Jump to content

Samsung B5722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον με windows Xp και ενα update στο λογισμικό του kies software... ολα δούλεψαν κανονικά...μετεφερα 1000 επαφες .. το κακό είναι οτι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις στο microSD οπότε σε αφήνει μόνο μέχρι 1000 επαφές στη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά κι έγω απέκτησα πριν λίγες μέρες αυτό το κινητό. Είναι πολύ καλό, απλά δεν κατάλαβα πώς γίνεται κάποιος να κλείσει τα widgets που έχει ανοίξει. Είναι όλα στην αρχική οθόνη και το ένα πάνω στο άλλο. Χαμός γίνεται...Ξέρει κανείς;
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με windows Xp και ενα update στο λογισμικό του kies software... ολα δούλεψαν κανονικά...μετεφερα 1000 επαφες .. το κακό είναι οτι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις στο microSD οπότε σε αφήνει μόνο μέχρι 1000 επαφές στη συσκευή.

 

Το software είναι μόνο για XP. Εϊσαι τυχερός!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι έγω απέκτησα πριν λίγες μέρες αυτό το κινητό. Είναι πολύ καλό, απλά δεν κατάλαβα πώς γίνεται κάποιος να κλείσει τα widgets που έχει ανοίξει. Είναι όλα στην αρχική οθόνη και το ένα πάνω στο άλλο. Χαμός γίνεται...Ξέρει κανείς;

 

Πάτα το βελάκι που έχει στα αριστερά για να ανοίξει ο καταλογος με τα widgets και μετά πάτα σε κάποιο και μετακίνησε το πάνω στον κατάλογο..Μπορείς να τα βγάλεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το βελάκι που έχει στα αριστερά για να ανοίξει ο καταλογος με τα widgets και μετά πάτα σε κάποιο και μετακίνησε το πάνω στον κατάλογο..Μπορείς να τα βγάλεις όλα.

 

Ευχαριστώ! Είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ κινητό με touchscreen βλέπεις...

ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Απο ακουστική πως παει το τηλέφωνο ?Θήκη original υπάρχει για τήν συσκευή αυτή?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Απο ακουστική πως παει το τηλέφωνο ?Θήκη original υπάρχει για τήν συσκευή αυτή?

 

Έχει μέσα στο κουτί θήκη.Μια χαρά από ακουστική.Με το bluetooth κανά 2 φορές μόνο άκουγα αντίλαλο αλλά μάλλον θέμα του δικτύου ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει στο http://www.getjar.com παιχνίδια και εφαρμογές...Όταν κατεβάσεις κάποιο παχνίδι το στέλνεις στο κινητό και μετά το κάνεις εγκατάσταση από το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οταν κάνεις μια κλήση βγαίνει και το λουκετάκι?Πως μπορούμε να το βγάλουμε τελείως?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά!!!

 

Πήρα την μεγάλη απόφαση να αφήσω το αγαπημένο μου κινητό μοτορόλα για να αγοράσω ένα νέο κινητό που να μπορεί να παίρνει δύο κάρτες σίμ.Βλέπετε έχω μία σύνδεση και ένα καρτοκινητό.

 

Είμαι κάτι παραπάνω απο ευχαριστημένη δεν περίμενα να είναι τοσο εύκολο στην χρήση.

 

Επίσης η οθόνη αφής είναι μια χαρά και σας το λέω διότι έχω και ένα α῾ϊ ποντ τατς(πρέπει σε αυτό το φόρουμ όλα να τα γράφουμε στα ελληνικά;;;) και πιστεύω πως ένα πολύ καλό μέτρο σύγκρισης.

 

Μπορείς να κάνεις διάφορα πράγματα για παράδειγμα:

Να έχεις διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε κάρτα έτσι ώστε να ξέρεις όταν ακούς την εισερχόμενη κλήση απο ποια κάρτα σε καλούν.

 

Ακόμα υπάρχει στην αρχική οθόνη μία μπάρα (στο αριστερό μέρος της οθόνης) οπου εκεί βάζεις διάφορες εφαρμογές, αυτές που θές να έχεις γρήγορη πρόσβαση.Ας πούμε εγώ έχω βάλει το ραδιόφωνο το μπλού τούθ(βρε τι τραβάμε με αυτά τα ελληνικά) το εμ πι θρι την ηχητική κατάσταση του κινητού κτλπ Και έτσι κάθε φορά δεν χρειάζετε να μπώ στο μενού αλλά τις ανοίγω απο εκεί γρήγορα.

 

Όσο για την φωτογραφική εμένα μια χαρά μου φάνηκε και μάλιστα λέω σήμερα - αύριο να αναρτήσω μερικές φωτογραφίες για να πάρετε μια γεύση.Κοιτάξτε όχι δεν είναι φωτογραφική 10 μεγκαπιξελς αλλά στα όρια του λογικού είναι καλή.Εξαρτάτε απο τις απαιτήσεις του χρήστη. (εγώ έχω και φωτογραφική για τις σημαντικές στιγμές)

 

Δεν το έχω συνδέσει με τον μακ μου ακόμα οπότε δεν έχω εμπειρία.

 

Κι εγώ βρήκα περίεργο το γεγονός ότι όταν βάζω τα ακουστικά μπαίνει στο αθόρυβο και πρέπει να το ψάξω αλλά χάρηκα με το γεγονός ότι όταν άκουγα μουσική και δεχόμουν κάποια κλήση δεν χτυπούσε μες τα αυτιά μου τόσο δυνατά όσο το προηγούμενο κινητό μου και ότι απλά σταματά τη μουσικη και εχει έναν διακριτικο ήχο.

 

Αυτά...:)

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειπάρχει δυνατότητα να ηχογραφούνται οι τηλεφωνικές κλήσεις,

 

Δεν έχω βρει κάποια επιλογή για ηχογράφηση κλήσης...Αν και μου φαίνεται παράξενο πως δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα μπορούσε να με ενημερώσει κάποιος ποια είναι η τιμή SAR που αναπτύσσει το τηλέφωνο Samsung S5230 σε κεφάλι και σώμα..

το προτείνετε??σε σχέση με το LG 505?

και γενικότερα επειδή σκέφτομαι να πραγματοποιήσω αγορά κινητού με το χαμηλότερο δυνατό SAR...είναι το πρώτο μου κριτήριο αυτό..

θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει ποια είναι ta lowest sar κινητά της αγοράς..

 

ευχαριστώ εκ προοιμίου

Link to comment
Share on other sites

'Oντως υπάρχει θέμα όταν συνδέεις τα hands free ,δεν ακούγεται ο ηχος κλήσης, ενώ με τα bt hands free κανένα πρόβλημα.Αναβάθμιση μπορούμε να κάνουμε απο το internet?Εχω Dev.Version B5722XXIL2 CSC:B5722OBDIL1 Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα μπορούσε να με ενημερώσει κάποιος ποια είναι η τιμή SAR που αναπτύσσει το τηλέφωνο Samsung S5230 σε κεφάλι και σώμα..

το προτείνετε??σε σχέση με το LG 505?

και γενικότερα επειδή σκέφτομαι να πραγματοποιήσω αγορά κινητού με το χαμηλότερο δυνατό SAR...είναι το πρώτο μου κριτήριο αυτό..

θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει ποια είναι ta lowest sar κινητά της αγοράς..

 

ευχαριστώ εκ προοιμίου

 

Το LG έχει μικρότερο SAR και γενικά καλύτερα χαρακτηριστικά http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3017&idPhone2=2815...Και οι 2 εταιρίες βγάζουν κινητά με μικρό SAR , πρέπει να έχει και άλλα μοντέλα με μικρότερο SAR..

Link to comment
Share on other sites

'Oντως υπάρχει θέμα όταν συνδέεις τα hands free ,δεν ακούγεται ο ηχος κλήσης, ενώ με τα bt hands free κανένα πρόβλημα.Αναβάθμιση μπορούμε να κάνουμε απο το internet?Εχω Dev.Version B5722XXIL2 CSC:B5722OBDIL1

 

Στην σελίδα της Samsung δεν έχει τίποτα για update...

Link to comment
Share on other sites

Το LG έχει μικρότερο SAR και γενικά καλύτερα χαρακτηριστικά http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3017&idPhone2=2815...Και οι 2 εταιρίες βγάζουν κινητά με μικρό SAR , πρέπει να έχει και άλλα μοντέλα με μικρότερο SAR..

 

 

Ειναι με 2 σιμ το LG?

ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Έχει στο http://www.getjar.com παιχνίδια και εφαρμογές...Όταν κατεβάσεις κάποιο παχνίδι το στέλνεις στο κινητό και μετά το κάνεις εγκατάσταση από το κινητό...[/QUOT

 

να σαι καλα φιλε μου...

οταν λες τα στέλνω με usb ή bluetooth????

που αποθηκεύονται ???

και μετα απλα παταω πανω τους για να γινει η εγκατασταση????

thanks

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με bluetooth τα έχω στείλει , αποθηκεύονται στον φάκελο άλλα αρχεία και μετά πατάς πάνω του και κάνεις την εγκατάσταση (μπορείς να τα περάσεις και με usb απλά είναι πιο γρήγορο με το bluetooth) .
Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena λέει ότι έχει rds αλλά δεν βρίσκω κάποια επιλογή για την ενεργοποίηση του...Το έχει βρει κάποιος;Εκτός και αν δεν υποστηρίζει τη λειτουργία αυτή...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B5722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...