Jump to content

Samsung B5722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρήγγειλα για να δούμε :)

Πάντως με το LG viewty touch phone σχεδόν έναν χρόνο , ένιωθα σαν να έχω στα χέρια μου Ρώσσικη τεχνολογία ενώ υπάρχει ήδη στην αγορά η Amerikansky :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει ρύθμιση έτσι ώστε να ελλατωθεί η ταχύτητα στο πόσο γρήγορα θα βλέπουμε τα αρχεία μας είτε αυτά βρίσκονται στην κάρτα μνήμης είτε στην μνήμη του τηλ/νου?Γιατί με την αφή που σου επιτρέπει η συσκευή να τα δεις δεν βοηθάει.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

xM.. Το πηρα λιγο δυσκολευομαι με επιλογη δικτυου και ενναλαγη sim ελπιζω να το συνηθισω :(

Οταν θελω να ειναι ενεργες και οι 2 καρτες ποια επιλογη κάνω στην διαχειριση καρτων?

την αυτοματη μεταβαση sim και οριζω ωρες λειτουργειας?

η απο την πρωτη επιλογη που λεει Δίκτυο?

Διοτι π.χ τωρα εκει που λεει Δικτυο μου εχει slot 1 sim 1 αλλα ως προεπιλεγμενο δικτυο λεει οτι ειναι αυτο της sim 2 και για τους 2 αριθμους ( αν και το αλλαξα και εκανε και επανεκινηση).

Επισης , απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου και επιλογη δικτυου , σ αυτο το τηλεφωνο το αφηνουμε αυτοματα η χειροκινητα επιλεγουμε το δικτυο μας?

Και κατι ακομα λειτουργια δικυου αφηνω το Quad band Που εχει προεπιλεγμενο?

thanks

 

 

p.s Βεβαια ισως παρεξηγησα τις δυνατοτητες ενος dual sim κινητου..

Μηπως πρεπει οταν εγω θελω να κανω κλησεις να κανω ενναλαγες δικτυου sim 1 και sim 2 (οταν ανηκουν σε διαφορετικες εταιριες οι αριθμοι μου)

απο το κουμπακι που βρισκεται επανω δεξια?

Edited by myst
Link to comment
Share on other sites

Πάντα λειτουργούν και οι 2 SIM...Απλά διαλέγεις από ποια θα καλείς και θα στέλνεις μηνύματα...Βασικά ότι θέλεις βάζεις , ή το αφήνεις στο αυτόματο ή το βάζεις χειροκίνητο δεν έχει καμία διαφορά από τα υπολοιπα κινητά...Για τη λειτουργία δικτύου που λες δεν έχω δοκιμάσει να την αλλάξω...Το κουμπί πάνω δεξία αυτό το σκοπό έχει να αλλάζεις όποτε θες ποια είναι η προεπιλεγμένη SIM για κλήσεις και μηνύματα...Δεν έχει κάποια τρομερή δυνατότητα το κινητό απλά είναι dual sim και αυτό πληρώνεις...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση έτσι ώστε να ελλατωθεί η ταχύτητα στο πόσο γρήγορα θα βλέπουμε τα αρχεία μας είτε αυτά βρίσκονται στην κάρτα μνήμης είτε στην μνήμη του τηλ/νου?Γιατί με την αφή που σου επιτρέπει η συσκευή να τα δεις δεν βοηθάει.

 

Μόνο όταν είσαι στη βιβλιοθήκη στο music player μπορείς να κατεβαίνεις με τα πλήκτρα της έντασης...Τώρα για αυτό που λες δεν έχω βρει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Πάντα λειτουργούν και οι 2 SIM...Απλά διαλέγεις από ποια θα καλείς και θα στέλνεις μηνύματα...Βασικά ότι θέλεις βάζεις , ή το αφήνεις στο αυτόματο ή το βάζεις χειροκίνητο δεν έχει καμία διαφορά από τα υπολοιπα κινητά...Για τη λειτουργία δικτύου που λες δεν έχω δοκιμάσει να την αλλάξω...Το κουμπί πάνω δεξία αυτό το σκοπό έχει να αλλάζεις όποτε θες ποια είναι η προεπιλεγμένη SIM για κλήσεις και μηνύματα...Δεν έχει κάποια τρομερή δυνατότητα το κινητό απλά είναι dual sim και αυτό πληρώνεις...

 

thank you:)

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που εντοπισα με την δικη μου συσκευη και ισως να πρεπει να την αντικαταστησω ειναι οτι το σημα εξαφανιζεται αποτομα και κοβεται η κληση στην μεση.. 3 φορες προσπαθησα να μιλησω με την εξυπηρετηση πελατων whats up για να μου αποσταλουν οι ρθυμισεις mms αλλα και τις 3 φορες η κληση διεκοπη.. την επομενη που πηρα ενω εγω ακουγα, δεν με ακουγαν.

Επισης το πληκτρο για το κλεισιμο (απορριψης) της γραμμης καμια φορα δεν υπακουει.Εχει κανεις αναλογο προβλημα? Παρασκευη την αγορασα και εχουμε Δευτερα.Στην Samsung θα απευθυνθω? η στο καταστημα της WIND απο οπου πηρα την συσκευη?

Edited by myst
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Έβγαλα φωτογραφίες και τις ανεβάζω για να δείτε στο περίπου πως είναι η φωτογραφική του κινητού.

 

Ήταν όλα στο αυτόματο δεν έβαλα κάποια ειδική λειτουργία.

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια αν και ειναι το πρωτο μου ποστ ομως δεν ειναι η πρωτη μου φορα που περναω απο αυτο το φορουμ.

 

με βοηθησατε ολοι παρα πολυ στο να διαλεξω το B5722 και τωρα πια ειμαι χαρουμενος χρησης του κινητου, αν και ειναι καποιες λεπτομεριες που θα ελεγα οτι λειπουν ομως σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο.

 

Ηθελα να ρωτησω εαν δοκιμασε κανεις να δουλεψει το κινητο με καρτα μνημης των 8 GB γιατι σκεφτομαι να παρω μια αλλα φοβαμαι μην κολλαει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Liani

Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα δεν βρηκα την δυνατοτητα, εχοντας μεσα τις 2 καρτες, να μπορω να απενεργοποιω την μια η την αλλη(χωρις να πρεπει να βγαζω μια σιμ) .Παιζω λιγο με το "Προφιλ τηλεφωνου" στις Ρυθμισεις και καταφερα π.χ να δεχομαι κλησεις απο την μια καρτα ενω οταν με καλουν στην αλλη να ειναι στο αθορυβο(τυχαια ολο αυτο).Εκει επανω ανακαλυψα κατι ακομη.Εκτος απο ενεργη γραμμη και καρτα σιμ1 και καρτα σιμ 2, ειδα να λεει και Γραμμη 1 , Γραμμη 2. Απο τα λιγα που καταλαβα διαπιστωσα οτι μαλλον επανω στην ιδια γραμμη επελεξα να λειτουργουν και οι 2 καρτες αν και απο διαφορετικες εταιριες.Αφελης ισως ερωτηση αλλα μια και δεν ειχα ποτε μου dual υπαρχει περιπτωση να κανω κατι λαθος? εχοντας και τα δυο στην ιδια γραμμη για χρεωσεις κλπ εννοω.

Αν ασχοληθει καποιος θα δει οτι οταν παει να επεξεργαστει ενα προφιλ η να δημιουργησει ενα νεο, αναφερει επανω ποια ειναι η ενεργη γραμμη απο κατω Γραμμη 1 και γραμμη 2, ε οταν παω εκει να κανω επεξεργασια χανω την μπαλα.. δηλαδη μου κανει περιεργα τις ενναλαγες ενεργης καρτας ενεργης γραμμης σιμ κλπ χωρις να ξερω τι επιλεγω.Καποιος που τα ξεκαθαρισε αυτα και τα γνωριζει?:)

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην Διαχείριση Καρτών SIM και πατήσεις στο δίκτυο μπορείς να απενεργοποιήσεις όποια κάρτα θέλεις...Κάνει επανεκκίνηση το κινητό και λειτουργεί μόνο η κάρτα που θες χωρίς να την βγάλεις από το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο duo sim κινητο ever εχει ολες τις λειτουργειες και ειναι αξιοπρεπεστατο σε δυνατοτητες. η καλυτερη λυση τιμης -αποδοσης .Μπραβο στη samsung .

Σας το λεω εγω που ενα χρονο τωρα εχουν περασει απο τα χερια μου 3 διαφορετικες συσκευες dual (jaga v30, samsung d880, tck ) κυριως τα κινεζικα ολο δυνατοτητες αλλα μαπα ειναι ολες .......

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο duo sim κινητο ever εχει ολες τις λειτουργειες και ειναι αξιοπρεπεστατο σε δυνατοτητες. η καλυτερη λυση τιμης -αποδοσης .Μπραβο στη samsung .

Σας το λεω εγω που ενα χρονο τωρα εχουν περασει απο τα χερια μου 3 διαφορετικες συσκευες dual (jaga v30, samsung d880, tck ) κυριως τα κινεζικα ολο δυνατοτητες αλλα μαπα ειναι ολες .......

Εχεις δοκιμάσει το D980;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει το D980;

 

οχι ,αλλα δεν ειναι στην κατηγορια των 200Ε που ειναι το Β5772 οταν βγηκε, για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Τότε μη λες ότι είναι το καλύτερο dual sim κινητό ever...

 

ok !!!!!!το καλυτερο για το 2010 μεχρι τωρα, διοτι το d980 δεν πωλειτε πλεον

Link to comment
Share on other sites

ok !!!!!!το καλυτερο για το 2010 μεχρι τωρα, διοτι το d980 δεν πωλειτε πλεον

Εγώ το 2ο D980 που πήρα ήταν πριν 2 μήνες, πώς δεν πωλείται;

Link to comment
Share on other sites

ok αν το βρησκεις παντου οπως το b5722 και με επιδοτηση .....τι να πω εισαι απο τους λιγους .....γιατι εγω που εψαξα με επιδοτηση σε γνωσες εταιρειες δεν παιζει......
Link to comment
Share on other sites

Από το eclick το πήρα με επιδότηση Vodafone. Αλλά υπάρχει νομίζει και σε Saturn/Electrowold.

Πάντως ο μόνος λόγος για τον οποίον δεν πήρα το B5722 ήταν η 3.2 camera εν αντιθέσει της 5.0 camera του D980.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κι εμένα ακριβώς τα ίδια προβλήματα μου παρουσιάζει...εδω και ένα μήνα συνεχώς κόβεται η σύνδεση.Λίγο να μετακινηθώ παει...κόπηκε.

Ας ελπίσουμε σε κάποιο update ..

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο service μου ειπαν οτι δεν ετυχε να φερουν ποτε τη συγκεκριμενη συσκευη για προβλημα..

Ισως ηταν η τυχη μου γιατι μερικες φορες εκει που μιλαω χανεται ο συνομιλητης και κολλαει το τηλεφωνο χωρις να μπορω καν να τερματισω την κληση.

Είδωμεν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B5722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...