Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πατησες στην αρχη επαγγελματιες αντι ιδιωτες οπως βλεπεις στην πρωτη εικονα σου.

 

αν πατήσω στους ιδιώτες, εκεί που λεει τώρα myaccount θα λεει Mycosmote. Η cosmote αλλάξε το σαιτ της ,το έκανε mycosmote(εκεί που παλιά ήταν myacount) για εμας του ιδιώτες, χωρίς καμία προηδοποιηση ,χωρίς καν να το ξέρουν οι ίδοι οι υπάλληλοι και εξαφάνισε όλες τις ρυθμήσεις που μπορούσε να κάνεις ένας χρήστης στο λογαριασμό του!:(:(

Link to comment
Share on other sites

αν αγορασεις το καρτοσυμβολαιο 25 απο το σιτε της κοσμοτε αυτοι που εχουν whats υp θα σε βλεπουν σαν whats up για 12 η 18 μηνες?
Link to comment
Share on other sites

αν αγορασεις το καρτοσυμβολαιο 25 απο το σιτε της κοσμοτε αυτοι που εχουν whats υp θα σε βλεπουν σαν whats up για 12 η 18 μηνες?

 

για 12 μήνες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα.

Η μητερα μου ειχε καρτοσυμβολαιο και ηθελε να το διακοψει.πηγε σε καταστημα και ζητησε διακοπη.

Ερχεται τον επομενο μηνα ο λογαριασμος απο το καρτοσυμβολαιο που ζητησε διακοπη.

Λεμε κανα λαθος θα εκαναν.

Ξαναερχεται και τον μεθεπομενο μηνα(αυτον που διανυσαμε) και παιρνω τηλεφωνο στα κεντρικα στην cosmote(γιατι για εξωτερικο τηλεφωνο ουτε λογος),

μεχρι να με συνδεσουν με το καταστημα ,ποση ωρα αναμονη.

Με τα πολλα πιανω γραμμη και λεω την ιστορια και τον αριθμο του καρτοσυμβολαιου και μου λενε θα ενημερωσουμε τον υπαλληλο που εκανε την ακυρωση.περνανε οι μερες ...ΤΙΠΟΤΑ..ξαναπαιρνω,η ιδια ιστορια,και ακομα περιμενω.οι ανθρωποι ειναι καθυστερημενοι.

δηλαδη αν η μαμα μου ειχε καποιο προβλημα και δεν μπορουσε να παει στο καταστημα να βγαλει ακρη?θα ερχοταν ο λογαριασμος επ αοριστου??

ΕΛΕΟΣ..

 

Μπορω να κανω κατι γι αυτην την περιπτωση??(εκτος απο το να παω στο καταστημα,πριν χρεωσουν και αλλον μηνα)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς εννοείται ότι δεν θα πληρώσεις κανέναν απ τους λογαριασμούς αυτούς. Έχει έγγραφο η μάνα σου ότι έκανε ακύρωση του συμβολαίου; (υπάγραψε χαρτιά κλπ λογικά)
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να μας εμπαίζουν έτσι ξεδιάντροπα οι εταιρίες μπροστά στα μούτρα μας; Δεν κάνουν σεβαστό ούτε το δικαίωμα του πελάτη να διακόψει τη σύνδεσή του; Τι μπανανία χώρα είναι αυτή ρε Θεέ μου.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγε απο κει η μητερα μου.

το παιδι (απο το καταστημα) ειχε στειλει τελικα την αιτηση,2 φορες μαλιστα,αλλα δεν την ειχαν λαβει(η κοσμοτε) και της ειπε να μην ανησυχει για τους 2 λογαριασμους που ηρθαν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Η μητέρα μου έχει σύνδεση wind, τελείωσε το συμβόλαιο και ήθελε να το διακόψει. Από την wind της πρότειναν την καρτοσύνδεση 28 με 14.30e τελική τιμή. Είναι συμφέρουσα;

 

Edit: μπήκα στο θέμα μετά από αναζήτηση στο Google και δεν είδα ότι αφορά μόνο την κοσμοτέ.

Edited by myrsine22
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά έχω το καρτοσυμβόλαιο cosmote 20...ξέρετε πώς μπορώ να πάρω χρόνο ομιλίας αν χρειαστώ?

Παίρνω το 1314 και οι μονες επιλογες είναι sms και internet...χρόνος ομιλίας δεν γίνεται?

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το καρτοσυμβόλαιο cosmote 20...ξέρετε πώς μπορώ να πάρω χρόνο ομιλίας αν χρειαστώ?

Παίρνω το 1314 και οι μονες επιλογες είναι sms και internet...χρόνος ομιλίας δεν γίνεται?

 

Ευχαριστώ! :)

 

Χρόνος ομιλίας δεν γίνεται να αγοραστεί άλλος

πληρώνεις κανονικά από το υπόλοιπο σου κάθε κλήση

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει άλλο όμως...

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/Kartosymvolaio_prs

 

5€

για να τα καταναλώσεις

όπως θες σε ομιλία, SMS, MB

 

Λέει και για ομιλία...εκτός αν σου τρώει απο τα 5 ευρώ που σου δίνει σε κάθε κλήση...

Δηλαδή να μην μπορείς να αγοράσεις λεπτά (120 λεπτά προς όλους είχε με 5 ευρώ νομίζω) και να στα τρώει ανα κλήση...

 

Πώς είναι τελικά?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια η διαδικασια μεταφορας απο καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο ποια ειναι?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η διαδικασια μεταφορας απο καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο ποια ειναι?

Πας σε ένα κατάστημα cosmote- ote - Γερμανός, ή άλλο συνεργαζόμενο και ζητάς μεταφορά σε κάρτα.

Δεν θα αλλάξεις SIM και όλο το χρηματικό υπόλοιπο θα μεταφερθεί

Η αλλαγή θα γίνει σε 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα κατάστημα cosmote- ote - Γερμανός, ή άλλο συνεργαζόμενο και ζητάς μεταφορά σε κάρτα.

Δεν θα αλλάξεις SIM και όλο το χρηματικό υπόλοιπο θα μεταφερθεί

Η αλλαγή θα γίνει σε 30 ημέρες.

 

Ευχαριστω Βασιλη. Το ειχα κανει καρτοσυμβολαιο, μεταφορα απο WhatsUp τον περασμενο Ιουνιο και τοτε ηταν για ενα χρονο να συνεχιστει να σε καλουν δωρεαν οι WhatsUp χρηστες, χτες εστειλα ενα μηνυμα μεσο του mycosmote να ρωτησω αν μπορει να συνεχιστει αυτη η δυνατοτητα και με τα το περας του ενος χρονου και μου απαντησαν αυτο:

''Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας. Σχετικά με το αίτημα σας, θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι η διάρκεια ισχύος της προσφοράς εξαρτάται από τη χρονική στιγμή της σύμβασης κατά την αρχική ενεργοποίηση του αριθμού. Παραμένουμε στη διάθεση σας για όποια συμπληρωματική πληροφορία ή διευκρίνιση.'' Τι εννοουν με αυτο? Δε καταλαβα για να ειμαι ειλικρινης.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Βασιλη. Το ειχα κανει καρτοσυμβολαιο, μεταφορα απο WhatsUp τον περασμενο Ιουνιο και τοτε ηταν για ενα χρονο να συνεχιστει να σε καλουν δωρεαν οι WhatsUp χρηστες, χτες εστειλα ενα μηνυμα μεσο του mycosmote να ρωτησω αν μπορει να συνεχιστει αυτη η δυνατοτητα και με τα το περας του ενος χρονου και μου απαντησαν αυτο:

''Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας. Σχετικά με το αίτημα σας, θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι η διάρκεια ισχύος της προσφοράς εξαρτάται από τη χρονική στιγμή της σύμβασης κατά την αρχική ενεργοποίηση του αριθμού. Παραμένουμε στη διάθεση σας για όποια συμπληρωματική πληροφορία ή διευκρίνιση.'' Τι εννοουν με αυτο? Δε καταλαβα για να ειμαι ειλικρινης.

 

Εγώ νομίζω ότι εννοούν ότι δεν μπορούν να σε βλέπουν πλέον ως whatsup

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

εννοεί ότι αν έκανες 12μηνο συμβόλαιο θα σε βλέπουν για 12 μήνες . Αν έκανες 18μηνο θα σε βλέπουν για 18 μήνες.

Ώρα να αλλάξεις σε whats UP και μετά ξανακάνεις καρτοσυμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

εννοεί ότι αν έκανες 12μηνο συμβόλαιο θα σε βλέπουν για 12 μήνες . Αν έκανες 18μηνο θα σε βλέπουν για 18 μήνες.

Ώρα να αλλάξεις σε whats UP και μετά ξανακάνεις καρτοσυμβόλαιο

 

Βασιλειε 18μηνο συμβολαιο εκανα τον περασμενο Ιουνιο, αλλα μου ειχαν πει στο καταστημα οτι ειναι για 1χρονο να με καλουν δωρεαν οι whatsup χρηστες, θα ισχυσει λες και για τους επομενους 6μηνες μεχρι να ληξη το συμβολαιο μου?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασιλειε 18μηνο συμβολαιο εκανα τον περασμενο Ιουνιο, αλλα μου ειχαν πει στο καταστημα οτι ειναι για 1χρονο να με καλουν δωρεαν οι whatsup χρηστες, θα ισχυσει λες και για τους επομενους 6μηνες μεχρι να ληξη το συμβολαιο μου?

 

Τώρα που το διαβάζω ξανά , μπορεί να εννοούν ότι η διάρκεια , καθορίζετε απο την προσφορά που ίσχυε όταν το έκανες, αλλά αυτή η απάντηση είναι θολή, Καλλό είναι να τους ζητήσεις διευκρίνηση , τι ακριβώς ισχύει για σένα , για να μην σου απαντούν με γενικότητες.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το διαβάζω ξανά , μπορεί να εννοούν ότι η διάρκεια , καθορίζετε απο την προσφορά που ίσχυε όταν το έκανες, αλλά αυτή η απάντηση είναι θολή, Καλλό είναι να τους ζητήσεις διευκρίνηση , τι ακριβώς ισχύει για σένα , για να μην σου απαντούν με γενικότητες.

 

Βασιλη και πες οτι τους λεω οτι το κοβω στο 12μηνο αν δεν μου συνεχισουν την δυνατοτητα αυτη, θα πρεπει να τους πληρωσω τα 90ευρω που πηρα ως εκπτωση αντι επιδοτηση συσκευης?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν το κόψεις για αυτόν τον λόγο θα πληρώσεις την έκπτωση, δεν ξέρω άλλο κόλπο .

Στην Vodafone έχουν μια τρύπα, λένε ότι αν πέρνεις έκπτωση μπορείς όποτε θες να κάνεις νέο συμβόλαιο . Εννοείτε ότι αν κάνεις νέο συμβόλαιο , δεσμεύεεσαι πλέον από αυτό , που μπορεί και να μην έχει επιδότηση .... ψάξτο .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν το κόψεις για αυτόν τον λόγο θα πληρώσεις την έκπτωση, δεν ξέρω άλλο κόλπο .

Στην Vodafone έχουν μια τρύπα, λένε ότι αν πέρνεις έκπτωση μπορείς όποτε θες να κάνεις νέο συμβόλαιο . Εννοείτε ότι αν κάνεις νέο συμβόλαιο , δεσμεύεεσαι πλέον από αυτό , που μπορεί και να μην έχει επιδότηση .... ψάξτο .

 

Ευχαριστω Βασιλη, ελπιζω να μου κρατησουν την δυνατοτητα να με καλουν δωρεαν οι whatsup χρηστες και ολα μια χαρα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Πριν λιγο με πήρανε τηλέφωνο για να μου προτείνουν το καρτοσυμβολαιο 25 με online ενεργοποίηση και έκπτωση παγίου βγαίνει στα 20€.Έχω και κάρτα ανεργίας και έχω 10% επιπλέον έκπτωση!Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι όταν τους είπα πως είμαι νέος και άνεργος μου είπανε πως αν δω ότι δεν μπορώ να ανταπεξέλθω,κάνω διακοπή ανά πάσα στιγμή χωρίς καμία ποινή ακόμα και από τον 2ο μήνα...τους είπα ότι δεν νομίζω να ισχύει αυτό και μου είπανε πως βεβαίως ισχύει και μπορεί να σας το επιβεβαιώσει κάθε υπάλληλος σε οποιοδήποτε κατάστημα!!Ισχύει αυτό παιδιά;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Πριν λιγο με πήρανε τηλέφωνο για να μου προτείνουν το καρτοσυμβολαιο 25 με online ενεργοποίηση και έκπτωση παγίου βγαίνει στα 20€.Έχω και κάρτα ανεργίας και έχω 10% επιπλέον έκπτωση!Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι όταν τους είπα πως είμαι νέος και άνεργος μου είπανε πως αν δω ότι δεν μπορώ να ανταπεξέλθω,κάνω διακοπή ανά πάσα στιγμή χωρίς καμία ποινή ακόμα και από τον 2ο μήνα...τους είπα ότι δεν νομίζω να ισχύει αυτό και μου είπανε πως βεβαίως ισχύει και μπορεί να σας το επιβεβαιώσει κάθε υπάλληλος σε οποιοδήποτε κατάστημα!!Ισχύει αυτό παιδιά;;

Ρώτα έναν υπάλληλο σε οποιοδήποτε κατάστημα :D βασικά δεν το έχω δει σε καμμία ιστοσελίδα,παίζει να είναι κανένας κρυφός όρος μόνο για τους ανέργους. Αν σε βάλουν να υπογράψεις νέο συμβόλαιο καλό θα είναι να επιβεβαιωσεις οτι αναφέρεται μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...