Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχαχαχα....τραγικη για μια ακομα φορα η samsung με ολα οσα διαβασα στις 3 τελευταιες σελιδες...ωστοσο παιδια πρεπει να κανουμε κ αλλη υπομονη γτ δεν ειναι ολοκληρη η εκδοση bada 1.2!!!!!!

κ οποιος θυμαται απο τις προηγουμενες αναβαθμισεις το κινητο για καποιεσ μερεσ μετα την αναβαθμιση κανει διαφορα κουλα κ μετα ''στρωνει''...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που με ενοχλεί φοβερά μετά την αναβάθμιση στην 1.2 είναι στο browser ότι μετά από οποιοδήποτε κούνημα μέσα στη σελίδα, εμφανίζεται η γραμμή διευθύνσεων για περίπου 3 δευτερόλεπτα. Ουσιαστικά σου μειώνει πολύ το χώρο που έχεις για να διαβάζεις. Ιδιαίτερα σπαστικό!

Συμφωνώ.

και σαν να μην έφτανε αυτό η μπάρα επιλογών είναι μόνιμη.

και πανω που είχα αρχίσει να συνηθίζω την χρηση του

Link to comment
Share on other sites

Αν και επιτυχημενη η αναβαθμιση του κινητου, ωστοσο το προβλημα με τo samsung apps δε λυθηκε. Οταν μπαινω μεσω κινητου μου βγαζει:

 

Σφαλμα:

 

Απαιτουνται τουλαχιστον 10 MB για την εκτελεση της εφαρμογης. Διαγραψτε μερικα στοιχεια και δοκιμαστε ξανα. Αυτην η εφαρμογη θα κλεισει τωρα. ( 0xff15 )

 

Η sd ειναι αδεια οπως και η μνημη του κινητου.

 

Ελεος δεν μπορω να το επιλυσω :(

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

πιαιδια παρουσιασε σε κανεναν κατα την αναβαθμιση κανενα μηνυμα οτι λειπουν καποια plugin??μ βγαζει αυτο κ μ κοβει την συνδεση με το kies!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

Εμενα το kies (1.5.1) μου δείχνει ότι έχω την JH1 και υπάρχει η JL1. Αυτή είναι η τελευταία, ή πρέπει πρώτα να κάνω αυτή και μετά?

 

παιδιά κανεις?

Link to comment
Share on other sites

πιαιδια παρουσιασε σε κανεναν κατα την αναβαθμιση κανενα μηνυμα οτι λειπουν καποια plugin??μ βγαζει αυτο κ μ κοβει την συνδεση με το kies!

 

Απλά πήγαινε στης ρυθμίσεις και επέλεξε την ποιο μεγάλη σε διάρκεια φτηνότατα και ξανακάνε update

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμησα και εγω σε 1.2, χωρις προβληματα(η διαδικασια με πηρε 15 λεπτα και οχι μια ωρα οπως ειπε ενας φιλος)....
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε κανεις να γραψει καποιο app μεσω kies? Παρατηρω οτι κανει install μεχρι το 50% και μετα μου γραφει app installation failed

Δοκιμαστε το αν μπορειτε και πειτε ςν συμβαινει και σε εσας

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

σε καποιο ξενο φορουμ ειχα διαβασει οτι στην 1.2 θα υπαρχει εφαρμογη για skype...

μονο εγω δεν τη βλεπω να εχει εγκατασταθει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι στα branded της voda δεν μπορεί να γίνει αναβάθμηση σε 1.2, αλλά μήπως μπορεί να μου κάποιος αν θα γίνει και αν δεν γίνει, πώς θα το κάνω σε 1.2. Να ακολουθήσω τις οδηγίες που έχει στην σελ 73 για να κάνω debranding; Απλώς οι οδηγίες ήταν για την διαδικασία με kies 1.5 και όχι με kies 2.0. Τι λέτε να κάνω; :confused:

 

Προφανώς θα γίνει και στα Vodafone αλλά πολύ αργότερα (Μάρτιο-Απρίλιο) και έχοντας εξαλείψει τις παιδικές ασθένειες μιας και περνάει απο τα χέρια των testers της Vodafone πριν δημοσιευτεί η επίσημη αναβάθμιση 1.2. Το θέμα είναι: χάνουμε την 2ετή εγγύηση εφόσον δε πειράζουμε το hardware αλλά μόνο το software?

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα το κόλπο με τη registry. Αυτή είναι η τελευταία έκδοση; Διότι λέει και L2 και L1 (εγώ κανονικά έχω την L1 της cosmote!)

 

http://img651.imageshack.us/img651/7714/asdadasdq.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

έχω ακόμα μια ερώτηση! πως κάνω backup τα μηνύματά μου ώστε μετά την αναβάθμιση να τα έχω πάλι στο κινητό;

 

μπορεί κάποιος να απαντήσει στα παραπάνω; Επίσης αν εγώ με COS το μετατρέψω σε EUR και κάνω αναβάθμιση θα χάσω τα μηνύματα κτλ.;

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να απαντήσει στα παραπάνω; Επίσης αν εγώ με COS το μετατρέψω σε EUR και κάνω αναβάθμιση θα χάσω τα μηνύματα κτλ.;

 

ευχαριστώ!

το δικο μου απο voda εγινε EUR και δε χαθηκε τιποτα

σημερα αναβαθμιση σε 1.2 και παλι δε χαθηκε τιποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλά πήγαινε στης ρυθμίσεις και επέλεξε την ποιο μεγάλη σε διάρκεια φτηνότατα και ξανακάνε update

 

τελικα την περασα με το kies το 1.5.3.

 

τελικα παιδια η εκδοση ειναι η 1012231341LISS8500XXJL2 ?σωστα?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου απο voda εγινε EUR και δε χαθηκε τιποτα

σημερα αναβαθμιση σε 1.2 και παλι δε χαθηκε τιποτα ;)

 

Στην 1.2 έχει ακόμα τα ηλίθια εικονίδια της Vodafone (κόκκινος browser, άκυρα bookmarks μέσα στον browser κτλ...)?

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: πως ενεργοποιουμε-χρησιμοποιουμε αυτο το SWYPE;

 

πατησε παρατεταμενα στο πληκτρολογιο το πληκτρο οπου αλλαζει γλωσσα κ μετα θα σ βγαλει καποιες επιλογες.πατησε αυτη που λεει συνεχη εισοδος κ θα ενεργοποιηθει!παντως απο οσο το δοκιμασα ειναι χαλια γτ δεν εχει παρα πολυ καλη αποκριση!!

 

επισης ειδες κανενας διαφορα στην ταχυτητα του κινητου?γτ δν βλεπω να εγινε πιο γρηγορο!!:(

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!! Πριν λίγο αναβάθμισα και εγώ απροβληματιστα, μου πήρε 10 λεπτά!

Το swype τέλειο μέχρι τώρα και γενικά βλέπω ότι είναι ένα κλικ ακόμα πιο γρήγορο!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα σύνδεσης με το Kies 2.0 μετά την αναβάθμιση στην 1.2 δοκιμάστε το παρακάτω (σε windows 7):

 

Συνοπτική περιγραφή: Διαγράφετε τους drivers του Wave ώστε να εγκατασταθούν οι καινούριοι όταν το ξανασυνδέσετε.

 

Αναλυτικά βήματα:

1. Συνδέετε το Wave σε Kies mode.

2. Πηγαίνετε "Computer" δεξί κλικ-->Properties-->Κλικ στο "Device Manager" στο αριστερό πλαίσιο.

3. Με συνδεδεμένο το Wave θα υπάρχει μια κατηγορία στη λίστα με το όνομα "Portable Devices". Κάνετε κλικ στο βελάκι που έχει δίπλα και σας εμφανίζει από κάτω "Samsung Wave(GT-S8500)". Κάνετε αριστερό κλικ πάνω του και επιλέγετε "Uninstall". Επιβεβαιώνετε την επιλογή σας με ΟΚ.

4. Ενδεχομένως χρειαστεί να επανεκκινήσετε τον υπολογιστή σας.

5. Μόλις επανεκκινήσετε ανοίγετε το Kies και συνδέετε κανονικά το Wave. Θα οδηγούν οι νέοι οδηγοί και θα συνδεθείτε κανονικά.

 

(Η συγγραφή οδηγών έχει γίνει το νέο μου φετίχ φαίνεται :lol:)

 

Καλή τύχη!

 

σωστος φιλε δουλεψε!!ευχαριστω για τη βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτή η μπάρα από τον browser δεν γίνετε να φύγει?είναι πολύ εκνευριστικη!!

τουλάχιστον φαίνεται να έστρωσε λίγο ο browser!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε κανεις να γραψει καποιο app μεσω kies? Παρατηρω οτι κανει install μεχρι το 50% και μετα μου γραφει app installation failed

Δοκιμαστε το αν μπορειτε και πειτε ςν συμβαινει και σε εσας

 

ναι και μου έκανε εγκατάσταση κανονικά στην μια αλλά όχι στην δεύτερη εφαρμογή! θα ξαναδοκιμάσω σε λίγο να βάλω εφαρμογή ξανα και θα σου ξανα πώ..

 

edit : και ναι το κατέβασμα και εγκατάσταση έγιναν κανονικά!

Edited by dante20gr
Link to comment
Share on other sites

ναι και μου έκανε εγκατάσταση κανονικά στην μια αλλά όχι στην δεύτερη εφαρμογή! θα ξαναδοκιμάσω σε λίγο να βάλω εφαρμογή ξανα και θα σου ξανα πώ..

 

edit : και ναι το κατέβασμα και εγκατάσταση έγιναν κανονικά!

 

Μαλλον γραφει οποιες θελει απο οτι παρατηρησα :( Σε ευχαριστω παντως :)

Link to comment
Share on other sites

ωστοσο παιδια πρεπει να κανουμε κ αλλη υπομονη γτ δεν ειναι ολοκληρη η εκδοση bada 1.2!!!!!!

 

Αλλά ποια είναι;:wacko: Έχει κι άλλη λίγη και δε μας την έδωσαν λες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...