Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω,εμένα συνδέεται κανονικά μέσω bluetooth και γι αυτό και στο πρότεινα

 

 

 

Το 1.2 έχει ήδη κυκλοφορήσει στην Ελλάδα,εγώ χθες το εγκατέστησα.....

 

Εγκατεστησες την 1.2 μεσω KIES δηλ?Βγηκε επισημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως μου βγάζει τελευταία έκδοση την XXJI5, που είναι 1.0.2.

 

μηπως πρεπει να εγκαταστησουμε αυτη που λες ,πρωτα,για να μας βγαλει την 1.2?

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα γιατι βγαινει πως εχω την xcjh3 ενω καποια μελη εχουν την ji5?Πως μπορω κι εγω να περασω την τελευταια?
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα γιατι βγαινει πως εχω την xcjh3 ενω καποια μελη εχουν την ji5?Πως μπορω κι εγω να περασω την τελευταια?

 

Κάνε το κολπάκι με τη registry στο kies 1.5.1 και 8α σου βγάλει να αναβαθμίσει στην JI5. Δες στο FAQ για οδηγίες. Εγώ τσεκάρω εκεί 2-3 φορές/μέρα για την 1.2.

Link to comment
Share on other sites

α καλα αφου ουτε flash player εχει ακομα τι τρελαθικαν ολοι να την κατεβασουν???? τι θα βελτιωθει δηλαδη????????α ρε samsung αθανατη......
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το κολπάκι με τη registry στο kies 1.5.1 και 8α σου βγάλει να αναβαθμίσει στην JI5. Δες στο FAQ για οδηγίες. Εγώ τσεκάρω εκεί 2-3 φορές/μέρα για την 1.2.

 

εχω αλλαξει το product code σε eur οποτε και με το kies 2.0 μπορει να γινει αναβαθμιση αλλα δε μου βγαζει νεοτερη.Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησες την 1.2 μεσω KIES δηλ?Βγηκε επισημα?

το σύνδεσα με το kies μου έβγαλε ένα παραθυρο και πάτησα αναβάθμιση....πιστεύω οτι έχει κυκλοφορήσει κανονικά,απλά η samsung κοιμάται λίγο....

Link to comment
Share on other sites

το σύνδεσα με το kies μου έβγαλε ένα παραθυρο και πάτησα αναβάθμιση....πιστεύω οτι έχει κυκλοφορήσει κανονικά,απλά η samsung κοιμάται λίγο....

 

ποιο κιες εχεις εγκατεστημενο? ποια εκδοση λεει τωρα το κινητο σου πως εχεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο κοκορικος πρεπει να μπερδευτηκε...

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μπερδεύτικα ή και να λεώ ψέμματα....( απλά το αναφέρω). Λέει software version bada 1.2 kai εναν μεγάλο αριθμό 1012231341LISS8500XXJL2....Δεν νομίζω να έχω κάνει λάθος....

 

ποιο κιες εχεις εγκατεστημενο? ποια εκδοση λεει τωρα το κινητο σου πως εχεις?

Το κινητό μου έχει την 1.2 και εγώ εχω το πρώτο kies που κυκλοφόρησε....

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000408388&listYN=Y

βγηκε ο σταθμος mad σε app αλλα ειναι για βαδα 1.1....

φιλε κοκορικε οταν λες το πρωτο κιες ειναι 1.5.1?

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000408388&listYN=Y

βγηκε ο σταθμος mad σε app αλλα ειναι για βαδα 1.1....

φιλε κοκορικε οταν λες το πρωτο κιες ειναι 1.5.1?

εχω την 1.5.3.....εγώ έκανα λάθος....

Link to comment
Share on other sites

εχω την 1.5.3.....εγώ έκανα λάθος....

μόλις δοκίμασα και την 2 και την 1.5.3 αλλα καμία δεν μου δίνει αναβάθμιση..θα δοκιμάσω ξανα την 1.5.3 και απο άλλο pc με windows xp γιατι δοκίμασα σε windows 7 με το kies 2 και τίποτα , όπως και windows vista με το 1.5.3 και τίποτα..θα ενημερώσω τι έγινε και με τα xp σε λίγα λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει την 1.2 και εγώ εχω το πρώτο kies που κυκλοφόρησε....

 

ρε συ σε πιστευω απλως θελω να δω ποια εκδοση κιες εχεις να τη βαλω κ εγω την περιμενω πως κ πως την αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα. Σας παρακαλώ βοηθήστε με...

 

Ποιος καθυστερημένος developer εφαρμογής πάει και βάζει στο compatible OS στο SamsungApps την έκδοση 1.1, μια έκδοση που δεν υπάρχει καν! Ρε μεγάλε, από την έκδοση 1.02 πήγε στην 1.2. Αν η εφαρμογή σου χρησιμοποιεί κάποια λειτουργία από την νέα έκδοση (την 1.2 δλδ), τότε βάλε 1.2 και όταν αναβαθμιστώ θα κατεβάσω την εφαρμογή σου. Αν όμως δεν συμβαίνει αυτό (κάτι που μάλλον ισχύει για την συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων) τότε βάλε στο compatible OS το μαμημένο το 1.0 (και όχι το ανύπαρκτο 1.1) για να μπορούμε να την κατεβάσουμε και 'μεις οι άμοιροι.

Εάν όντως μπορείς να το κάνεις, και δεν το κάνεις, τότε είσαι καθυστερημένος γιατί η 1.2 έχει μπει μέχρι σήμερα στο 5% των τηλεφώνων με BADA (μπορεί να λέω και πολλά), και με την παράλειψή σου αυτή αμέσως αποκλείεις το υπόλοιπο 95% από το να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή σου, ακόμη χειρότερα εάν είναι και επι πληρωμή και θέλεις να την αγοράσει κιόλας...

 

Ρε παιδιά, μόνο εγώ τα βλέπω έτσι τα πράγματα; είμαι τόσο ηλίθιος;

Πείτε μου γιατί θα μου σαλέψει... Τις τελευταίες 2-3 βδομάδες, το 80-90% των νέων εφαρμογών που προσθέτονται στο SamsungApps έχουν απαίτηση το 1.1 BADA, το οποίο δεν υπάρχει! Και μετά από τα αλλεπάλληλα "Χ" που τρώω όταν προσπαθώ να τα εγκαταστήσω, τα έχω πάρει κρανίο πολύ άσχημα!! Θα φάω το wave μου!!!

 

Υ.Γ.: Τα 'πα, και ξαλάφρωσα.... Πάντως, έχω πολλά μαζεμένα για την samsung.... λίγα ακόμα και θα τα μαζέψω να τα εκδώσω σε βιβλίο...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

ρε συ σε πιστευω απλως θελω να δω ποια εκδοση κιες εχεις να τη βαλω κ εγω την περιμενω πως κ πως την αναβαθμιση!

Την 1.5.3 έχω...και την τετάρτη το βράδυ έκανα την αναβάθμιση.....

 

Εγώ ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα. Σας παρακαλώ βοηθήστε με...

 

Ποιος καθυστερημένος developer εφαρμογής πάει και βάζει στο compatible OS στο SamsungApps την έκδοση 1.1, μια έκδοση που δεν υπάρχει καν! Ρε μεγάλε, από την έκδοση 1.02 πήγε στην 1.2. Αν η εφαρμογή σου χρησιμοποιεί κάποια λειτουργία από την νέα έκδοση (την 1.2 δλδ), τότε βάλε 1.2 και όταν αναβαθμιστώ θα κατεβάσω την εφαρμογή σου. Αν όμως δεν συμβαίνει αυτό (κάτι που μάλλον ισχύει για την συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων) τότε βάλε στο compatible OS το μαμημένο το 1.0 (και όχι το ανύπαρκτο 1.1) για να μπορούμε να την κατεβάσουμε και 'μεις οι άμοιροι.

Εάν όντως μπορείς να το κάνεις, και δεν το κάνεις, τότε είσαι καθυστερημένος γιατί η 1.2 έχει μπει μέχρι σήμερα στο 5% των τηλεφώνων με BADA (μπορεί να λέω και πολλά), και με την παράλειψή σου αυτή αμέσως αποκλείεις το υπόλοιπο 95% από το να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή σου, ακόμη χειρότερα εάν είναι και επι πληρωμή και θέλεις να την αγοράσει κιόλας...

 

Ρε παιδιά, μόνο εγώ τα βλέπω έτσι τα πράγματα; είμαι τόσο ηλίθιος;

Πείτε μου γιατί θα μου σαλέψει... Τις τελευταίες 2-3 βδομάδες, το 80-90% των νέων εφαρμογών που προσθέτονται στο SamsungApps έχουν απαίτηση το 1.1 BADA, το οποίο δεν υπάρχει! Και μετά από τα αλλεπάλληλα "Χ" που τρώω όταν προσπαθώ να τα εγκαταστήσω, τα έχω πάρει κρανίο πολύ άσχημα!! Θα φάω το wave μου!!!

 

Υ.Γ.: Τα 'πα, και ξαλάφρωσα.... Πάντως, έχω πολλά μαζεμένα για την samsung.... λίγα ακόμα και θα τα μαζέψω να τα εκδώσω σε βιβλίο...

 

Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου φίλε μου,η samsung κυριολεκτικά κοιμάται....ακόμα και όταν βγάζει κανούργια updates δεν δείχνει το σωστό ενδιαφερον και υπάρχουν ελλείψεις....

 

Προφανως ο φιλος kokorikosbd κανει λαθος ισως εχει την 1.0.2 και οχι την 1.2.

Το τσεκαρισα σε τρεις διαφορετικους υπολογιστες με το κιες με την 1.5.1 και την 1.5.3 και την 2.0 και καμια δεν μου εβγαλε οτι υπαρχη η 1.2

 

Θες να στο βγάλω φωτογραφία γιατί και ένας άλλος χρήστης του forum μου το είπε πριν αυτο και έγραψα όλο το software version....αν πας μια,δύο σελίδες πίσω θα το δεις.

 

Αν δεν κάνω λάθος το Bada 1.1 υπάρχει σε κάποια άλλα Bada μοντέλα, εκτός του wave.

 

ΥΣ: kokorikosbd από που το πήρες το wave σου; Στο kies τι ακριβώς σου λέει για έκδοση, γράψε λίγο όλο τον κωδικό.

 

Φίλε μου το κινητό το αγόρασα το καλοκαίρι,αρχές Ιουλίου από την Γερμανία....

Ποιό κωδικό εννοείς?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις αλλεπαλληλα Χ οταν προσπαθεις να το εγκαταστησεις; εννοεισ το οτι σου λεει πως εχει την πιο προσφατη εκδοση υλικολογισμικου? η σου κολλαει το upgrade στο 1.2;;
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ο φιλος kokorikosbd κανει λαθος ισως εχει την 1.0.2 και οχι την 1.2.

Το τσεκαρισα σε τρεις διαφορετικους υπολογιστες με το κιες με την 1.5.1 και την 1.5.3 και την 2.0 και καμια δεν μου εβγαλε οτι υπαρχη η 1.2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα. Σας παρακαλώ βοηθήστε με...

 

Ποιος καθυστερημένος developer εφαρμογής πάει και βάζει στο compatible OS στο SamsungApps την έκδοση 1.1, μια έκδοση που δεν υπάρχει καν! Ρε μεγάλε, από την έκδοση 1.02 πήγε στην 1.2. Αν η εφαρμογή σου χρησιμοποιεί κάποια λειτουργία από την νέα έκδοση (την 1.2 δλδ), τότε βάλε 1.2 και όταν αναβαθμιστώ θα κατεβάσω την εφαρμογή σου. Αν όμως δεν συμβαίνει αυτό (κάτι που μάλλον ισχύει για την συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων) τότε βάλε στο compatible OS το μαμημένο το 1.0 (και όχι το ανύπαρκτο 1.1) για να μπορούμε να την κατεβάσουμε και 'μεις οι άμοιροι.

Εάν όντως μπορείς να το κάνεις, και δεν το κάνεις, τότε είσαι καθυστερημένος γιατί η 1.2 έχει μπει μέχρι σήμερα στο 5% των τηλεφώνων με BADA (μπορεί να λέω και πολλά), και με την παράλειψή σου αυτή αμέσως αποκλείεις το υπόλοιπο 95% από το να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή σου, ακόμη χειρότερα εάν είναι και επι πληρωμή και θέλεις να την αγοράσει κιόλας...

 

Ρε παιδιά, μόνο εγώ τα βλέπω έτσι τα πράγματα; είμαι τόσο ηλίθιος;

Πείτε μου γιατί θα μου σαλέψει... Τις τελευταίες 2-3 βδομάδες, το 80-90% των νέων εφαρμογών που προσθέτονται στο SamsungApps έχουν απαίτηση το 1.1 BADA, το οποίο δεν υπάρχει! Και μετά από τα αλλεπάλληλα "Χ" που τρώω όταν προσπαθώ να τα εγκαταστήσω, τα έχω πάρει κρανίο πολύ άσχημα!! Θα φάω το wave μου!!!

 

Υ.Γ.: Τα 'πα, και ξαλάφρωσα.... Πάντως, έχω πολλά μαζεμένα για την samsung.... λίγα ακόμα και θα τα μαζέψω να τα εκδώσω σε βιβλίο...

 

Αν δεν κάνω λάθος το Bada 1.1 υπάρχει σε κάποια άλλα Bada μοντέλα, εκτός του wave.

 

ΥΣ: kokorikosbd από που το πήρες το wave σου; Στο kies τι ακριβώς σου λέει για έκδοση, γράψε λίγο όλο τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις αλλεπαλληλα Χ οταν προσπαθεις να το εγκαταστησεις; εννοεισ το οτι σου λεει πως εχει την πιο προσφατη εκδοση υλικολογισμικου? η σου κολλαει το upgrade στο 1.2;;

 

Εννοώ ότι επειδή δεν θέλω να βάλω κάποια "ανεπίσημη" έκδοση, έχω μείνει με την 1.02 και περιμένω. Έτσι, όταν πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή που έχει 1.1 απαίτηση, μου λέει ότι το firmware μου δεν είναι συμβατό και να το αναβαθμίσω και μλκιες τέτοιες...

I would if I could you s-o-a-b!!!!

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Θες να στο βγάλω φωτογραφία γιατί και ένας άλλος χρήστης του forum μου το είπε πριν αυτο και έγραψα όλο το software version....αν πας μια,δύο σελίδες πίσω θα το δεις.

 

λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε τα πράματα γιατί άλλα λέτε κι άλλα καταλαβαίνεται.

 

Η απορία που έχουν τα παιδιά είναι:

 

1) Το κινητό το πήρες από Ελλάδα; Είχε Ελληνικό Firmware?

2) Τώρα με την 1.2 που έκανες από το kies μπορείς και γράφεις Ελληνικά και έχεις ελληνικό μενού;

 

Πάντως τα update δεν είναι region depended με την IP γιατί ξέρω Ελληνικό wave που είναι Αγγλία και δεν του βγάζει αναβάθμιση ούτε από εκεί :p

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θες να στο βγάλω φωτογραφία γιατί και ένας άλλος χρήστης του forum μου το είπε πριν αυτο και έγραψα όλο το software version....αν πας μια,δύο σελίδες πίσω θα το δεις.

 

θα με βοηθουσε πολυ αν μας εβαζες μια φωτο με τα ακριβη στοιχεια

 

λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε τα πράματα γιατί άλλα λέτε κι άλλα καταλαβαίνεται.

 

Η απορία που έχουν τα παιδιά είναι:

 

1) Το κινητό το πήρες από Ελλάδα; Είχε Ελληνικό Firmware?

2) Τώρα με την 1.2 που έκανες από το kies μπορείς και γράφεις Ελληνικά και έχεις ελληνικό μενού;

 

Πάντως τα update δεν είναι region depended με την IP γιατί ξέρω Ελληνικό wave που είναι Αγγλία και δεν του βγάζει αναβάθμιση ούτε από εκεί :p

 

μπραβο φιλε πολυ σωστα το εθεσες

 

Όπως προείπα το κινητό το αγόρασα αρχές ιουλιου από την Γερμανία γιατί ετυχε να βρίσκομαι εκεί...Δεν είχε έχει ελληνικό firmaware...Τώρα με το update που έγινε ουτε πάλι ελληνικό μενου έχω ουτε ελληνικά μπορώ να γράψω,όμως αν παω να γράψω μηνημα και πατήσω το F παρατεταμένα μου βγάζει δίπλα ένα παραθυρακι μικρό και με το λατινικό το F και με το ελληνικό..... πιστεύω να βοήθησα....

 

ωραια φιλε τωρα καταλαβα σε ευχαριστω πολυ

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...