Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να βάλω την έκδοση ΚΙΕS 2.0 , θα χάσω τα download του Apps που έχω κάνει?Αν ναι πως γίνετε να μη τα χάσω?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

εκανα τα βηματα με τους drivers, ολα καλα την πρωτη φορα. σημερα που παω να ξανασυνδεσω τη συσκευη με τον υπολογιστη, παλι δν βλεπει τη συσκευη, παρολο που εγκατεστησε τους drivers.

 

αν ειναι να κανω restart τον υπολογιστη καθε φορα που ειναι να συνδεσω τη συσκευη, κλαψτα χαραλαμπε. δν μπορουν καποια πραγματα να ειναι απλα ρε γμτ?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

 

super duper! για να δούμε

 

μονο το wave μας δεν ειναι αυτο παιδια η εγω δν βλεπω καλα...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το ΒADA 2.0, πιστευω οτι ειναι το touchwiz 3.0(το λεει αλλωστε στην αρχη) και ειναι σε φαση προπαραγωγης,πριν περαστει στο wave.Οποτε λογικο να εχουν αλλαχτει widgets και καποιες λειτουργιες,βεβαια μπορει να κανω και λαθος.Ειδωμεν

 

Μακαρι να κανω λαθος παντως και να ειναι οντως το 2.0 γιατι τα σπαει

Edited by OYGKA_3
Link to comment
Share on other sites

κατι που παρατηρησα,οταν συνδεω το κινητο ως μεσο αποθηκευσης,δε μπορω να βρω τον φακελο με τις εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

μονο το wave μας δεν ειναι αυτο παιδια η εγω δν βλεπω καλα...

 

Δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το ΒADA 2.0, πιστευω οτι ειναι το touchwiz 3.0(το λεει αλλωστε στην αρχη) και ειναι σε φαση προπαραγωγης,πριν περαστει στο wave.Οποτε λογικο να εχουν αλλαχτει widgets και καποιες λειτουργιες,βεβαια μπορει να κανω και λαθος.Ειδωμεν

 

Μακαρι να κανω λαθος παντως και να ειναι οντως το 2.0 γιατι τα σπαει

 

το ξερω απλα το εχουν ανεβασει πολλες φορες!! σαν bada 2.0 και καθε φορα το βγαζουν ...............

touchwiz 3.0 λεει αλλα ηταν τοσο καλο και μετα το χαλασανε;;; και εγω θελω να πιστευω οτι ειναι κοντα στην πραγματικοτητα!!!!!! αλλα συντομα θα μαθουμε στις επομενες εκθεσεις!!!!

 

Wavespoofer 2.5 works for JK1(bada 1.2) LOW beta firmware. ετσι λεει στο twitter αυτος που το κανει!!

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν πρβ με την μπαταρια,δοκιμαστε το εξης-

1)Φορτιστε κανονικα το κιν σας και οταν δειξει οτι η μπαταρια ειναι πληρως φορτισμενη...

2)Πατηστε τον κωδικο *#0228# και περιμενετε να φτασει το 100% η ΤΡΙΤΗ ΕΝΔΕΙΞΗ( bat max soc). Πρωτα θα φτασει στο 100% η πρωτη ενδειξη και σιγα σιγα η τριτη,αναλογα με το ποσοστο του καθενα μπορει να παρει και κανα μισαωρο.Με αυτον τον τροπο κανετε calibrate στην μπαταρια και ειναι καλο να το κανετε 1-2 φορες τον μηνα

 

Καλημερα , φιλε OYGKA_3, λοιπον εχθες βραδυ την γεμισα την μπαταρια στο φουλ, πατησα *#0228# , και το αφησα ολοι την νυχτα, σημερα το πρωι η μπαταρια ειχαι φτασει στο 33 % , και στο συνγγεκρμενο μενου δεν αλαξε τιποτα μετα απο τοσες ωρες , τι εκανα λαθως ! μηπως πρεπει να το αφησουμε μεχρι να εξαντληθη τελειος η μπαταρια.!!

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν πρβ με την μπαταρια,δοκιμαστε το εξης-

1)Φορτιστε κανονικα το κιν σας και οταν δειξει οτι η μπαταρια ειναι πληρως φορτισμενη...

2)Πατηστε τον κωδικο *#0228# και περιμενετε να φτασει το 100% η ΤΡΙΤΗ ΕΝΔΕΙΞΗ( bat max soc). Πρωτα θα φτασει στο 100% η πρωτη ενδειξη και σιγα σιγα η τριτη,αναλογα με το ποσοστο του καθενα μπορει να παρει και κανα μισαωρο.Με αυτον τον τροπο κανετε calibrate στην μπαταρια και ειναι καλο να το κανετε 1-2 φορες τον μηνα

 

το εκανα κ μου πηρε περιπου 35 λεπτα!υπαρχει βελτιωση στην ζωη της μπαταριας?

 

Καλημερα , φιλε OYGKA_3, λοιπον εχθες βραδυ την γεμισα την μπαταρια στο φουλ, πατησα *#0228# , και το αφησα ολοι την νυχτα, σημερα το πρωι η μπαταρια ειχαι φτασει στο 33 % , και στο συνγγεκρμενο μενου δεν αλαξε τιποτα μετα απο τοσες ωρες , τι εκανα λαθως ! μηπως πρεπει να το αφησουμε μεχρι να εξαντληθη τελειος η μπαταρια.!!

 

φιλε makinan εγω οταν εβαλα να φορτισει το κινητο ειχε ακομη 2 μπαρεσ η μπαταρια!!

κ οταν πατησα τον κωδικο τοτε αν θυμαμαι καλα ο πρωτος δεικτης ηταν γυρω στο 97%..ε μετα απο κανενα μισαωρο κ κατι εγιναν κ οι 3 δεικτεσ 100%!!

αν κ η μπαταρια μ δν εινι στα καλυτερα της να δω αν θα αλλαξει κατι..

 

Τελικα παιδες οι χαρτες Ndrive υπαρχουν για Ελλαδα?δουλευεικανονικα??γτ με τον καταιγισμο μηνυματων μπερδευτηκα!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

φιλε makinan εγω οταν εβαλα να φορτισει το κινητο ειχε ακομη 2 μπαρεσ η μπαταρια!!

κ οταν πατησα τον κωδικο τοτε αν θυμαμαι καλα ο πρωτος δεικτης ηταν γυρω στο 97%..ε μετα απο κανενα μισαωρο κ κατι εγιναν κ οι 3 δεικτεσ 100%!!

αν κ η μπαταρια μ δν εινι στα καλυτερα της να δω αν θα αλλαξει κατι..

 

 

Ρε παιδια εγω οταν ηταν 100% το αφησα να το κανει. Ο πρωτος δεικτης πηγε στο 100% και ο τριτος τιποτα! Ειχε κολλησει στο 99.243% και μετα απο 2 ωρες το εβγαλα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μη κανεις hard reset δεν κανει τπτ

Πατα στο πληκτρολογιο *#5239870*# μετα pre configuration και δωσε *#27236*# απο εκει διαλεξε EYR και πατα εγκατασταση........

Μολις τελειωσει θα εισαι οκ

*Θα χασεις ομως ολα τα αρχεια σα να εκανες hard reset οποτε κανε αντιγραφα

. επισης θα χασεις και τις εφαρμογες. ****** βγαλε και την καρτα μνημης και αν θες και την sim

τα μηνύματα τα χάνω; και τις κλήσεις που έχω κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με την αναβάθμιση αλλά για να μην μου μείνει απορία: Η δυνατότητα βιντεοκλήσης (ή, αν θέλετε, η δεύτερη κάμερα) προσφέρει κάτι όταν ο συνομιλητής μας δεν έχει τηλέφωνο με τέτοια δυνατότητα; Μπορεί να εχει κάποια χρησιμότητα;

 

Και κάτι ακόμα: Πως επαναφέρω τη συσκευή ακριβώς στην κατάσταση που την πήρα; Χωρίς να κρατήσει τίποτα απολύτως (cache, ρυθμίσεις κλπ).

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με την αναβάθμιση αλλά για να μην μου μείνει απορία: Η δυνατότητα βιντεοκλήσης (ή, αν θέλετε, η δεύτερη κάμερα) προσφέρει κάτι όταν ο συνομιλητής μας δεν έχει τηλέφωνο με τέτοια δυνατότητα; Μπορεί να εχει κάποια χρησιμότητα;

 

Με αυτό το app μπορείς να χρησιμοποιείς και την 2η κάμερα.

 

Δυστυχώς τώρα μόνο με πληρωμή, πριν ήταν τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε makinan εγω οταν εβαλα να φορτισει το κινητο ειχε ακομη 2 μπαρεσ η μπαταρια!!

κ οταν πατησα τον κωδικο τοτε αν θυμαμαι καλα ο πρωτος δεικτης ηταν γυρω στο 97%..ε μετα απο κανενα μισαωρο κ κατι εγιναν κ οι 3 δεικτεσ 100%!!

αν κ η μπαταρια μ δν εινι στα καλυτερα της να δω αν θα αλλαξει κατι.

το ξαναδοκιμαζω εδω και 2 ωρες τορα, στην αρχει το προτο ετανε στο97% περιπου και το τριτο στα 99, κατι , μετα απο 2 ωρες το προτο οσο παει κα κατεθενει τορα ειναι στα 82,5% και το τριτο εχει κολειση στα 98,609 % .!!!!

Link to comment
Share on other sites

κατι που παρατηρησα,οταν συνδεω το κινητο ως μεσο αποθηκευσης,δε μπορω να βρω τον φακελο με τις εφαρμογες

Πας other--->@@bada applications@@,εκει μεσα ειναι οι εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το app μπορείς να χρησιμοποιείς και την 2η κάμερα.

 

Δυστυχώς τώρα μόνο με πληρωμή, πριν ήταν τσάμπα.

 

αφτο ειναι τζαμπα, πατοντασ το κεντρικο κουμπι και το κουμπι κλιδοματος , βγαυεις φοτο με την μπροστα καμερα.

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000075760

Link to comment
Share on other sites

αφτο ειναι τζαμπα, πατοντασ το κεντρικο κουμπι και το κουμπι κλιδοματος , βγαυεις φοτο με την μπροστα καμερα.

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000075760

 

εννοώ μήπως μπορείς πχ να κάνεις βιντεοκλήση ενώ η συσκευή του συνομιλητή να μην έχει 2η κάμερα, και να σε βλέπει μόνο αυτός στο κινητό του. Θα μπορούσε πχ να "δείξεις" με το κινητό σου ζωντανά ένα τοπίο έτσι. Γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αφορα την μπαταρια μαλλον μερικοι μπερδευτηκατε η εγω δεν το εξηγησα καλα

1)Φορτιστε ΚΑΝΟΝΙΚΑ το κιν σας ΧΩΡΙΣ να βαλετε κανενα κωδικο μεχρι να δειξει στην οθονη μπαταρια πληρης

2)Αφου βγαλετε το κιν που ειναι πληρως φορτισμενο πατηστε τον κωδικο *#0228# και θα δειτε οτι η ΤΡΙΤΗ ενδειξη ΔΕΝ ειναι στο 100%

3)Τωρα με αναμμενο το κιν πατηστε τον κωδικο και ΞΑΝΑΒΑΛΤΕ ΤΟ στην πριζα,θα δειτε σιγα σιγα οτι η ΤΡΙΤΗ ενδειξη θα φτασει ΣΙΓΟΥΡΑ στο 100% μετα απο καποια ωρα.

Την πρωτη φορα που το εκανα αυτο η μπατ μου ηταν στο 96.5% και τορα πλεον δεν πεφτει κατω απο το 99.5% μετα απο 4-5 φορτισεις.Ελπιζω αυτη τη φορα να ημουν πιο επεξηγηματικος¨)

Link to comment
Share on other sites

παίδες πέρασε κανείς σας , ελληνικές φωνές στο NDrive ? εγώ βρήκα και πέρασα αφτες εδώ http://ul.to/ttumfe αλά δεν της βλέπει καν.!! στο μενού του . μήπως είναι χαλασμένα τα αρχεία.

 

εάν πέρασε κανείς με επιτυχία ελληνικές φωνές , ας της ανεβαση παρακαλώ.

 

Εγώ δοκίμασα αφού πήρα αρχείο(με φωνές) που αφορούσε ndrive για windows mobile. Αύριο θα δοκιμάσω με αρχείο το οποίο θα προέρχεται από την αντίστοιχη έκδοση στο Android.

Αν μπορεί να το κάνει κάποιος νωρίτερα ας ενημερώσει για τα αποτελέσματα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αφορα την μπαταρια μαλλον μερικοι μπερδευτηκατε η εγω δεν το εξηγησα καλα

1)Φορτιστε ΚΑΝΟΝΙΚΑ το κιν σας ΧΩΡΙΣ να βαλετε κανενα κωδικο μεχρι να δειξει στην οθονη μπαταρια πληρης

2)Αφου βγαλετε το κιν που ειναι πληρως φορτισμενο πατηστε τον κωδικο *#0228# και θα δειτε οτι η ΤΡΙΤΗ ενδειξη ΔΕΝ ειναι στο 100%

3)Τωρα με αναμμενο το κιν πατηστε τον κωδικο και ΞΑΝΑΒΑΛΤΕ ΤΟ στην πριζα,θα δειτε σιγα σιγα οτι η ΤΡΙΤΗ ενδειξη θα φτασει ΣΙΓΟΥΡΑ στο 100% μετα απο καποια ωρα.

Την πρωτη φορα που το εκανα αυτο η μπατ μου ηταν στο 96.5% και τορα πλεον δεν πεφτει κατω απο το 99.5% μετα απο 4-5 φορτισεις.Ελπιζω αυτη τη φορα να ημουν πιο επεξηγηματικος¨)

 

τώρα εγεινες σαφής φίλε OYGKA, εγώ προσπαθούσα χωρίς να το ξανασυνδεο στον φορτιστή.!!! :lol:

 

@ fonzi

δεν νομίζω να γίνεται αφτο που λες, πως θα σε βλέπει ο άλλος όταν το κινητό του δεν έχει τετεια δυνατότητα !!

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

τα μηνύματα τα χάνω; και τις κλήσεις που έχω κάνει;

 

Ναι .... αμα το κανεις ξεbrand και αλλαξεις csc κανει hard reset

Οπως σου ειπα κανε αντιγραφα τα μηνυματα απο το kies .... τωρα για τις κλησεις δεν νομιζω να γινεται να τις σωσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι .... αμα το κανεις ξεbrand και αλλαξεις csc κανει hard reset

Οπως σου ειπα κανε αντιγραφα τα μηνυματα απο το kies .... τωρα για τις κλησεις δεν νομιζω να γινεται να τις σωσεις

 

τελικά μπορούμε να σώσουμε τα μηνύματα! ανοίγεις ένα ένα και από το μενού (...) επιλέγεις "αντίγραφο ασφαλείας στη κάρτα μνήμης". Μετά το hard reset πας στη κάρτα μνήμης και έχει επιλογή "εγγραφή στα μηνύματα" και εμφανίζεται ακριβώς όπως πριν!!! Τα σπάει το Bada! Τα έχουν σκεφτεί όλα :)

Link to comment
Share on other sites

Με FOTA δεν γίνεται η αναβάθμιση στην 1.2? Μου ζητάει να συνδεθώ με το λογαριασμό samsung, τον ανοίγω αλλά πάλι, σαν να προσπαθεί να συνδεθεί και με πετάει έξω. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση σε 1.2 (debrand & backup SMS, τώρα περνάω και τα προγράμματα), μπορώ να πω ότι αξίζει και με το παραπάνω η όλη "ταλαιπωρία". Άλλωστε δε το κάνεις κάθε μέρα. Συνολικά η εμπειρία με το κινητό έχει βελτιωθεί ενώ και η λήψη σήματος δείχνει να είναι πολυ πιο δυνατή από ότι πριν και πλέον δεν χάνει καθόλου το σήμα (πριν το έχανε εντελώς για 2-4 δευτ.). Η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα με πριν (είχα χρησιμοποιήσει το κωδικό για AP).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...