Jump to content

Samsung B5722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει μόνο μία(1200 mAh)...

Όχι δεν έχει επιτραπέζιο φορτιστή...

Είχα έναν ενδοιασμό να κάνω ανταλλαγή το D980 για το B5722. Τώρα δεν έχω κανένα, θα κρατήσω το D980.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα και απο εμενα.θελω καποιες πληροφοριες για το κινητακι..

1 εχω windows xp αρα μαλλον δεν θα εχω προβλημα να το συνδεω με τον υπολογιστη και να περναω δεδομενα ετσι δεν ειναι?

2 οταν λετε με μπλουτουθ απο υπολογιστη πως γινετε?ο δικος μου υπολογιστης δεν εχει μπλουτουθ μπορω να κανω κατι η μονο με usb?σε ποιο σαιτ μπαινουμε για αναβαθμισεις λογισμικου?θελει διαδικασιες?ειναι απλα ενα προγραμμα η θελει ολα απο την αρχη?

3 οταν λετε οτι αναγνωριζει μεχρι 54 χαρακτηρες τι εννοειτε?σε εφαρμοφες?φοτοφραφιες?μουσικη?δηλαδα δεν θα μου ανοιγει ολα τα αρχεια που θα τα μεταφερω απο τον υπολογιστη?με μπλουτουθ αλλαζει κατι?

4 εχω δει κατι εφαρμογες σε ενα σαιτ που γραψατε πιο πριν. εχετε κατεβασει κατι?εντυπωσεις?

με ενδιαφερει πιο πολυ για τη μουσικη και το ραδιο απο ιντερνετ δωρεαν αν και νομιζω οτι θα σε χρεωνει.

5.ζουμ και φλας ειναι ενταξει?η φοτο βγαινουν καλες η αλλιωνωντε πολυ ιδιετερα με το ζουμ?

αυτα εχω να ρωτησω να ειστε καλα για τη δουλεια που κανετε....οποιος ξερει ας πει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.θελω καποιες πληροφοριες για το κινητακι..

1 εχω windows xp αρα μαλλον δεν θα εχω προβλημα να το συνδεω με τον υπολογιστη και να περναω δεδομενα ετσι δεν ειναι?

2 οταν λετε με μπλουτουθ απο υπολογιστη πως γινετε?ο δικος μου υπολογιστης δεν εχει μπλουτουθ μπορω να κανω κατι η μονο με usb?σε ποιο σαιτ μπαινουμε για αναβαθμισεις λογισμικου?θελει διαδικασιες?ειναι απλα ενα προγραμμα η θελει ολα απο την αρχη?

3 οταν λετε οτι αναγνωριζει μεχρι 54 χαρακτηρες τι εννοειτε?σε εφαρμοφες?φοτοφραφιες?μουσικη?δηλαδα δεν θα μου ανοιγει ολα τα αρχεια που θα τα μεταφερω απο τον υπολογιστη?με μπλουτουθ αλλαζει κατι?

4 εχω δει κατι εφαρμογες σε ενα σαιτ που γραψατε πιο πριν. εχετε κατεβασει κατι?εντυπωσεις?

με ενδιαφερει πιο πολυ για τη μουσικη και το ραδιο απο ιντερνετ δωρεαν αν και νομιζω οτι θα σε χρεωνει.

5.ζουμ και φλας ειναι ενταξει?η φοτο βγαινουν καλες η αλλιωνωντε πολυ ιδιετερα με το ζουμ?

αυτα εχω να ρωτησω να ειστε καλα για τη δουλεια που κανετε....οποιος ξερει ας πει..

 

1.Το πρόβλημα που έχει αναφερθεί είναι ο συγχρονισμός με το Outlouk 2007 , για τα δεδομένα δεν είχα κανένα πρόβλημα μόνο τις επαφές δεν μπόρεσα να περάσω (έχω Vista και Outlouk 2007)...

2.Δεν χρειάζεσαι Bluetooth και με το usb μπορείς να περάσεις στο κινητό ότι θέλεις (απλά με το bluetooth δεν μπλέκεις με καλώδια) , αναβάθμιση δεν του έχω κάνει ακόμα αλλά λογικά θα γίνεται από το Kies έχει το cd στην συσκευασία αλλά μπορείς να το κατεβάσεις και από την σελίδα της Samsung...

3.Είχα βάλει την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή για να περάσω κάποια τραγούδια και όταν την έβαλα στο κινητό δεν τα εμφάνιζε όλα (στο music player πάντως τα είχε όλα) , όταν δοκίμασα να τα στείλω με bluetooth έκοβε αυτόματα το όνομα και έτσι δεν είχε πρόβλημα...

4.Του είχα βάλει κάποια παιχνίδια αλλά δεν ήταν εύκολα στον χειρισμό και δεν ασχολήθηκα πάλι...

5.Με την φωτογραφική δεν έχω ασχοληθεί καθόλου , ζουμ έχει μέχρι 4x και το φλας είναι LED οπότε μην περιμένεις και πολλά...

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε για την αμεση απαντηση.με μπλουτουθ εγω πως μπορω να στελνω απο τον υπολογιστη?εχω το sony ericson k770i πανω κατω ιδιες φοτο θα εχει μαλλον?την ημερα και το απογευματακι καλα τα παει.δεν εχω τρελες απαιτησεις.αλλα το βραδυ ιδιετερα σε πολυ σκοταδι δεν τα παει καλα.και το ζουμ το κανει μονο στην πιο απλη αναλυση.καπως ετσι να περιμενω και το samsung υποθετω?
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε για την αμεση απαντηση.με μπλουτουθ εγω πως μπορω να στελνω απο τον υπολογιστη?εχω το sony ericson k770i πανω κατω ιδιες φοτο θα εχει μαλλον?την ημερα και το απογευματακι καλα τα παει.δεν εχω τρελες απαιτησεις.αλλα το βραδυ ιδιετερα σε πολυ σκοταδι δεν τα παει καλα.και το ζουμ το κανει μονο στην πιο απλη αναλυση.καπως ετσι να περιμενω και το samsung υποθετω?

 

Πρέπει να έχει bluetooth ο υπολογιστής (ο δικός μου π.χ. είναι laptop και το έχει ενσωματωμένο) , αν δεν έχει μπορείς να πάρεις αλλά δεν είναι απαραίτητο αφού στην συσκευασία έχει καλώδιο...

Πριν είχα το Κ810i , οι φωτογραφίες το βράδυ ήταν πολύ καλύτερες αλλά είχε Xenon (το K770i έχει LED) γενικά την ημέρα καλές είναι για 3.2...:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γνωριζει κανεις τις ρυθμλισεις για WAP και MMS στη συγκεκριμενη συσκευή για VODAFON και COSMOTE.
Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια περιλαμβανει bluetooth; αν οχι εχω βρει το Sony Ericcson MW600 με λιγοτερα απο 50€ που εχει κυριολεκτικα τα παντα ολα, αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι συμβατο. μου την σπανε πολυ τα hands free.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γνωριζει κανεις τις ρυθμλισεις για WAP και MMS στη συγκεκριμενη συσκευή για VODAFON και COSMOTE.

 

 

Είχα δοκιμάσει να ενεργοποιήσω τις ρυθμίσεις για MMS στην Cosmote με μήνυμα αλλά έλεγε ότι δεν είναι διαθέσιμη η ενεργοποίηση μέσω μηνύματος , πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών...

 

 

η συσκευασια περιλαμβανει bluetooth; αν οχι εχω βρει το Sony Ericcson MW600 με λιγοτερα απο 50€ που εχει κυριολεκτικα τα παντα ολα, αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι συμβατο. μου την σπανε πολυ τα hands free.

 

Όχι μόνο κανονικό handsfree έχει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι έχει πέσει αρκετά...

Βασικά το είχα αγοράσει 215€ και τώρα το έχει 205€ και τιμή web 195€...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πέσει αρκετά...

Βασικά το είχα αγοράσει 215€ και τώρα το έχει 205€ και τιμή web 195€...

 

μολις βγει το Β7722 θα πεσει κι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έρθει στην Ελλάδα εννοείς...

 

Δε νομίζω ότι θα πέσει ιδιαίτερα γιατί το 7722 από ότι είδα θα ξεκινάει στα 420 € :blink: στο εξωτερικό. Μιλάμε για εξωφρενική τιμή αν αναλογιστείς ότι απλά θα έχει WiFi λίγο μεγαλύτερη οθόνη και 3g. Ε όχι και πάνω από τα διπλά λεφτά ρε Samsung Έλεος πια.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μία επαφή από τον τηλεφωνικό κατάλογο, με το που δέχομαι κληση απ' αυτήν, απορρίπτεται!

Προσπαθώ να βρω πως μπορώ να ακυρώσω την απορριψη (μήπως άθελα μου έκανα καμμιά βλακεία), αλλά δε βρίσκω τίποτα.

Ξέρει μήπως κανείς να με βοηθήσει;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μία επαφή από τον τηλεφωνικό κατάλογο, με το που δέχομαι κληση απ' αυτήν, απορρίπτεται!

Προσπαθώ να βρω πως μπορώ να ακυρώσω την απορριψη (μήπως άθελα μου έκανα καμμιά βλακεία), αλλά δε βρίσκω τίποτα.

Ξέρει μήπως κανείς να με βοηθήσει;

 

Έχεις ενεργοποιήσει την αυτόματη απόρριψη...

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις Εφαρμογής -> Κλήση -> Όλες οι κλήσεις -> Αυτόματη απόρριψη βγάλε τον αριθμό από την λίστα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή τα manual της samsung είναι από τα χειρότερα, μπορεί κάποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει/διαψεύσει 3 λεπτομέρειες:

 

1) Το μενού ΔΕΝ αναδιοργανώνεται? Δεν υπάρχει τρόπος να μεταφέρεις πχ όλα τα εικονίδια που χρησιμοποιείς συχνά στην πρώτη οθόνη?

2) Τη μπάρα με τα widgets ΔΕΝ γίνεται να την κάνεις ότι θέλεις? Υπάρχουν widget που όντως δεν αφαιρούνται από εκεί και τα έχεις αναγκαστικά, εκτός και αν τα πετάξεις στο 2ο-3ο desktop?

3) Συμβαίνει και σε άλλους μετά από κλείδωμα-ξεκλείδωμα του τηλεφώνου να έχουν μετακινηθεί τα widgets που είχατε ανοιχτά πάνω στην οθόνη από τη θέση που τα είχατε αφήσει? Είναι ΠΟΛΥ σπαστικό..

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια μου εξεφρασε ενας φιλος συγκεκριμενα για τις συσκευες που εχουν δυο καρτες sim ενεργες ταυτοχρονα.

Εν μερει λογικη μου φανηκε.

Λεει , εχεις 2 καρτες (αρα και κεραίες ? ) ενεργες που παιρνουν σημα απο 2 διαφορετικα μερη, διαφορετικων εταιριων κεραιες..

Δεν λαμβανεις διπλη αακτινοβολια sar?

Το λογικο ειναι οχι μια και μιλας μονο με την μια γραμμη και οχι με τις δυο ταυτοχρονα.

Ομως ακομα και ετσι , ενα κινητο ακομα και σε κατασταση αναμονης αν το εχεις στο αυτι σου δεν σου δινει ακτινοβολια ?:O

Edited by myst
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια μου εξεφρασε ενας φιλος συγκεκριμενα για τις συσκευες που εχουν δυο καρτες sim ενεργες ταυτοχρονα.

Εν μερει λογικη μου φανηκε.

Λεει , εχεις 2 καρτες (αρα και κεραίες ? ) ενεργες που παιρνουν σημα απο 2 διαφορετικα μερη, διαφορετικων εταιριων κεραιες..

Δεν λαμβανεις διπλη αακτινοβολια sar?

Το λογικο ειναι οχι μια και μιλας μονο με την μια γραμμη και οχι με τις δυο ταυτοχρονα.

Ομως ακομα και ετσι , ενα κινητο ακομα και σε κατασταση αναμονης αν το εχεις στο αυτι σου δεν σου δινει ακτινοβολια ?:O

 

Οχι, γιατί λειτουργεί με έναν πομποδέκτη, τον οποίο χρησιμοποιούν και οι 2 κάρτες εναλλάξ αλλά πολύ γρήγορα, σε αντίθεση με μερικά κινέζικα που έχουν 2 πομποδέκτες όπως λες. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν τα παιδιά από το 9volto που τα έχουν ανοίξει και ξέρουν.

 

Το καλυτερο duo sim κινητο ever εχει ολες τις λειτουργειες και ειναι αξιοπρεπεστατο σε δυνατοτητες. η καλυτερη λυση τιμης -αποδοσης .Μπραβο στη samsung .

Σας το λεω εγω που ενα χρονο τωρα εχουν περασει απο τα χερια μου 3 διαφορετικες συσκευες dual (jaga v30, samsung d880, tck ) κυριως τα κινεζικα ολο δυνατοτητες αλλα μαπα ειναι ολες .......

 

Είμαι ανάμεσα στο V30 J Dream και σε αυτό (Samsung B5722). Εσύ αυτό είχες (JAGA V30 J)? Ποιο μου προτείνεις?

 

To JAGA στέλνει Ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων? Γιατί εγώ που το δοκίμασα δεν κατάφερα να στείλω.

 

Το SAMSUNG παίζει ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά, ή πρέπει να είναι συνδεδεμένα.

 

Δώστε μου τα φώτα σας, ποιο μου προτείνετε από τα 2, γιατί θέλω ένα καλό dual sim τηλέφωνο...

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα πάρεις το Samsung, αν χαλάσει το Jaga πού θα το πας;

 

Έχει λέει 1 χρόνο εγγύηση στη Wind που ρώτησα... Η αντιπροσωπεία που έχει στα Πατήσια δεν το καλύπτει?

 

Για το D980 μπορείς να μου πεις μερικές λεπτομέρειες? Τι παραπάνω έχει? Πόσο κοστίζει? Που μπορώ να το βρώ ή να το δω ?

 

Τα SAMSUNG έχουν εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας αν τα αγοράσω από το Internet που είναι και φθηνότερα, ή καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω να τα πάρω από τη WIND ?

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι αυτό.

 

Είναι ενα μενού της κάρτας sim, το οποίο υπάρχει στο μενού της συσκευής συνήθως περιέχει πληροφορίες όπως "ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ" το οποίο αν επιλέξεις καλεί το customer care κτλ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B5722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...