Jump to content

Samsung B5722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια παιδιά.. πολύ όμορφο το κινητό και με πολύ καλή οθόνη. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει και να μου πει πως θα μπορούσα να το συνδέσω με τον υπολογιστή;

 

Στο cd που υπήρχε στη συσκευασία ήρθε το kies αλλά δυστυχώς κάθε απόπειρα σύνδεσης είτε με το kies είτε ως μέσο μαζικής αποθήκευσης αποτυγχάνει..

ευχαριστώ

 

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω κι εγω. Δοκιμασα σε 7 και vista τιποτα.

ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανάλογο θέμα για το Samsung PC Studio. Οπως είχα γράψει, δεν είναι συμβατό με Windows 7. Για να τρέξει, δηλώστε συμβατότητα με Windows XP.
Link to comment
Share on other sites

Οι απαράδεκτοι της COSMOTE δεν το επιδοτουν στην ανανέωση που πηγα να κάνω σημερα... εχουν 800 τηλέφωνα στη λίστα και αυτό όχι!!! γκρρρρρρ

 

Πηγαινε στο Saturn στο stand της cosmote να το πάρεις .Το καλό το παλληκάρι ξέρει........................Το ίδιο μπορούν να κάνουν και οι συνδρομητές voda

Παίζει και το πλαίσιο.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το πήρα χτες το απόγευμα

Σαν πρώτη εντυπωση ειναι φοβερό και δεν εχει καμμία σχεση με το D880 που ειχα εως χτες. Η οθόνη αφής ειναι πολύ ευκρινής και με πολύ καλή απόκριση. Η συνομιλία ειναι απροβληματιστη και από τις 2 γραμμες που το δοκίμασα και οι ήχοι ακουγονται δυνατότερα από το D880 που ειχε ενα θέμα με αυτο... Για τη συνομιλία με bluetooth θα σας γραψω αφού το δοκιμασω και ελπίζω να ειναι καλή κι αυτη γιατι με το παλιό ήταν απλά χάλια.

Το μεγαλο μείον είναι ότι το πρόγραμμα Κies που σου δίνουν σε cd δεν ειναι συμβατό με το D880 και το samsung PC studio που ειχε το D880 δεν ειναι συμβατό με το 5722!!! έλεος δλδ ρε samsung! 2 τηλ της ίδιας εταιρίας και να μην μπορεις να περασεις τον τηλ κατάλογο από το παλιό στο καινούριο!!

Τελικά για όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα η λύση βρέθηκε και ειναι η εξής :

Πάμε στον τηλεφωνικό κατάλογο του D880 ή άλλου ιδιου τηλεφωνου της samsung και πατάμε επιλογή--->αποστολή κάρτας--->με bluetooth---->όλες οι επαφες( ή αλλιώς μονο του τηλ ή μόνο της κάρτας) και αφου επιλέξουμε το 5722 στις συσκευές bluetooth που θα βρει κανουμε αποστολή... και σε 1 λεπτό έχουμε τον τηλεφωνικό κατάλογο στο 5722.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ. Το τηλεφωνάκι είναι καταπληκτικό, δεν το αλλάζω πια με τίποτα και δεν συγκρίνεται και με τίποτα στα 200ευρώ και 2 sim.

Για να απαντήσω και στο ερώτημα που ο ίδιος είχα θέσει και δεν είχε απαντηθεί μέχρι τώρα (ούτε από τους κατόχους του που βαρέθηκαν να ρίξουν μια ματιά στο manual), η οθόνη τελικά ΕΙΝΑΙ capacitive και όλο το interface του είναι προσανατολισμένο να λειτουργεί με το χέρι και όχι με πενάκι.

 

EDIT: Γνωρίζει κανείς κάποιο screen protector που να του κάνει? Έχει ίδια οθόνη-layout με κάποιο άλλο γιατί για το συγκεκριμένο δεν μπορώ να βρω πουθενά.

Edited by konc
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο Saturn στο stand της cosmote να το πάρεις .Το καλό το παλληκάρι ξέρει........................Το ίδιο μπορούν να κάνουν και οι συνδρομητές voda

Παίζει και το πλαίσιο.

 

Για νεα συνδεση η για ανανεωση? γιατι απο οτι ξερω μονο για νεα συνδεση ειναι................................. Μπορεις να το διευκρινησεις φιλε μου???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος ας ανεβασει να μας δειξει 1-2 φωτογραφιες απο το B5722 :) Edited by townleader
ορθογραφια

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Για νεα συνδεση η για ανανεωση? γιατι απο οτι ξερω μονο για νεα συνδεση ειναι................................. Μπορεις να το διευκρινησεις φιλε μου???:confused:

 

Στο πλαίσιο μπορείς και για ανανέωση σύνδεσης για το saturn πιστεύω πως ναι

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κατι ,

οι δυο sim δουλεύουν ταυτόχρονα ?

δλδ εκτός απο το οτι μπορείς να επιλέξεις κάποια , η άλλη θα είναι online κι εκείνη , δέχεται δλδ κλήσεις και απο τις δυο ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κατι ,

οι δυο sim δουλεύουν ταυτόχρονα ?

δλδ εκτός απο το οτι μπορείς να επιλέξεις κάποια , η άλλη θα είναι online κι εκείνη , δέχεται δλδ κλήσεις και απο τις δυο ?

 

NAI ειναι dual standby!!!

Link to comment
Share on other sites

Το manual της συσκευής (στα αγγλικά προς το παρόν).

Από υποστήριξη η Samsung.. :whip:

Επειδή δεν γνωρίζω από Samsung,

στα sms υπάρχει qwerty πληκτρολόγιο, ή αλφαριθμικό?

Υπάρχει Τ9?

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Video κλήσεις μπορεί να κάνει κανείς με αυτό το κινητό? γιατί κατα τ άλλα μιά χαρά μου φαινονται τα όσα γράφετε για το συγκεκριμένο.

Όχι οτι καίγομαι για Video κλήσεις , απλά η wind μου δίνει 100 λεπτά και για τέτοιες κλήσεις και σκέφτηκα οτι ίσως καμιά φορά να την χρησιμοποιούσα την δυνατότητα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

Επειδη σκοπεύω να το πάρω αύριο, θα ήθελα σας παρακαλώ να ρωτήσω εάν ακούγεται δυνατά ο ήχος (όταν σε καλούν) και εάν μπορεί κάποιος να βάλει mp3 ως ήχο κλήσης!

Επίσης, για όσους από εσάς το έχουν, είναι καλύτερο από το Samsung SGH-D980?

Edited by inspigr
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Κ810i που είχα δεν είναι πιο δυνατό αλλά και πάλι δυνατό είναι , ναι μπορείς να βάλεις mp3 ως ήχο κλήσης...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι με το handsfree (που έχει μέσα στο κουτί) το κινητό μπαίνει αυτόματα στο αθόρυβο?Δηλαδή το έχω συνδεδεμένο με το handsfree και όταν έχω κλήση αυτό δε χτυπάει αλλά μόνο η δόνηση..Επιπλέον με το bluetooth handsfree συνδεδεμένο,χτυπάει κανονικά το τηλέφωνο αλλά για να απαντήσεις πρέπει να πατήσεις το κουμπί του handsfree αλλιώς η ομιλία περνάει στο τηλέφωνο.

Έχει πουθενά ρυθμίσεις εξαρτημάτων για τα παραπάνω??γιατί δε μπορώ να εντοπίσω κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανε και σε εμένα αυτό με το handsfree αλλά ούτε εγώ βρήκα τίποτα..

Σήμερα πέρασα κάποια τραγούδια στην κάρτα μνήμης από τον υπολογιστή και όταν την έβαλα στο κινητό , πήγα στα αρχεία μου και μου έλεγε ότι δεν είναι δυνατό να τα εμφανίσει όλα γιατί το κινητό υποστηρίζει μόνο μέχρι 52 χαρακτήρες...Όταν όμως λαμβάνει κάποιο αρχείο με bluetooth το κόβει αυτόματα το όνομα του αρχείου αν είναι μεγαλυτερο από 52 χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα κι απο εμένα....σήμερα μολις παρέλαβα το καινούργιο παιχνιδάκι ,αλλά έχω ένα προβληματάκι.... δεν μου το αναγνωρίζει το pc.Μήπως φταίει ότι έχω vista? Δεν μπορώ να περάσω επαφές από το outlook ούτε τίποτα?? any help?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το επιστρέψω. Έχω MS Windows 7 - MS Office 2007 και δεν μπορώ να συγχρονήσω όλες τις επαφές (έχω δοκιμάσει τα πάντα και έψαξα ώρες στο Internet).

Επίσης, εάν προσπαθήσω να στείλω τις επαφές με bluetooth κάνει επανεκκίνηση εάν κάποια επαφή έχει τα σύμβολα ====== ή --------΄μέσα!:(:(:mad::(:(

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι κι εμενα δεν συνδεεται στο πι σι. Δοκιμασα βιστα και 7 αλλα τιποτα. τελικα περασα τις επαφες με bluetooth. Ενημερωτικα ενα μηνα που το εχω τωρα δουλευει αριστα.
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B5722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...