Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω πάντως μετά απο 10 μήνες με το bada είμαι ικανοποιημένος... ούτε καν στην 1.2 δεν το έχω πάει.. το ΜΟΝΟ που θα με έκανε να μπω στο κόπο να το αναβαθμίσω είναι να μπεί text reflow στον browser του.....
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου αξίζει πολύ να σαι καλά

Μήπως ξέρεις για αυτό το site αν είναι αυθεντικά ή μούφα?? http://shop.brando.com/samsung-wave-gt-s8500-replacement-housing_p05309c0587d004.html

Γιατί βγαίνει πολύ πιο φθηνά

~In search of my talent~
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις για αυτό το site αν είναι αυθεντικά ή μούφα?? http://shop.brando.com/samsung-wave-gt-s8500-replacement-housing_p05309c0587d004.html

Γιατί βγαίνει πολύ πιο φθηνά

 

η Brando ειναι πολυ καλο μαγαζι. το θεμα ειναι οτι δεν λεει πουθενα οτι ειναι ΟΕΜ .... Δεν θα επρεπε να το λεει ???? ... .στειλε τους email και αν σου πουν οτι ειναι ΟΕΜ προχωρα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μάγκες νέος κ εγώ με το gt-s8500 και θα ήθελα όποιος έχει την καλοσύνη να με βοηθήσει για το πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση, έχω διαβάσει όσες σελ παρακάτω κατάφερα αλά δεν έβγαλα άκρη η να ανοίξει κάποιος ένα topic με κάποιο οδηγό καθώς και άλλοι θα έχουν την ίδια απορία με εμένα.(έχω το τελευταίο kies και μου λέει δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής -Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού S8500XXJG5/S800OXCJG4 (DBT), επίσης δοκίμασα και από το wifi αλά τίποτα πάλι.

Το software version είναι bada 1.0 1007211626LISS8500XXJG5)

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μάγκες νέος κ εγώ με το gt-s8500 και θα ήθελα όποιος έχει την καλοσύνη να με βοηθήσει για το πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση, έχω διαβάσει όσες σελ παρακάτω κατάφερα αλά δεν έβγαλα άκρη η να ανοίξει κάποιος ένα topic με κάποιο οδηγό καθώς και άλλοι θα έχουν την ίδια απορία με εμένα.(έχω το τελευταίο kies και μου λέει δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής -Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού S8500XXJG5/S800OXCJG4 (DBT), επίσης δοκίμασα και από το wifi αλά τίποτα πάλι.

Το software version είναι bada 1.0 1007211626LISS8500XXJG5)

 

Ευχαριστώ!!

 

το εχεις παρει απο παροχο η ειναι σκετη συσκευη????

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Samsung WAVE S8500 αλλά μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα. Όταν μπαίνω στα μηνύματα, πατάω δημιουργία μηνύματος και σβήνει η συσκευή. Επιπλέον, όταν θέλω να βάλω το mail μου δεν μου δίνει αυτήν τη δυνατότητα. Επίσης, μπαίνω στην εφαρμογή Facebook, πατάω για να πληκτρολογίσω το mail μου και βγαίνει από την εφαρμογή επιστρέφοντας στο αρχικό interface.

 

Τι προτείνετε να κάνω?

Συνέβη σε κανέναν άλλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

το εχεις παρει απο παροχο η ειναι σκετη συσκευη????

 

Είναι σκέτη η συσκευή από κατάστημα στο internet με ελληνικό μενού

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Samsung WAVE S8500 αλλά μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα. Όταν μπαίνω στα μηνύματα, πατάω δημιουργία μηνύματος και σβήνει η συσκευή. Επιπλέον, όταν θέλω να βάλω το mail μου δεν μου δίνει αυτήν τη δυνατότητα. Επίσης, μπαίνω στην εφαρμογή Facebook, πατάω για να πληκτρολογίσω το mail μου και βγαίνει από την εφαρμογή επιστρέφοντας στο αρχικό interface.

 

Τι προτείνετε να κάνω?

Συνέβη σε κανέναν άλλο αυτό?

 

Το γυρνας πισω στο μαγαζι απ οπου το πηρες.

Η αλλιως το πας στην samsung για service

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι...θα μου το αντικαταστήσουν με νέο ή θα μου το στείλουν για service? Ξέρετε τι ισχύει σε τέτοιες περιπτώσεις?
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι...θα μου το αντικαταστήσουν με νέο ή θα μου το στείλουν για service? Ξέρετε τι ισχύει σε τέτοιες περιπτώσεις?

Αναλογα το μαγαζι.....

Απο που το πηρες και ποτε?

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα το μαγαζι.....

Απο που το πηρες και ποτε?

 

Εχθές από online shop (birdphone). Αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις το soundhound ? http://www.soundhound.com/ του βάζεις και ακούει ένα τραγούδι ( μισό με ένα λεπτό και σου λέει ποιο είναι. ξέρει κανείς αν υπάρχει για bada?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις το soundhound ? http://www.soundhound.com/ του βάζεις και ακούει ένα τραγούδι ( μισό με ένα λεπτό και σου λέει ποιο είναι. ξέρει κανείς αν υπάρχει για bada?

 

Έχει built-in τέτοια εφαρμογή ενσωματωμένη στον native music player. Θέλει 10 δευτερόλεπτα να ακούσει το τραγούδι. Το έχω χρησιμοποιήσει καμιά δεκαριά φορές και ήταν επιτυχημένο όλές.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβαθμηση ενα τέταρτο με πήρε κι όλα μια χαρά.:happy:

Φυσικά σε XP και στο εξής, μόνο μ'αυτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

 

Είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του πολύ δυνατού κινητού ,

 

Το πήρε η γυναίκα μου δώρο γενεθλίων και δυστήχώς είναι /branded

Vodafone, εκδοση 1.0

 

Τι πρέπει να κάνω για το κάνω unbranded και να κάνω update σε 1.2 ?????

 

Ο κύριως λόγος που θέλω να παω σε 1.2 είναι γιατί έχει Τ9 στο γράψιμο μυνημάτων

 

Το kies δεν μου βγάζει update.....

 

Επίσης έχω παρατηρήσει οτι έχει χαμηλό σήμα , πχ 2 γραμμούλες , σε μέρη που είχα πάντα φουλ!,,,, δεν είχα πρόβλημα με κλήσεις αλλά με προβλημάτισε ... έχει κανένας άλλος παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο....

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας..... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...είμαι καινούριος σχετικά και δεν ξέρω και πολλά από κινητά... θα ήθελα να ρωτήσω αν το gps είναι μόνο με χρέωση ή μπορώ να βάλω χάρτες από κάπου και να δουλεύει κανονικά...ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...είμαι καινούριος σχετικά και δεν ξέρω και πολλά από κινητά... θα ήθελα να ρωτήσω αν το gps είναι μόνο με χρέωση ή μπορώ να βάλω χάρτες από κάπου και να δουλεύει κανονικά...ευχαριστώ!

 

Το GPS (το route66 Που έχει μέσα το κινητό) είναι δωρεάν για 30 ημέρες, μετά δουλεύει χωρίς όμως πλοήγηση(μπορείς να δεις και να ψάξεις στον χάρτη μόνο δεν μπορείς να βάλεις τοποθεσία και να σε πάει). Αν θες το αγοράζεις μετά, έχει 30 ευρώ αν θες μόνο για Ελλάδα και 50 ευρώ για όλη την Ευρώπη.Αν το αγοράσεις το έχεις για πάντα μετά και δεν χρειάζετε σύνδεση στο ιντερνετ,αφού θα έχει μέσα αποθηκευμένους τους χάρτες.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν και το Ndrive και το sygic για το κινητό μας.

Edited by Avatar_GR
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

εχω δοκιμασει δυο καλωδια tv-out ενα απλο και ενα που πηρα απο ebay για το κινητο αλλα κανενα δε μου δινει σημα στην τηλεοραση ουτε καν ηχο

το handsfree λειτουργει κανονικα οποτε πιστευω οτι τουλαχιστον ηχο θα πρεπε να χω

υπαρχει περιπτωση να ναι προβλημα εξοδου ή απλα πρεπει να βγω στη γυρα με το κινητο παραμασχαλα μεχρι να βρω καλωδιο;

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

facebook update!!!! now with chat!!! and some fix!!!

 

Εγω πηγα να το κανω update, κολησε και τωρα μου εσβησε την εφαρμογη τελειως και δεν μπορω να την κατεβασω απο καπου!

Δεν πειραζει εξαλλου δεν την χρησιμοποιουσα και ποτε...παντως ειναι καλο το update αν βαλαν chat οπως λες!

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει το kies στο pc και όταν συνδέω το κινητό γράφει '' σύνδεση.. '' όλη την ώρα και δεν με αναγνωρίζει...το έκανα uninstall-install και ξανά πάλι το ίδιο.. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τι φταίει γιατί δεν το κατέχω και πολύ???
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα να το κανω update, κολησε και τωρα μου εσβησε την εφαρμογη τελειως και δεν μπορω να την κατεβασω απο καπου!

Δεν πειραζει εξαλλου δεν την χρησιμοποιουσα και ποτε...παντως ειναι καλο το update αν βαλαν chat οπως λες!

 

αν ειναι δυνατον!! δν υπαρχει εφαρμογη πια!!

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...