Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, εγώ νέο άνοιξα με άλλο email.

Μου έβγαλε σήμερα και μένα το update για το Facebook, αρκετά πιο γρήγορο μου φαίνεται & το chat πολύ καλό φυσικά!

 

Ποιο chat;; Και εμενα μου εκανε update για το Facebook αλλα δεν βλεπω πουθενα chat! Τι εννοεις; Οπως στο iphone?

Εγω εχω αλλο προβλημα. Εχει κολλησει το widget" feeds and updates" >> "Τροφοδοσιες κ ενημερωση" στα ελληνικα. Παταω ποαννω δεξια τα 2 βελακια για update, και εδω κι μια εβδομαδα δεν κινειται τιποτα. Ουτε στις ρυθμισεις του μπορω να μπω!! Μου εχει σπασει τα νευρα! Περαν του κλασικου μονιμου προβληματος: "ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΜΝΗΜΗ. ΤΑ WIDGET ΔΙΚΤΥΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ". Οποτε το να ανοιξω μερικες εφαρμογες ταυτοχρονα δεν το επιχειρω! Αυτο ΕΙΝΑΙ το προβλημα στο κινητο! Το μεγαλυτερο. Αυτο πρεπει να διορθωσουν γιατι πλεον τοβ συνσντω επι καθημερινης βασης!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή έχει γίνει πολύς λόγος για τη βελτίωση του facebook που παρέχει και chat, αναφέρεστε στο TouchFacebook - που ουσιαστικά ανοίγει τον browser στη σελίδα του facebook - ή αναφέρεστε σε κάποιο άλλο πρόγραμμα; Αν ισχύει το δεύτερο, ποιο είναι;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ποιο chat;; Και εμενα μου εκανε update για το Facebook αλλα δεν βλεπω πουθενα chat! Τι εννοεις; Οπως στο iphone?

Εγω εχω αλλο προβλημα. Εχει κολλησει το widget" feeds and updates" >> "Τροφοδοσιες κ ενημερωση" στα ελληνικα. Παταω ποαννω δεξια τα 2 βελακια για update, και εδω κι μια εβδομαδα δεν κινειται τιποτα. Ουτε στις ρυθμισεις του μπορω να μπω!! Μου εχει σπασει τα νευρα! Περαν του κλασικου μονιμου προβληματος: "ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΜΝΗΜΗ. ΤΑ WIDGET ΔΙΚΤΥΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ". Οποτε το να ανοιξω μερικες εφαρμογες ταυτοχρονα δεν το επιχειρω! Αυτο ΕΙΝΑΙ το προβλημα στο κινητο! Το μεγαλυτερο. Αυτο πρεπει να διορθωσουν γιατι πλεον τοβ συνσντω επι καθημερινης βασης!

 

Θα πας στους φιλους και κατω αριστερα εχει επιλογη που λεει chat!

Σε ποιο firmware εισαι; Στο τελευταίο? Γιατι εγω πλεον εχω καιρο να δω μηνυμα μνημης στο κινητό και συνήθως εχω ανοιχτα μουσική palringo και συγχρονισμό mail!

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στους φιλους και κατω αριστερα εχει επιλογη που λεει chat!

Σε ποιο firmware εισαι; Στο τελευταίο? Γιατι εγω πλεον εχω καιρο να δω μηνυμα μνημης στο κινητό και συνήθως εχω ανοιχτα μουσική palringo και συγχρονισμό mail!

 

Ευχαριστω ρε φιλε! Βασικα μου ειχε ερθει update. Απλα δεν το ειχα ψαξει τοσο! Μολις το δοκιμασα!! Firmware λογικα στο τελευταιο. Στο parlingo για chat στο facebook βαζω την email adress και το κωδικο προσβασης Οταν παω να μπω σε "Συνδεδεμενος" με βγαζειθ αυτοματα σε "Εκτος Συνδεσης" Παταω το εικονιδιο και μου εμφανιζει μια οθονη με τιτλο "Ταυτοτητα". Απο κατω "Ψευδωνυμο":Δεν Υποστηριζεται" και απο κατω "Κατασταση": invalid XMPP ID. Αν και πριν φτιαξω το λογαριασμο ακολουθω τις οδηγιες του parlingo! Αν μπορεις να με βοηθησεις... Στο msn ως τωρα δεν εχω προβλημα,μ αν κ να σου πω την αληθεια δεν το πολυχρησιμοποιω πλεον! Χτες πηγα στις Ρυθμισεις->Ενημ. Λογισμικου->Ελεγχος για ενημερωση , μου γραφει οτι απαιτειται ενημερωση του firmware και να κανω ληψη του πακετου, παταω οκ, και μου βγαζει μηνυμα οτι "καμια διαθεσιμη ενημερωση". Θα δοκιμασω μεσω kies.. btw εχω την bada 1.2 software version.. ΑΝ και εχω κατεβασει αρκετες free bada applications.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την εισαγωγη της Ελλαδας για να αγορασεις εφαρμογες, δοκιμασε κανεις το samsung dive για να εντοπιζεις το κινητό;

Εγω δεν καταφερα να το δουλεψω.

Link to comment
Share on other sites

γτ αποσυρθηκε το wave τελικα???
"Καλυτερα ανορθόγραφες αλη8ειες παρα καλογραμμενα ψεματα.Η παιδεια δεν ειναι θεμα ορθογραφιας αλλα ανατροφης"
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αλλο προβλημα. Εχει κολλησει το widget" feeds and updates" >> "Τροφοδοσιες κ ενημερωση" στα ελληνικα. Παταω ποαννω δεξια τα 2 βελακια για update, και εδω κι μια εβδομαδα δεν κινειται τιποτα. Ουτε στις ρυθμισεις του μπορω να μπω!! Μου εχει σπασει τα νευρα!

 

Φίλε το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ σχεδόν ένα εξάμηνο τώρα, δυστυχώς δε βλέπω να διορθώνεται.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατήρησα πως έχει σπάσει ένα μικρό κομματάκι από το τζάμι (δεξιά στο μαύρο πλεσιο) η οθόνη όμως λειτουργεί κανονικά. :(

 

Μήπως ξέρει κανείς πόσο περίπου κοστίζει η αντικατάσταση γενικά σε tachscreen κινητά ?:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

AP UART------------------------------------------------------CP UART

Stand By : 0,29% / h CPU 1% Σταθερα----------------Stand By : 0,36% / h CPU 1% Σταθερα (Μετα Απο Restart Χωρις Να Κανω Τιποτα Αλλο)

Stand By : 0,54% / h CPU 3% - 6%---------------------Stand By : 0,65% / h CPU 3% - 6% (Ανοιγμα Εφαρμογων-Λειτουργεια-Κλεισιμο Εφαρμογων)

Music-Display ON : 27% / h CPU 8% - 15%------------Music-Display ON : 27% / h CPU 8% - 15%

Music-Display OFF: 9% / h --------------------------------Music-Display OFF: 9% / h

YouTube : 18% / h------------------------------------------YouTube : 23% / h (Δοκιμη Με Ταινια "HOME")

Video Απο Camera : 41% / h------------------------------Video Απο Camera : 48% / h (Record Mode 720p-Led ON)

Video Απο Camera : 18% / h------------------------------Video Απο Camera : 18% / h (Play Mode Απο Αυτο Που Ειχα Γραψει)

MKV και SRT : 15% / h--------------------------------------MKV και SRT : 15% / h (Αρχειο 350MB)

Πολύ καλή δουλειά

Τωρα με την εισαγωγη της Ελλαδας για να αγορασεις εφαρμογες, δοκιμασε κανεις το samsung dive για να εντοπιζεις το κινητό;

Εγω δεν καταφερα να το δουλεψω.

Και ούτε πρόκριτε να το καταφέρει κανείς ποτέ. (Νόμιμα τουλάχιστον)

Η νομοθεσία μας το απαγορεύει και κατά την γνώμη μου πολύ καλά κάνει. Η λειτουργία αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την παρακολούθηση ατόμων.

γτ αποσυρθηκε το wave τελικα???

Δέν αποσύρθηκε. Σταμάτησαν την παραγωγή του λόγω έλλειψης super amoled ..... αντικαταστάθηκε με το 2 που είναι το ίδιο μόνο που έχει οθόνη 3.7 slcd

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά

 

Και ούτε πρόκριτε να το καταφέρει κανείς ποτέ. (Νόμιμα τουλάχιστον)

Η νομοθεσία μας το απαγορεύει και κατά την γνώμη μου πολύ καλά κάνει. Η λειτουργία αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την παρακολούθηση ατόμων.

 

κατα την γνωμη μου αυτος ο νομος στην ελλαδα ειναι ανοησια.. τους μονους που ευνοει ειναι τους κλέφτες .. είναι καλό ανά πάσα ώρα Και στιγμή να ξέρεις που είναι το κινητό σου... είναι πολύ κρίμα να υπάρχει αυτή η δυνατότητα από το wave Και να μη μπορούμε να την επωφεληθούμε όσοι θέλουμε... όσοι φοβόντουσαν ότι θα μπορούσαν να τους παρακολουθούν απλά να μην ενεργοποιήσουν τον εντοπισμό του κινητού... μου έχουν κλέψει είδη δύο κινητά.. άγνωστο το ποιος τα χαίρεται :( αν μπορούσα έστω Και με παράνομο τρόπο να δω που είναι το κινητό μου θα το έκανα...

Edited by derbigpr50
Link to comment
Share on other sites

Ας σου εδινε την δυνατοτητα να βαλεις το imei της συσκευης σου που ειναι προσωπικο, οποτε να αφορα τον εντοπισμο του δικου σου κινητου και μονο.

Στο android παντως υπάρχει πρόγραμμα που εγκαθειστας και παίζει κανονικότατα.

Μαλιστα, εχει επιλογη και για σειρηνα, οποτε κανει το κινητό να "σκουζει" κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μια ερωτηση αν ξερει καποιος

προσπαθω να συνδεθω στο facebook με wifi και δεν μπορω

ενω περνει κανονικα τα στοιχεια μου μετα δειχνει οτι φορτωνει και μετα απο λιγο

μου βγαζει "ο διακομιστης του facebook δεν ειναι σταθερος"

αλλες φορες βγαζει "το χρονικο οριο htpp ελειξε"

και καποιες φορες (ελαχιστες) συνδεεται κανονικα

αν καποιος ξερει ας πει

 

επισης επειδη εξακολουθω να χω το προβλημα με τις εγαρμογες και τα widget (αν κατεβασω και τρεξω καποιο τοτε κολαει το τηλ και ανοιγοκλεινει μονο του) θα θελα να ρωτησω αν παιζει να στρωσει σε περιπτωση που αλαξω sim ;;

ετσι μου παν να δοκιμασω στο κεντρο εξυπηρετησης της samsung

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

Αν την έχεις πάνω από 10ετία θέλει αλλαγή η sim γιατί οι παλιές τραβάν περισσότερο ρεύμα. Βάλε μια άλλη σχετικά πιο νέα και δες τι θα γίνει..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μια ερωτηση αν ξερει καποιος

προσπαθω να συνδεθω στο facebook με wifi και δεν μπορω

ενω περνει κανονικα τα στοιχεια μου μετα δειχνει οτι φορτωνει και μετα απο λιγο

μου βγαζει "ο διακομιστης του facebook δεν ειναι σταθερος"

αλλες φορες βγαζει "το χρονικο οριο htpp ελειξε"

και καποιες φορες (ελαχιστες) συνδεεται κανονικα

αν καποιος ξερει ας πει

 

Αυτό το κάνει και εμένα. Και επίσης, αν ανοίξω το FB σε πλήρη σελίδα (και όχι για κινητό) και πάω να κάνω αναζήτηση φίλου, κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο και διαγράφει το cookie (γιατί μόλις ξανανοίξει ζητάει password και username).

Και ένα γενικό σχόλιο:

Δε συγκρίνεται με το Symbian το οποίο ήταν πιο αργό, κολλούσε πιο συχνά και έκανε κάτι αψυχολόγητα κλεισίματα. Ωστόσο δε δικαιολογεί το hardware του το wave, και το Multitasking του είναι λίγο αστείο, όπως επίσης και το θέμα με την ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία.

Τελικά η μόνη λύση για κάτι πραγματικά σταθερό και αξιόπιστο (και από πλευράς τηλεφώνου, και από πλευράς υποστήριξης και εφαρμογών) είναι να τα ακουμπήσεις στο μηλόφωνο.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν την έχεις πάνω από 10ετία θέλει αλλαγή η sim γιατί οι παλιές τραβάν περισσότερο ρεύμα. Βάλε μια άλλη σχετικά πιο νέα και δες τι θα γίνει..

 

την ειχα..........

τελικα σημερα ενεργοποιησα νεα 3g sim και μεχρι τωρα παει καλα

ελπιζω να λυθηκε το προβλημα

 

μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη αντιστοιχη με το full screen caller που εχουν για τα nokia ;;

να δειχνει δηλαδη σε πληρη οθονη αυτον που σε καλει

Edited by mr_pepe

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μια ερωτηση αν ξερει καποιος

προσπαθω να συνδεθω στο facebook με wifi και δεν μπορω

ενω περνει κανονικα τα στοιχεια μου μετα δειχνει οτι φορτωνει και μετα απο λιγο

μου βγαζει "ο διακομιστης του facebook δεν ειναι σταθερος"

αλλες φορες βγαζει "το χρονικο οριο htpp ελειξε"

και καποιες φορες (ελαχιστες) συνδεεται κανονικα

αν καποιος ξερει ας πει ...(edited)

 

Αυτό το κάνει και εμένα. Και επίσης, αν ανοίξω το FB σε πλήρη σελίδα (και όχι για κινητό) και πάω να κάνω αναζήτηση φίλου, κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο και διαγράφει το cookie (γιατί μόλις ξανανοίξει ζητάει password και username).

...(edited)

 

Το Facebook δουλεύει κανονικότατα (και η native εφαρμογή και από τον browser το touch.facebook.com, m.facebook.com όπως και η Desktop έκδοση). Κάποιο πρόβλημα έχουν οι συσκευές - firmware σας. Ειδικά η αυτόματη επανεκκίνηση του giorgio6600 είναι σοβαρή ένδειξη...Γενικά οτιδήποτε κατώτερο του "iphone experience" που προσφέρει υπο κανονικές συνθήκες η συσκευή, είναι ένδειξη προβλημάτων (software ή hardware)..

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει link με ελληνικό JL2 firmware? :)

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook και στα email, υπάρχει κάποιος τρόπος όταν έρχεται ένα μήνυμα να το εμφανίζει κατευθείαν σαν ειδοποίηση?:confused:
Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω αν τα εχετε δει αλλα στο store εχει παιχνιδαρες..δυστυχως τελειωσε η prepaid την ωρα που ηθελα να παρω το PES 2011! Δεν πειραζει απο εβδομαδα.

Δειτε και αυτο, δωρεαν δεν ξερω για ποσο http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000664297

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι δεν μπορω να κατεβασω

 

Συνδεω το κινητο στο samsung kies και οταν αναγνωριζει το κινητο μου βγαζει αυτο

 

Δεν εχει οριστει κενενα στοιχειο για συγχρονισμο.

Οριστε στοιχεια για συγχρονισμο και προσπαθηστε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σημερα εναν τροπο για να εχουμε παλι τον browser σε full screen, κατι ειναι και αυτο μεχρι να διορθωσει το bug αυτο η Samsung.

 

"open the browser in potrait mode goto any website

turn to landscape and select new tab

open another page while still in landscape (DO NOT TURN TO POTRAIT WHILE IT IS LOADING)

turn phone to potrait then landscape

u have full screen browser!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω αν τα εχετε δει αλλα στο store εχει παιχνιδαρες..δυστυχως τελειωσε η prepaid την ωρα που ηθελα να παρω το PES 2011! Δεν πειραζει απο εβδομαδα.

Δειτε και αυτο, δωρεαν δεν ξερω για ποσο http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000664297

 

sorry αλλα εγω δεν πληρωνω για καμια εφαρμογη.πριν 10 μερες εβγαιναν 5-6 εφαρμογες δωρεαν, τωρα ολα θελουν ευρω.σιγα μην αγορασω theme η παιχνιδι στο wave. πολυ μαγκες ειναι στη samsung, αλλα αφου υπαρχουν κοροιδα...

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα εγω δεν πληρωνω για καμια εφαρμογη.πριν 10 μερες εβγαιναν 5-6 εφαρμογες δωρεαν, τωρα ολα θελουν ευρω.σιγα μην αγορασω theme η παιχνιδι στο wave. πολυ μαγκες ειναι στη samsung, αλλα αφου υπαρχουν κοροιδα...

 

Και ντάξει theme καταλαβαίνω γιατί να μην πληρώσεις,εφαρμογές όμως γιατί;

Και από που εώς που είναι κορόιδα αυτοί που αγοράζουν εφαρμογές;

Α και κάτι άλλο,ο κάθε developer κοστολογεί όσο θέλει και όταν θέλει την εφαρμογή του,δεν το κάνει από μόνη της η samsung...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...