Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν βγαζω ακρη. Πηγαινω Ρυθμισεις > Δυνατοτητα Συνδεσης > Θεση > Ενεργοποιηση Υπηρεσιας (τσεκαρω) , μετα ανοιγω το Route66 μου ζητα συγχρονισμό , συγχρονιζετε απο οτι μου λεει , περιμενω 5-10 λεπτα αλλα δεν δινει δορυφορους . το εικονιδιο πανω δεξια που μιαζει με κεραια παραμενει σβηστο......... τι κανω λάθος ????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την πρώτη φορά αργεί να συγχρονιστεί,θες 10 λεπτά μπορεί και περισσότερο αν είσαι σε περιοχή με παράσιτα και κοντα σε ψηλά κτίρια. Αφού συγχρονιστεί μετά με κλειστό το ιντερνετ θα χρειάζεσαι περίπου 5 λεπτά για να συνδέεσε με δορυφόρους.

 

Α, την πρωτη φορά νομίζω πρέπει να το αφήσεις να συνδεθεί με ιντερνετ για να τσεκάρει ότι η άδεια σου είναι ΟΚ νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω συνδεθηκε μετα απο 6-7 λεπτα. απλά μου δειχνει το σημειο στον χαρτη που εμαι χωρις καμια λεπτομερεια ... δεν εχει χαρτες. πως μπορουμε να φωρτόσουμε χαρτες ???? google maps ισως ???
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω συνδεθηκε μετα απο 6-7 λεπτα. απλά μου δειχνει το σημειο στον χαρτη που εμαι χωρις καμια λεπτομερεια ... δεν εχει χαρτες. πως μπορουμε να φωρτόσουμε χαρτες ???? google maps ισως ???

 

Πρέπει να τους κατεβάσεις από το ίντερνετ. Η από το pc και να τους περάσεις από εκεί.Ακριβώς πως γίνετε δε θυμάμε, πρέπει να κατεβάσεις από το route 66 το πρόγραμμά τους, η να αφήσεις το κινητό να τους κατεβάσεις,αλλα είναι καμιά 50αριά Mb για Ελλάδα μόνο, μην μπείς με 3G μόνο με WIFI

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το κινητο αυτό από το εξωτερικό. Διάβασα τις συζητήσεις σας και από ότι κατάλαβα θα μπορέσω να το γυρισω στα ελληνικά. Με το ελληνκό λεξικό Τ9 όμως θα είμαι εντάξει; Θα χρειαστώ ξεχωριστή διαδικασία για να το ρυθμίσω; Ή με την ίδια διαδικασία που θα το γυρίσω στα ελληνικά θα έχω και ελληνικό Τ9;

Link to comment
Share on other sites

Περνάς την ελληνική rom με απλή διαδικασία και έχεις ελληνικα παντού (Τ9 κτλ κτλ, μενού ) και φυσικά με αναβάθμιση σε BADA 2 οταν αυτο βγει
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το κινητο αυτό από το εξωτερικό. Διάβασα τις συζητήσεις σας και από ότι κατάλαβα θα μπορέσω να το γυρισω στα ελληνικά. Με το ελληνκό λεξικό Τ9 όμως θα είμαι εντάξει; Θα χρειαστώ ξεχωριστή διαδικασία για να το ρυθμίσω; Ή με την ίδια διαδικασία που θα το γυρίσω στα ελληνικά θα έχω και ελληνικό Τ9;

μα ποιο εξωτερικο ...εδω το βρισκεις πια με 120 ευρω...(μεταχειρισμενο) και 200 καινουριο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και νέα αναμονή για bada 2

http://www.badaforums.net/forums/resources/image/9456

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Και νέα αναμονή για bada 2

http://www.badaforums.net/forums/resources/image/9456

 

Δεν φαίνεται η εικόνα. Δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται η εικόνα. Δηλαδή?

 

Εμένα την δείχνει. Απο Ιανουάριο, Φεβρουάριο δηλαδή

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

υπομονη!! που θα παει θα το δωσουν...εγω ημουν σχεδον σιγουρος οτι δεν θα το εδιναν σε αλλες συσκευες εκτoς απο την ''αμιγως'' σειρα wave 8... δεν τους συμφερει . για αυτο και καθυστερουν την 2. για να πουλήσει πρωτα καλα το wave 3 και μετα θα το δωσουν και στα υπολοιπα wave.
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερη απογοήτευση. Μπορώ να πω ότι το bada με έχασε εμένα ως πελάτη. Το επόμενο κινητό, όταν το πάρω δεν θα είναι καν samsung.
Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος θα μας πουν ότι δεν θα παρουν την αναβάθμηση όλα τα Wave και να μας :kill::kill::kill:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη;Εχουμε κατι επισημο;:!::!::!:

 

Μόνο αυτό http://developer.bada.com/badaforum/board/thread/view.do?boardName=bada-general&messageId=41238&startPage=1&curPage=1 χωρίς να είναι επίσημο και επιβεβαιωμένο από τους developer.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό http://developer.bada.com/badaforum/board/thread/view.do?boardName=bada-general&messageId=41238&startPage=1&curPage=1 χωρίς να είναι επίσημο και επιβεβαιωμένο από τους developer.

 

Εγινε!Φιλακια στην θεια.:ρ:ρ

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως αυτα ειναι φημες, εφοσον δεν εχουμε επισημη ενημερωση...τις επομενες μερες περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με το q4 που ειπαν και μετα κρινουμε..
Link to comment
Share on other sites

οι τυποι κοροιδευουν..προσωπικα μαρεσει παρα πολυ το wave αλλα αν δεν δω αναβαθμιση μεχρι τελη δεκεμβρη θα το θεωρησω κοροιδια ολο το θεμα με το bada 2.0...λιγος επαγγελματισμος δεν βλαπτει!
Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικο hardware σαν κινητο! Υστερα απο εναν χρονο μαζι του, το αποχωριστηκα πριν απο μερικες μερες. :cry:

 

Ανθεκτικοτατο παρα τις τουμπες που ειχε φαει, γρηγορο και ομορφο σα συσκευη ΑΛΛΑ μας βγαζουν το λαδι για μια αναβαθμιση. Και στο τελος η πολυποθητη 2.0 θα δωθει παλι με μεγαλη καθυστερηση και μπορει να μην ειναι αυτο που περιμενει τοσος κοσμος.

 

Καλα θα κανει να αλλαξει την πολιτικη της η samsung. 379€ ειχαμε δωσει οσοι αγορασαμε πριν ενα χρονο το wave.

 

Οπως και να εχει μακαρι να βγει συντομα η αναβαθμιση για οσους την αναμενουν. Ειναι εκνευριστικο και συναμα κουραστικο καθε μερα να περιμενεις.

 

Αν και δεν τιθεται θεμα σύγκρισης, αυτην τη στιγμη ειμαι κατοχος iphone 4. Δυστυχως, καμια σχεση με το wave. Αλλα επαναλαμβανω δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

καλα γελαει ο κοσμος. ο γεναρης ο δικος τους ειναι μαρτιος το λιγοτερο. λογικα θα το πουλησω το κινητο. ποτε ξανα σαμσουνγκ.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...