Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε δοκιμάσει να "αδειάσετε" την cache από τις ρυθμίσεις του ιντερνετ;

 

φιλε μ τα εχω ολα στην αυτοματη διαγραφη αλλα δν αλλαζει κατι...μαλλον θα θελει κανενα hard reset να ερθει στα ισια του...:)

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και επιτυχημενη η αναβαθμιση του κινητου, ωστοσο το προβλημα με τo samsung apps δε λυθηκε. Οταν μπαινω μεσω κινητου μου βγαζει:

 

Σφαλμα:

 

Απαιτουνται τουλαχιστον 10 MB για την εκτελεση της εφαρμογης. Διαγραψτε μερικα στοιχεια και δοκιμαστε ξανα. Αυτην η εφαρμογη θα κλεισει τωρα. ( 0xff15 )

 

Η sd ειναι αδεια οπως και η μνημη του κινητου.

 

Ελεος δεν μπορω να το επιλυσω :(

 

διεγραψε αρχεια απο την μνημη του τηλεφωνου. επισης εχει καπου ρυθμιση που σου λεει οτι κατεβαζεις να μπαινει στην καρτα μνημης κι οχι στο κινητο.πιθανον να εχεις γεμισει τη μνημη του τηλεφωνου κια να μην μπορει να τρεξει καν την εφαρμογη αυτη αλλα και ουτε να αποθηκευσει στο τηλεφωνο.πηγαινε ρυιμισεις και βαλε ολα να πηγαινουν στην καρτα μνημης,καμερα,βιντεο,ιντερνετ ολα στην καρτα μνμης

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες 2 μερες η εμπειρια μου με το κινητο καταστραφηκε τελειως...εχω γραψει προηγουμενα ποστ με τα προβληματα που αντιμετωπισα αλλα δεν πηρα καμια απαντηση...δεν θα τα ξαναναφερω γιατι παρουσιαστηκαν και καινουρια....το μονο που ρωταω ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να επαναφερω το κινητο στην αρχικη του κατασταση...?

 

 

ps... μακρια απο το Kies 2 ειτε το πιστευετε ειτε οχι απλα μου κατεστρεψε τον σκληρο δισκο!!!

Link to comment
Share on other sites

διεγραψε αρχεια απο την μνημη του τηλεφωνου. επισης εχει καπου ρυθμιση που σου λεει οτι κατεβαζεις να μπαινει στην καρτα μνημης κι οχι στο κινητο.πιθανον να εχεις γεμισει τη μνημη του τηλεφωνου κια να μην μπορει να τρεξει καν την εφαρμογη αυτη αλλα και ουτε να αποθηκευσει στο τηλεφωνο.πηγαινε ρυιμισεις και βαλε ολα να πηγαινουν στην καρτα μνημης,καμερα,βιντεο,ιντερνετ ολα στην καρτα μνμης

 

Ειναι ενα σφαλμα που το βγαζει σε μερικους χρηστες wave απο οτι ειδα και σε ξενα φορουμ. Γρηγορη λυση δυστυχως ακομη δεν εχει βρεθει. Οι μνημες τοσο του κινητου οσο και της καρτας ηταν και ειναι αδειες. ο μονος τροπος που καταφερα να φερω το κινητο σε καλη λειτουργικη κατασταση, ηταν να περασω δοκιμασμενο firmware μεσω multiloader κι απο εκει και περα αναβαθμιση μεσω kies.

 

τις τελευταιες 2 μερες η εμπειρια μου με το κινητο καταστραφηκε τελειως...εχω γραψει προηγουμενα ποστ με τα προβληματα που αντιμετωπισα αλλα δεν πηρα καμια απαντηση...δεν θα τα ξαναναφερω γιατι παρουσιαστηκαν και καινουρια....το μονο που ρωταω ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να επαναφερω το κινητο στην αρχικη του κατασταση...?

 

 

ps... μακρια απο το Kies 2 ειτε το πιστευετε ειτε οχι απλα μου κατεστρεψε τον σκληρο δισκο!!!

 

Σβησε τους drivers με τον τροπο που περιφραφεται εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3479817#post3479817 post #5580

 

Επειτα δοκιμασε να περασεις την εκδοση JF7 που ξερουμε οτι ειναι σταθερη bada 1.0.0. ----> σελ 379 post #5683.

Ειχα κι εγω ενα εκνευριστικο προβλημα και μεσω του οδηγου λυθηκε και πλεον το wave τρεχει αψογα!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

το κινητο πηρε μπρος μετα απο μερικα on/off αλλα δυστηχως ολα τα προγραμματα που ειχα βαλει εμφανιζουν το σημα της bada και δεν τρεχει κανενα....ολα αυτα στα καλα καθουμενα πραγματικα...

 

εμένα αφού είχα αφερεση πρώτα την κάρτα μνήμης , έκανα την αναβάθμιση , και μου έδειχνε όπως λες ούλες της εφαρμογές μου με το σήμα της bada, αφού ξαναεβαλα την κάρτα μνήμης στο κινητό επανήλθαν ούλα τα εικονιδεια , και δουλεύουνε ολλα τα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες 2 μερες η εμπειρια μου με το κινητο καταστραφηκε τελειως...εχω γραψει προηγουμενα ποστ με τα προβληματα που αντιμετωπισα αλλα δεν πηρα καμια απαντηση...δεν θα τα ξαναναφερω γιατι παρουσιαστηκαν και καινουρια....το μονο που ρωταω ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να επαναφερω το κινητο στην αρχικη του κατασταση...?

 

 

ps... μακρια απο το Kies 2 ειτε το πιστευετε ειτε οχι απλα μου κατεστρεψε τον σκληρο δισκο!!!

 

θα συμφωνησω κ εγω για το kies 2.0 το απεγκατηστησα κ εβαλα το 1.5.3. κ ησυχασα!!

ναι τα προβληματα σε καποιους παραμενουν οπως κ σε εμενα!!βεβαια υπαρχουν κ καποιοι που δεν εχουν αντιμετωπισει το παραμικρο!!μαλλον ολα οφειλονται κατα την γνωμη μ σε διαφορετικεσ παρτιδες...

ξεχωριστα προβληματα κ διαφορετικα,εχουν κ οσοι ειναι κλειδωμενο το κινητο απο τισ εταιρειες!αρα ειναι θεμα τυχης????γτ θεμα χρησης δν νομιζω να ειναι!!!:wacko:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα το κινητο ειναι χωρις branded και φορουσε μονο επισημες αναβαθμισεις...

το προγραμματα τα ειχα σβησει αλλα και παλι δεν δουλευουν τα εικονιδια του fb,tweeter και το daily briefing...επισης εχω κανει ληψη mail τα οποια ειναι 88 αλλα δεν φαινονται πουθενα....hard-reset μηπως?

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα το κινητο ειναι χωρις branded και φορουσε μονο επισημες αναβαθμισεις...

το προγραμματα τα ειχα σβησει αλλα και παλι δεν δουλευουν τα εικονιδια του fb,tweeter και το daily briefing...επισης εχω κανει ληψη mail τα οποια ειναι 88 αλλα δεν φαινονται πουθενα....hard-reset μηπως?

 

κ μενα το κινητο ειναι χωρις branded αλλα τι να το κανεις...flash δν μ τα παιζει εδω κ ενα διμηνο,προβληματα μνημης στον browser κ δν εχω δει διαφορα στην ταχυτητα οπως λενε τα περισσοτερα παιδια!!

Κ εγω to reset σκεφτομαι πλεον αλλα βαριεμαι να το ''ξαναστησω μετα''...

κ ειναι σιγουρο οτι θα στρωσει??:confused:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

o μηνας του μελιτος περασε σιγουρα...

παίζω με τον πόνο όσων έχουν προβλήματα με το κινητό αλλά αυθόρμητα θα πω: Σκέφτεστε το διαζύγιο με τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και χθες δε σκεφτομουν το διαζυγιο αλλα ημουν ψιλοαπογοητευμενος απο το bada λογω error στο samsung apps. Επισης τοσο καιρο περιμεναμε την 1.2 και δε μπορω να πω οτι ειδαμε τρελες αλλαγες.

Το λογισμικο θελει σιγουρα δουλιτσα αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι νεο ακομη και παντα θα υπαρχουν ελειψεις.

Το Hardware του κινητου αλλα και η ποιοτητα του ειναι καταπληκτικα κατα την αποψη μου, οποτε δυσκολα θα το αποχωριστω!

Γενικα οσοι εχετε προβληματα μην το βαζετε κατω, ψαχτειτε λιγακι, ξαναπεραστε τους drivers και firmwares γιατι υπαρχουν φορες που η λυση ειναι κατω απο τη μυτη μας ;)

Link to comment
Share on other sites

με kies 2 και πλέον και bada 1.2 Όλα καλά ευτυχώς και όποια μικροπροβλήματα (συντονισμός με Kies πχ) λύθηκαν με επανεγκατάσταση του και επανεκίνηση κινητού ή PC. Πολύ πιο γρήγορο από πριν και καλύτερος ο νέος τρόπος εισαγωγής κειμένου με T9 και το swype. Μόνο που το zoom στον browser εξακολουθεί να θέλει βελτίωση. Συνεχίζω το ψάξιμο για διαφορές. Και σαν κάτοχος και Iphone να σας πω ότι όλα προβλήματα εμφανίζουν ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΣΚΑΛΙΖΟΥΜΕ!!! Αλλά ευτυχώς τα περισσότερα λύνονται :D:):D:) Edited by djdoc72
Finally fiber 100 :!:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ψιλοσκεύτομαι το διαζύγιο με το wave όμως έχει καταπληκτικό hardware και αυτό το κάνει δύσκολο...Αν βρισκόταν κάποιος τρόπος για να περνάμε paid εφαρμογές και στις πιο καινούργιες εκδόσεις του bada,κυκλοφορούσε κάποιος browser που θα είχε σωστή full flash υποστήριξη,smooth zoom in/out δεν θα μου πέρναγε ποτέ η ιδέα του αποχωρησμού από το μυαλό...Εμένα βέβαια το flash στον browser λειτουργεί συνήθως σωστά αλλά δεν φτάνει...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Είχα κάνει την τελευταία αναβάθμιση στο κινητό μου στην έκδοση JF8 και από τότε ότι και αν προσπάθησα, όπως και αν προσπάθησα δεν μπορώ με τίποτα να κάνω αναβάθμιση. Κατεβάζει στην αρχή την έκδοση και μόλις φτάνει 100% και πάει να ξεκινήσει να τα περάσει στο κινητό αποσυνδέεται μόνο του σαν να βγάζω το usb και μου κολλάει την διαδικασία(στην οθόνη του κινητού εμφανίζεται ένα κινητό με κεράια). Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Να το πάω στην τεχνική υποστήριξη να παραπονεθώ;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

εγω φυσικα κ σκεφτομαι την αλλαγη πολυ εντονα πλεον μετα την απογοητευση της 1.2...κ πλεον κρυφοκοιταζω για iphone μερια...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι ευχαριστημενος με τα νεα δεδομενα...πραγματι ο browser ειναι πιο βολικος, εχω τ9 trace, και ολα πηγαινουν απτο καλο στο καλυτερο..στο σαμσουνγκ απς δεν εχω ενημερωσεις απο εφαρμογες που απεγκατεστησα και ολα βελτιωνονται.τωρα περιμενουμε το βαδα 2! το δευτερο κυμα(ελπιζω να ειναι παλλιροικο:)
Link to comment
Share on other sites

To Samsung Wave S8500 και το λειτουργικό Bada έκαναν το ντεμπούτο τους τον Απρίλιο του 2010, όχι τον Ιούλιο του 2009...

 

Άσχετο: υπάρχει κανένας που παραπονιέται για το update και να μην "πείραξε" το λειτουργικό του πριν την αναβάθμιση? Προσωπικά θα προτιμούσα να το γυρίσω στην 1.0 και να έχω όλες τις spoofed εφαρμογές παρά την 1.0.2 (πόσο μάλλον την μελλοντική 1.2) που έχω τώρα...

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου μιας και η 1.2 επιφέρει ουσιαστικά λίγες και όχι τόσο ουσιαστικές αλλαγές σε σχέση με το κόστος των χαμένων spoofed εφαρμογών. Επίσης υπάρχει και η αναμονή των bugs που πιθανώς θα έχει η 1.2.. Κάτι άλλο τώρα.. 'Εχει βάλει κάποιος το Ndrive? Αν ναι ο χάρτης πως τα πάει? Εγώ που το δοκίμασα λίγο (για μικρές αποστάσεις) ψιλοαπογοητεύτηκα καθώς το gps ενώ κλείδωνε γρήγορα η θέση του εχει απόκλιση.. Τι να πω.. θα το δω και αύριο να σιγουρευτώ..

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έβαλαν την 1.2 για πέστε μου κάτι,

Η ρύθμιση της έντασης στην ομιλία κατά την σύνδεση με ΒΤ γίνεται πλέον;

Στη λήψη φωτογραφίας έκαναν καμία διόρθωση;

Τις σημειώσεις μπορείς να τις στείλεις πλέον με sms;

Φωτογραφία μπορείς να "τραβήξεις" όταν έχεις ενεργή κλίση;

Με τη περιήγηση στο νετ τι διόρθωσαν;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε τον οδηγο με multiloader απο εδω:

http://www.mediafire.com/?x3kw1g6h4m818nl

 

Κατεβασε την εκδοση JF7 : http://hotfile.com/dl/55835970/90027...d_JF3.rar.html

 

Και το CSC για να εχει ελληνικα το κινητο : http://www.mediafire.com/?gdkzb9id2mbm9yt

 

Εφαρμοζοντας με ΠΡΟΣΟΧΗ τις οδηγιες του οδηγου, εχεις την εκδοση JF7 . Επειτα συνδεεται στο KIES για να αναβαθμιστει το κινητο σου στην τελευταια εκδοση bada 1,2 XXJL2.

 

Οτι κανεις, με προσοχη!

 

Δυστυχώς δεν γινετέ έτσι. Παραμένει κατεστραμένο το product code και όταν αλλάζεις έκδοση. ( το εχώ δοκιμάσει ). Οπότε αναβάθμιση μέσω kies την ξεχνάω.

Link to comment
Share on other sites

Bada δοκιμασε πρωτα να διαγραψεις τους drivers και να αφησεις τα windows να περασουν καινουριους. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3479817#post3479817 post #5580

 

Επισης ξαναεκανες τη διαδικασια με το PSAS ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ! Εχω την version 1.02 (jh3) . Το kies είναι το 1.5.1 (δεν το έχω αναβαθμίσει ) . Μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε 1.2 ? Και πως θα το καταλάβω ? Τι κωδικό θα μου δώσει το πρ'ογραμμα για την 1.2 ώστε να την αναγνωρίσω ? (το firmware) . Επίσης εάν μου κολλήσει (το έχω ξαναπάθει και πήγε service) ποιό συνδιασμό με τα 3 πλήκτρα κάνεις ?

 

Ευχαριστώ !:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβαζω οτι δε σας κανει πλεον η συσκευη κ οτι θα παρετε i phone

 

μπορει καποιος που εχει κ τα 2 κινητα να γραψει πλεονεκτιματα μειωνεκτιματα?

 

καποιος που του αρεσει το wave αλλα οχι το bada

gt δεν βαζει android η mobile 7????

Link to comment
Share on other sites

Bada δοκιμασε πρωτα να διαγραψεις τους drivers και να αφησεις τα windows να περασουν καινουριους. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3479817#post3479817 post #5580

 

Επισης ξαναεκανες τη διαδικασια με το PSAS ?

 

Οταν πάω να κάνω την διαδικασία με το psas και πατάω display Nvitem με πετάει έξω από το πρόγραμμα. Επίσης στο Kies στην Registry στο product code γράφει xxxxxxxxxxxx. Δεν ξέρω αν μου κάνει copy κάποιος αυτό που του βγάζει όταν πατάς display Νvitem ώστε να το κάνω κατευθέιαν paste και write Nviten μήπως δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ! Εχω την version 1.02 (jh3) . Το kies είναι το 1.5.1 (δεν το έχω αναβαθμίσει ) . Μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε 1.2 ? Και πως θα το καταλάβω ? Τι κωδικό θα μου δώσει το πρ'ογραμμα για την 1.2 ώστε να την αναγνωρίσω ? (το firmware) . Επίσης εάν μου κολλήσει (το έχω ξαναπάθει και πήγε service) ποιό συνδιασμό με τα 3 πλήκτρα κάνεις ?

 

Ευχαριστώ !:)

 

Δοκιμασε να την κανεις. Λογικα θα γινει. Για να το καταλαβεις θα πας:

 

Ρυθμισεις-->Πληροφοριες σχετικα με το τηλ. --> Πληρ. συσκευης --> Software Version. Bada 1.2 και θα σου δειξει εναν μεγαλο κωδικο ο οποιος θα ληγει σε SS8500XXJL2.

Συνδιασμο για 3 πληκτρα? Τι ακριβως εννοεις? Αν εννοεις το download mode πατας το πληκτρο που χαμηλωνει την ενταση + πληκτρο κλειδωματος + πληκτρο power on/off.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...