Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έκανα ετσι, αλλα και παλι λειπει ο φακελος bootfile απο την ελληνικη εκδοση.

 

Περνας οτι σου κατεβαζει το Fus,δεν εχει Boot File μεσα,περνας τα 8 αρχεια και τελος.:up:Μονο Full Downloand οχι Boot Change.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περνας οτι σου κατεβαζει το Fus,δεν εχει Boot File μεσα,περνας τα 8 αρχεια και τελος.:up:Μονο Full Downloand οχι Boot Change.

 

μου βγαζει ERR:FOTE ERASE σχεδον αμεσως μολις ξεκιναει.

(για να εχω 8 αρχεια που μου λες, επελεξα και το PFS που εως τωρα σε αλλες εκδοσεις δεν επελεγα ποτε).

 

εχω επελεγμενα τα :

LSI

Full Download

Amss

Apps

Rsrc1

Rsrc2

Csc

SHP APP

FOTA

PFS

 

σωστά ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ΜΒUKI1 bada 2.0 beta, καταφερα τελικα και του την περασα,. SamsungAPps μη λειτουργικό. Άραγε μενω με αυτην έως την επισημη ή ξαναεπιστρεφω σε επισημη 1.2 περιμενωντας επίσημη αναβαθμιση ?

 

Για μένα πέρνα την 1.2 πάλι, και περιμενε την official 2.0.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει ERR:FOTE ERASE σχεδον αμεσως μολις ξεκιναει.

(για να εχω 8 αρχεια που μου λες, επελεξα και το PFS που εως τωρα σε αλλες εκδοσεις δεν επελεγα ποτε).

 

εχω επελεγμενα τα :

LSI

Full Download

Amss

Apps

Rsrc1

Rsrc2

Csc

SHP APP

FOTA

PFS

 

σωστά ?

LSI/FULL DOWNLOAD

amss

apps

bplip

CSC

PFS

Rsrc

Rsrc2

ShpApp

Αυτα τα εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πέρνα την 1.2 πάλι, και περιμενε την official 2.0.

 

aytο προσπαθω να κανω. Η XXJL2 είναι μια από τις 1.2 που εχουν και ελληνικα ? Ωστε να την αναγνωριζει δηλαδη το kies.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

aytο προσπαθω να κανω. Η XXJL2 είναι μια από τις 1.2 που εχουν και ελληνικα ? Ωστε να την αναγνωριζει δηλαδη το kies.

 

Θα πρεπει να περασεις την γνησια[απο το FUS] για να μην σβηνει το τηλ.σου και να δουλευουν ολες οι εφαρμογες,οσο για το kies αν εχει

ελληνικο product code το κινητο σου το δεν θα εχεις θεμα με την αναβαθμηση σε 2.

Link to comment
Share on other sites

εμένα το bada 2 δεν μου άρεσε... η τελευταία ρομ που βγήκε είναι πραγματικά καλή , δεν έχει κολήματα κτλ αλλά είναι λες και δουλεύεις android.

 

Νομίζω πως χάνει τον χαρακτήρα του. Εντωμεταξύ, το γεγονός πως το μεσσαίο πλήκτρο δεν σε πάει πλέον στο menu είναι τρελή αποτυχία!!!!

στα θετικά η μπαταρία, ο Browser, το chat on, οι επαφές που πλέον είναι πιο ολοκληρωμένες, το πολύ καλό calendar το απίστευτα γρήγορο scrolling σε φωτογραφίες, και η κάμερα που το layout και το UI είναι πολύ γρήγορο!

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εμένα το bada 2 δεν μου άρεσε... η τελευταία ρομ που βγήκε είναι πραγματικά καλή , δεν έχει κολήματα κτλ αλλά είναι λες και δουλεύεις android.

 

Νομίζω πως χάνει τον χαρακτήρα του. Εντωμεταξύ, το γεγονός πως το μεσσαίο πλήκτρο δεν σε πάει πλέον στο menu είναι τρελή αποτυχία!!!!

στα θετικά η μπαταρία, ο Browser, το chat on, οι επαφές που πλέον είναι πιο ολοκληρωμένες, το πολύ καλό calendar το απίστευτα γρήγορο scrolling σε φωτογραφίες, και η κάμερα που το layout και το UI είναι πολύ γρήγορο!

 

Εμενα παλι, το bada 2.0 μου αρεσει πολυ, και αν οπως λετε μοιαζει πολυ σε android δε βλεπω το κακο γιατι να μην μοιασει σε αυτο που φαινεται πως θα κυριαρχησει τα επομενα χρονια.

 

Εγω τελικα εκανα παλι το downgrade σε 1.2 και θα περιμενω επισημη release (το kies μου λεει "αυτο ειναι το πιο προσφατο λογισμικό").

Ωστοσο, δε καταλαβαινω γιατι δε μποορω να κατεβασω samsungapps μεσω kies, νομιζω με παλιοτερες εκδοσεις του kies μπορουσα , και εγκαθιστουσα ετσι στο κινητο μου εφαρμογές.

 

 

edit:

Εκει που λεει Store, απο κατω εμφανιζει μονο το podcast channel. Τι ακριβως λειτουργικοτητα εχει αυτο το podcast ?

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εμένα το bada 2 δεν μου άρεσε... η τελευταία ρομ που βγήκε είναι πραγματικά καλή , δεν έχει κολήματα κτλ αλλά είναι λες και δουλεύεις android.

 

Νομίζω πως χάνει τον χαρακτήρα του. Εντωμεταξύ, το γεγονός πως το μεσσαίο πλήκτρο δεν σε πάει πλέον στο menu είναι τρελή αποτυχία!!!!

στα θετικά η μπαταρία, ο Browser, το chat on, οι επαφές που πλέον είναι πιο ολοκληρωμένες, το πολύ καλό calendar το απίστευτα γρήγορο scrolling σε φωτογραφίες, και η κάμερα που το layout και το UI είναι πολύ γρήγορο!

 

 

αρχιζει να στρωνει η νεα εκδοση απο τα διαφορα προβληματα και μαλον πλησιαζει η ωρα. Αυτο με το κουμπι ειναι όντως φαουλ (που σε παει τωρα το κεντρικό κουμπι ???? ) , αλλα μαλον θα το διορθωσουν στην επισημη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι, το bada 2.0 μου αρεσει πολυ, και αν οπως λετε μοιαζει πολυ σε android δε βλεπω το κακο γιατι να μην μοιασει σε αυτο που φαινεται πως θα κυριαρχησει τα επομενα χρονια.

 

Γιατί είναι θέμα γούστου και μόνο. δηλαδή υποκειμενικός παράγωντας!

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου εξηγησει γιατι δεν εμφανιζεται to samsungapps στο samsung kies πλεον ?παλαιοτερα ειχα περασει εφαρμογες στο κινητο μου μεσω υπολογιστη.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου εξηγησει γιατι δεν εμφανιζεται to samsungapps στο samsung kies πλεον ?παλαιοτερα ειχα περασει εφαρμογες στο κινητο μου μεσω υπολογιστη.

 

Eίναι ένα θεματάκι που έχουν τα windows 7. Google it

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Eίναι ένα θεματάκι που έχουν τα windows 7. Google it

 

οντως, φαινεται ειναι γνωστο προβλημα σε πολλους. (αν και τον προηγουμενο μηνα μια χαρα λειτουργουσε σε windows7, στο ιδιο laptop που εχω και τωρα).εκανα αντικατασταση ενος αρχειου στο program files, αλλα και παλι δε λειτουργησε.

Τωρα εβγαλα το πλεον προσφατο kies και περασα μια παλαιοτερη εκδοση, μπας και διορθωθει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

http://badadownload.com/2011/12/samsung-start-bada-2-0-updates-over-kies.html

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!

Αν δε το δω με τα ματια μου στο kies δε θα το πιστεψω..!

Link to comment
Share on other sites

http://badadownload.com/2011/12/samsung-start-bada-2-0-updates-over-kies.html

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!

 

Ρε παιδιά αυτή είναι η τελευταία beta έκδοση και τώρα μας την σερβίρουν σαν official update? Kάτι δεν μου κάθεται καλά

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

apo το πρωι το εχω βρεΙ αλλα δεν προλαβα να το ποσταρω..... μαλον ειναι αληθεια.......:):) ΑΛΛΑ και εγω αν δεν το δω στο ΚΙΕΣ δεν το πιστευω..

ΠΑΙΔΙΑ EINAI EPISHMO ...... ΣΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ εχει βγει απο το πρωι το επισημο μεσω ΚΙΕΣ . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=2743&page=2

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτή είναι η τελευταία beta έκδοση και τώρα μας την σερβίρουν σαν official update? Kάτι δεν μου κάθεται καλά

 

Στο CheckFus την έχει ως επίσημη, όχι ως test mode. Άντε να δούμε μετά από πόσες μέρες θα έρθει Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα το Κιes μου έβγαλε νέο update τώρα και εγκατέστησε και νεόυς drivers...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το εξης σεναριο..... να βγει η τελευταια beta σε official update μεσω KIES αφου λενε ολοι οτι ειναι σταθεροτατη και να βγαζουν κατα καιρους αναβαθμισεις της 2.0 . να πανε σε 2.1 , 2.2 κ.ο.κ όπως και το android. Πάντως απο το SAMFIRMWARE λενε οτι ειναι αληθεια και επισημο update μεσω KIES...... ΕΙΔΩΜΕΝ .................................
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το εξης σεναριο..... να βγει η τελευταια beta σε official update μεσω KIES αφου λενε ολοι οτι ειναι σταθεροτατη και να βγαζουν κατα καιρους αναβαθμισεις της 2.0 . να πανε σε 2.1 , 2.2 κ.ο.κ όπως και το android. Πάντως απο το SAMFIRMWARE λενε οτι ειναι αληθεια και επισημο update μεσω KIES...... ΕΙΔΩΜΕΝ .................................

 

Πάντα οι official βγαίνουν σε testmode πρώτα για μια δυο μέρες για τεχνικούς λόγους και μετά την ανεβάζουν στο Kies.

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίζει πως έχω μια διαθέσιμη ενημέρωση, αλλά όταν μπαίνω στο aps δεν μου εμφανίζει κάποιο πρόγραμμα για αναβάθμιση. Ίσως να είναι για κάποια εφαρμογή που έχω διαγράψει, αλλά φαίνονται ακόμα στην λίστα των Λήψεων.

Τι μπορώ να κάνω?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πιθανοτητα να γινουν οι αναβαθμισεις και στις αλλες ευρωπαικες χωρες σημερα η δυσκολο?
Link to comment
Share on other sites

καλα κρασα.εδω η samsung δεν εδινε ουτε το android στην ωρα του που ηταν και ετοιμο κ απλα προσθετε καποια εξτρα θα εδινε το bada που ειναι εξ ολοκληρου δικο της ?????? παντα δυσκοιλια αυτη η εταιρια στις αναβαθμισεις.

 

:mad:ελεος..απλα αποτυχεια!!!!!!!!οταν σαν εταιρια πουλασ καποιεσ συσκευες πρπει να εχεις τη καταλληλη υποστηριξη και στο λειτουργικο...περιμενοθμε ενα χρονο για το πολυαναμενομενο update και στο τελος πολυ φοβαμαι οτι δεν θα παρουμε τπτ!!!...ειμαι πολύ κοντα να το σκοτωσω και να παω σε android να ησηχασω!!!!!!

 

 

Πώς την πατήσατε έτσι ρε παιδιά?! Όπως λένε και τα Αμερικανάκια.. OWNED :lol:

 

http://badadownload.com/2011/12/samsung-start-bada-2-0-updates-over-kies.html

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...