει οσον αφορα εγκατασταση εφαρμογων που κατεβασα απο ανεπισημα blog(δεν εγκαθιστανται με το kies)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θελει ο αδερφος μου να παρει κινητο και εχουμε βρει το wave 180 ευρω μεταχειρισμενο 5 ημερων σε μαγαζι με εγγυηση για 2 χρονια. Αξιζει να το παρει; η οθονη ειναι σαν του galaxy s; (χρειαζεται να προσεξει κατι) ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει αρχεια πανω απο 10mb,τα πιο πολλα που εχω ειναι πανω απο 100mb.επισης οποιος γνωριζει ας με διαφωτισει οσον αφορα εγκατασταση εφαρμογων που κατεβασα απο ανεπισημα blog(δεν εγκαθιστανται με το kies)

 

καλώς θα ψάξω στα αρχεία μου για pdf τέτοιου μεγέθους και θα σου πω σύντομα! για τις εφαρμογές απο άλλα blogs που λές εγώ τα έβαζα στο κινητό στον φάκελο Άλλα και απο εκεί πήγαινα και τα εκτελούσα! έτσι γινόταν η εγκατάσταση τους...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "καλιμπράρισμα" της μπαταρίας είναι τελικά απίστευτα αποτελεσματικό. Σε BADA 1.2, με AP UART, με μάλλον λίγη χρήση, η μπαταρία κράταγε 4 μέρες. Μετά το 1ο καλιμπράρισμα δεν είδα διαφορά, μετά το 2ο όμως δεν πίστευα στα μάτια μου. Η μπαταρία δεν τέλειωνε με τίποτα. 12 μέρες πήγε μέχρι να το φορτίσω και είχε ακόμα 10%. Να προσθέσω ότι αυτές τις 12 μέρες δεν το σύνδεσα καθόλου με PC.

Γιατί άραγε δεν ήρθε από τη μάνα του έτσι; Μήπως δεν είναι ιδιαίτερα καλό για τη ζωή της μπαταρίας; Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "καλιμπράρισμα" της μπαταρίας είναι τελικά απίστευτα αποτελεσματικό. Σε BADA 1.2, με AP UART, με μάλλον λίγη χρήση, η μπαταρία κράταγε 4 μέρες. Μετά το 1ο καλιμπράρισμα δεν είδα διαφορά, μετά το 2ο όμως δεν πίστευα στα μάτια μου. Η μπαταρία δεν τέλειωνε με τίποτα. 12 μέρες πήγε μέχρι να το φορτίσω και είχε ακόμα 10%. Να προσθέσω ότι αυτές τις 12 μέρες δεν το σύνδεσα καθόλου με PC.

Γιατί άραγε δεν ήρθε από τη μάνα του έτσι; Μήπως δεν είναι ιδιαίτερα καλό για τη ζωή της μπαταρίας; Καμμιά ιδέα;

 

εγω παιδια δεν εχω δει καμμια μεγαλη διαφορα κ το εχω κ εγω σε AP UART παρα μονο μιση μερα διαφορα!!με μετρια χρηση με το ζορι 2 μερες μου κραταει κ το ιδιο ισχυει απο την πρωτη μερα για το wave μου!κ εχω κανει πανω απο δεκα φορεσ καλιμπραρισμα.

μαλλον παιζει ρολο στην διαρκεια της μπαταριας σε τι δικτυο εισαι,ποσο χρησιμοποιεiς το wifi,κ τα widget που τρεχουν κ πολλα αλλα...

 

την ιδια απορια εχω κ εγω για το καλιμπραρισμα,αν ειναι καλο για την ζωη της μπαταριας..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

..."when u use AP UART mode, performance degrades (screen quality, internet speed, poor multitasking) but battery life increases considerably"....

 

δεν ειναι καθολου καλιμπραρισμα απλως ριχνει πολυ τις επιδοσεις του κινητου και εξοικονομει ενεργεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα περιεργο προβλημα με το wave μου και θα ηθελα την βοηθεια σας. Μπαινω στο μενου, ανοιγω τη μουσικη και δεν ακουγεται τιποτα. Τ ο τραγουδι παιζει κανονικα αλλα απο ηχο μηδεν.Τωρα το ιδιο τραγουδι αν το επιλεξω ως ηχο κλησης ή ως ηχο για την αφυπνιση ακουγεται στο 100%. Καμια ιδεα για τον ασθενη?:worry:
Link to comment
Share on other sites

..."when u use AP UART mode, performance degrades (screen quality, internet speed, poor multitasking) but battery life increases considerably"....

 

δεν ειναι καθολου καλιμπραρισμα απλως ριχνει πολυ τις επιδοσεις του κινητου και εξοικονομει ενεργεια

 

Δεν αναφερόμουν στο AP UART mode ως καλιμπράρισμα. Εννοώ τη διαδικασία φόρτισης με την πληκτρολόγηση *#0228# κτλ όπως είχε περιγράψει κάποιος φίλος παλαιότερα.

Η διαφορά πάντως, μιας και το αναφέρεις, από AP σε CP ήταν ανεπαίσθητη, σε εμένα τουλάχιστο. Δεν είδα διαφορά ούτε στο παίξιμο ταινιών, ούτε στην εγγραφή βίντεο, ούτε στην ποιότητα της εικόνας. Για την ταχύτητα στο ίντερνετ δεν έχω άποψη. Μόνο η απόδοση της μπαταρίας αλλάζει πολύ, διπλασιάστηκε αν θυμάμαι καλά όταν άλλαξα το CP σε AP (2 μέρες σε 4 μέρες, εννοείται με όλα τα άλλα ίδια).

Link to comment
Share on other sites

παιδια

 

1. vodafone αναβαθμιση παιζει ευθεως ή πλαγιως?

2. Paid apps-games που δεν προκειται ποτε να δουμε Ελλαδα μπορουμε να βαλουμε

στην 1.2 (υπηρχε ενας τροπος στην 1.0 αν θυμαμαι)

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με την σε αναβάθμιση 1.2 για εμάς της vodafone?

Δεν θέλω να την κάνω όπως γράφεται στο forum για να μην χάσω την εγγυηση της συσκευής.Αλλά στο apps βγαίνουν εφαρμογές Ελληνικές και ξένες ενδιαφέροντες για 1.2 και μου την σπάει πλέον.

Το κέρατο μου

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "καλιμπράρισμα" της μπαταρίας είναι τελικά απίστευτα αποτελεσματικό. Σε BADA 1.2, με AP UART, με μάλλον λίγη χρήση, η μπαταρία κράταγε 4 μέρες. Μετά το 1ο καλιμπράρισμα δεν είδα διαφορά, μετά το 2ο όμως δεν πίστευα στα μάτια μου. Η μπαταρία δεν τέλειωνε με τίποτα. 12 μέρες πήγε μέχρι να το φορτίσω και είχε ακόμα 10%. Να προσθέσω ότι αυτές τις 12 μέρες δεν το σύνδεσα καθόλου με PC.

Γιατί άραγε δεν ήρθε από τη μάνα του έτσι; Μήπως δεν είναι ιδιαίτερα καλό για τη ζωή της μπαταρίας; Καμμιά ιδέα;

 

Πώς γίνετε αυτό το "καλιμπράρισμα"?

Ακυρο, το διάβασα προηγουμένος...

 

Παίδια μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που θα μπορείς να κάνεις κλήσεις μέσω ίντερνετ χωρίς χρέωση του λογαριασμού? Πχ μέσω του skype ή του ΜΣΝ μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήσεις. Το skype δεν κάνει τηλεφωνικές κλήσεις στο κινητό μας-οπως μου είπε κάποιος φίλος από το φόρουμ σε προηγούμενη σελίδα- το e-buddy που δοκίμασα έχει να γράψεις, αλλά δεν έχει να κάνεις κλήσεις...

Καμμιά ιδέα?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερόμουν στο AP UART mode ως καλιμπράρισμα. Εννοώ τη διαδικασία φόρτισης με την πληκτρολόγηση *#0228# κτλ όπως είχε περιγράψει κάποιος φίλος παλαιότερα.

Η διαφορά πάντως, μιας και το αναφέρεις, από AP σε CP ήταν ανεπαίσθητη, σε εμένα τουλάχιστο. Δεν είδα διαφορά ούτε στο παίξιμο ταινιών, ούτε στην εγγραφή βίντεο, ούτε στην ποιότητα της εικόνας. Για την ταχύτητα στο ίντερνετ δεν έχω άποψη. Μόνο η απόδοση της μπαταρίας αλλάζει πολύ, διπλασιάστηκε αν θυμάμαι καλά όταν άλλαξα το CP σε AP (2 μέρες σε 4 μέρες, εννοείται με όλα τα άλλα ίδια).

 

το μονο που παρατηρησα και γω ηταν πολυ θολες φωτο...αλλα δεν ειχα anti-shake και ισως εφταιγε αυτο...θα το ξανακοιταξω

 

το μονο που παρατηρησα και γω ηταν πολυ θολες φωτο...αλλα δεν ειχα anti-shake και ισως εφταιγε αυτο...θα το ξανακοιταξω

 

παραξενο τωρα ουτε θολες φωτο με το anti-shake...οποτε δε βρισκω λογο να δουλευουμε σε full speed...το πιο πιθανο ειναι να ρημαξουμε τη μπαταρια...

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να συνδεσω το wave σε τηλεωραση μεσω hdmi???

 

Όχι....μόνο με απλο tv out καλώδιο....

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...