Jump to content

Samsung B5722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα ακόμα Dual SIM από την Samsung, σε touch screen.

 

http://assets5.skroutz.gr/sku_pictures/0044/9198/54dedacb2ad465d8115bad978e59ff1a.jpg

 

 

Δείκτης SAR:

0.685 W/kg

Edited by Superuser
Update
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω αλλά διαβάζοντας γι' αυτό κάπου σκάλωσα! Παρακαλώ όποιος γνωρίζει υπεύθυνα και σίγουρα να με ξεμπερδέψει, γιατί κυριολεκτικά σταμάτησα ένα κλικ πριν την αγορά: Ψάχνω για capacitive οθόνη και από τα πρώτα που διάβασα είδα πως είναι capacitive (πχ gsmarena). Συνεχίζοντας να διαβάζω, άλλοι την ονομάζουν resistive και εδώ κόλλησα: Η samsung δεν το έχει ακόμα στο site της ώστε να βρω κάπου τη σίγουρη απάντηση και ζητάω τα φώτα σας καθώς τελικά οι απόψεις είναι 50-50 στο internet για το αν είναι resistive ή capacitive!
Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Touchscreen#Technologies

 

Η πρακτική διαφορά τους είναι πως η resistive απαιτεί-βολεύει περισσότερο με πενάκι (φθηνά touch κινητά).

Η capacitive λειτουργεί πολύ καλύτερα με το δάχτυλο απ'ότι η resistive. πχ οθόνη iphone

 

Επειδή η resistive δεν με βολεύει (δεν θέλω πενάκια κλπ) και έχω δουλέψει με 2 capacitive και μου έκαναν, ψάχνω να βρω τι είναι επιτέλους αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ψήνω τελευταία και φαίνεται να είναι και σε καλή τιμή ~215Ε..

skroutz

 

Φίλε konc ρίξε μια ματιά και στο youtube μήπως βρεις την απάντηση σου.Υπάρχουν κάποια βίντεο για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το πρόβλημα δυστυχώς, ότι υπάρχουν πολλά για το κινητό αλλά είναι μισά-μισά! Τι να εμπιστευτείς απ'όλα, αυτόν που λέει ότι είναι resistive ή αυτόν που λέει ότι είναι capacitive? Έλα μου ντε..!
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχει πενάκι θα είναι capacitive.

 

καμια σχεση δεν εχει αυτο...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Touchscreen#Technologies

 

Η πρακτική διαφορά τους είναι πως η resistive απαιτεί-βολεύει περισσότερο με πενάκι (φθηνά touch κινητά).

Η capacitive λειτουργεί πολύ καλύτερα με το δάχτυλο απ'ότι η resistive. πχ οθόνη iphone

 

Επειδή η resistive δεν με βολεύει (δεν θέλω πενάκια κλπ) και έχω δουλέψει με 2 capacitive και μου έκαναν, ψάχνω να βρω τι είναι επιτέλους αυτό το κινητό.

 

Εδω λεει παντως οτι ειναι capacitive...

http://www.gsmarena.com/samsung_b5722-3017.php

Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει παντως οτι ειναι capacitive...

http://www.gsmarena.com/samsung_b5722-3017.php

 

Επειδή εργάζομαι σε χώρο που έχει σχέση με κινητά και τελευταία έχω διαβάσει (αναγκαστικά) για πάααααρα πολλά, δεν το εμπιστεύομαι πια καθόλου όσον αφορά τον τύπο της οθόνης. Στο capacitive-resistive έχει υπερβολικά πολλά λάθη, από κινητά που ΣΙΓΟΥΡΑ είναι resistive και τα ονομάζει capacitive. Εξάλλου αν κάνει κανείς ένα γρήγορο ψάξιμο στο internet και διαβάσει από 10 διαφορετικά sites ένα review του κινητού, οι μισοί το λένε resistive και οι άλλοι μισοί capacitive.

Δυστυχώς η samsung με παραπέμπει στον τοπικό αντιπρόσωπο ο οποίος δεν μπορεί να μου απαντήσει γιατί ακόμα δεν το έχουν επίσημα διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα.το εχει παρει κανεις να μου πει τι sar γραφει το βιβλιαρακι του με τις οδηγιες χρησης.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το είδα χτες στο Πλαίσιο της Μεταμόρφωσης.Πολύ όμορφο,με πιο γλυκές γωνίες και πιο λεπτό από το D980 και εύκολη χρήση απ'ότι είδα που το χειρίστικα λίγο.Η οθόνη μάλλον είναι capasitive καθότι δεν έχει πενάκι και υπάκουε πολύ γρήγορα στις κινήσεις του δαχτύλου.Με λίγα λόγια θυμίζει κάτι από iphone στο θέμα της οθόνης φίλε konc.Ελπίζω να σε βοήθησα.

Επίσης πολύ καλή η τιμή για touchscreen Dual sim κινητό και επώνυμο.(βλ.Samsung)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το εχει παρει κανεις να μου πει τι sar γραφει το βιβλιαρακι του με τις οδηγιες χρησης.ευχαριστω

 

http://www.gsmarena.com/samsung_b5722-3017.php

Αυτη η σελιδα εχει τα παντα για το κινητο φιλε μου,οπως και για το sar

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χτες στο Πλαίσιο της Μεταμόρφωσης.Πολύ όμορφο,με πιο γλυκές γωνίες και πιο λεπτό από το D980 και εύκολη χρήση απ'ότι είδα που το χειρίστικα λίγο.Η οθόνη μάλλον είναι capasitive καθότι δεν έχει πενάκι και υπάκουε πολύ γρήγορα στις κινήσεις του δαχτύλου.Με λίγα λόγια θυμίζει κάτι από iphone στο θέμα της οθόνης φίλε konc.Ελπίζω να σε βοήθησα.

Επίσης πολύ καλή η τιμή για touchscreen Dual sim κινητό και επώνυμο.(βλ.Samsung)

 

Η τιμή του?Εχει ελληνικό μενού?

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του?Εχει ελληνικό μενού?

 

219E sto πλαίσιο

200E sto e-click

 

Αναλυτικά στο www.skroutz.gr

 

Ελληνικό menu και αρκετά εύχρηστο μου φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαναινω γιατι ρωτανε ολοι αν εχει ελληνικο μενου.
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το πηρα πριν απο 2 ημερες για την κοπελα μου,αλλα εχω ξενερωσει παρα πολυ με την καμερα. ειναι αθλια.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το πηρα πριν απο 2 ημερες για την κοπελα μου,αλλα εχω ξενερωσει παρα πολυ με την καμερα. ειναι αθλια.

 

 

Eδω το D780 και βγάζει πολύ καλες απορώ με αυτο που μας γράφεις?Απο ακουστική και γρήγορο μενού πως πάει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαναινω γιατι ρωτανε ολοι αν εχει ελληνικο μενου.

 

Τελικά εχει ελληνικό μενου εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας?Απο που το αγόρασες?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εχει ελληνικό μενου εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας?Απο που το αγόρασες?

 

εγω το αγορασα απο τα saturn.εχει ελληνικο κενου,ειναι πολυ ποιο γρηγορο στο μενου απο το d980 που εχω.η οθονη ανταποκρινεται πολυ καλα στο αγγιγμα του δακτυλου.εχει δυνατο ηχο και καθαρο.

Link to comment
Share on other sites

εγω το αγορασα απο τα saturn.εχει ελληνικο κενου,ειναι πολυ ποιο γρηγορο στο μενου απο το d980 που εχω.η οθονη ανταποκρινεται πολυ καλα στο αγγιγμα του δακτυλου.εχει δυνατο ηχο και καθαρο.

 

Se τι τιμή?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B5722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...