Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεύτερο βίντεο από το androbada project....

 

Οι δημιουργοί του androbada project τράβηξαν και δεύτερο βίντεο οπού κάνουν περισότερα αυτή την φορά....σύντομα θα ανέβει και τρίτο βίντεο υποσχέθηκαν με το οποίο θα μας αποδείξουν την λειτουργία του πομποδέκτη του κινητού (πέρα από το wifi...)

Παρ όλα αυτά συνεχίζουν να αρνούνται την συνεργασία με τους xda γιατί θέλουν το android port στο wave να γίνει στην σελίδα τους και όχι στο xda...

 

Παράλληλα υπάρχει και προσπάθεια από μέλος των xda για port του android στο wave...Μέχρι τώρα το android boot-άρει αλλά δεν έχει εικόνα (ακούει μόνο τον ηχο και από εκεί καταλαβαίνει οτί boot-άρει)....υποσχέθηκε πως αύριο θα ασχοληθεί με το πρόβλημα αυτό...

 

Όπως καταλαβαίνετε το επιτυχές android port είναι απλά θέμα χρόνου...

 

Εγω παντος το bada δεν το αλλαζω. Μπορει να ειναι προβληματικο μερικες φορες αλλα εμενα μου ειναι πολυ πιο ευχρηστο απο το anroid. Και στο κατω κατω χρονο καλα καλα δεν συμπληρωσε ακομα και ειναι ανωτερο απο το anroid οταν αυτο ειχε κλεισει χρονο, και στο λεω αυτο γιατι εχω και τα 2 λειτουργικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι κινητό έχεις με android?

Βασικά η αλήθεια είναι οτί το bada είχε από την πρώτη στιγμή κάποια πράγματα οπού τα android πρόσφατα απέκτησαν...όπως καλή υποστήριξη με exchange υπηρεσίες,να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογές στην κάρτα μνήμης,να μετατρέπεις το κινητό σου σε mifi κτλ...Αλλά αυτό για εμένα δεν είναι λόγος να μείνω με το bada που τρώει φρίκες,με τις ελάχιστες εφαρμογές και το απαράδεκτο browsing...Με το bada απλά θα αδικώ το hardware του κινητού μου...Όταν βγει μια καλή stable έκδοση με 2.3.1 θα το περάσω οπωςδήποτε...

Βέβαια θα βγει και το bada 2.0 περίπου το καλοκαίρι που θα προσθέτει παραπάνω χαρακτηρηστικά όμως και πάλι σαν το android δεν θα είναι...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω ειναι κριμα ενα κινητο με τετοια χαρακτηριστικα να χαραμιζεται.κ εγω αν βγει καμια εκδοση χωρις κολληματα θα βαλω android εκτως και αν αλλαξει κατι με το bada και δωσει ας πουμε η samsung προσβαση μεσω του bada στις adroid εφαρμογες οπως εκανε η BlackBerry με το tablet της
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

έχω που το παλεύω πάνω απο 3 ώρες για flash rom την 1.2... έχω περάσει τις εκδόσεις kc1, ka1, ji3, jj9, jee και jk1 χωρίς απολύτως καμία επιτυχία (σε όλες πέρα απο την jc1 έβγαζε πρόβλημα με το rscrc1, ενώ με την τελευταία το κινητό κάνει επανεκιννήσεις με το που μπαίνει στην επιφάνια εργασίας)...

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει? έχω ξεμείνει απο κινητό... ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

@Mitsos μακάρι να έδινε μια τέτοια δυνατότητα στο bada και νε έδινε επίσης και κανονικο multitasking...

 

@Αγγέλικο αν είχαμε καμιά καλή ιδέα θα την υλοποιούσαμε εμείς δεν θα την λέγαμε σε εσένα :P

 

@purp...Κατέβασε και δοκίμασε με την jid...α και κάτι άλλο κατέβασε την τελευταία έκδοση του multiloader...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα. Κατοχος εδω και 2 μηνες ενος samsung 8530 και μονο θετικα σχολια μπορω να κανω. Ψαχνω για βάση στηριξης αυτοκινητου καθως και θηκη (οχι σιλικόνης). Βρήκα στο ebay http://stores.ebay.com/rpas-express_Samsung_W0QQ_fsubZ1553746014QQ_sidZ525823594?_nkw=S8530&submit=Search αλλα δεν ξέρω ποιοτικα τι αξιζει. Μπορει κάποιος να με βοηθήσει σχετικά?

ευχαριστω

NikosFly2High
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα. Κατοχος εδω και 2 μηνες ενος samsung 8530 και μονο θετικα σχολια μπορω να κανω. Ψαχνω για βάση στηριξης αυτοκινητου καθως και θηκη (οχι σιλικόνης). Βρήκα στο ebay http://stores.ebay.com/rpas-express_Samsung_W0QQ_fsubZ1553746014QQ_sidZ525823594?_nkw=S8530&submit=Search αλλα δεν ξέρω ποιοτικα τι αξιζει. Μπορει κάποιος να με βοηθήσει σχετικά?

ευχαριστω

 

Καλησπέρα φίλε μου, για βάση στήριξης αυτοκινήτου δεν μπορώ να σε βοηθήσω....

Για θήκη όμως εγώ τους τελευταίους 5 μήνες έχω πάρει απο το e-shop αυτή:http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006270 και είμαι υπερ-ευχαριστημένος.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια . θελω να παρω και εγω το κινητο αλλά θελω να σας πω την συνομιλια που ειχα με τον πωλητη και θελω να μου πειτε αν ευσταθουν οσα μου ειπε ή ειναι ασχετος.

1 . κατ' αρχην μου ειπε οτι το κινητο ειναι της vodafone (το καταστημα δεν εχει καμια σχεση με vodafone) αλλα πιστευω οτι γινετε ευκολα unbranded.

2. τον ρωτησα αν αναβαθμιζετε σε 1.2 και μου ειπε οτι οχι μονο αναβαθμιζετε αλλα γινετε πλεον στην εκδοση 2 απλα και μονο οταν συνδεσω το κινητο με το internet σαν android !!!!!!. και μαλιστα χωρις να χρειαστει να γινει unbranded.

Σας παρακαλω εσεις που το εχετε ψαξει πολυ καλα. γινονται αυτα???????

αυτα που ειναι vodafone αν γινουν unbrand (με κωδικο και επιλογη eur ) γινετε αναβαθμιση μεσω KIES???

αυτο που ειπε οτι γινετε απλα και μονο μεσω ιντερνετ ισχυει?????

 

επανερχομαι με νεωτερη ενημερωση απο αλλο πωλητη του ιδιου καταστηματος.

μου ειπε οτι η εκδοση του BADA ειναι η 1.0 και οτι για τωρα ΔΕΝ υπαρχει εκδοση 1.2 ελληνικη και οτι εντος των ημερων θα βγει απο vodafone και samsung επισημη 1.2 ελληνικη.

μου ειπε επισης οτι οι αναβαθμισεις με το ΚΙΕΣ πλεον δεν γινονται γιατι η samsung εκλεισε τις τρυπες.

ΠΑιδια ΒΟΗΘΕΙΑ ...... εχουν βαση αυτα?????? τελικα μπορω ή οχι να κανω αναβαθμισεις????????

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

@Mitsos μακάρι να έδινε μια τέτοια δυνατότητα στο bada και νε έδινε επίσης και κανονικο multitasking...

 

@Αγγέλικο αν είχαμε καμιά καλή ιδέα θα την υλοποιούσαμε εμείς δεν θα την λέγαμε σε εσένα :P

 

@purp...Κατέβασε και δοκίμασε με την jid...α και κάτι άλλο κατέβασε την τελευταία έκδοση του multiloader...

 

Τελικά η jc1 δεν συνεργαχόταν με το αρχείο που εγκαθιστούσε τα ελληνικά... Θα κατεβάσω τον καινούργιο Multiloader και θα περάσω jid...

Link to comment
Share on other sites

@tolis29

 

Τα δευτερα που ειπες ισχυουν

 

Απλως το παιρνεις απο καπου αλλου που δεν ειναι vodafone η cosmote γιατι πλεον πρεπει να μπλεξεις με multiloader για να κανεις debranding.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια . θελω να παρω και εγω το κινητο αλλά θελω να σας πω την συνομιλια που ειχα με τον πωλητη και θελω να μου πειτε αν ευσταθουν οσα μου ειπε ή ειναι ασχετος.

1 . κατ' αρχην μου ειπε οτι το κινητο ειναι της vodafone (το καταστημα δεν εχει καμια σχεση με vodafone) αλλα πιστευω οτι γινετε ευκολα unbranded.

2. τον ρωτησα αν αναβαθμιζετε σε 1.2 και μου ειπε οτι οχι μονο αναβαθμιζετε αλλα γινετε πλεον στην εκδοση 2 απλα και μονο οταν συνδεσω το κινητο με το internet σαν android !!!!!!. και μαλιστα χωρις να χρειαστει να γινει unbranded.

Σας παρακαλω εσεις που το εχετε ψαξει πολυ καλα. γινονται αυτα???????

αυτα που ειναι vodafone αν γινουν unbrand (με κωδικο και επιλογη eur ) γινετε αναβαθμιση μεσω KIES???

αυτο που ειπε οτι γινετε απλα και μονο μεσω ιντερνετ ισχυει?????

 

επανερχομαι με νεωτερη ενημερωση απο αλλο πωλητη του ιδιου καταστηματος.

μου ειπε οτι η εκδοση του BADA ειναι η 1.0 και οτι για τωρα ΔΕΝ υπαρχει εκδοση 1.2 ελληνικη και οτι εντος των ημερων θα βγει απο vodafone και samsung επισημη 1.2 ελληνικη.

μου ειπε επισης οτι οι αναβαθμισεις με το ΚΙΕΣ πλεον δεν γινονται γιατι η samsung εκλεισε τις τρυπες.

ΠΑιδια ΒΟΗΘΕΙΑ ...... εχουν βαση αυτα?????? τελικα μπορω ή οχι να κανω αναβαθμισεις????????

 

Λιγο μπερδεμενα στα εχει πει.

Παμε απο την αρχη

Αν το κινητο ειναι vodafone ξεχνα τις αναβαθμισεις. (το δικο μου ηταν vodafone)

Για το bada 2 ακομα δεν ξερουμε τι θα γινει. Ακομα δεν ξερουμε αν θα βγει για το κινητο μας.

Αυτην την στιγμη παιζει η 1.2 ελληνικοτατη.

Αν κανεις το κινητο unbranded παλι δεν θα μπορείς να του κανεις αναβαθμιση.

Πρεπει να του αλλαξεις και το product code.

Αυτο που σου ειπε με το Kies οντως γινοταν χωρις την αναγκη για αλλαγη του product code.

Αλλα αν εχεις τις γνωσεις για να το κανεις Unbranded, τοτε θα μπορεσεις να αλλαξεις και το product code.

 

Απο την αλλη οπως ειπε ο φιλος μπορεις να παρεις καποιο unbranded και να του βαλεις την 1.2 αβιαστα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση . επηδη την ψιλιαστικα την δουλεια βρηκα μαγαζι που εχει unbranded 8500. το ερωτημα μου ειναι η αναβαθμιση θα γινει μεσω ΚΙΕΣ οταν κυκλοφορησει ή υπαρχει ήδη οποτε γινετε ευκολα και επισημα????????? Αυτος ειπε οτι δεν υπαρχει επισημη προς το παρον.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση . επηδη την ψιλιαστικα την δουλεια βρηκα μαγαζι που εχει unbranded 8500. το ερωτημα μου ειναι η αναβαθμιση θα γινει μεσω ΚΙΕΣ οταν κυκλοφορησει ή υπαρχει ήδη οποτε γινετε ευκολα και επισημα????????? Αυτος ειπε οτι δεν υπαρχει επισημη προς το παρον.

 

για Unbranded υπάρχει επίσημη εκδοση 1.2 bada την οποία και εχουμε νομίζω σχεδον ολοι στο φορουμ οι οποιοι εχουμε unbranded κινητα. γινεται με το κιες χωρις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια....

τελικα μετα απο τοσα σχολια και παρατηρησεις αξιζει να παρω το κινητο αυτο με μια τιμη πολυ χαμηλη για αυτα που προσφερει 254€ ???????

εσεις που το εχετε κανει φυλλο και φτερο τι γνωμη εχετε σχηματισει τελικα??????

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια....

τελικα μετα απο τοσα σχολια και παρατηρησεις αξιζει να παρω το κινητο αυτο με μια τιμη πολυ χαμηλη για αυτα που προσφερει 254€ ???????

εσεις που το εχετε κανει φυλλο και φτερο τι γνωμη εχετε σχηματισει τελικα??????

 

αξίζει και με το παραπάνω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι παρα πολύ καλό αλλά μην παρασυρθείς από τους χρόνους ομιλίας και αναμονής που δίνει η Samsung γιατί δεν είναι αληθινοί.

Υπολόγιζε στις 2 μέρες να σου κρατάει με μέτρια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο μπερδεμενα στα εχει πει.

Παμε απο την αρχη

Αν το κινητο ειναι vodafone ξεχνα τις αναβαθμισεις. (το δικο μου ηταν vodafone)

Για το bada 2 ακομα δεν ξερουμε τι θα γινει. Ακομα δεν ξερουμε αν θα βγει για το κινητο μας.

((((Αυτην την στιγμη παιζει η 1.2 ελληνικοτατη.))))

Αν κανεις το κινητο unbranded παλι δεν θα μπορείς να του κανεις αναβαθμιση.

Πρεπει να του αλλαξεις και το product code.

Αυτο που σου ειπε με το Kies οντως γινοταν χωρις την αναγκη για αλλαγη του product code.

Αλλα αν εχεις τις γνωσεις για να το κανεις Unbranded, τοτε θα μπορεσεις να αλλαξεις και το product code.

 

Απο την αλλη οπως ειπε ο φιλος μπορεις να παρεις καποιο unbranded και να του βαλεις την 1.2 αβιαστα.

 

Φίλε μου αναφερεις οτι υπαρχει 1.2 Ελληνικοτατη !Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ποια ειναι αυτη ,να την κατεβασω ??Δωσε μου ενα λινκ σε παρακαλω ??

Link to comment
Share on other sites

μεσα απο το Kies την περασα

 

Γραψε μου την Rom σου απο τις πληροφοριες του κινητου σου για να την ψαξω να την βρω??Ενταξει φιλε μου ??

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

8500XXJL2/8500OXCJL1 (EUR)

To βρηκα εδω

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-s8500.htm

 

Για να μην κανεις register, παρε το λινκ.

http://hotfile.com/dl/99505978/88f2da4/S8500XXJL2.rar.html

 

Password: samfirmware.com

 

Δεν ξερω ομως αν εχει ελληνικα

Γραφει οτι ειναι για europe

Link to comment
Share on other sites

Το eur περιλαμβάνει τα ελληνικά κανονικά...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

8500XXJL2/8500OXCJL1 (EUR)

To βρηκα εδω

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-s8500.htm

 

Για να μην κανεις register, παρε το λινκ.

http://hotfile.com/dl/99505978/88f2da4/S8500XXJL2.rar.html

 

Password: samfirmware.com

 

Δεν ξερω ομως αν εχει ελληνικα

Γραφει οτι ειναι για europe

 

Φιλε μου την κατεβαζω και θα σου πω !!Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το eur περιλαμβάνει τα ελληνικά κανονικά...

 

Φιλε μου κατεβασα την τελευταια Rom απο το Samfirmware την S8500XEKC2 και δεν εχει Ελληνικα οπως δεν δουλευει με τιποτα η καμερα και το Gps !!Για αυτο τον λογο ψαχνομαι , ομως δεν υπαρχει κατι αλλου ,εκτος απο τις εμπειριες σας που ετσι θα βρω ακρη !!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατεβασα την τελευταια Rom απο το Samfirmware την S8500XEKC2 και δεν εχει Ελληνικα οπως δεν δουλευει με τιποτα η καμερα και το Gps !!Για αυτο τον λογο ψαχνομαι , ομως δεν υπαρχει κατι αλλου ,εκτος απο τις εμπειριες σας που ετσι θα βρω ακρη !!

 

Μπες στα admin settings και κάνε pre-configuration πατώντας πρώτα

*#5239870*# μετά *#27236*# και επιλέγεις EUR για εισαγωγή ελληνικών.

 

Προσοχή γιατί έτσι κάνεις hard reset ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...