Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οσο αφορα την μπαταρια μαλλον μερικοι μπερδευτηκατε η εγω δεν το εξηγησα καλα

1)Φορτιστε ΚΑΝΟΝΙΚΑ το κιν σας ΧΩΡΙΣ να βαλετε κανενα κωδικο μεχρι να δειξει στην οθονη μπαταρια πληρης

2)Αφου βγαλετε το κιν που ειναι πληρως φορτισμενο πατηστε τον κωδικο *#0228# και θα δειτε οτι η ΤΡΙΤΗ ενδειξη ΔΕΝ ειναι στο 100%

3)Τωρα με αναμμενο το κιν πατηστε τον κωδικο και ΞΑΝΑΒΑΛΤΕ ΤΟ στην πριζα,θα δειτε σιγα σιγα οτι η ΤΡΙΤΗ ενδειξη θα φτασει ΣΙΓΟΥΡΑ στο 100% μετα απο καποια ωρα.

Την πρωτη φορα που το εκανα αυτο η μπατ μου ηταν στο 96.5% και τορα πλεον δεν πεφτει κατω απο το 99.5% μετα απο 4-5 φορτισεις.Ελπιζω αυτη τη φορα να ημουν πιο επεξηγηματικος¨)

 

μετα απο μια ωρα περιπου , το επανω εγειναι 100% το τριτο ομως παραμενει κολημενο στο 96,78 % , να το αφισω ! θα αργηση πολυ ακομα ωστε να γινει και το τριτο 100% !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα απο μια ωρα περιπου , το επανω εγειναι 100% το τριτο ομως παραμενει κολημενο στο 96,78 % , να το αφισω ! θα αργηση πολυ ακομα ωστε να γινει και το τριτο 100% !!!

 

Αστο,θα δεις οτι σιγα σιγα γεμιζει,αστο να παει στο 100%.Τωρα ποση ωρα θα παρει ακριβως δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο έχει το wave-II (λογικό). Φοβάμαι ότι δε θα το δούμε στο δικό μας wave :(
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που μου γράφει με *#1234# ότι έχω είναι:

<SW VER>

S8500XJH3

<CSC VER>

S8500OXCJH1

 

είναι πολύ "αρχαία";

 

ναι, εσαι αρχαιος ελληνας,:lol: αφτο που εχεισ ειναι το βαδα 1.0.2 . δεν εχεις το βαδα 1.2.

 

αλλα εχεισ ενα πλεονεκτημα , που εγω , το ανακαλυψα εχθες μολισ .!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μηνύματα περί NDrive αφαιρέθηκαν. Να υπενθυμίσω ότι το φόρουμ δεν είναι chatroom, και ούτε επιτρέπονται τα links για παράνομο / σπασμένο λογισμικό. Το θέμα αυτό αφορά το Samsung Wave S8500 και μόνο, όπως λέει ο τίτλος του. Όλες οι συζητήσεις που αφορούν εφαρμογές πλοήγησης και θέματα που έχουν να κάνουν με τον δέκτη GPS, θα γίνονται στο θέμα Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS.

 

Συνέχεια στο θέμα μας λοιπόν.

Edited by mirrorofsorrow
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα σας προτείνω για άλλη μια φορά και ειδικά σε σένα Makiman, να διαβάσετε τους Οδηγούς Πρόσβασης και Χρήσης του myphone.gr, τους οποίους αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας στο forum.

 

Αν δε συμφωνείτε μαζί τους, δε σας αναγκάζει κανείς να είστε εδώ.

 

Καλό βράδυ..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω μερικά πράγματα γιατί βλέπω ότι ορισμένοι αγνοούν ή κάνουν ότι αγνοούν ακόμα και τα πλέον προφανή.

 

1. Το forum δεν είναι chat. Στο εξής τα posts σας πρέπει να είναι ουσιώδη. Για επικοινωνία μεταξύ σας υπάρχουν τα pm. Χρησιμοποιήστε τα και μην γράφετε ανούσια posts.

 

2. Προσέχετε τον τρόπο που γράφετε. Οφείλετε να γράφετε ευανάγνωστα posts με σωστή ορθογραφία και σύνταξη.

 

3. Απαγορεύονται τα links σε παράνομο λογισμικό. Posts που περιέχουν τέτοια links θα αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση.

 

4. Οφείλετε να ακολουθείτε τις παρατηρήσεις των moderators. Αν έχετε κάποια διαφωνία με χειρισμό moderator, δεν το γράφετε στο topic, στέλνετε pm στον ίδιο και αν δεν σας ικανοποιήσει η απάντηση του, σε κάποιον super moderator.

 

Παρακαλώ να διαβάσετε προσεκτικά τα παραπάνω ώστε να μην έχουμε στο εξής παρόμοιες καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την έκδοση KIES 2.0 και δε μου αναγνωρίζει το κινητό.Να πω πριν είχα την ΚΙΕS 1.5.3.10103_02 και πάλι δε το αναγνώριζε.Όλα αυτά συνέβησαν αφού έκανα την τελευταία αναβάθμιση του wave μου.Επίσης να θυμίσω πως κατα την αναβάθμιση είχε σταματήσει στη μέση βγάζοντας μήνυμα πως απέτυχε η διαδικασία και μετά την ανάκτηση παρατήρησα πως έχει περαστεί η αναβάθmιση ως εκ θαύματος.Το ίδιο μου είχε κάνει και μετη J5.

Δοκίμασα τη διαδικασία με την ανανέωση των drivers αλλά τίποτα.Έχετε κάτι άλλο α προτείνετε?Παρακαλώ βοηθήστε..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω αναβάθμιση συμφέρει να χρησιμοποιήσω KIES 2 ή την 1.5.3 όπως δίνεται απο samsung gr; Συσκευή ελληνικής αντιπροσωπείας.

Εχω vista 32bit και στην εγκατάσταση του KIES πέταξε ένα "....... failed" (το έψαξα στο internet και δεν βρήκα τίποτα σχετικό με το συγκεκριμένο μήνυμα). Ομως δείχνει να δουλεύει κανονικά.

Εχω και δεύτερο pc με xp sp1. Μήπως να το περάσω εκεί καλύτερα;

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ! εγινα κατοχος του κυματος εχθες και θελω πριν περασω ολες τις ρυθμισης να κανω αναβαθμιση την 1,2 εκδοση κατεβασα το κιες 1,53 και εκανα σημερα αναβαθμιση αυτοματα μεσο κιες πως μπορο να δω τιν εκδοση λογισμικου που εχω αυτη την στιγμη ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ! εγινα κατοχος του κυματος εχθες και θελω πριν περασω ολες τις ρυθμισης να κανω αναβαθμιση την 1,2 εκδοση κατεβασα το κιες 1,53 και εκανα σημερα αναβαθμιση αυτοματα μεσο κιες πως μπορο να δω τιν εκδοση λογισμικου που εχω αυτη την στιγμη ?

 

*#1234# και θα σου δείξει

 

Δες παραπάνω τι έχω γραψει στην ίδια σελίδα: Εμένα που το πήρα προχθες γράφει <SW VER>

S8500XJH3

<CSC VER>

S8500OXCJH1

 

1.5 3 από samsung gr έβαλες; Σε τι windows;

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο σιτε της σαμσουνγ και μονο αυτο βρηκα εχω windows 7

 

το πατησα και μου βγαζει <sw ver> s8500xxjl2 <csc ver? s85oooxcjl1

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ! εγινα κατοχος του κυματος εχθες και θελω πριν περασω ολες τις ρυθμισης να κανω αναβαθμιση την 1,2 εκδοση κατεβασα το κιες 1,53 και εκανα σημερα αναβαθμιση αυτοματα μεσο κιες πως μπορο να δω τιν εκδοση λογισμικου που εχω αυτη την στιγμη ?

 

αμεσως να τα χωσεις ολα μεσα :)

μολις το πηρες

 

πως σου φαινετε το κινητο?

 

καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο σιτε της σαμσουνγ και μονο αυτο βρηκα εχω windows 7

 

το πατησα και μου βγαζει <sw ver> s8500xxjl2 <csc ver? s85oooxcjl1

 

φιλε thomas13 η JL2 ειναι η τελευταια επισημη εκδοση λογισμικου με bada 1.2

οποτε εισαι οκ :happy:

για επιβεβαιωση μπορεις να πας στο:

μενου --> ρυθμισεις --> πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο -->πληρ.συσ. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τοκινιτο ειναι φοβερο και κανει μονο 280 ευρο οχι 500 που κανουν κατι αλλα , εχει τα παντα πανω ευχαριστω παιδια . μια ερωτηση ακομα δεν ξερω αν εχει τ9 Η εγω δεν μπορω να βρω ? Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Kαλοριζικο το κιν,εχει swype και το ενεργοποιεις πατωντας παρατεταμενα το κουμπι της γλωσσας (el) οταν βρισκεσαι στα μηνυματα μεσα(δημιουργια μην)
Link to comment
Share on other sites

Kαλοριζικο το κιν,εχει swype και το ενεργοποιεις πατωντας παρατεταμενα το κουμπι της γλωσσας (el) οταν βρισκεσαι στα μηνυματα μεσα(δημιουργια μην)

 

ευχαρστω !

Για να κατεβασω εφαρμογες κ παιχνιδια ειναι καλυτερα μεσο κιες Η απο το κινιτο απευθιας ?

Edited by thomas13
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πόσα πρόσθετα widgets έχει το κινητό διαθέσιμα by default;

Χωρίς να μετράμε αυτά που ήδη έχουν περάσει στις 3 οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαρστω !

Για να κατεβασω εφαρμογες κ παιχνιδια ειναι καλυτερα μεσο κιες Η απο το κινιτο απευθιας ?

το ιδιο πραγμα ειναι, οτι σε βολευει καλυτερα

απλα μεσω του κινητου συνδεεσαι στο ελληνικο καταστημα ενω μεσω kies μπορεις να επιλεξεις σε ποιο καταστημα θες να συνδεθεις (ενημερωτικα το αγγλικο καταστημα ειναι πολυ πιο ενημερωμενο απο το ελληνικο)

οπως και να εχει μπορεις να κατεβασεις μονο τις free εφαρμογες και (προς το παρον) δεν μπορεις να αγορασεις εφαρμογες

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πόσα πρόσθετα widgets έχει το κινητό διαθέσιμα by default;

Χωρίς να μετράμε αυτά που ήδη έχουν περάσει στις 3 οθόνες.

by default το κινητο εχει μεσα 15 widgets (τα μετρησα ολα)

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω 8 + 4 widgets διαθέσιμα στο κάτω μέρος της οθόνης πατώντας στη λέξη "widget" που είναι πάνω αριστερά στην οθόνη.

Και έχω ακόμα το google search και τη βοήθεια στην πρωτη οθονη και ημερολόγιο και samsung apps στην δεύτερη. Σύνολο 16

Σωστά είναι;

Ετσι είναι το τηλέφωνο όταν πρωτοανοιχθεί από τη συσκευασία του;

 

Επίσης διάβασα σε κάποιο ξενο φορουμ ότι είναι καλύτερα να φορτίζουμε μέσω usb διότι η φόρτιση είναι πιο αργή και αρα πιο αποτελεσματική. Ισχύει;

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μιας και ψάχνομαι για κινητό.Όταν το συνδέεται με το pc ή το laptop σας μέσω usb σας ρωτάει αν θέλετε να συνδεθεί ως δίσκος ή ως internet συσκευή ; Θέλω δηλαδή να διαλέγω "internet" (ή όπως λέγεται) και να μπορώ να δώσω internet στο pc/laptop μέσω USB όπως κάνω τώρα με το htc touch 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

μια απορία για το gps. το δοκίμασα στη βεράντα και πιάνει 4 δορυφόρους.

Μέσα στο σπίτι κανέναν βέβαια.

Περπατάω όμως μέσα και μου δείχνει να αλλάζει συνεχώς συντεταγμένες και η πυξίδα λειτουργεί επίσης κανονικά και ταυτόχρονα βλέπω σωστά και με τι ταχύτητα βαδίζω (πχ 4,5 km/h).

Πως στο καλό γίνεται αυτό αφού δεν πιάνει κανένα δορυφόρο μέσα;

Κάρτα sim δεν έχω βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...