Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θελετε , κανετε τον κοπο να περασετε την 2.0 Στην σελιδα 511 γραφει τον τροπο.

 

Εντελως διαφορετικη φιλοσοφια. Ευελπιστω συντομα να βγει επισημα στο kies, με flash player :happy:

 

Σε μερικές μέρες θα βγει η επίσημη έκδοση και θα χρειαστεί να ξαναφλασάρεις, να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές, τις επαφές κτλ....

 

Γιατί βάζετε την έκδοση προ-παραγωγής, που δεν έχει ούτε live wallpapers, ούτε flash player 11, ούτε είναι απόλυτα σταθερή?? Για να έχεις 4 εικονίδια κατα μήκος της οθόνης? Η επίσημη Bada 2.0 δεν έχει καμία σχέση με αυτήν που έχετε βάλει...

 

Να την βάλεις για την πάρτυ σου ίσα ίσα για να τσεκάρεις τι παίζει, το δέχομαι. Αλλά να προτείνεις και σε άλλους τέτοιο μπελά, 1-2 εβδομάδες πριν το επίσημο update?

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μερικές μέρες θα βγει η επίσημη έκδοση και θα χρειαστεί να ξαναφλασάρεις, να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές, τις επαφές κτλ....

 

Γιατί βάζετε την έκδοση προ-παραγωγής, που δεν έχει ούτε live wallpapers, ούτε flash player 11, ούτε είναι απόλυτα σταθερή?? Για να έχεις 4 εικονίδια κατα μήκος της οθόνης? Η επίσημη Bada 2.0 δεν έχει καμία σχέση με αυτήν που έχετε βάλει...

 

Να την βάλεις για την πάρτυ σου ίσα ίσα για να τσεκάρεις τι παίζει, το δέχομαι. Αλλά να προτείνεις και σε άλλους τέτοιο μπελά, 1-2 εβδομάδες πριν το επίσημο update?

 

Βασικά πότε είπαν οτι θα έχει flash player 11? Και για το αν βγεί σε 1-2 βδομάδες κράτα καμιά επιφύλαξη

http://www.engadget.com/2011/11/09/adobe-reportedly-will-announce-the-end-of-flash-player-for-mobil/

Edited by uncommandable
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Παντως το samfirmware στο twitter λεει σημερα οτι εχουν καποιο προβλημα με την εκδοση 2.0 και θα την βγαλουν προς το τελος του χρονου....
Link to comment
Share on other sites

Παντως το samfirmware στο twitter λεει σημερα οτι εχουν καποιο προβλημα με την εκδοση 2.0 και θα την βγαλουν προς το τελος του χρονου....

 

Η samsung είναι το πρόβλημα νομίζω. Μας έχουν ζαλίσει

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Η samsung είναι το πρόβλημα νομίζω. Μας έχουν ζαλίσει

 

νομιζω πως με το 4th quarter που εχουν πει ειναι καλυμμενοι, τα υπολοιπα ειναι φημες απο ανεπισημες πηγες...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως με το 4th quarter που εχουν πει ειναι καλυμμενοι, τα υπολοιπα ειναι φημες απο ανεπισημες πηγες...

 

Αρκετές εφαρμογές από το store παίζουν από 2.0 και επάνω, τα google maps παίζουν από 2.0 και πάνω, έχουν δώσει κάμποσο καιρό το sdk 2.0.1 στους developers ...Νομίζω δε θα φτάσουν στο τέλος του 2011 για να δώσουν την έκδοση .. Είδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Τελη του 2011 θα μας δωθει δυστυχως η 2.0 Δε θυμαμαι που το διαβασα αλλα η επισημη θελει λιγη δουλιτσα ακομη. Ο λογος που σας προτεινω να τη βαλετε, ειναι απλα για να τη δοκιμασετε για να ξερει ο καθενας πως περιπου ειναι. Προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ η αλλαγη του περιβαλλοντος στο bada. Δε μπορω να πω, πως ειναι σταθερη η εκδοση αυτη με σιγουρια καθως μετα απο 12 ωρες περιπου χρησης, μου εκανε 2 reboot. Κατα τα αλλα ο browser ειναι ταχυτερος, μου φαινεται πιο ευχρηστο το κινητο κ.τ.λ.

Υπομονη για την επισημη

Link to comment
Share on other sites

Εδω πάλι λέει οτι η Adobe θα σταματήσει το flash στις φορητες συσκευες προς χαρην του HTLM5
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Και θα συνεχιστεί για κάνα μήνα ακόμα μάλλον

http://i1230.photobucket.com/albums/ee496/uncommandable/asdf.png

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Εδω πάλι λέει οτι η Adobe θα σταματήσει το flash στις φορητες συσκευες προς χαρην του HTLM5

 

Θα σταματήσει την "εξέλιξη" του flash. Θα συνεχίσει να βγάζει αναβαθμίσεις ασφάλειας μόνο. Καλό νέο είναι αυτό πάντος, το HTML5 έχει πάρα πολλά πλεονεκτήματα στα κινητά σε σχέση με Flash,το κυριότερο ότι δεν ζορίζει πολύ τον επεξεργαστή. Δεν θα θες το σούπερ κινητό για να μπορείς να δεις ένα βιντεοκλίπ στο youtube για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

απο το να βγαλουν επισημη εκδοση με σημαντικα προβληματα, καλυτερα να καθυστερησουν οσο χρειαζεται για να τα διορθωσουν (με ενα οριο βεβαια :p).

 

υπομονη κανουμε απο τη στιγμη που το αγορασαμε το κινητο αφου ολοι ξεραμε οτι ειναι σε αρχικο σταδιο το λειτουργικο. εχουμε γινει τερατα υπομονης, δεν πρεπει να μας πειραζουν 1 ή 2 μηνες ακομα. :lol:

 

 

υγ. προσωπικα η 2.0 ειναι κριτηριο πια για το αν θα κρατησω το κινητο. απιστευτη η οθονη, απιστευτο και το hardware του στο συνολο, αλλα αν δν δω σημαδια εμφανους βελτιωσης σε συγκεκριμενα θεματα, τοτε τελος. :(

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ζηταω αμεση βοηθεια. εχω παραγγειλει τα wave 2 απο εδω : http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=32490

ο πωλητης μου ειπε οτι αυτα ερχονται σφραγισμένα απο Γερμανια και στην αρχη (οταν πρωτο ανοιξουμε το κινητο)επιλεγουμε σαν γλωσσα τα Ελληνικα , συνοδευονται απο Πανευρωπαική Εγγυηση και αποδειξη αγορας φυσικά και δεν υπαρχει κανενα πρόβλημα με τα update .

Στην επίσημη SAMSUNG μου είπαν οτι απο την στιγμή που υπάρχει πανευρωπαική εγγυηση δεν υπαρχει κανενα θεμα απο αυτους ΑΛΛΑ δεν ηξεραν τι θα γινει με τα update μεσω KIES , μιας και το κινητο ερχεται απο Γερμανία οπότε δεν ξέρουν αν το ΚΙΕΣ ξαναπεράσει Ελληνικά ή άλλη γλωσσα μετα το update ή αν θα δωσει για το κινητό αναβάθμιση το ΚΙΕΣ καν .

 

Ξερετε κατι για αυτο εσεις??????

Link to comment
Share on other sites

τα περνάει κανονικά!! εγώ το έχω από γαλλία.... αν δεν στο περάσει υπάρχει έυκολος τρόπος να του αλλάξεις το preconfiguration και θα είναι ΟΚ
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Tna εισαι σιγουρος οτι δεν θα εχει προβλημα ??? Δεν εχει βγει ακομα καποια αναβαθμιση για το 8530 πως ξερεις οτι περναει update το ΚΙΕΣ ?? ρωταω για να μην την πατησω και το παρω και μου βγαλει κανενα μηνυμα οτι δεν ''μπορει να γινει αναβαθμιση '' και τα γνωστα.

Αραγε το region code του κινητου μολισ επιλεξω τα Ελληνικα θα ειναι EUR (ελλαδα) ή κάποιο άλλο??και αν ειναι άλλο (γερμανικο) πως θα κανει update και θα ξαναπερασει την ελληνικη γλωσσα??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια στο εξής : Στο εικονίδιο του samsung apps στο κινητό μου βγάζει τον αριθμό 1, που θα πει ότι υπάρχει αναβάθμιση σε κάποιο app που έχω κατεβάσει, αλλά όταν μπαίνει στις λήψεις μου δεν βρίσκω την ενημερωμένη εφαρμογή, οπότε υποθέτω ότι αφορά κάποια που έχω απεγκαταστήσει, αλλά δυστυχώς .. δεν μπορώ να ξέρω ποια είναι αυτή... Μήπως έχει τύχει σε κανένα άλλον αυτό και αν ναι γίνεται να φύγει αυτό το παραπλανητικό (1) στο εικονίδιο ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Tna εισαι σιγουρος οτι δεν θα εχει προβλημα ??? Δεν εχει βγει ακομα καποια αναβαθμιση για το 8530 πως ξερεις οτι περναει update το ΚΙΕΣ ?? ρωταω για να μην την πατησω και το παρω και μου βγαλει κανενα μηνυμα οτι δεν ''μπορει να γινει αναβαθμιση '' και τα γνωστα.

Αραγε το region code του κινητου μολισ επιλεξω τα Ελληνικα θα ειναι EUR (ελλαδα) ή κάποιο άλλο??και αν ειναι άλλο (γερμανικο) πως θα κανει update και θα ξαναπερασει την ελληνικη γλωσσα??

 

Μπορείς να φλασάρεις ελληνική έκδοση firmware και να κάνεις μετά κανονικά τα updates

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να το κατηγορησω σαν κινητο,(μιας και εχω κολλημα μαζι του και το υποστηριζω οπου κι αν βρεθω)

αλλα σε κατι τεσταρισματα περι ιντερνετ,...που ειχα κανει με ενα iphone 3 ενος φιλου μου εινα "τα ζωα μου αργα"

και σαν bada 1 πριν αλλα και σαν bada 2 τωρα.

ελπιζω με την επισημη εκδοση να διορθωθουν οι οποιες ατελειες και να "πεταει".

τουλαχιστον να πουμε χαλαλι η αναμονη

 

φιλικα Σακης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φλασάρεις ελληνική έκδοση firmware και να κάνεις μετά κανονικά τα updates

 

γιατι να το κανω αυτο?? αφου υποτιθετε οτι το κινητο ειναι multilanguage και εγω θα επιλεξω σαν γλωσσα εγκαταστασης τα ελληνικα . υπαρχει περιπτωση το ΚΙΕΣ να το αναβαθμισει σαν γερμανικο ή θα το αφήσει multilanguage με επιλεγμενα τα Ελληνικα?? αυτο το κολλημα εχω και δεν το εχω παρει ακομα.

A!! μιλαω παντα για το 8530 ... αν και ειναι το ιδιο με το 8500!!

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

γιατι να το κανω αυτο?? αφου υποτιθετε οτι το κινητο ειναι multilanguage και εγω θα επιλεξω σαν γλωσσα εγκαταστασης τα ελληνικα . υπαρχει περιπτωση το ΚΙΕΣ να το αναβαθμισει σαν γερμανικο ή θα το αφήσει multilanguage με επιλεγμενα τα Ελληνικα?? αυτο το κολλημα εχω και δεν το εχω παρει ακομα.

A!! μιλαω παντα για το 8530 ... αν και ειναι το ιδιο με το 8500!!

 

Σαν γερμανικό δεν πρόκειται να στο αναβαθμίσει, απλά θα σου λέει οτι δεν μπορεί να αναβαθμίσει την συγκεκριμένη έκδοση αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αλλιώς κάνε υπομονή για το 8600. Εκτός αν θες να πάρεις το 8530 τόσο πολύ, εμείς πάντως εδώ θα είμαστε για ότι απορία έχεις

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Σαν γερμανικό δεν πρόκειται να στο αναβαθμίσει, απλά θα σου λέει οτι δεν μπορεί να αναβαθμίσει την συγκεκριμένη έκδοση αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αλλιώς κάνε υπομονή για το 8600. Εκτός αν θες να πάρεις το 8530 τόσο πολύ, εμείς πάντως εδώ θα είμαστε για ότι απορία έχεις[

σαν γερμανικό και εγω νομιζω οτι δεν θα κανει τιποτα αλλα αφου θα του βάλω στην αρχη ελληνικη γλωσσα το ΚΙΕΣ δεν θα το αναγνωριζει σαν Ελληνικό CSC ?? εχω μπερδευτει . Και το wave 1 που εχω τωρα νομιζω οτι στην αρχη με ειχε ρωτησει για την γλωσσα , επελεξα ελληνικα και δεν εχω κανενα προβλημα . Αναβαθμισα απο bada 1 se 2 μεσω ΚΙΕΣ χωρις προβλημα .

το 8600 μου φαινεται πολυ μεγαλο ,και θα ειναι πολυ ακριβο. :)

Link to comment
Share on other sites

Σαν γερμανικό δεν πρόκειται να στο αναβαθμίσει, απλά θα σου λέει οτι δεν μπορεί να αναβαθμίσει την συγκεκριμένη έκδοση αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αλλιώς κάνε υπομονή για το 8600. Εκτός αν θες να πάρεις το 8530 τόσο πολύ, εμείς πάντως εδώ θα είμαστε για ότι απορία έχεις

σαν γερμανικό και εγω νομιζω οτι δεν θα κανει τιποτα αλλα αφου θα του βάλω στην αρχη ελληνικη γλωσσα το ΚΙΕΣ δεν θα το αναγνωριζει σαν Ελληνικό CSC ?? εχω μπερδευτει . Και το wave 1 που εχω τωρα νομιζω οτι στην αρχη με ειχε ρωτησει για την γλωσσα , επελεξα ελληνικα και δεν εχω κανενα προβλημα . Αναβαθμισα απο bada 1 se 2 μεσω ΚΙΕΣ χωρις προβλημα .

το 8600 μου φαινεται πολυ μεγαλο ,και θα ειναι πολυ ακριβο. :)

Εννοείς απο bada 1 σε 1.2?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

ναι. αλλα και εσυ τι εννοεις οτι μαλον δεν θα εχω πρόβλημα????

 

απο το sammobile βρισκω τις official Roms ομως πια ειναι η τελευταια επισημη που να περιεχει και το Ελληνικο CSC ???

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...