Jump to content

Εμφιαλωμένα νερά


tasosvel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και ένα μήνα περίπου έχω αρχίσει και αγοράζω εμφιαλωμένο νερό γιατί το νερό στην Αθήνα μου φαίνεται κάπως. Έχω δοκιμάσει το Ηβη λουτράκι, το ζαγόρι και το Άβρα. Απ αυτά τα τρία προτιμώ το Ηβη Λουτράκι. Έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο; Θέλω να μην έχει περίεργη γέυση. Πχ το Άβρα δεν μου πολυάρεσε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ιολη!

Το Ηβη ειναι το πιο φτηνο και αυτο που δινει πολλα δωρα για αυτο το εχουν παντου!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το Ιόλη είναι το πιο ωραίο από τα εμφιαλωμένα αλλά και το πιο ακριβό:(

Από τα φθηνά μου αρέσει το Βίκος το οποίο και αγοράζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

στο στρατο ειχαν ΗΒΗ λουτρακι παντου, και μπορω να πω οτι δε μου αρεσε. μια φορα που ξεμειναμε απο νερα και εφεραν 1-2 κουτες απο ΙΟΛΗ, ειδα σημαντικη διαφορα.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

"Τζουμέρκα¨και "Κορπή" είναι οι δικές μου προτιμήσεις!:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

αυρα-ζαγορι-βικος

αυτα προτιμω και τα αγοραζω εναλασσοντας τα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ..... το ΣΕΛΙ είναι το καλύτερο από όλα και από φυσικές πηγές σε αντίθεση με κάτι άλλους που εμφιαλώνουν το νερό από την βρύση και το βαφτίζουν εμφιαλωμένο !!!;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι γιατι δεν καταλαβαινω διαφορα σε κανενα?? :p

 

Δοκίμασε τα μαζί και θα καταλάβεις την διαφορά. Για αρχή, πάρε ΗΒΗ και Ιόλη και θα καταλάβεις ακόμα κι από την μυρωδιά.:rolleyes:

σε αντίθεση με κάτι άλλους που εμφιαλώνουν το νερό από την βρύση και το βαφτίζουν εμφιαλωμένο

Αυτό που γράφεις ισχύει για τα επιτραπέζια νερά;) κατά τα άλλα και το Σέλι καλό είναι.

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

το λουτράκι το σιχαίνομαι..

 

προσωπικά προτιμώ το ζαγόρι είναι το πιο συμφέρον νομίζω οικονομικά και μου αρέσει η γεύση του

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ψάξει πριν 3-4 χρόνια. Από τότε μόνο Ζαγόρι...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

To αύρα είναι το καλύτερο.Μετά ακολουθεί το ζαγόρι.

Τα άλλα είναι όλα σχεδόν ίδια μεταξύ τους.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν όλα τα εμφιαλωμένα νέρα. Το χειρότερο όμως με διαφορά ήταν το Ιόλη. Πραγματικά απορώ πως το πίνουν μερικοί. Ήταν λες και είχε γλίτσα. :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς πιστεύω για το λουτράκι

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Απολλώνιο παιδιά, Απολλώνιο. Έχετε εσείς ?? Εγώ στηρίζω την τοπική οικονομία και την ομαδάρα μας τον Κολοσσό :p. Είναι χορηγός η ΒΑΠ και το Απολλώνιο είναι της ΒΑΠ, αλλά δεν ξέρω αν κυκλοφορεί αλλού εκτός Ρόδου.

Πάντως ούτε γεύσεις καταλαβαίνω ούτε μυρωδιές... Στο νερό ?? Εδώ στη μπύρα και δυσκολεύομαι :p

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε lathos το έχω δοκιμάσει αλλά από γεύση δε λέει.

Βασικά, επειδή έχω δοκιμάσει αρκετά φυσικά μεταλλικά νερά (Βίκο, Ζαγόρι, Κορπή, Αύρα, Ήβη, Ιόλη),

έχω καταλήξει ότι το Κορπή είναι μακράν το καλύτερο...πολύ καλή τιμή, έχει την καλύτερη σύσταση και γεύση, είναι πολύ ασφαλές και επίσης μου το είχε προτείνει ο διατροφολόγος μου :D

Link to comment
Share on other sites

Μας κάναν σκατά το νερό της βρύσης για να αναγκαζόμαστε να αγοράζουμε εμφιαλωμένο. Κάποτε θα μας πείσουν οτι το ο άνθρωπος πίνει ανθρακούχο νερό (όπως γίνεται στη δύτική Ευρώπη) και θα ξεχάσουμε ότι υπάρχει και το κανονικό.
Link to comment
Share on other sites

Προτιμω το Ζαγορι,λογο χαμηλου κοστους και υψηλης ποιοτητας καθως και γιατι ειναι το μονο,μαζι με τον Βικο,απο τα νερα μαζικης καταναλωσης που ανηκει σε εταιρεια Ελληνικη και όχι πολυεθνικη.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το λουτράκη το ροζ και είναι διαίτης :lol:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...